Bir Cihan Kafes

Bir Cihan Kafes
Kitabın Yazarı:İclal Aydın Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Artemis Yayınları Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:340 ISBN:9786051422787 Kitap Puanı:8.1 / 10 | Yorum: 24

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:168,75 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Bir Cihan Kafes - İclal Aydın

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Bir Cihan Kafes Özet

Samire bostana gittiği sırada karşısına Ethem çıktı. Akşam olunca ablasını kaçıracağını, ona haber vermesini söyledi. Samire, Ethem'den nefret ediyordu ve korkuyordu. Ondan kaçarken düşmüş ve dişini kırmıştı. Bu, ona olan nefretini daha da artırmıştı. Ayrıca o gün ablasının düğünü vardı. Köylüler de onun Ankara'da bir karısı olduğundan bahsediyordu. Hatta kadın şarkıcıymış, açık açık giyiniyormuş. Bir de çocuğu varmış. Güzeller güzeli ablasının o kadına kuma gitmesine nasıl izin verebilirdi Samire? En iyisi susmaktı, Ethem'in onu kaçırmak istediğini ablası bilmemeliydi.

Dediğini yaptı Samire, kimseye bu olaydan bahsetmedi. Ablası evlendi ve her şey yolunda görünüyordu.

İlerleyen günlerde annesi gelip ablasının hastalandığını ve kendisini yanına istediğini söyledi Samire'ye. O da koşa koşa gitti. Eve ulaştığında ablasını, eniştesini ve Ethem'i konuşurken buldu. Ethem, ablasının yanına gelmiş ve onu kaçırmak istediğini söylemişti. Oradaki şarkıcı sevgilisini bırakmış ve onunla evlenmek istiyordu. Tam da o sırada eniştesi gelmişti eve. Ablası da kendi hayatını kurtarmak için Ethem'in Samire'yi istemek için geldiğini söylemişti. Samire eve vardığındaysa geç kalmıştı, karar çoktan verilmişti. Ethem ve Samire evlencekti. Henüz on beş yaşındayken köyünden Ankara'ya gelin geldi zavallı kız.

Kısa süre sonra da hamile kaldı. Ethem, oğlan olacağını düşünerek doğmadan önce bebeğinin adını Yaşar koydu. Kız olduğunu öğrenince de değiştirmedi. Samire'nin bünyesi çok zayıftı, doğumu fazlasıyla zor olmuştu. Hastanede yatıp ameliyat olması gerekiyordu. Minik Yaşar'ı da babaannesine ve dedesine bıraktılar. İyileştiğinde geri alacaklardı yavrularını.

Bir yıl sonra Samire hastaneden iyileşmiş olarak çıktı ama bebeğini alamadı. Kızı onu istemiyordu. Artık babaannesini, annesi olarak görüyordu. Samire, onun için bir yabancıdan farklı değildi. Samire'nin, Yaşar'ı onlara bırakmaktan başka çaresi yoktu.

Yaşar, altı yaşına gelince babası onu Ankara'daki yatılı bir okula verdi. O, zeki bir kızdı. Okuması ve mesleğini eline alması gerekiyordu. Köyde kalması ona yakışmazdı. Annesi gibi basit bir köylü olmak istemiyorsa okula gitmesi şarttı. Yaşar, babasını dinledi ve öğretmen oldu. Tunceli'ye atandı. Orada ilk ve tek aşkı olan Ali'yle tanıştı. Evlenmek istiyorlardı ama Ethem buna karşı çıkıyordu. Yaşar, babasının sözünün dışına ilk kez çıktı ve Ali'yle evlendi.

Bir buçuk yıl sonra Yaşar ve Ali'nin bir bebeği olacaktı. Doğum başladığı sırada Ali'den de kara haber geldi. Yaşar'ın, kızı Lorin'i tek başına büyütmesi gerekiyordu.

Kızına, hiçbir zaman sevgisini göstermedi Yaşar. Onu, Ali'nin ölüm sebebi olarak görüyordu. İçinden gelmiyordu Lorin'i sevmek. Lorin'se annesinin gözüne girebilmek için her şeyi yapıyordu ama işe yaramıyordu.

Lorin, büyüdüğünde belki de annesi yüzünden, yanlış bir evlilik yapmıştı. Bunun farkındaydı. Boşanmak istediğini annesine söylediğinde buna şiddetle karşı çıktı ve eğer böyle bir şey yaparsa ona destek olmayacağını söyledi. Lorin'in pes etmeye niyeti yoktu. Hamile olduğunu en yakın arkadaşı dışında herkesten gizleyerek boşandı. Eski eşi, onu bu yüzden asla affetmedi ve çocukları Kaan doğduğunda onu da suçladı ve ondan hep uzak durdu. Lorin'in boşandığında oğlu Kaan'a hem anne hem de baba olması gerekmişti. Bunu çok da iyi yapıyordu. En azından Doruk gelene kadar öyleydi.

Başlarda her şey çok güzeldi. Birbirlerini büyük bir aşkla seviyordu ikisi de. Liseli aşıklar gibi sürekli mesajlaşıyorlar ve tatillere çıkıyorlardı. Sonlara doğruysa sürekli kavga etmeye başladılar. Lorin her defasında Doruk'u affediyordu. Çünkü Doruk onu seviyordu. Eğer sevmeseydi sürekli özür diler miydi?

Doruk'un gerçek yüzünü aldatıldığını kendisinden duyunca öğrenmişti Lorin. O sıralarda kürek kemiğini ve çenesini kırdığı için annesi ve anneannesiyle aynı evde kalması gerekmişti. Hayatı mahvolmuştu. Tüm gün tek yaptığı koltukta oturmaktı. Konuşmayı bile bırakmıştı. Samire de iyice yaşlanmıştı ve çocukken aldığı bir darbenin etkisi gün geçtikçe ortaya çıkıyordu. Artık bir çocuktan farkı yoktu. Durup dururken gençken yaptıklarından bahsediyordu. Anlatıkları Yaşar'ın annesini daha iyi tanımasını sağlıyordu. Babası çok yanlış tanıtmıştı Samire'yi. O, on beş yaşındaki basit bir köylü kızı değildi; her şeyin farkında olan ama susmak zorunda kalmış masum biriydi. Annesinin hayatına dair öğrendiği şeyler Yaşar'ın taşlaşmış kalbinin birazcık da olsa yumuşamasına yardımcı olmuştu.

Geriye dönüp yaşadıklarına bakıldığında üç kadının da kendilerine göre büyük acıları vardı. Onları aynı evde toplayan da bu acılardı. Farklı görünseler de aslında onlar, aynı acıların farklı bedenlerdeki yansımalarıydı. Geç de olsa üçü de bunu fark edebilmişti.

Editör: Melek Sıla GÜLER

Bir Cihan Kafes Konusu

İclal Aydın her yaptığı ile beğeni toplayan Türk sanat dünyasının en sempatik isimlerinden bir tanesi. Gerek rol aldığı diziler, gerek sunduğu programlar ile dikkat çeken ünlü isim aynı başarılarını kitap dünyasında da devam ettiriyor.

Daha önce birçok kitabı ile yazarlığı ile de beğeni toplayan yazar, son kitabı Bir Cihan Kafes ile de dikkatleri yine üzerine çekmeyi başarıyor.

Üç farklı kadının hikayesini anlatan Bir Cihan Kafes kitabı mükemmel dili ile de dikkat çekiyor. Kaderin yüzlerine hiç gülmediği yaşadıkları hayatın içinde sıkışıp kalmış kadınların hikayesini okurken onların acılarını içinizde hissedecek kaderlerini paylaşacaksınız.

Bir Cihan Kafes Soruları ve Cevapları

Bir Cihan Kafes kimin eseri?

İclal Aydın

Bir Cihan Kafes türü nedir?

Yerli Romanlar

Bir Cihan Kafes kaç sayfa?

340

Bir Cihan Kafes Yorumları

çok özel ve çok güzeldi ikak saate okudum ağladım ve bende kendi hayatımıgeçmişimi sorguladım

28-07-2013 22:48

kitap bi harika okudukca bi sonrakı sayfada ne okuyacagını blemedn sürüklüyor seni cook begendim konusu farklı üçkişiden bahseder gibi ilk görünüşde ama okudukca anlıyorsun ki bir bütün.konuk oldugu programba ögrendim kitabı kızının yormları bende merak uyandırdı ve o gün aldım işim cıktıgı için 2 günde okuya bildim ama birgünde okuyabilirsiniz o derece sürekleyici tafsiye ederimmm :) ESRA ASLAN

15-08-2013 17:11

bnde iclal aydinin bugun konuk oldugu programda ogrendim kitabini ve ilk firsatta alip okucam ilgimi cekti.

25-08-2013 11:47

İclal Aydın'a ait eserler Hayatın bize armağanları olsa gerek.
Tebrikler Müthişti.

28-08-2013 15:18

kitabı okumayı çok isterim ama ben küçük bi şehirde yaşıyorum dolayısıyla her yerde bulamıyorum bulamadımda zaten

29-08-2013 12:59

Yeni başladım okumaya her kitabı gibi bu kitapda süper.Hayatımızdan,bizden bi öykü,süper bi kurgulama ve analtım.İstemeseniz bile sizi içine çekiyor.Neredeyse bi solukta okunabilecek bi kitap.Teşekkürler.

03-09-2013 18:35

daha okumadım elimdeki kitabı bitirip merakla okumak istiyorum

07-09-2013 00:07

2 günde bitirdim. Çok sürükleyici bir kitap

12-09-2013 16:21

Cok harika bi kitab da once boyle bi kitap gormedm.sanki dizi film gibi .o ani yansitiyo bnce bu kitapda film olmali olurda zaten.

16-11-2013 22:52

HÜZÜN DOLU BİR KİTAP Bİ ANDA GÖZLERİNİZ DOLUYOR SANKİ HAYATIN SİZE VERDİĞİ SIKINTILARI ANLATIYOR VE Bİ BAKIYORSUNUZ Kİ ROMANDA Kİ KARAKTERİN İSMİ GEÇİYOR Bİ ANDA KENDİNİZE GELİYORSUNUZ SÜPER BENCE TEKRAR TEKRAR OKUNACAK Bİ KİTAP ELLERİNİZE SAĞLIK DİYORUM İCLAL HANIM.

03-12-2013 15:02

kitabı okumayı çok isterim.

27-12-2013 20:31

çok kötü, çok sıkıcı, çok sahte. Paraya yazık

30-12-2013 04:35

Mukemmel ustu bir kitap okudukca heyecanlandiran ve merak uyandiran bir kitap cooook tavsiye ediyorum veee 2.side yolda merakla bekliyorum

17-01-2014 19:39

tek kelımeyle super ıkıncısı cıkacakmı

26-03-2014 09:39

Bir gecede soluksuz okudum..yalın alıcı bir dille kaleme alınmış son zamanların en iyilerinden...

08-09-2014 02:49

şuan okuyorum süper bir kitap

09-01-2015 09:50

ilk kez ben turkce kitap okumayi istedim ve bu ilk sizin kitabiniz ellerinize yureyinize sagli iclal hanim basharilarinizin devamini sabirsizlikla bekliyorum

28-04-2015 13:48

gercekten guzel bn basini okumustum alamamistim eden bulur tuhaf bi sekilde birlesti

17-12-2015 00:37

çok begenerek okudum

09-02-2016 18:08

arkadaşım yeni tavsiye etti o yüzden ilk fırsatta okuyacağım
arkadaşım yeni tavsiye etti o yüzden ilk fırsatta okuyacağım

11-10-2016 13:40

bir cihan kafes kitabı beklediğimden daha iyi çıktı açıkçası iclal aydından bu kadar güzel bir kitap beklemiyordum okumaya değer bir roman olmuş tebrikler

29-10-2019 12:54

hikaye yarım kaldı gibi kitabın devamı var mı yoksa tek kitap mı?

21-04-2022 20:45

pdf bulabilsem okuyacağım

06-02-2023 21:56

güzel kitap ama içerik olarak biraz hayal kırıklığı oldu

11-11-2023 23:34

Kalbimin Can Mayası Üç Kız Kardeş Bir Cihan Kafes en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar