Kafes

Kafes
Kitabın Yazarı:Josh Malerman Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:İthaki Yayınları Yayınlandığı Yıl:2015 (07-08-2015) Sayfa Sayısı:336 ISBN:9786053754718 Kitap Puanı:8.2 / 10 | Yorum: 83

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:32,15 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Kafes - Josh Malerman

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Korku, Gerilim, Bilim Kurgu Orjinal Adı:Bird BoxÇeviren:Aslı Dağlıİngilizce:Bird Box Short Summary

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Kafes Özet

Kafes kitabı 43 bölümden oluşmasına rağmen aslında iki kısımdan oluşuyor. Bölümler değiştikçe iki kısım arasında geçişler yaşanıyor. Birinci kısım Malorie ve çocukların nehir yolculuğunu diğer kısım ise Malorie’nin hamileliği ve doğumu arasındaki zaman dilimini anlatıyor.

Malorie’nin, çocukları ve kendisi için yeni bir hayata adım atmasıyla başlıyor kitap. Kitap insanların dışarıya bakması ve kafasını yiyip kendilerini öldürmelerini, Malorie’ninde bu ortam içinde hayatta kalma çabasını anlatıyor. Dışarıdaki şey yüzünden bir kere bile gökyüzü göremeyen çocuklarına daha iyi bir hayat sunmak istiyor.

Malorie’nin kız kardeşi ile yeni bir mahalleye, yeni bir eve taşınmasıyla olaylar başlıyor. Salgınların başlayışı hakkında bilgide bu bölümde veriliyor. Shannon’ın saldırılar hakkındaki endişesinin doğruluğu saldırıların Amerika’ya sıçraması ile kanıtlanıyor. Malorie, bunun abartılı bir endişe olduğunu düşünüyor çünkü hayatında daha önemli bir endişe yer kaplıyor: Hamile olabilir. Evden eczaneye giderken dışarıdaki kargaşayı anlıyor. Dışarıda bir şey var ve insanlar bu şeyden korkuyor.

Malorie ve Shannon, olayların ciddiyetini anladıktan sonra dışarıdaki şeyden kendilerini korumak için evin tüm pencerelerini kapatıyor ve dışarıya çıkmamaya başlıyorlar. Televizyonda olaylar şiddetleniyor. Kendini öldüren insanların haberleri sosyal medyada ve medyada artmaya başlıyor. 3 ay boyunca aileleri ile iletişimleri bozulmasa da 3 ayın sonunda iletişim kopuyor.

Malorie televizyon izlerken yukarıdaki sesleri duyuyor ve kardeşine sesleniyor. Karşılık gelmeyince yukarıya çıkıyor ve kardeşinin dışarıya baktığını ve kendini öldürdüğünü görüyor. Bu noktadan sonra dışarıdaki şeye inanmaya başlıyor ve çocuğunun güvenliği için gazetede gördüğü güvenli eve gidiyor.

Tom, Don, Jules, Felix, Cheryl’den oluşan beş kişilik gruba dahil oluyor. Hamile olduğu için grup ilk başta biraz sıkıntılı baksa da gruba dahil oluyor ve o evde yaşamaya başlıyor. Evde aslında yapılacak çok bir şey olmadığı için her şeyi sırayla yapıyorlar. Kuyudan su çekme, kova boşaltma, yiyecek sayma, yemek hazırlama, temizlik gibi işleri iş bölümü ile yapıyorlar. Tom’un evin görünmez lideri olduğunu hemen anlıyor.

Tom ona George’u yani aslında evin gerçek sahibini anlatıyor. Bu evi baştan sona o inşa ettiğini onları eve aldığını, dışarıdaki şeyi merak ettiğini ve merakına yenik düştüğünü anlatıyor. Dışarıdaki şey her neyse kameradan bile izleyince onları öldürüyor.

Birkaç hafta sonra evin kapısı ansızın çalıyor. Açıp açmamak konusunda yine ikiye bölünüyor. Olympia adlı hamile bir kadın Don her ne kadar karşı çıksa da oylama ile eve dahil oluyor.

Tom ve Jules evdeki erzak bitmeye başladığı için dışarıya çıkma kararı alırlar. 12 saat sözü ile evden ayrılırlar. Don 12 saat geçtikten sonra onların geri dönemeyeceğini ve onlara ait erzaklarında yemeleri gerektiğini söylemeye başlamıştır. Eğer kapı çalınmasaydı Felix ve Don şiddetli bir kavgaya girişmiş olacaklardı. Tom ve Jules ellerinde iki Sibirya kurdu ile geri dönmüşlerdir.

Gecenin bir yarısı kapı çalındığında Malorie çok yakında verdiği karar yüzünden pişman olacağını tahmin etmemişti. Gary isimli adamı eve alma kararı almışlardı. Gary, deliren ev arkadaşlarından kaçıp güvenli eve gelmişti. Hikayesini anlattığı anda arkadaşlarının davranışlarını değiştiğini fark eden Malorie, bölüneceklerini anlamıştı.

Eve bir çanta ile gelen ve onu hiç yanından ayırmayan Gary, Malorie’de kuşku uyandırıyordu. Merakına yenik düşen Malorie, çantada bir günlük buldu. Ev arkadaşlarını da bu konu hakkında bilgilendirdi. Deliren arkadaşının günlüğü olduğunu söyleyen Gary, yine oylama ile evden ayrıldı. Don ise sessizliğe bürünüp kendini kilere kilitledi.

Doğum zamanı geldiğinde evin en güvenli yeri olan çatı katını ayarladılar. Olympia ve Malorie’nin hiç aklına gelmeyen bir olay olmuştu. İkisi aynı anda doğuruyordu. Evdeki tüm karışıklığın içinde Don’un uzun zamandır sakladığı bir sır ortaya çıkar: Don, Gary’i kilerde saklamıştır. Doğumun karışıklığını fırsat bilen Don, evin tüm perdelerini indirmiştir. Evdekiler teker teker kafayı yerken Gary çatı katına doğum yapan kadınların arasında çıkmıştır ve Malorie, o an her şeyi anlamıştır ama çok geçti.

Evdeki tüm bireyler kendini öldürürken Malorie gözlerini kapatmış ve yeni doğan bebeklerin gözlerini bağlayıp onları korumaya almıştı. Olympia, o şeyi görmüş ve kendini asmıştı. Telefon çalmaya başlayınca Malorie tüm arkadaşlarının bedeninin arasından telefona ulaşmış ve yeni bir hayata adım atacağı telefonu açmıştı. Telefondaki adam, suları, yemekleri, güvenlikleri olan bir yerden bahsetmişti. Onlara ulaşmak için Malorie’nin yapması gereken tek şey bir nehir yolculuğuydu.

Bu nehir yolculuğu için yapmak için tam 4 yıl bekledi. Çocuklarını eğitti. Oğlan ve Kız diye seslendiği çocukları ile birlikte tehlikeli nehir yolculuğuna çıktı. Yolda birkaç kere kaza geçirdi. Kurtların saldırısı ile birlikte kan kaybetti. Deli bir adamla karşılaştı. Çocuklarının güvenliği için nehir yolculuğunu tamamlamak zorundaydı. Onları iyi eğitmişti. Sesleri dinlemelerini söyledi. Onlarda öyle yaptı.

Birçoğu kör olan topluluğa dahil olmak için çok uzun süre kürek çekti ve yeni evlerine vardı. Kızı Olympia ve oğlu Tom ile birlikte Jane Tucker Körler Okulu’ndaki güvenli evlerine varıyorlar.

Ben Kafes romanını çok beğendim. Sürükleyici bir anlatıma sahip ve merak duygusu bizi kitaba bağlayan en önemli etkenlerden biri. Malorie’nin baştaki tavrı ve yaşadıkları ile güçlenen karakteri kitaptaki en güzel değişim örneklerinden. Şimdiye kadar okuduğum en sürükleyici anlatımlardan birine sahip. İnsanların ve hayvanların görmediği bir şeyden bile nasıl korktuğunu çok güzel yansıtmış. Gerçekten aldığı övgüleri sonuna kadar hak eden bir roman. Kesinlikle okunması gereken korku romanlarından biri.

Yazan: Sena AKSOY

Kafes Konusu

Yeni Stephen King olarak kabul edilen Josh Malerman’ın ilk olarak 2014 yılında yayınlanan Kafes romanının hikayesi aslında çok daha eskiye dayanıyor. Josh Malerman kitabını daha 2007 yılında yazıyor fakat o zaman ekranlara gelen benzer filmler nedeni ile kitabını tam olarak tamamlamıyor. Hikayesini farklı kişiler ile paylaşan ünlü yazarın Kafes romanı daha yayınlanmadan fil hakları satılıyor ve film anlaşması yapılıyor. Daha sonra 2014 tarihinde kitap İngiltere’de yayınlanıyor ve büyük beğeni topluyor. Hemen ardından Amerika’da da yayınlanan kitap bir anda çok satanlar listesine giriyor ve tüm dünyada yayınlanmaya başlıyor.

Kafes romanında kıyamet sonrasında yaşanan hikaye anlatılıyor. Kitabın ana kahramanı olan Malorie’nin farklı zamanlarda yaşadıklarını ve hayatta kalma mücadelesini konu alan kitap birden fazla zaman diliminde geçiyor. Yaşanan kıyamet sonrası hayatta kalmayı başaran Malorie’nin herşeyden uzakta terk edilmiş bir evde geçen 5 yılın ardından daha güvende bir yer bulma umudu ile çıktığı yolculuk ve geçmiş anılarının canlanması anlatılıyor.

Josh Melerman’ın Kafes romanı okurlarına gerilim dolu anlar yaşatıyor. Kıyamet senaryosu ile bilim kurgu türüne kayan roman 2015 yılında türünün en iyi romanlarından bir tanesi.

Kafes Soruları ve Cevapları

Kafes kimin eseri?

Josh Malerman

Kafes türü nedir?

Yabancı Romanlar, Korku, Gerilim, Bilim Kurgu

Kafes kaç sayfa?

336

Kafes Yorumları

kitap güzele benziyor okuyanlar tavsiye versin

05-09-2015 11:59

beklediğimden iyi bir roman çıktı

09-09-2015 21:54

yaratıkların nerden geldiği nasıl oldukları hakkında bir bilgi vermiyor.büyük ihtimal devamı gelecek.bazı yerlerde okurken gerildim :)
teknedeki gözlerini aç diye bağıran adam kimdi hiç açıklama yok?
en çok tom'a üzüldüm sonunda.

21-09-2015 16:31

kitabı okuduktan sonra geceleri dışarıya çıkamadım. odamın kapısını her gece kilitleyerek uyuyordum.

28-09-2015 21:08

süper
beklediğimden de daha güzel bi kitap gerçekden

30-09-2015 13:28

okumadım daha ama kesin okurum çünkü insanda çok merak uyandırıyor

01-10-2015 11:29

soluksuz okudum, konusu ne diye sorarsanız anlamam, okunmadan anlatımla anlaşılmaz bir kitap. okurken bir o kadar da geriliyorsunuz. bir süre sonra karakter siz olduğunuzu düşünmeye başlıyorsunuz, sizi tamamen ele alıyor kitap.

05-10-2015 11:33

valla kitabı aldım o kadar övgü okudumki nette dedim bu kitap süper. kitabın başını okudum, ortasını okudum sonuna geldm, her kısım aynı kafamdaki soru işaretleri öylece kaldı. kitap bitincede epey sinirlendm. 2günde bitirdim kitabı, son kısımlar hele hiç olmamş bence. bi çok şeyi okurken saçma buldum özellikle gözler kapalı nehirde yolculuk kurt saldırıyo ama hayatta kalıyorlar falan o kısımlar biraz hayal kırıklığı oluşturdu. belliki 2nci kitap yolda gerçekten merak ediyorum ve umarım saçma sapan bi şekilde bağlamazlar. fena değildi yani iyidi okunur sonuç olarak

Kübbb • 06-10-2015 02:16

sürükliyici ama soru işaretleriyle sizi başbaşa bırakan bir hikaye. gray nerede.? nehirde ona gözlerini aç diyen kişi kim.? vs vs

09-10-2015 13:21

kitap sizi tamamen ele geçiriyor. kendinizi gözleriniz kapalı mutfağa giderken bulabilirsiniz. gray'i öldürmek isticeksiniz. ve nehirde geçen bölüm en çok gerildiğim bölüm diyebilirim. kitabı 3 günde bitirdim.

20-10-2015 21:02

yaratıklar kimlerdi ya da nelerdi ? bu sorunun cevabı yok ama gerçeen etkileyici bi kitap okurken benim bile perdeleri çekip. evi karartasım geldi okumanızı tavsiye ederim :-)

21-11-2015 12:10

kitabın 65 sayfasındayım. uzun zamandır bu tarz roman okumamıştım. elime aldığımda filmi vardı sanki dedim. yinede okumaya başladım. sürükleyici geldi. bir o kadar da enterasan. özellikle giriş bölümü harikaydı.

01-12-2015 13:14

bence güzel bir kitap tı

19-12-2015 13:26

65 bölümdeym ve hiç sıkılmadim ama sonlarinda saclamalamislar diye çok yorum gördüm :( :(

21-12-2015 19:50

kitabın kurgusu güzel tek bir olayın üstünde dönüp durmasına rağmen sıkılmadan ve gerçekten tırsarak okuyorsunuz.okurken okuyor gibi değil yaşıyor gibi hissettim. fakat sonucu bir yere bağlanmıyor. devam kitabı lazım bence. o kadar gerildikten sonra bir sonuç beklemiştim.

25-12-2015 18:53

harika bir kjitap okumanızız şiddetle tavsiye ederim

01-01-2016 13:41

ilk başlarda fazla sıkıcıydı, ama okudukça okuyucuyu kendine bağlayan bir kitap. bazı bölümlerde o kadar geriliyorsunuz ki kitaptan başınızı kaldırıyor ya da gözlerinizi kapatıyorsunuz. yüksek dozda gerilim içeriyor. kesinlikle okunması gereken bir kitap.

03-01-2016 21:58

şu an okuyorum kitap güzel, kitapta argo kelimeler yok. tavsiye ederim

07-01-2016 16:51

grange'ı okuduktan sonra çok yavan kaldı bu kitap.

13-01-2016 21:00

ben simdi aldim kitabi açikcasi biraz ürperdim :) bakalim nasil birsey

23-01-2016 22:33

arkadaslar kitap başlangıçta çok iyi ama sonraları hep soru işaretleri bırakıyor açıklanmayan çok şey var hele sonunu hiç baglayamamis...

23-01-2016 22:34

bende yeni okumaya başladım ilk sayfası bile beni etkilemeye yetti

26-01-2016 20:48

10 saatte biten bi kitap..korku merak

26-01-2016 23:41

beğenmedim. çok fazla soru işareti var ve hiç ipucu yok.

28-01-2016 00:48

arkadaslar okumayan okusun mukemmel bir kitap ben 12 yasindayim aldigim gun baska bir kitapta almistim ilk diger kitabi okudum okurken kafese ne gerek var dedim ama sonra bir basladim boyle mukemmel bir kitap olmaz ama en cok uzuldugum devami olmamasi bittiginde de cok sinirlendim bence daha cevaplanmayan cok soru var devami olmali kitabi okurken gray i oldurmek istedim ama en cok uzuldugum tom ve malorie idi zaten sonda onlar onurlandirildilar daha fazla spoiler vermiyim sonunu okuyun ve bu muhtesem kitabin tadini cikarin

28-01-2016 22:23

bende şuan bulunuyor bu kitap ve herkeze oneririm çok güzel

01-02-2016 14:45

harika bir kitaptı.sürükleyici bir anlatım .molorie'nin yaşadıkları cidden çok gerilim dolu bir hayat.ayrıca tom'a çok üzüldüm keşke ölmemiş olsa diye umut ediyorum ikinci kitabı çıkar mı acaba :/☺☺

05-02-2016 10:56

resmen yaşadım herkese tavsiye ederim mükemmeldi ve devamı gelecek galiba

09-02-2016 17:29

bence cok guzel bir kitap herkese tavsiye ederim

21-02-2016 18:36

pdf den okuyorum güzel gidio sürükleyici

13-03-2016 17:37

suana kadar cok kitap okudum ama boylesini gormedim bayildimmm ama yaratiklarin ne olduklarini merak ediyorumm? ikinci kitap gelicekmos heralde kitabi sabirsizlikla bekliyorum...

16-03-2016 22:04

hic doyurucu bir kitap degil , devami yoksa seri olarak , bir suru konunun havada kaldigi cevaplanmadigi bir kitap olmus , stephen king ile karsilastiriliyor ama yanindan gecemez bence

21-03-2016 16:56

kurğu on numara beş yıldız.fakat senaryolar.labirent ,kuralsızlar,uyumsuzlarla karşılaştırıla bilir.ama kurgu herşeyin üzerine çıkıyor

12-04-2016 15:33

kurgu olarak çok iyi fakat filme uyarlandığında labirent ve uyumsuzlar tarzı filmlerini hatarlatmaması için yönetmenin büyük ugraşlar vermemesi lazım.kurgu beni büyüledi üç gecedir uyurken ışıgım açık uyudum

aracı • 12-04-2016 16:09

teknede gözlerinizi açın diye bağıran ada'm kimdi ? canavarların gizemi ? kimler ? nereden gelmişler ? amaçları ne ? çok merak ediyorum. açıklama yapmadı. acaba kafes 2 mi çıkacak ?

12-05-2016 22:48

dan brown ve stephen king okuru olarak söyleyebilirim ki benim en kısa sürede bitirdiğim kitaptır bu zamana kadar. zaman içinde geri dönüşleri cok yerindeydi. hızlı ve yormayan anlatımı ile cok sürükleyici. kesinlikle okunması gereken bir kitap amaaaaaa havada kalan bircok konu var. kafamdaki soru işaretleri hala mevcut sanırım ya da herkesin umdugu 2. kitap gelecektir. en azından okurları bunu hakediyor ;)

23-05-2016 01:37

kitap bittiği gün içerisinde bulunduğum ruh hali depresif ve gergindi. kitap çok belirsiz bitti dünyanın yeni formu hakkında bilgi verilmemiş, yaratık mı canavar mı nereden geldiklerini henüz bilmiyoruz, neye benziyorlar yok, çözüme kavuşturulmadı. eksk bir kitaptı ve beni ruhsal anlamda pek olumlu etkilediğini söyleyemem.

11-06-2016 14:19

mükemmel ötesi bir kitap kesinlikle alıp okuyun. okuyup beğenmemenize ihtimal bile vermiyorum. acaip gerilimli bir kitap. eğer pskolojik gerililim ssviyorsanız mutlaka okuyun.

15-06-2016 02:12

aklımdaki soru şu ki o dort yil boyunca gray hicmi tekrar eve girmeye calismadi ortadan kayboldu sanki.birde dogum yaptiktan sonra ayak sesleri duydum diyordu ama su alirken veya tuvalet pisligini dokerken hicmi ayak sesi duymadilar.ayrica sonu keske boyle havada bitmeseydi.beni cok gerdi bu kitap heralde etkisi biraz surecek gibi 😢

15-06-2016 02:44

kitap gerçekten okunmaya değer. anlatımı akıcı ve olay sürükleyici. ancak sonu beklediğim kadar etkileyici değildi.onun dışında harika bir kitap.

24-06-2016 16:46

gerilim sevenlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. üstelik kitap çok sürükleyici elimden bırakamadım kitabi. tek olumsuz yanı hiçbirşeyin sonda açıklığa kavuşturulmamış olması.

05-07-2016 23:31

oncelikle kitap icin tavsiye isteyenler kesinlikle!! alsin..konusu degisk anlatimi akici ve kitap ortalarina dogru sizi esir aliyor ve elinizden kitabi birakamiyosunuz..2 gunde bitirdim kitabi dogrusu ama aklimda bir suru soru işareti kaldı
-gray nerde?
-teknedeki adam kim ?
-yaratiklar neye benziyor?
-constance (kitabin sonunda bahsedilen kiz) neden yuzunde hiçbir yara izi yok?
ama kitapta beni en cok uzen şey tom'un olumuydu.. gozlerim doldu agladim resmen ya::(( ve hayatim boyunca don dan ve isminden nefret edicem heralde :@

17-07-2016 05:27

bence çok başarılı.ama sonunda yaratıkların ne olduğu hakkında bilgi vermesini isterdim yine de çok güzel ve heyecan doluydu kitabı iki günde bitirdim

27-07-2016 20:24

çok korktum
kendimi ana karakter zannettim

31-07-2016 14:20

bir solukta okunsa da iyi gerilim romanlarında iyi bağlanamayan bir son daha

01-08-2016 17:01

okumadım arkadaşlar çokmu korkunç

02-08-2016 20:21

harika bir roman boyle bir romani çok zeki birinin yazdiği çok belli . o olaylar arasindaki bağı.karakterlerin gözleri kapalı dahi olsa okuyucunun hayal gucunun betimleyebilmesi, ürpertici,korkunç ama bunlara rağmen merak uyandiran süper bir roman.herkese tavsiye ederim.sizlerde ck begeniceksinizdir.

05-08-2016 14:14

kitapta korku gerilim heyecan duygularını aynı anda yaşıyorsunuz bence bu muhteşem :d

28-08-2016 13:36

o kadar guzel ki okudugum en guzel kitaplarin arasinda

11-09-2016 20:45

kitap gerçekten etkileyici gündüzleri vaktim olmadığı için akşamları okuyordum. akşam tek başıma okurken korkmama rağmen iki gecede bitirdim. gayet akıcı bir anlatımı var. bir de cevaplanmamış sorular ve bi sonuca ulaşmayan sonu var. demek oluyor ki kitabın ikisi de çıkacak hatta çıkmış bile olabilir

23-11-2016 21:39

inanılmaz
okurken resmen kafayı yiyecektim

03-12-2016 18:27

kıtap fuarından aldıgım beni cok etkileyen gerilim dolu surukleyici okumayı bıraktıgımda acaba ne olacak diye merak ettigim bir kitaptı cevaplanmayan bir suru soru var ama muhakkak okuyun derim.mukemmel otesı....13.12.2016

13-12-2016 10:01

guzel hıc fena değil

26-12-2016 20:37

beklediğimden daha güzel bir roman

27-12-2016 18:15

yazarın üslubu zaman dilimleri arasındaki hızlı ve kusursuz geçişler çok iyi.kitabi okumuyor adeta yaşıyorsunuz.ama ekskleri de çok.birincisi belli ki devam kitabı gelecek çünkü kitap daki en can alıcı sorunun cevabı yok.ikincisi mantık hataları çok fazla gerilimden ziyade fantastik bilim kurgu ddenebilir.ucuncusu mantiginizin bazi yerleri sacma bulmasina ragmen yine de parmaklarınızın arasından sayfaların adeta kaymasına yazarın üslup derinligine rağmen yani finalde "er bu ne simdi" dedirtiyor.
ve de the mist ( öldüren sis )filminden ve tess verity sen in "buz gibi soğuk " kitabından esinlenilmiş belli
ama bu kitaba gerilim türü demek,üstadların üstadı jean christophe grange 'e,gerilimin kraliçeleri agatha christien ve tess getirsen '' a , gelecek vaadeden müthiş yazar john verdim abimize haksızlık olur.

30-12-2016 19:53

güzel bi kitap değil sonu yok kitabın
🤔

22-01-2017 11:27

kitabı daha okumadım 13 yaşındaki oğlum okumak istiyor. tavsiye eder misiniz yoksa yaşı için erken mi

21-02-2017 21:28

mükemmel bir kitap sanki gercekte yaşanmış bi olay hemen ikisi cıksın

12-03-2017 23:25

harikaydı devamının çıkmasını ve tomun gelmesini cok isterim lutfen devami ciksın ve tom gelsin yaratiklari gorebilsin neye benzediklerini anlatsın gary nin naptigini anlatsın daha elsk kalan cok sey var

02-05-2017 00:14

abi kitap hiç iyi değil ya hööhh geldi artık 30. bölümde falan kitabın sonunu okudum. okuduğum en sıkıcı kitaptı gerçekten tavsiye etmem bir çok korku romanı okudum ama bu... neyse okuyacaklar olacaktıktır daha fazla ezmiyim...

14-06-2017 07:47

tomun ve olympianın ölümüne çok üzüldüm ve sonunda oğluna tom kızın ismini olympia ismini vermesi ağlattı beni :(

04-07-2017 01:08

yeni aldım . inşallah güzeldir

05-08-2017 10:51

bir solukta biten bir kitaptı. bir günde bitirdim sürükleyici olduğu ortada fakat kitabın sonu beklentilerin altında ve aceleye gelmiş gibi bir havası var. yaratıklar nerden gelmiş ? neye benziyorlar ?amaçları ne ? bu soruların cevaplanması gerek

29-08-2017 17:14

bu kitap gerçekten çok güzel ve korku dolu bir kitap . aynı zamanda maceralı olan bu kitap insanı sürükler .bu kitabı herkesin okumasını tavsiye ederim ...

27-12-2017 11:08

kitabı daha okumadım ama anlatılanlara göre güzele benziyo tavsiye ediyormusunuz?

07-01-2018 11:56

ben şu an 193.sayfadayım çok güzel

02-02-2018 22:54

arkadaşlar kitabı yeni bitirdim , açıklanmayan bir sürü soru işareti kaldı kafamda, kitabı okurken gerildim ve bu hissi stephen king vermisti su ana kadar o beni hem heyecanlandırdı hem gerdi bu his verme yönünden oldukça başarılı konusu da orijinal geldi bana fakat açıklanmayan bir çok şey kaldı aklimda kitabın ikincisi gelecek mi bu konuda bilgisi olan biri var mı?

09-02-2018 00:51

kitap gerçekten sürükleyici ve güzel fakat çok fazla soru işareti bıraktı umarım devamı çıkar

dilanner • 09-02-2018 01:13

kitabı hiç okumadim ama özetini okuduktan sonra okumak için sabirsizlanoyorum

09-02-2018 11:03

gerçekten bu roman sinemaya uyarlanmalı ancak bitişin daha güzel olması için ikisi çıkmalı bence

16-04-2018 16:51

gerçekten tek kelime ile mükemmel fakat devamı olmaması üzdü

26-04-2018 15:35

bn bu kitabi baştan sonuna kadar okudum kitap efsane

27-10-2018 21:05

başlrında ne kadar sıkılsamda okudukça ne kadar sürükleyici bir kitap olduğunu anladım süper ötesi mükemmel bir gerilim kitabı

12-01-2019 21:10

kafes, daha yenilerde filmi çıktığını gördüğüm ve ilgimi çeken ama izlemeye cesaret edemeyip 'kitabı okurken korkmam' düşüncesiyle okumaya başladığım bir kitaptı. yanılmışım! aslında pek korktuğumu söyleyemem ama gerim gerim gerildiğim ve heyecandan ellerimin buz kestiği bir gerçek. insanların gözle gördükleri takdirde vahşice intihar ettiği yaratıklar var. bu yüzden insanlar evlere sığınıp kapıları kapatıp pencerelere battaniyeler örtüyorlar (olur da gözleri dışarı kayıp canavarları görüp intihar ederlerse diye). böyle bir ortamda hamile bir kadının hayata tutunma çabasını okuyoruz. dışarda yaratıklar var ve ihtiyaçlarını gidermek için dışarı çıkmak zorundalar. kendilerine güvenli yerler bulmak zorundalar. o kadar çaresizler ki arabanın camlarını siyaha boyayıp yolculuk ediyorlar. çıkardığım ders asla ümitsizliğe kapılmamak ve riske önem vermekti. ürpertici ama bir o kadar da sürükleyici bir kitaptı korku, pskolojik gerilim sevenlere kesinlikle tavsiye ederim.

esma nida. • 19-01-2019 16:36

bu dünyada insanların görmesi yasak.😵
zira görürlerse ölürler.☠
kafes, bu yazarın en iyi kitabıdır. filmi de çıkmıştır. ama şahsım açısından kitap daha güzeldir.✨
ben bir hayli beğenmiştim. stephen king beni fazla germiyordu. ama bu kitapta gerilme hissini yaşadım👏
benim puanım 10/10...😍
herkes okumalı.🤗

maNga • 10-02-2019 09:05

daha önce hiç  gerilim - korku tarzı okumamıştım. açıkçası okuyunca hiç gerilmem sandım ama kitabın bi bölümünde baya baya korktum, korkmamda gece 1 de okumamın da etkisi olabilir. korktuktan sonra kitabı bırakıp gündüz okumaya devam ettim
yazarın anlatımı süperdi okurken hiç sıkılmadım. . seri katil, cin, peri, cinayet vs gibi uyduruk bir konusu da yok. kurgusu da gerçekten baya baya iyi.
başta biraz karışık gelse de okudukça herşeyi daha iyi anladim. kitap bölüm bölüm bi şimdiki zaman bi 'flashback' ile malorie adlı baş karakterimizin geçmişten şimdiki zamana gelişinde ki zorlukları gerilimi anlatıyor.
kitap gerilim- korku türünde olsa da ben okurken çok çok üzüldüm benim için ağır dram da içerikliydi, herkesin o haline özelikle de çocukların öyle ortamda o şartlarda büyümesine cok üzüldüm.
kısacası beğendim diyebilirim ama sonu açık uçlu kalmış. yani doğru bir sonu yok kitabın, ben açık uçlu sonları sevmem ama genel bakıldığında kitabi beğendim. gerilim sevenlere tavsiye ederim.
kitabin filmi de çıkmış izledim. kitabi daha sha cok sevdiğimi söyleyebilirim.

Arry • 05-03-2019 00:38

kitap sakin ve sessiz ilerliyor fakat içine öyle bir giriyorsunuz ki, okuduğunuz odada kapı açılsa irkilecek kadar kapılıyorsunuz. güzel bir kitap ben şuana kadar okuduyupta kötü diyenine rastlamadım. sıkıldığım zamanlar oldu fakat sonu merak uyandırdığı için bırakmadım. ben okurken eskiyi anlatmasını daha çok seviyordum. daha samimi geliyordu o kısımlar :)) tavsiye ederimm

canan.e • 06-03-2019 00:52

süper bı kıtap tavsıye ederım

26-03-2019 11:13

abicim biraz kısa yazsaydınız keşke ama beğendim.

08-05-2019 14:32

farklı güzel bir kurgu ile oluşturulmuş bir kitap. ilk okurken zihninizde canlandırmakta zorlandığınız şeyler oluyor. gözlerinin gördüğü ve insanları delirten şey ne,karanlıkta hala ses duyuluyor vs bunlar biraz üstün körü geçilmiş ama genel itibari ile başarılı bulduğum bir kitap.

Esma dereli • 24-03-2021 13:51

kafes kitabının filmi çıktı mı?

09-07-2022 17:36

kitabın konusu on numara olmuş çok yaratıcı ve sıradışı bir hikayesi var çok beğendim

17-04-2023 17:43

kitabını okumadım ama filmi harikaydı aralarında çok fark var mı merak ediyorum

06-02-2024 23:22

Kafes Gölün Dibindeki Ev en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar