Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz?

Pucca Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz?
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Günlük / Anı
Yayınevi:DEX
Yayınlandığı Yıl:2017 (13-02-2017)
Sayfa Sayısı:244
ISBN:6050940916
Kitap Puanı:
6.4 / 10 | Oy: 267 | Yorum: 6
Editör Puanı:10
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
D&R:17,23 TL
KitapYurdu:20,40 TL
Pandora:21,20 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Günlük / Anı

Arka Kapak Bilgisi

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Özeti

Pucca Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz?


Pucca lakaplı yazar bu kez de 'Pucca Günlük Şimdi Biz Neyiz?' Kitabıyla karşımızda. Hayatına bir anda giren o adamla aniden evliliğe giden ilişkisini anlatmaktadır.

Pucca yaşadığı acılardan sonra terapiye başlamış, bolca spor yapmış, kendini geliştirmiştir. Şimdi de New York'ta bir film okulundan, senaryo bölümü için burs kazanmıştır. İşlemleri için Ankara'ya gider. Üniversiteye başladığında olduğu gibi aynı kiloda ve saçları yine küttür. Ayrıca bugün onun doğum günüdür. Belki de evren bir sinyal yolluyordur. Hayatının aşkıyla burada tanışacaktır. O gün işlerini halleden Pucca uçakla İstanbul'a döner. Uçakta acil çıkış kapısına oturmak istemeyen birini yanına oturturlar. Aslında uçaktan da korkan çocuğu, Pucca daha da fenalaştırır. Yandaki adamla sakinleşen çocuk İstanbul'a gelince hemen uçaktan iner. Oysa ki Pucca teşekkür bekliyordur! Terapisti o gün Pucca'ya bir süre hayatında biri olmamasını dese de kader çoktan işlemeye başlamıştır. Kardeşi Zodi sürpriz doğum günü yapar. İçip oldukça eğlenen Pucca sabah kendini uçakta ki çocuğun yanında bulur. Neyse ki giyiniktir. Bir kez de çocukla bir yapımcının yerinde karşılaştıktan sonra, çocuk Pucca'ya mesaj atar ve buluşmak ister. Pucca ona da bir lakap takar ve bundan sonra onun adı Osi'dir.

Osi ile yemeğe çıkan Pucca kendini acayip bir durumun içinde bulur. Yemekten sonra arkadaşının yaralanması sonucu hastaneye, oradan da Osi'nin işi için Ankara'ya giderler. Dönüşte otobüsten kovulup taksiyle dönmek zorunda kalırlar. Evinin önünde Osi 'Şimdi biz neyiz?' diye sorar. Pucca bunun üzerine erkeklerin kaçtığını düşündüğü için: 'Hiçbir şeyiz' der ve Osi gider.

Aradan geçen günler sonunda Osi bir gün elinde yemekle evine gelir. O günden sonra Pucca ve Osi sevgili olurlar. Pucca her ne kadar yürümeyeceğini ve üç ay sonra gideceğini düşünse de her anında Osi vardır. Onunla gerçekten de mutludur. Tatile giderler, her anı birlikte yaşarlar. Osi artık evlilik lafları ediyordur. Eylülde evleneceğiz diye herkese de haber veriyordur. Pucca'nın arkadaşları ise onun yanlış yaptığını, erken olduğunu düşünürler. Osi'nin arkadaşları ile tanışan Pucca; Godik dediği kızı hiç sevmez. Çünkü kız her laftan kendine bir şey çıkaran, Osi ile olan anılarını anlatan biridir. Pucca'nın hiç gelinlik hayali olmamıştır. Zaten düğün pastalarını da sevmez. Yine de Osi'nin evleneceğiz diye söz söyleyip hiçbir şey yapmaması Pucca'yı düşündürür.

Bir gün Godik Osi'ye mesaj atar. Mesajı okuyan Pucca okuduklarına çok şaşırır. Mesajda; Pucca'nın ona uygun olmadığı, onun da nişanlısından ayrıldığı, hem otuz beş yaşına kadar evlenmezlerse evlenecekleri yazılıdır. Pucca Osi'yi bir güzel dövdükten sonra evden atar. Ayrılık acısının Tarık Akan, Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray versiyonunu yaşadıktan sonra Amerika'ya gitmeye karar verir. Godik'in nişanlısı ile barıştığını duyunca, nişanlısına tüm olanları anlatarak ortalığı karıştırır. Pucca ışıkları kapatmış evinde otururken; Osi gelir kemancılarla ve evlilik teklifi eder. Ondan sonra her şey hızlı gelişir. Amerika işi bir sene sonraya ertelenir. Önce Pucca'nın babası ile Osi tanışır, sonra Osi'nin ailesiyle Pucca. Osi'nin ailesinden sonra küçük düğün büyük düğüne dönüşür. Bu kadar kısa süre de büyük düğün yapmak ikisini de strese sokar. Düğün yeri, gelinlik falan derken panikleyen Pucca'nın yanında hep Osi vardır. Nikah günü almaya gidince bile kendilerini aniden nikah masasında bulurlar. Evlenen çift tüm aksiliklere rağmen düğünü de tamamlar. Fakat düğün gecesinde onları bir sürpriz beklemektedir.

Pucca Günlük'ün diğer kitaplarını okumadığım için büyük bir pişmanlık duyuyorum. Benim çok eğlenerek okuduğum bir kitap oldu. Herkese içtenlikle okumayı tavsiye edebilirim. Çünkü gülmek garanti.

Yazar: Nilay Alakuş

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Konusu

Pucca açık sözlülüğüne ve maceralarına kaldığı yerden devam ediyor ve Pucca Günlük serisinin altıncı kitabı olan Şimdi Biz Neyiz ile yeniden hayranlarının karşısına çıkıyor.

Pucca günlüğünü internet üzerinde yazmaya başladı ve büyük beğeni topladı. Öyle ki bloğu kitap oldu ve bütün genç kızların beğenisini kazandı. Özellikle açık sözlülüğü ile tanınan Pucca, Pucca Günlük 6 Şimdi Biz Neyiz ile bu kez evlilik arifesine kadar geliyor.

Evet, Pucca yeni kitabında bu kez evliliğe giden yolu kendi üslubu ile okurlarına sunuyor. Kendi değimi ile hiç tanımadığı ama sadece acılarını bildiği bir adam ile evlilik yolunda ilerliyor ve bu maceradaki duygularını en içtenliği ile yine okurları ile paylaşıyor.

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Yorumları

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Yorum sonunda çıkmış çok seviyorum kendisini hepsini okudum kendisi ile tanışmak istiyorum lütfen yardımcı olun

19-02-2017 20:21 !!

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Yorum eminim çok güzeldir ama kitap çok pahalıydı alamadım ucuzlamasını bekleyeceğim

20-02-2017 18:29 !!

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Yorum bence yine saçmalamış saçma olduğu için ilgi görüyor zaten

21-02-2017 21:27 !!

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Yorum pucca seni çok seviyorum seninle tanışmak istiyorum tüm kitapların var lütfen imza günü düzenle

22-02-2017 19:33 !!

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Yorum puccayı seviyorum ama bu kitabı olmamış yani herşeyi o kadar olumsuz anlatıyo ki sevmiyo mu lan acaba adamı diye düşünüyosunuz artık

05-03-2017 14:48 !!

Pucca Günlük 6 - Şimdi Biz Neyiz? Yorum son kitabı henüz okumadım ama evlilik aşamasının artık imza kısmına gelindiğinde nedense müthiş bir pişmanlık oluyor bende öyle olmuştu neyseki allah esirgesin şimdi mutluyuz :) hak veriyorum puccaya

16-03-2017 07:16 !!

Yorum Yaz

:: Pucca ::
Benzer Kitaplar
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.