Kurt Gölü

Kurt Gölü
Kitabın Yazarı:John Verdon Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Koridor Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2016 (18-10-2016) Sayfa Sayısı:472 ISBN:9786059702249 Kitap Puanı:9.2 / 10 | Yorum: 19

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:134,40 TL e-kitap,pdf,epub: *

9.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Kurt Gölü - John Verdon

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Gerilim, Polisiye, Gizem Orjinal Adı:Wolf LakeÇeviren:Ender Nail

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Kurt Gölü Özet

Gurney adlı karakterin polis teşkilatından emekli olduktan sonra kendisine gelen ilginç bir takım intihar vakalarının araştırıldığı bir polisiye roman Kurt Gölü. Sorun şu ki her şey apaçık ortada bir terapisti işaret ediyor. İntihar vakalarının dördünde de bir psikolojik terapiden sonra intihar ettikleri rahiplere itirafları, işaretler, ipuçları ve önceki anlatılarıyla apaçık ortada. Esrarengiz bir ortak nokta ise dördünün de aynı rüyayı görmeleri… Kurt başlı hançer ve bir göl… Acaba gerçek bu kadar açıkken insan zihni yanılabilir mi? Yoksa John Verdon sizleri bir göl kenarına götürüp bir rüya görmenizi mi istiyor? John Verdon şüphesiz gerilim ve polisiyenin son yıllarda ki en büyük eserlerine imzasını atmış bir isim. Ve sizi Kurt Gölü’ne, çok uzaklara ve bir o kadar yakınınıza ölümcül bir rüyanın içine çağırıyor.

Gurney bir evde bir kirpiyi gözlemlerken başlıyor, roman. Terapistin kardeşi Jane, Richard Hammond’un bu olaylarla ilgisinin olmadığı açıklaması için Gurney’i gelip ikna etmeye çalışıyor. Jane kardeşinin akademik hayattaki ikiyüzlülükler ve çıkar çatışmalarından dolayı gözlerin üzerinde olduğunu anlatıyor. Büyük empati yeteneği ve bilgisiyle Richard Hammond(Terapist) bu olaylardan aklanması gerektiğini ve Gurney’e güvendiğini söylüyor. Ama bu işte bazı tuhaflıklar vardır. Richard Hammond hiç avukat tutmamaktadır. Onun ablası ise bir dedektif kiralamak ve onu aklamak için çalışmaktadır. Küçük kardeşinin arkasını kollamaya çalışan Jane acaba neyin peşindedir?

Richard Hammond’u daha iyi tanımak istersek kitaptaki bir hikayeyi dinleyelim. Bir adam arabasını satmak istemektedir. Arabanın bagajında bir ölü olduğunu düşünür. Bir garaja satsa garajdaki insanların onun öldürdüğünü düşünmelerinden korkar ve satmaz. Yıllar sonra arabanın bagajı bir kazada tesadüf eseri açılır. Bagaj boştur. Kitaba göre bu adam Richard Hammond’un kendisidir. Terapist bir kaçık mıdır? Yoksa düpedüz takıntıları olan bir deli mi? John Verdon şüphesiz aktarılamayacak güzellikte bir dil işçiliğine sahip bu eserinde her sayfada okuru şaşırtmayı biliyor.

Gurney internetteki yazılar ve polislerin açıklamalarını toplayıp görgü tanıklarını dinlemektedir. Richard Hammond hakkında emniyet her zamanki ketum sızdırmazlığını korurken; bazı polislerin Richard Hammond’a karşı sınır tanımaz saldırganlığı usta dedektifin gözünden kaçmamaktadır. Bazı iddialara göre Richard Hammond homoseksüelliği yayan bir kaçığın tekidir. Gurney bunları araştırdığında Hammond’un geçmişinde ilk yıllarında bu tür çalışmalarla kendi kimlikleriyle bireylerin yüzleşmesini sağladığını öğrenmiştir. Bundan dolayı bir takım rahip grubunun mail saldırısına maruz kalmıştır.

Gurney’in içerisinde olmadığı bambaşka bir Dünya, hipnoterapi! Acaba hipnoz altında bireylerin hareketleri yönlendirilebilir mi? John Verdon kitabındaki karakterlerle cevap veriyor: Hayır! İnsan davranışı kendine has davranışlar sergilese de özünde olmayan davranışları yapamaz. Oysaki Richard Hammond yazdığı makalesinde bu soruya farklı bir yanıt veriyor: İnsan hipnoz altındayken yeni davranışlar sergileyebilir.

Bir tarafta emniyet, doktorlar ve rahipler tarafından hedef tahtasına konmuş Hammond var. Diğer tarafta Gurney dedektiflik günlerinin en zor davasıyla karşı karşıya kendisini bulmaktadır. Bir yandan da Peyton abisinin mirasına konmak için günler saymaktadır. Peyton bu rüyaların gizemiyle büyülenmiş bir kitle karşısında Polis Feyton’un dikkatini çekmemektedir. Ne de olsa bütün dikkatler hipnoz seansından öldükleri için aynı isme yönelmiştir, Richard Hammond! Hammond masum mudur? Yoksa bilimin sınırlarını zorlayan iz bırakmayan usta bir katil mi?

Kurtların, rüyaların ve cinayetlerin sır perdesini aralayan Gurney, Kurt Gölü adlı kitapta heyecanın bir an bile düşmediği bir kurguyla sizi bekliyor. John Verdon’un bir karakteri olan Gurney Gall Doğa Koruma Alanı Kurt Gölü Tesisi yolunda ilerlerken birini gördüğünü sanar. Oysa geri geldiğinde gördüğü şeyin bir ağacın gölgesi olduğunu fark eder. Gurney gerçekleri görebilecek midir? Yoksa kusursuz intiharların bir rüyadan sonra gerçekleşmesi tesadüf müdür? Son söz John Verdon’dan:

‘’Korku karanlıkta büyür. Kapıyı biraz aralık bırak yeter. Bırak kapının ardında başka neler olabileceğini o düşünüp, endişelensin.’’(Sy.401)

Yazan: Şeyhzade Bilgin

Kurt Gölü Konusu

Son yıllarda yazdığı polisiye romanlar ile dikkatleri üzerine çeken ve en çok okunan yazar olmayı başaran John Verdon Kurt Gölü romanı ile yine okurlarına gerilim dolu bir hikaye sunuyor.

John Verdon yeni romanında okurlarını Kurt Gölü adındaki gizemli bir yere götürüyor ve esrarengiz intiharlar ile başlayan bir polisiye sunuyor. Birbirinden tamamen farklı kişiler aynı rüyayı görmeye başlar ve rüyalardan sonra bilekleri kesilmiş vaziyette bulunmuşlardır. Gördükleri rüyada kurt başlı bir hançer ile öldürüldüklerini söylemişlerdir ve bu yüzden ölümlerinin intihar olduğu düşünülmektedir. Ölenlerin tek ortak noktası ise Kurt Gölü’nde yaşayan bir psikologdur. Her biri ölmeden önce psikolog ile görüşmüştür. Bunun üzerine tüm dikkatler buraya çevrilir.

Bu kadar gizem olunca ve John Verdon olunca da dedektifimiz Gurney Kurt Gölü’nün yolunu tutuyor ve bu gizemli ölümlerin sırrını çözüyor.

Kurt Gölü Soruları ve Cevapları

Kurt Gölü kimin eseri?

John Verdon

Kurt Gölü türü nedir?

Yabancı Romanlar, Gerilim, Polisiye, Gizem

Kurt Gölü kaç sayfa?

472

Kurt Gölü Yorumları

sonunda bekledigim kitap john verdon daha fazla kitap yazsin beklemek cok zor oluyor

17-10-2016 20:16

rafta görür görmez hemen aldım ve dün başladım. ilk 40 sayfa şimdilik mükemmel

18-10-2016 16:11

katil göl arkadaşlar geceleri katile dönüşüyor önce rüyalarına giriyor sonra öldürüyor akan kandan besleniyor suçu da pskoloğa atıyor bence böyle olsa daha merak uyandırırdı yine de kitabın konusu mükemmel

19-10-2016 17:15

ne diye spoiler veriyon

21-10-2016 21:29

bayılıyorum şu adama allah uzun ömürler versin her kıtabını elime aldıgım zaman aralıksız bir çırpıda okuyorum ama bu son kıtabı sakaryada bulamadım okuyanlar varsa kitabına talip olabılırım...

03-11-2016 00:50

yaaaa bayılıyorumm bu adamaa diğer kitaplarını bitrdim en yakın zamanda kurt gölünüde alcam inşallah

03-11-2016 01:38

kitabı büyük bi iştahla okuyup 2 günde bitirdim başlarından ortalarına kadar gayet güzel olmasına karşın sonu beni tatmin etmedi açık konuşayım aklından bir sayı tutla kıyaslanamaz bile bunlar benim görüşüm fakat sonu dizide etkilemeyebilir.

18-11-2016 15:10

kitabın fiyatı nedir
bu adamın başka kitapları var mı önerebilirmisinix

27-11-2016 00:25

süper ama özet çıkarma işi olunca zor bizim hoca hep bunu istiyo

03-01-2017 22:47

john verdon mukemmel bir yazar kitaplari cok surukleyici insani resmen icine surukluyor fakat kurt golu acikcasi beni bjraz hayql kirikligina ugratti sonu beklentilerimin cok altindaydi.bence serinin en guzel kitabi peter pan olmeli...bi sonraki kitabini heyecanla bekliyorum..

14-01-2017 09:08

bn kitapda 330 dayim bu gun bitiricem kitbi cok surukleyici puani az vermissiniz spolier vermeseydin iyidi bu arada

01-02-2017 16:43

john verdon un yazdığı kitapların hayranıyım..büyük heyecanla istekle ve merakla her sayfasında acaba şimdi ne olacak diye merak içinde okuyorum..ve sanki okumuyorumda bir film izliyorum gibime geliyo...emeğine teşekkürler john verdon

10-02-2017 13:12

john verdon olunca insan daha iyisini bekliyor

16-02-2017 19:13

kurt gölü başlangıçta gayet güzeldi fakat sonu hiç güzel değildi.

11-03-2017 16:43

arkadaşlar nolur yardım edin anlamadığım kısım şu yani bu rüyalar hiç görülmemiş mi uydurma mıymış

16-12-2017 22:12

john verdon en sevdiğim yazarlardan bir tanesi ama kurt gölü kitabı pek olmamış konusu bana oldukça zayıf geldi karakterler de önceki romanlarında olduğu gibi ilginç değil yine de fena kitap değil

17-12-2019 20:13

biri artık pdf paylaşsın yaa çok okumak istiyorum çok pahalı bir kitap

11-05-2022 19:06

bu adam da bozdu konusu saçma bir yazarı daha yayıncı ihtirasına kaybettik

25-02-2023 13:31

bence mükemmel bir roman adamın kendi tarzı var ve bunu harika anlatıyor çok beğendim

02-12-2023 21:38

Fırtınada Yanacaksın Kurt Gölü Peter Pan Ölmeli Şeytanı Uyandırma Gözlerini Sımsıkı Kapat Aklından Bir Sayı Tut en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Romantik Aşk Kitapları Öykü Hikaye Kitapları Erotik Kitaplar Yabancı Romanlar Yerli Romanlar Macera Kitapları Tarihi Kitaplar Polisiye Kitaplar Komik Kitaplar Fantastik Kitaplar Şiir Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Korku Kitapları Psikoloji Kitapları Gerilim Kitapları Politik Kitaplar Din / Tasavvuf Kitapları Biyografi Kitapları Gizem Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Tiyatro & Oyun Kitapları Felsefe Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Deneme Kitapları Günlük Anı Kitapları