Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek

Pucca Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Deneme
Yayınevi:DEX
Yayınlandığı Yıl:2015 (18-02-2015)
Sayfa Sayısı:320
ISBN:6050925166
Kitap Puanı:
6.1 / 10 | Oy: 800 | Yorum: 5
Editör Puanı:8
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:9,90 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Deneme, Günlük / Anı, Komik

Arka Kapak Bilgisi

Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Özeti

Pucca Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek


Pucca; blogerlar, sosyal medya fenomenleri ve diğer ağların ülkelerin içerisinde akımlar oluşturabilecekleri kadar güçlü olduklarını gösterebilen kahramanlık hikâyesi! Modern zamanlarda hiçbir şeyim yoktu, diyerek ekliyor. Parfümü bittiğinde süpürgenin kokusunu kullandığını anlatıyor. Burjuvazi zengin ve sıfır beden blogerların arasında kendisini bulmuş veya kendisini arayan kaybolmuş bir isim. Blogundan sonra yaşamın adeta miladı olmuş. Şimdi hayal ettiği gazetede yazılar yazıyor. Ceri’yle birlikte ve Puki adında bir de köpeği var. Peki ya geçmişi? Mutlu olması için her şeyi var gibi görünse de iç hesaplaşmaları ve ilişkilerinde ki yeni gelişmeler hayatını alt üst etmede adeta Fake Evliya’ya yakışır cinsten!

Pucca’nın otobiyografik eseri gibi gözükse de başlangıçta ki kısa bir tanıtım yazısıyla okuyucuyu kitabın içerisinde boşlukta hissetmesini önlüyor. Kendi hayatı olduğu için bütün canlılık ve yaşamın bilinmezliğini umutlarını Pucca’nın samimiyetiyle okurların sarması hatta kucaklamasından söz edebiliriz.

Pucca gazetede yazarlık yaparken Ceri ile aynı evde yaşamaya başlıyor. İşler başlarda iyiyken sonrasında durumlar değişiyor. Bir anda yaptıklarını ve ilişkisini sorgulayan çevresinde ki arkadaşlarının düğün ve doğumlarına altın götüren bir hal alıyor. Unutma provaları, Ceri’yle olan anılarıyla karşılaşıyor. Sonrasında yarasına bir dizi insan basmaya çalışıyor. Fark etmediği şeyse yarasının hala kanadığı!

Arkadaş çevresiyle veya bir günlük ilişki denemeye başladıktan sonra pek çok başarısızlıkla Limon hayatına giriyor. Limonla mutlu mesut günler “Ruh İkiziyle” olduğunu söyleyecek kadar güzel geçerken. Sihir bozuluyor. Pucca’nın aile hayatı ve geçmişi pek çok yerde ‘’O adam buraya gelecek!’’ dediği ütobik bir kahramanın bekleyişle diğer insanlarda onu arayarak kendisini pek çok yaşanmışlığın içerisinde buluyor.

Babasının mutluluğu arayışıyla bir bölümde çıkan evliliği ve annesinin ‘’Çocuğun olursa anlarsın!’’ diyerek kanayan, kanatan geçmişi, hala içerisinde soru işaretleri barındırıyor. Pucca’nın yalnızlığını ve mutlu olma isteğini gün ve gün artırırken bir yandan da içten içe kendisine kızıyor.

İletişim dünyasının hızla artmasıyla karşımıza çıkan Pucca bütün kimlikleriyle okuyucuyu kendi dünyasına çekerken hayatı sorguladığımız, kısmen de yanımızdan ayrılmayan geçmişimizle dünyayı anlama ve bir tür yaşama kavgası! Okuyucularını derinden sarmasa da geçmişiyle sarsacak! Kaotik bilinmez ve bir o kadar da yaralı Pucca’nın mavi bir gökyüzü hayali! Hem de evli, mutlu ve çocuklu! Ama ne yazık ki şuanda bu filmin fragmanı yazıldı! Pucca aradığı mutluluğu bulabilecek mi? Yoksa aradığı mutluluğun çocuktan ziyade aile olmanın iç çatışmasını yaşarken gördüklerini, duyduklarını, filmi çekilen hayatını yorumlarken büyük keyif alarak okuyacağınız kesin!

Her şeye rağmen Ceri’den sonra veya öncesi gibi bir çağ açıp çağ kapadığı belli olan post modern kraliçe Pucca okurlarına içten içe taşıdığı umudu şöyle aktarıyor: “Birini affetmek böyle bir şey olmalı. Artık yapacak başka bir şeyin kalmamıştır çünkü. Düşman olmak için geç kalmışsındır.” (sy278)

Pucca’nın bütün samimiyeti ve bloguna sığmayan yazarın bütün sevgi dolu yüreğinin boşluğu kendinden çok söz ettireceğe benziyor. Ayrıca seri olarak çıkacak mı bilinmez okurlarının devamını sabırsızlıkla bekledikleri de bilinen bir gerçek.

Pucca’dan çok Pekmez kısa bir rol biçilse de damgasını vuruyor. “Geçmişine bu kadar sıkı sıkı tutunmanı anlıyorum ama sen onu bırakmazsan o seni asla bırakmaz,” dedi. Pucca’nın kabul ettiği yer yer tartıştığı geçmişi pek çok ölçüde yarınını, ilişkilerini ve çıkmazlarını ister istemez okuyucuyu da içine çeken bir karmaşanın ortasında bırakıyor. Filmi ve Ceri’den sonra yaşadıkları kitabın pek çok yerinde sorgulamalarını aktarırken hayatın anlamını da aradığı bir tür sürprizler kuşağı!

Yazar: Şeyhzade Bilgin

Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Konusu

Blog yazarı olarak başladığı yazarlık kariyerine kitap yazarak devam eden ve büyük başarı kazana Pucca, Pucca Günlük serisine 5. kitap olan O Adam Buraya Gelecek ile devam ediyor.

Hayatında yaşadıklarını biraz daha hayal gücü ve abartı katarak komik bir şekilde okurlarına sunan Pucca, Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek kitabında bu kez birazda sitem ile birlikte okurlarına farklı akıllar veriyor.

Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Yorumları

Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Yorum kitapları güzel ama film gerçekten çok kötüydü

22-02-2015 12:25 !!

Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Yorum her yeni kitabında biraz daha fazla saçmalıyor konu kalmamış belli nasıl sallarım moduna girmiş tam hayal kırıklığı

25-02-2015 01:46 !!

Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Yorum kitap müthiş.

Gıy can • 29-08-2015 15:00 !!

Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Yorum özeti yapan yazarın anlatımına sağlık. bu tarz kitaplardan hiç hoşlanmam. ama özetleyen yazar kitabı okumaya teşvik ediyor. güçlü bi kalem...

13-09-2015 15:53 !!

Pucca Günlük 5 - O Adam Buraya Gelecek Yorum zaten bu kitabında da yakınmış bu durumdan film ne öyle ya mahvetmişler. kadının babası üniversite mezunu gidip overlokçu yapmışlar iyi mi? kız kardeşi saçına o kadar özenirken gidip kızı küt saçlı yapmışlar. en iyi katliam nasıl olur adlı film halk bunu seviyor adı altında piyasaya sürülmüş. daha ne olsun

17-01-2016 21:34 !!

Yorum Yaz

:: Pucca ::
Benzer Kitaplar
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.