Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz?

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz?
Kitabın Yazarı:Pucca Kitap Türü:Günlük / Anı Yayınevi:DEX Yayınlandığı Yıl:2017 (13-02-2017) Sayfa Sayısı:244 ISBN:9786050940916 Kitap Puanı:8.2 / 10 | Yorum: 8

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:41,60 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? - Pucca

Kitap Türü:Günlük / Anı

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Özet

Pucca lakaplı yazar bu kez de 'Pucca Günlük Şimdi Biz Neyiz?' Kitabıyla karşımızda. Hayatına bir anda giren o adamla aniden evliliğe giden ilişkisini anlatmaktadır.

Pucca yaşadığı acılardan sonra terapiye başlamış, bolca spor yapmış, kendini geliştirmiştir. Şimdi de New York'ta bir film okulundan, senaryo bölümü için burs kazanmıştır. İşlemleri için Ankara'ya gider. Üniversiteye başladığında olduğu gibi aynı kiloda ve saçları yine küttür. Ayrıca bugün onun doğum günüdür. Belki de evren bir sinyal yolluyordur. Hayatının aşkıyla burada tanışacaktır. O gün işlerini halleden Pucca uçakla İstanbul'a döner. Uçakta acil çıkış kapısına oturmak istemeyen birini yanına oturturlar. Aslında uçaktan da korkan çocuğu, Pucca daha da fenalaştırır. Yandaki adamla sakinleşen çocuk İstanbul'a gelince hemen uçaktan iner. Oysa ki Pucca teşekkür bekliyordur! Terapisti o gün Pucca'ya bir süre hayatında biri olmamasını dese de kader çoktan işlemeye başlamıştır. Kardeşi Zodi sürpriz doğum günü yapar. İçip oldukça eğlenen Pucca sabah kendini uçakta ki çocuğun yanında bulur. Neyse ki giyiniktir. Bir kez de çocukla bir yapımcının yerinde karşılaştıktan sonra, çocuk Pucca'ya mesaj atar ve buluşmak ister. Pucca ona da bir lakap takar ve bundan sonra onun adı Osi'dir.

Osi ile yemeğe çıkan Pucca kendini acayip bir durumun içinde bulur. Yemekten sonra arkadaşının yaralanması sonucu hastaneye, oradan da Osi'nin işi için Ankara'ya giderler. Dönüşte otobüsten kovulup taksiyle dönmek zorunda kalırlar. Evinin önünde Osi 'Şimdi biz neyiz?' diye sorar. Pucca bunun üzerine erkeklerin kaçtığını düşündüğü için: 'Hiçbir şeyiz' der ve Osi gider.

Aradan geçen günler sonunda Osi bir gün elinde yemekle evine gelir. O günden sonra Pucca ve Osi sevgili olurlar. Pucca her ne kadar yürümeyeceğini ve üç ay sonra gideceğini düşünse de her anında Osi vardır. Onunla gerçekten de mutludur. Tatile giderler, her anı birlikte yaşarlar. Osi artık evlilik lafları ediyordur. Eylülde evleneceğiz diye herkese de haber veriyordur. Pucca'nın arkadaşları ise onun yanlış yaptığını, erken olduğunu düşünürler. Osi'nin arkadaşları ile tanışan Pucca; Godik dediği kızı hiç sevmez. Çünkü kız her laftan kendine bir şey çıkaran, Osi ile olan anılarını anlatan biridir. Pucca'nın hiç gelinlik hayali olmamıştır. Zaten düğün pastalarını da sevmez. Yine de Osi'nin evleneceğiz diye söz söyleyip hiçbir şey yapmaması Pucca'yı düşündürür.

Bir gün Godik Osi'ye mesaj atar. Mesajı okuyan Pucca okuduklarına çok şaşırır. Mesajda; Pucca'nın ona uygun olmadığı, onun da nişanlısından ayrıldığı, hem otuz beş yaşına kadar evlenmezlerse evlenecekleri yazılıdır. Pucca Osi'yi bir güzel dövdükten sonra evden atar. Ayrılık acısının Tarık Akan, Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray versiyonunu yaşadıktan sonra Amerika'ya gitmeye karar verir. Godik'in nişanlısı ile barıştığını duyunca, nişanlısına tüm olanları anlatarak ortalığı karıştırır. Pucca ışıkları kapatmış evinde otururken; Osi gelir kemancılarla ve evlilik teklifi eder. Ondan sonra her şey hızlı gelişir. Amerika işi bir sene sonraya ertelenir. Önce Pucca'nın babası ile Osi tanışır, sonra Osi'nin ailesiyle Pucca. Osi'nin ailesinden sonra küçük düğün büyük düğüne dönüşür. Bu kadar kısa süre de büyük düğün yapmak ikisini de strese sokar. Düğün yeri, gelinlik falan derken panikleyen Pucca'nın yanında hep Osi vardır. Nikah günü almaya gidince bile kendilerini aniden nikah masasında bulurlar. Evlenen çift tüm aksiliklere rağmen düğünü de tamamlar. Fakat düğün gecesinde onları bir sürpriz beklemektedir.

Pucca Günlük'ün diğer kitaplarını okumadığım için büyük bir pişmanlık duyuyorum. Benim çok eğlenerek okuduğum bir kitap oldu. Herkese içtenlikle okumayı tavsiye edebilirim. Çünkü gülmek garanti.

Yazan: Nilay Alakuş

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Konusu

Pucca açık sözlülüğüne ve maceralarına kaldığı yerden devam ediyor ve Pucca Günlük serisinin altıncı kitabı olan Şimdi Biz Neyiz ile yeniden hayranlarının karşısına çıkıyor.

Pucca günlüğünü internet üzerinde yazmaya başladı ve büyük beğeni topladı. Öyle ki bloğu kitap oldu ve bütün genç kızların beğenisini kazandı. Özellikle açık sözlülüğü ile tanınan Pucca, Pucca Günlük 6 Şimdi Biz Neyiz ile bu kez evlilik arifesine kadar geliyor.

Evet, Pucca yeni kitabında bu kez evliliğe giden yolu kendi üslubu ile okurlarına sunuyor. Kendi değimi ile hiç tanımadığı ama sadece acılarını bildiği bir adam ile evlilik yolunda ilerliyor ve bu maceradaki duygularını en içtenliği ile yine okurları ile paylaşıyor.

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Soruları ve Cevapları

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? kimin eseri?

Pucca

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? türü nedir?

Günlük / Anı

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? kaç sayfa?

244

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Yorumları

sonunda çıkmış çok seviyorum kendisini hepsini okudum kendisi ile tanışmak istiyorum lütfen yardımcı olun

19-02-2017 20:21

eminim çok güzeldir ama kitap çok pahalıydı alamadım ucuzlamasını bekleyeceğim

20-02-2017 18:29

bence yine saçmalamış saçma olduğu için ilgi görüyor zaten

21-02-2017 21:27

pucca seni çok seviyorum seninle tanışmak istiyorum tüm kitapların var lütfen imza günü düzenle

22-02-2017 19:33

puccayı seviyorum ama bu kitabı olmamış yani herşeyi o kadar olumsuz anlatıyo ki sevmiyo mu lan acaba adamı diye düşünüyosunuz artık

05-03-2017 14:48

son kitabı henüz okumadım ama evlilik aşamasının artık imza kısmına gelindiğinde nedense müthiş bir pişmanlık oluyor bende öyle olmuştu neyseki allah esirgesin şimdi mutluyuz :) hak veriyorum puccaya

16-03-2017 07:16

pucca günlük 6. kitap ve editör 10 vermiş kitabı bir kenara bırakalım editöre sormak istiyorum bu kitaba 10 verdiysen suç ve ceza gibi bir kitaba kaç puan vereceksin? biraz mantıklı olun yaa edebiyat resmen katledilmiş beğenebilirsin de 10 ne demek yaa

28-11-2019 21:24

lisedeyken çok severdim şimdi kitapları saçma geliyor öğretmenim ergen kitapları derdi sanırım ergenlik bitiyor

17-08-2022 22:53

Peki Ya Şimdi Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük Ve Geri Kalan Her Şey - Pucca Günlük Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük Ve Geri Kalan Her Şey - Pucca Günlük Ve Geri Kalan Her Şey - Pucca Günlük Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Madalyonun İçi Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli