Kötü Çocuk 4

Kötü Çocuk 4
Kitabın Yazarı:Büşra Küçük Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Ephesus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2017 (23-06-2017) Sayfa Sayısı:512 ISBN:9786059232876 Kitap Puanı:8 / 10 | Yorum: 30

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Kötü Çocuk 4 - Büşra Küçük

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Kötü Çocuk 4 Özet

Büşra Küçük, Kötü Çocuk hikayesi ile çok okunan bir yazar olmuştur. Gençler tarafından çok okunan Büşra Küçük; Kötü Çocuk 4 kitabında Kayla ve Meriç hikayesinde sona doğru adım atmaktadır.

Kayla, hayata tutunmaya çalışırken bile etrafında o çok sevdiği turuncu ışıklar vardır. Kayla'nın sevdiği turuncu ışık, Meriç'in içinde ki tüm karanlığı aydınlatmıştır. Meriç daha onu gördüğü ilk gün anlar, Kayla onun karanlığına güneş gibi doğmuştur. O hayata tutunmaya çalışırken bir dakika olsun onu yalnız bırakmaz. Çünkü bu hastaneye hiç güvenmemektedir. Kayla'yı ameliyat eden doktor hakkında çoktan soruşturma başlatılmıştır. On beş gündür etrafını saran ve bedeninin ısısını normale dönmesine yardımcı olan ampullerin arasında yatmaktadır. Onu, buna mecbur edenler de savunma dilekçeleri ile uğraşmaktadır.

Kayla'ya bunu yapanlar Meriç'in arkadaşı Bora tarafından aranmaktadır. Meriç bunu onların yanına bırakmayacaktır.

Kayla'nın uyuduğu bir ayın sonunda onu normal odaya alırlar. Herkes yeni odaya girerken Meriç dışarı da kalır. Onun değişeceğinden korkmaktadır. Kayla'nın annesi ve babası, O'nun kalbinin attığını fark edip morgdan çıkardığı için Meriç'e minnettardır. Babası Meriç'e korkusunu yenmesini söyleyerek, Kayla'nın annesini ve arkadaşı Neşe'yi alarak yemeğe götürür. Herkes gidince hemşire Kayla'nın uyandığını söyler. Kayla'nın ilk düşündüğü bebeği olsa da Meriç bebekten çok Kayla'yı düşünür. Herkes ondan mucize diye bahsederken o kendinin bir hata olduğunu düşünmektedir.

Bir ayın sonunda Kayla eve çıktıktan sonra da bir süre daha konuşmaz. Kimseyle konuşmak, görüşmek istemiyordur. Onun uyanması ile hayat eskisi gibi devam etmeye başlar. Babası sevgilisi ile evlenmeyi düşündüğünü söyler. Bu Kayla'nın beklemediği bir şeydir. Ertesi gün tüm arkadaşları evlerine gelir. Herkes; onu konuşturmak için o uyurken ki düşüncelerini söylemeye başlar. Buna dayanamayan Kayla, annesinden özür dileyerek ağlamaya başlar. Normal hayatına devam etmeye çalışan Kayla, Meriç ve Semih ile aynı özel üniversitededir. Aslında hayalleri başka olsa da bu durumu da kabul eder. O gün Meriç'in annesi, babası onu görmek isteyince onların evine giderler. Meriç arabadan telefonunu almaya gidince Kayla, Meriç'in anne ve babasının ondan bir şey sakladığını öğrenir. Semih'in yardımı ile bulmaya karar verir. Birkaç gün Meriç kendini resimlerine verir. Kayla'nın izni ile onun resimlerini yapmaktadır.

Kayla'nın sorumsuzca davranmasının altında ki sebep babasıdır. Babası onlara sahip çıkmamış ve annesi birçok zorluğa tek başına göğüs germiştir. Asla babasının evlenmesine razı olmayacaktır. Annesi ve babasının kavgası sonucu annesi Eskişehir'e döner. Annesinin dönmesinden sonra o da yanına gider. Eskişehir'de olmak ona iyi gelir. Burada Neşe ve Berkan'la buluşur. Eski sevgilisi Berkan bir türlü bittiğine inanmaz ve eskisi gibi olmak ister. Fakat anlamadığı şey Meriç ve Kayla birbirinden kopmayacak şekilde bağlıdır. Kayla ertesi gün lise arkadaşları ile buluşur. Meriç hakkında konuşmaktan rahatsız olunca eve gitmeye karar verir. Berkan peşinden mekandan çıkınca Kayla'yı sıkıştırmaya başlar. Ne yapacağını bilemeyen Kayla'ya kahramanı Meriç yetişir. Kayla'yı da alarak Melehan'a geri dönerler. Melehan'a döndükten sonra Meriç o iki çocuğu bulur. Kayla Semih'e haber verince Semih polisler ve babasının adamları ile beklemektedir. Meriç işini bitirince polis iki çocuğu alarak gider. Birkaç gün sonra Kayla bir restoran da doktoru Umut ve tanıdığı Leyla Hanım ile buluşur. Onu yormayacak bir iş ayarlaması yaparlar. Lavaboya gitmeye kalkan Kayla, Leyla Hanım ve Meriç'in kuzeni Demir'in sesini duyar. Demir, Leyla Hanım'ı onun duymaması gerektiği konusunda uyarırken aslında; onun bu sırdan haberdar olduğunu anlar. Semih'e haber verir. Semih'in mesaj attığı adrese gittiğinde gerçekle acı bir şekilde yüzleşirler. Aslında Meriç'in babası, karısının onu aldattığını öğrenince onu aldatmıştır. Semih'in babası ise ihaleden önce babasına fotoğrafları göstererek ihaleden çekilmesine sebep olmuştur. Kayla bu durumda ne yapacağını bilemez. Çünkü Meriç bunu duyunca yıkılacaktır. İki gün sonunda Eraltay ailesinin kızının doğum gününe davetlidirler. Evde ne giyeceğini düşünürken Meriç, ona annesinin kıyafetini hediye eder. Davetten önce birlikte yemek yemeye karar verirler. Romantik bir yemekte Meriç ona gelecekteki planlarından bahseder. Kayla ile birlikte plan kurması onu şaşırtır. Dans ederken ona yüzük uzatarak onunla olup olmadığını sorar ve tamam demesini ister. Tamam cevabını alınca ise sesinde ki hayal kırıklığı bariz bellidir. Meriç, Kayla'ya oyun oynamış ve sakladığı şeyi söylemesi için ona fırsat yaratmıştır. Aslında her şeyi öğrenmiş ve onun söylemesini beklemişti. Fakat Kayla, söylemeyince onun en çok yaralı olduğu yerden, ailesinden vurarak terk eder.

Meriç gittikten sekiz ay sonra Kayla tamamen başka birine dönüşür. Saçı, kıyafetleri, onu hatırlatacak her şeyden kaçmıştır. Meriç gittiği ilk zamanlar Kayla için zor olmuş ve babası evlenmeyi ertelemişti. Kayla sekiz ayın sonunda yeni yeni toparlanır. Üniversite de tanıştığı Birce ise sanki onu tekrar hatırlatmak istercesine Kemik'in yenilendiğini ve oraya gitmek istediğini söyler. Başta kabul etmese de onun alınması ile kabul eder. Kemik'e Cansu ve Bora'yı da çağıran Kayla'ya orası hiç iyi gelmez. Tanıdık yer ile anılar tekrar gözünde canlanır. Bora'nın söylediği sözler ile daha da canı yanar. Meriç o gitmesin diye ailesini, arkadaşlarını bırakarak yurt dışına gitmiştir.

Aradan geçen günlerin ardından Birce ile buluştuğu kafede; hiç beklemediği anda karşısına çıkar. Aslında Meriç birçok kez uzaktan görse de ilk defa karşısına çıkmıştır. Kafeden kalktıklarında ise yanına gelerek; iş için geldiğini ve Ömer'in bir şey diyeceğini, bunun için karşılaşacaklarını söylediği için karşısına çıktığını söyler. Bu durumda Kayla ne yapacağını şaşırır.

Tüm herkes Ömer'in evinde toplandığında; Neşe ve Ömer evlilik kararını herkese açıklar. Önce nişan yapacaklarını ve üniversite bitince evleneceklerini söylerler. Bu yüzden nişanlarında dans etmeleri için kursa gideceklerini de eklerler. Nişan fikri iki aileyi de şaşırtsa da üniversiteden sonra evlenme kararlarına minnet duyan aileleri nişanı kabul eder. Her şeyi iki aile ayarlarken Neşe ve Ömer'e sadece kursa gitmek kalır. Meriç'i daha çok gören Kayla düşüncelerine engel olamaz. Artık yanlış şeyler düşünmeye başlamıştır. Semih'in geldiği bir gün iyice saçmalayarak Semih'i kendinden uzaklaştırır. Semih dans kursunda partner değiştirince, Kayla'nın partneri Meriç olur. Kayla bir türlü anlam veremez. Herkes sanki Meriç'i savunmaya yemin etmiş gibidir. Kayla'nın da suçu olduğu halde her olay da başkasını suçlamaktadır. Mutsuz olduğu şeylerde onun da payı vardır.

Günler geçip nişan günü geldiğinde, aslında her şeyin yeni yeni sevgiyle tamir edildiğini fark eder. Aileler, aile olmayı yeni öğrenmiştir. Arkadaşları ile aralarında sır olmadan bir şeyler yapmayı yeni keşfetmişlerdir. Artık sırlar, gizemler, yalanlar yoktur. Masal gibi geçen nişanın ardından Kayla gerçeğe uyanır. Annesi ve babası onunla konuşmak istediğinde, Meriç hakkında olduğunu anlar. Meriç, babasına Kayla'nın ne düşündüğünü ve ona neler dediğini anlatmıştır. Babası ise Meriç dediği için değil de ayrı insanlar oldukları için sevgilisi ile ilişkisini bitirmiştir. Aslında kimsenin Meriç'ten bahsetmemesini Meriç istemiştir. Meriç ise tamamen yurt dışına taşınacaktır. Annesi, Kayla'nın bunu bilmesini ister. Kayla zaten gittiğini söylese de kalbi gitmesini istemez. Meriç ona son kez bir şey bırakmıştır. Sergisine gelmesini ister.

Sergi günü geldiğinde Meriç, Kayla'nın gelmeyeceğini anlar. Aynı saatlerde Kayla ise babası ve annesi ile yurt dışına gidecektir. Babası yurt dışında ki işlerin başına geçme kararı almıştır. Kayla bu hayata yeni yeni alışırken; şimdi bambaşka bir hayata başlamak üzeredir. Sergi bittiğinde Kayla'nın gelmeyeceğini anlayan Meriç, arkadaşlarının yanına gitmeye karar verir. Belki de ilk defa birlikte güzel vakit geçireceklerdir. Arabasına giderken O'nun o çok sevdiği, harika sesini duyar. Yapamamış, Meriç'i bırakıp gidememiştir. İkinci şanslarında turuncu umutları olacaktır.

Kötü Çocuk serisini okumayan biri olarak, son kitap ile bu seri de hayatıma girmiş oldu. Kesinlikle oldukça sürükleyici olan bu kitapta kayboldum. Bir solukta okuduğum kitabı herkese tavsiye ederim. Meriç ve Kayla ile aşkın en güzel halini yaşamak dileğiyle.

Yazan: Nilay Alakuş

Kötü Çocuk 4 Konusu

Türkiye’nin genç yazarlarından Büşra Küçük internet dünyasında başlayan yazarlık kariyerine Kötü Çocuk serisi ile kaldığı yerden devam ediyor. Yeni kitabı Kötü Çocuk 4 ile Kayla ile Meriç’in hikayesine yeni bir boyut kazandırıyor.

Büşra Küçük Kötü Çocuk 4 ile aslında kendisini başarıya götüren seriye de geri dönüş yapıyor. Büyük beğeni toplayan seriye Bir İki Üç Sen ile ara veren fakat umduğu başarıya ulaşamayan genç yazar, Kötü Çocuk 4 ile bunu unutturup yeniden okurların beğenisini kazanmayı umuyor.

Kötü Çocuk 4 Soruları ve Cevapları

Kötü Çocuk 4 kimin eseri?

Büşra Küçük

Kötü Çocuk 4 türü nedir?

Yerli Romanlar, Romantik Aşk

Kötü Çocuk 4 kaç sayfa?

512

Kötü Çocuk 4 Yorumları

uzun zamandır beklediğim bir kitaptı ilk üç kitabı okudum çok beğendim bunu da hemen okuyacağım

18-07-2017 02:37

bende ilk 3 kitabı okudum gerçekten hayatımda okuduğum en güzel kitap

30-07-2017 20:57

hayatımda bu kadar muhteşem hikaye okumadımak super

28-09-2017 21:53

kotu cocuk serrileri guzel ama insan uzerinde bagimlilik etkisi birakio o yuzden fazla kaptirmamak lazim ozellikle sinamasini izleyince insan kotu cocukdan soguyo

05-10-2017 19:57

çok güzel bağımlısı oldum ya okulda tenefüs gelsede kitabı okusam diyorum ve daha yeni başladığım halde -dün aldım-272. sayfadayım .

22-10-2017 20:35

ya kitap çok müthiş ama beni resmen bağımlısı yaptı hep okuyalım geliyo o derece sanki o olayları ben yaşamış gibi oluyorum okuduktan sonra ama çok güzel kitap

04-11-2017 18:05

bu kıtaplar gercekten olaganustu

13-11-2017 20:28

en çok merak ettiğim serilerden birtanesi😍 inşallah okumak nasib olur

CaNSeL • 12-12-2017 17:49

evet ya çok güzel bağımlılık yapiyo ama yine okuyorum 4dude okuycam inşallah

12-12-2017 22:44

favori kitabın oldu 4dude okuycam çok güzel ya tavsiye ederim

Ozlem • 12-12-2017 22:51

nefesim, canom bende çok merak ediyorum bu kitabı:) acaba konusu falan ne.

MeHRiBaN📖 • 19-12-2017 15:46

bu ne bicim kitap rezalet gidin dogru duzgun kitap okuyun bunu okuyacagima kitap okumam daha iyi rezaaleeet bir sey digerli eserler degerli kitaplar varken bunu mu okuyorsunuz begeniyorsaniz kitap nedir bilmiyorsunuz demek bdit gibi geliyo degerli eser varken bu kitaplari okuyorsaniz yaziklar olsun degerli kitap okuyan demek o sizden bin kat akillidir demek ......😒😒😟😟

07-01-2018 18:18

kitap gerçekten çok güzel. tüm kötü yorumlara rağmen... ayrıca tüm dünya klasklerini okumuş bir insan olarak söylüyorum kitap bir harika

10-01-2018 00:33

arkadaşa hak veriyorum kitap gerçekten müthiş ayrıca sen önce yazmayı öğren kitabı beğenmeyen

10-01-2018 22:09

bu kıtabın şuan 1. kitabını okuyorum şuan anlatımı tek kelimeyle muhteşem yazar çok iyi bir anlatıcı kötü çocuk her ne kadar toplumda kotü gözüksede kulağa kötü gelsede kayla bize meriçi çok sevdiriyor bu hiç doğru değil ama kötü çocuğun insanı içine çeken bir cazibesi var çok gizemli ve bu durum kitabı elimden bırakmamama sebep oluyo kötüğün içinde doğru yoktur ama bu kitap alınması gereken bi ders var kimse kolay kolay kötülüğe batmaz arkasında öutlaka mantıklı bi sebep vardır hiç bişey göründüğü gibi değildir

15-01-2018 00:15

kitap süper😍😍😍...

08-02-2018 09:26

çok güzel bir kitaba benziyor

ceren • 04-03-2018 16:00

kıtapppp harıkaaa 4. kıtabıı almayııııı ıplee cekıyorummm..

24-03-2018 20:27

oha bu sezonda harika bana ilk dediklerinde ergence gelmişti ama okuyunca baya güzelmiş ağladım ......güldüm.....çok güzel artık bende bir "kayriç" fanıyım 😍

31-03-2018 12:32

kötü çocuk kitabını 4 ncüsünün sonu kötü mü bitto iyi mi mi

03-04-2018 21:36

yaa 1haftada hepsini okudum okadar güzelki anlatamam

23-04-2018 12:46

sormak istediğim bir şey var lütfen cevap verin kötü çocuk dört kitabı bu serinin son kitabımı yani bitiyor mu bu kitaptan sonra bu kitap final mi

28-04-2018 15:04

super bir kitap ya anlatilmaz okunur arkadaslar

29-05-2018 10:55

meric ve kayla harikalar ya evet dogru edebi degeri yok belki ama insan bir okuyunca bagimlilik yapiyor ama bence bu kitapta biz genclere cok ama cok seyler anlatiyor meric kayla ve kÕtÛ cocuk. ask

29-05-2018 11:03

harika bir kitap ve harika bir sesiz yazar

13-08-2018 21:20

harikaaaaaa
çok beyenerek okudum meriçi

31-01-2019 10:50

sonu iyi mi kötü ona göre alıcam

09-03-2019 17:39

ya aldigim her kitabi bir gunde dersleri flan dinlemeden okuyup bitiriyorum. biraz daha uzun olsaydi keske :(

05-11-2019 18:16

kötü çocuk 5 ne zaman çıkacak

05-08-2022 22:39

böyle bir kitabın dördüncüsü mü çıkmış boşuna edebiyat okuyoruz

14-08-2023 12:20

Kötü Çocuk 4 Bir, İki, Üç, Sen Kötü Çocuk 3 Kötü Çocuk 2 Kötü Çocuk Kötü Çocuk Serisi En İyi Kitap en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar