Yüreğinin Götürdüğü Yere Git

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git
Kitabın Yazarı:Susanna Tamaro Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Can Yayınları Yayınlandığı Yıl:1994 Sayfa Sayısı:144 ISBN:9789750719622 Kitap Puanı:6.8 / 10 | Yorum: 7

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:91,35 TL e-kitap,pdf,epub: *

6.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git - Susanna Tamaro

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Günlük / Anı Orjinal Adı:Follow your HeartÇeviren:Eren Cendey

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git Özet

Susanna Tamaro kitaplarında işlediği çocuk bakımı ile dikkat çeken bir yazar. Yüreğinin Götürdüğü Yere Git romanı ise onun okurlarına klasik bir öğüt olan Yüreğinin Götürdüğü Yere Git’i mükemmel bir hikaye ile anlatmasıdır.

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git romanı 80 yaşına gelmiş bir büyükannenin hayatta kalan tek varlığı olan torununa yazdığı mektuplardan oluşuyor. Bu mektuplar ile başlangıçtan sona kadar olan bir hayat hikayesi var.

Yaşam dolu bir kişiliğe sahip olan genç yanlış bir karar ile genç yaşta evlenir. Kocası ile çocuk sahibi olabilmek için her şeyi denerler fakat bir türlü başarılı olamazlar. Bunun üzerine özel bir tedavi görmeye başlar. Fakat tedavi gördüğü yerde bir doktora ilk görüşte aşık olur ama onların ki imkansız bir aşktır. Kavuşmaları mümkün değildir fakat bu yasak aşk sonucu kadın hamile kalır. Kocasına çocuğun ondan olduğunu belirtip hayatına devam eder.
Zor bir çocukluk geçiren kadın kendi kızını mutluluk içinde büyütmeye kararlıdır. Bunun için de o ne isterse yapmaya başlar. Fakat bunun sonucunca şımarık ve onu pek ciddiye almayan bir genç kız çıkar. Kız dönemin özgürlük ve hipi çılgınlığına kapılıp Amerika’nın yolunu tutar. Döndüğünde ise hamiledir ve çocuğun kimden olduğuna dair bir fikri yoktur. Bunun üzerine kız psikolojik sorunlar yaşamaya başlar ve tedavi görür. Fakat tedavi görürken doktoru ile yakınlaşır ve bu da daha büyük bir yıkıma neden olur. Aşık olduğu adam onu aldatıp terk etmiştir. Bunun üzerine annesinin yardımına gider fakat annesi ile yaşadığı tartışma onu daha acı bir gerçek ile yüzleşmesine neden olur. Kız öz babasının farklı olduğunu ve annesinin de yasak bir aşk sonrası hamile kaldığını öğrenir. Bunun şokunu yaşarken trafik kazası geçirir ve hayata veda eder.

Kadın kızına en iyisini vermek isterken istemeden de olsa onu uçuruma sürüklemiş ve sonunda ölümüne neden olmuştur. Fakat karşısında torunu vardır ve onun için hayata tekrar tutunmak zorunda olduğunu bilir. Bu kez aynı hataları yapmayacak ve torununa en iyi şekilde bakacaktır.

Fakat hayat kadına tekrar bir oyun oynar ve torunu büyüdüğünde annesi gibi Amerika’ya gitmeye karar verir. Yaşlı kadın torununun onu yalnız başına bırakıp gitmesi ile bir şok daha yaşar. Bunun üzerine kalemine sarılır ve torununa gönderilmeyecek olan mektuplar yazar. Ona en büyük tavsiyesi ise Yüreğinin Götürdüğü Yere Gitmesidir.

Susanna Tamaro Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabı ile hem okurlarına mükemmel bir eser sunuyor hem de çocuk yetiştirmeye dair faydalı bilgiler sunuyor.

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git Soruları ve Cevapları

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kimin eseri?

Susanna Tamaro

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git türü nedir?

Yabancı Romanlar, Günlük / Anı

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kaç sayfa?

144

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git Yorumları

kadının yaşadıkları tam bir dram korktukları hep başına gelmiş yeşil çam gibi olmuş biraz

25-11-2016 20:27

ibretlik bir hikayesi var güzeldi

14-12-2016 13:14

konusu çok güzel olan bir kitap olmadı buraya özet de yazmışlar onu okuyun sonra kitabı okumak isteyeceksiniz zaten çok güzel bir eser

17-12-2019 23:32

kitap bir babaannenin torununa yazdığı mektuplardan oluşuyor. ana karakterlerimiz ile birlikte sorguladığımız şey de gençlik halleri-yaşlılık halleri oluyor. genç kız babaannesini çok seviyor ama kopmak zorunda; birey olmak ve hayatta kalmanın ötesinde gerçekten yaşamak zorunda. gidiyor bu yüzden. babaanne ne yapabilir ki, o da her şeyin farkında. yalnızlık ve mecburiyetler ile örülü bir dünya bu.

13-12-2020 19:46

büyükannenin kızı amerika'ya giderek değil türkiye'ye giderek evlilik dışı hamile kalır.

13-09-2021 10:08

özet kısa olmuş daha detaylı özet yok mu

30-11-2022 22:14

konusu ve karakterleri uyumlu güzel yazılmış bir roman beğendim

05-08-2023 23:34

Büyülü Çember Her Melek Korkunçtur Tobia ve Melek Kitaplardan Korkan Çocuk Tombul Yürek Yüreğinin Götürdüğü Yere Git en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli