Asansör

Asansör
Kitabın Yazarı:Beyza Alkoç Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:İndigo Yayınlandığı Yıl:2017 (11-04-2017) Sayfa Sayısı:384 ISBN:9786059144865 Kitap Puanı:6.3 / 10 | Yorum: 7

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:35,75 TL Pandora:37,00 TL e-kitap,pdf,epub: *

6.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Asansör - Beyza Alkoç

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Asansör Özet

"Bozuk asansörlerden uzak durmayın, belki gerçek aşkınız sizi orada bekliyordur!"

Beyza Alkoç'un mizah dolu, eğlenceli kitabı Asansör, ilginç konusuyla okuyucularını cezbeder. Asansör kitabı bir kadının evlendiği gün balayı için gittiği otelde yine balayı için gelen diğer bir çiftin damadıyla asansörde kalarak başlayan ve aşka yelken açan hikayesini ele alır.

Nefes 24 yaşında kızıl saçlı güzel mi güzel bir kızdır. Murat'ı çok sevdiğini düşünerek onunla evlenir. Balayı için İstanbul'daki bir oteli seçerler. Nefes otelin restoranında Murat'la birlikte yemek yerken odasına gitmek istediğini söyleyerek kalkar. Asansöre binerken üzerinde damatlık olan birini görünce onunda bugün evlendiğini düşünerek tebrik eder. Aynı şekilde adam da Nefes'i tebrik eder. Adamın adı Enes'tir. Enes'in çapkın ve alaycı davranışları Nefes'i sinirlendirir. Bu sırada aniden asansör bozulur. Nefes'in kapalı alan korkusu vardır. Enes, Nefes'in fenalaştığını görünce alaycı tavrını bırakarak ciddileşir ve Nefes'e yardımcı olur. Bu değişim Nefes'i etkiler. Enes, Nefes'in kabarık saçlarıyla dalga geçer. O an asansör açılır ve Nefes kocası Murat'a, Enes karısı Ceyda'ya kavuşur. O anda Murat'ın annesi arar. Zira Nefes, Murat'ın daima annesi ile iletişim halinde olmasından şikayetçidir. Kayınvalidesi, Murat ile kendisinin arasını bozmak için uğraşmaktadır. Nefes sinirlenir ve kocası annesiyle konuşurken yatağa bir not bırakır ve otelin barına iner. Enes de bardadır. İkisi de sarhoş olur ve Nefes'in zorlamaları üzerine o gece birlikte olurlar. Enes o gece kanıt için Nefes'in sesini kaydeder. Nefes sabah kalktığında yanında Enes'i görünce tecavüze uğradığını sanarak Enes'e bağırır. Enes, Nefes'in kendisini zorladığını söyler ama Nefes inanmaz. Enes ses kaydını göstermek ister ama şarj bitmiştir. Bir süre sonra Nefes Enes'in suçsuz olduğuna inanır. Birlikte bu olaydan kimseye bahsetmeme kararı alırlar. Birbirlerini bir daha görmeyeceklerini düşünerek ayrılırlar. Ancak olaylar hiç beklemedikleri şekilde sonuçlanır ve birbirlerine aşık olmaya başlarlar.

Nefes ve Enes yaşadıkları tüm zorluklara rağmen kötü düşüncelerin ve insanların üstesinden gelmeyi başarırlar. Aynı zamanda Enes'in babası bu aşka karşı çıkar. Ancak Enes, karısı Ceyda'yı sevmemektedir. Enes'in babası, Ceyda'nın babasının iş ortağıdır. Enes ailesinin mutlu olması için Ceyda'yı karısı olarak kabul etmek zorundadır. Ancak Enes Nefes'i sevmektedir ama bir türlü kavuşamazlar.

Görüldüğü gibi oldukça ilginç bir konusu olan bu kitap romantik komedi konulu bir film tadında, okudukça sıkmayan, akıcı ve sürükleyici bir gençlik kitabıdır. Zaten genç olan yazarın çok küçük yaşta yazdığı Asansör kitabı Wattpad'de güzel başarılar sağlamıştır.

Asansör romanı 40 bölümden oluşmaktadır ve bölümler çoğunlukla Nefes'in ağzından anlatılmakla beraber diğer karakterlerin anlatımına da yer verilmektedir. Gayet akıcı ve sürükleyici bir kitap olmasıyla beraber okuyucuların pek bir şey kazanmayacağı, okumaktan zevk alacağı aynı zamanda okumayı sevdirici eğlenceli bir aşk romanıdır. Ayrıca yazar edebî bir eser kadar değerli olmasa da yaşına göre çok güzel bir roman yaratmıştır. Yazar olumlu tepkiler aldığı sürece, zaman geçtikçe güzel eserler çıkarabilecek seviyede olduğunu düşünüyorum. Ayrıca genç yazarların desteklenmesinin onların güzel başarılar elde etmesini, genç kesimin kitap okuma sevgisi kazandırmasını sağladığını düşünmekteyim.

Siz de Nefes ve Enes'in masal gibi aşkına, mizah dolu hayatına, romantik olduğu kadar oldukça eğlenceli yaşamına konuk olmak isterseniz sizi Asansör ile baş başa bırakıyorum. Son bir not: gerçek aşkınız bir şekilde sizi bulur belki bir asansörde ya da uzaylı istilasında, siz umudunuzu kaybetmeyin. Ha bir de bozuk asansörlerden sakın uzak durmayın belli mi olur belki de gerçek aşkınız oradadır...

Asansör Yorumları

kalitesiz bir roman olmuş amatör işi

11-10-2017 17:22

tek kelime ile harika bir kitap bu yoruma bakan herkesin beyza alkoc ' un diğer kitaplarınıda okumanızı şiddetle tavsiye ederimn

Elif • 23-12-2017 01:43

ya bayıldm hemen onun benım olmasını ıstıyorm

30-12-2017 23:02

yeni nesil yetisen cocuklarimiz için oldukca ahlaki evlilik ,birliktelikleri basite alan hoc olmayan bir kitap mutlu sadik sadakatli nesiller yok olup gitmesin lutfen genclerimizi zehirlemeyelim onun masum beyinlerine erkenden bir seyleri enpoze etmeyelim

12-10-2019 14:52

açıkçası ben de kitabı çok uygun bulmadım. beyza alkoç çok sevdiğim bir yazardır yalnız bu kitabını çok beğenemedim

25-06-2020 15:14

muhteşem bir kitap, bugün bu kitapı alacağımı düşünüyorum :)

19-03-2021 09:16

kusura bakmayın ama cinsellik espirisi yapan bunu söz konusu eden filmlerde izleyen kişiler benim kitabıma bu yüzden laf edemez lütfen kendinize gelin.

07-11-2021 09:50