Safran Sarı

Yeni Yalan Zamanlar-3 Safran Sarı
Kitabın Yazarı:İnci Aral Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Kırmızı Kedi Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:336 ISBN:9786054764044 Kitap Puanı:7.7 / 10 | Yorum: 3

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:62,55 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Safran Sarı - İnci Aral

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Safran Sarı Özet

Volkan, büyük bir şirketin hem ortağı hem de büyük bir borsacıdır. Yaşına göre oldukça başarılı biridir. Bir iş seyahatinden dönerken Melike eda ile valizlerinin karıştığını şirkete geldiğinde fark eder. Valiz de bulunan eşyalardan kızı hayal etmeye çalışır, henüz görmese de şimdiden çok etkilenmiştir. Sonraki gün Melike Eda kendisini arar ve valizi almak üzere yanına geleceğini söyler. Volkan bu duruma çok sevinir. Gözünde canlandırdığı ve büyüttüğü gibi bir kadın olduğunu ses tonundan da anlamıştır. Melike Eda içeri girer girmez aralarında bir etkileşim oluşur. Birbirlerine yakınlık hissederler ve telefon numaralarını birbirlerine bırakarak Melike Eda, Volkan'ın şirketinden ayrılır.

Melike Eda, dayısı Niyazi Bey'in yanına gitmektedir. Dayısı bir yalı da yaşamaktadır. Ve Hayali adında erkek bir sevgilisi bulunmaktadır. Melike Eda, Hayali'den, Hayali de kendisinden çok fazla hoşlanmamaktadır. Dayısı ile birlikte antikacılık yapmakta, aynı zamanda takı tasarımı ile uğraşmaktadır. Takı tasarımı yaptığı ve bazı antikaları sattığı dükkanına geçenlerde Renginur uğramıştı. İhsan Sacit öldükten bir yıl sonra evlenmiş ve mal varlığının çoğu kendisine kalmıştı. Fikran ise bu işten çok kolay sıyrılmıştı. Bunu hatırlamanın zamanı olmadığını hatırlayan Eda dayısı ile konuşmaya geri döndü. Yalı'nın yarısını bir iş için Hayali'ye vermiş şimdi de geri alamamaktan yakınıyordu. Bu durum, dayısı Hayali den ayrılmak istiyor ama yalıyı vermemek için ayrılmadığı düşüncesini uyandırıyordu. Bunları düşünerek yalıdan ayrıldı.

Eylül, geçmişteki adı ile Mutena. Babası ve annesi çok baskıcı ve dine düşkün kişilerdi. Mutena ise okumaya düşkün ve dindar biri değildi. Ailesi istememesine rağmen baskı ile liseye gitti. Üniversiteyi de aynı şekilde okurken, annesi vefat etti. Bir yıl babasının yanında kaldıktan sonra üniversiteye geri dönmeye karar verdi. Babası bunu kabul etmeyince evden kaçtı ve ailesini reddetti. Eğer kalsaydı bir adamla zorla evlendirilecekti. Seyit isminde biriyle tanıştı, en başta patron - çalışan ilişkisine sahipken zamanla sevgili olmuşlardı. Seyit evliydi. Eylül üniversiteyi bitirdikten sonra Seyitten de ayrılarak İstanbul'a yerleşerek bir şirkette ise başladı. Aynı zamanda bir blog da yazılar yazıyordu. Bu yazılardan birinde Volkan, kendisine cevap verdi. Ve internet üzerinden konuşmaya başladılar. Volkan buluşmak istese de kendisi bunu reddediyordu.

Eylül çalıştığı şirketten kovulunca işsiz kaldı. Ne yapacağını düşünürken tele kız ilanı gördü internette ve işe başladı. Eski işinden daha çok kazanıyordu. Volkan bir mailinde ya buluşacağız ya da artık sana yazmayacağım diyordu. Eylül buluşmak, aşık olmak istemiyordu çünkü mesleği belliydi.

Volkan ve Melike Eda birkaç kez buluştuktan sonra birbirlerine uygun olmadıklarını anlayıp bir daha görüşmediler. Volkan, en baştan beri çalıştığı, patronu olan Harun Bey'in yanındaki işinden de ayrılmıştı. Eylül ile konuşuyor ve gezip kendini bulmaya çalışıyordu. Ancak Eylül kendisiyle buluşmayı reddediyordu. Bir gün çalan telefon ona Eylül'ü getirmişti konuştular sonra iki kez buluştular. Son buluşma da birlikte oldular. Volkan aşık olduğunu anladı ancak Eylül numarasını değiştirdi ve bir daha görüşmemek üzere Volkan'dan ayrıldı. Volkan ise Afrika gezisi sırasında Yasemin ile tanıştı ve birkaç ay sonra evlenmeye karar verdi. Melike Eda ise Hayali'ye aslında aşık olduğunu anladı. Hayali de ona aşık olmuştu. Dayısı ile sadece ortaklık ilişkisi kalmış olan Hayali artık Melike Eda ile birlikteydi.

Patronu Harun, Volkan ve Yasemin'i yemeğe yeni sevgilisi ile tanışmak üzere çağırır. Volkan yemeğe gittiğinde Harun'un sevgilisinin Eylül olduğunu görür ve yıkılır ancak Yasemin'e belli etmemeye çalışır. Oradan çıkarken Eylül, ona son bir mail attığını söyler. Volkan Yasemin ile evlilik tarihini öne çeker ve son mektubu okuyarak Eylül'ün bir eskort olduğunu öğrenir.

Değerlendirme:

Herkesin kendini bulma çabası içinde bulunduğu kitaplardan sonuncusuydu safran sarı. Üçlemenin en güzel eseriydi diyebilirim. Üç kitapta da ortak olan tek karakter Melike Eda idi. Ancak üç kitapta birbirinden güzeldi. Kesinlikle kitaplıklar da olması gereken bir seri.

Yazan: Senanur KARAKUZULU

Safran Sarı Soruları ve Cevapları

Safran Sarı kimin eseri?

İnci Aral

Safran Sarı türü nedir?

Yerli Romanlar

Safran Sarı kaç sayfa?

336

Safran Sarı Yorumları

inci aralı çok seviyorum kitapları çok güzel

12-10-2021 19:11

roman güzel ama tam anlamamıştım meğerse seriymiş

16-11-2022 10:52

inci aral güzel yazıyor

12-03-2024 16:26