Labirent / Son İsyan

Labirent Serisi 3. Kitap Labirent / Son İsyan
Kitabın Yazarı:James Dashner Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Pegasus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:384 ISBN:9786053434153 Kitap Puanı:8.2 / 10 | Yorum: 178

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:156,98 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Labirent / Son İsyan - James Dashner

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Fantastik, Macera, Bilim Kurgu, Gizem Orjinal Adı:The Death Cure (Maze Runner)Çeviren:Gizem Yeşildal

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Labirent / Son İsyan Özet

James Dashner’i tanımayanlar için belirtmek gerek. Kendisinin Labirent tarzında çok fazla kitabı var ve hiç biri tam anlamı ile başarıya ulaşmamasına rağmen bu tarz kitaplar yazmaya devam ediyor. Labirent Ölümcül Kaçış kitabı ile ilk kez gerçek anlamda büyük bir başarı yakaladı fakat devamını tam anlamı ile getiremedi. Zaten devamını getiremediği için kitabın beyazperdeye uyarlanması biraz sorunlu oldu ve kitap neredeyse tamamen değiştirilerek beyazperdeye uyarlanmak zorunda kaldı. Zaten ilk kitabı okuduktan sonra ikinci ve üçüncü kitaba geçiş yapanlar genel de hep hayal kırıklığı ile karşılaştılar. Kendisi de bunu toparlamak için benzer yeni kitaplar yazdı fakat yine başarısız oldu diyebiliriz. Öyle ki sırf bu yüzden Labirent serisi için yeni bir kitap yazacağını açıkladı.

Labirent Ölümcül Kaçış, Açlık Oyunları gibi fantastik konusu ile herkesin büyük beğenisini toplamış ve özelliklede şaşırtıcı sonu ile serinin ikinci kitabı için de büyük merak uyandırmayı başarmıştı. Herkes beyinde oluşan bir hastalığının tedavisi için neden bir avuç gencin ölümcül bir labirentin içine hapsedildiğini merak ediyordu. James Dashner, ikinci kitapta bunu açıklamak yerine yüzeysel bir açıklama ekleyip gençleri yeni bir deneyin içine soktu. Fakat ilk kitaptaki yaratıcılık tamamen yok olmuştu. Yolculuk başında kimseye güvenmeyin der gibi bir mesaj verdikten ve ilkine göre çok daha zor olacağı söylendikten sonra kahramanımız Thomas bir anlamda konuşarak Alev Deneylerini tamamladı. İhanet olarak da nedeni bilinmez bir şekilde Teresa’nın onu gaz odasına sokması dışında bir şey yaşanmadı. Gaz odasında da bir şey yaşanmadı ve çıktığında yine Teresa’yı karşısında buldu ve Teresa’da kendisinin ihanet etmediğini açıkladı. Tabi böyle olunca okurlar üçüncü kitapta bunun bir açıklaması olacağını düşündü.

Serinin üçüncü kitabı olan Labirent Son İsyan da serinin ikinci kitabı Alev Deneyleri gibi tam bir hayal kırıklığı oldu. Merak uyandıran ilk kitap ve hayal kırıklığına neden olan ikinci kitaptan sonra okurlar bazı cevaplar bekliyordu fakat ikincisinden de kötü bir kitap geldi.

Hikaye gençlerin hafızalarını geri verilmeleri ile başlıyor fakat Thomas, Minho ve Newt güvenmedikleri için buna karşı çıkıyorlar. Wicked hastalığın tedavisi için bunun şart olduğunu belirtince bu üçlü kaçma yoluna başvuruyor fakat ilk denemede başarısız oluyorlar. Daha sonra ikinci kitaptaki Brenda’nın Wicked için çalıştığı ortaya çıkıyor fakat yine onun yardımı ile Thomas ve arkadaşları kaçmayı başarıyor. Fakat bunu yaparken hafızalarını geri kazanan ve Teresa’nın öncülüğünü yaptığı diğerlerinin de kaçtığını öğreniyorlar. Bunun üzerine cevapları bulmak için onların peşinden Denver şehrine gidiyorlar. Burada ilk kitaptaki Gally ortaya çıkıyor ve onları Wicked için bir ayaklandırmaya ikna ediyor. Bu sırada Newt’in bağışıklığı olmadığı için hastalığı ilerliyor ve yavaş yavaş kontrolünü kaybediyor. Thomas ve Minho döndüklerinde Newt’in diğer hasta insanlar tarafından kaçırıldığını öğreniyor ve onu kurtarmaya gidiyorlar. Fakat Newt artık kendisi için umut olmadığını söylüyor ve arkadaşlarından kopuyor. Thomas ve Minho geri dönüp ayaklanmaya katılıyorlar. Thomas’ı yem olarak kullanıp Wicked’in ana merkezine baskın düzenliyorlar ve her şeyi yok etmeye başlıyorlar. Bu sırada Wicked’in yöneticilerinden olan biri Thomas’a üç aşamadan oluşan kurtuluş yolunu sunuyor. Birinci adım, ayaklanmaya katılan arkadaşlarını bulma, ikinci adım arkadaşları ile yeniden labirente gidip kendileri gibi olan diğerlerini kurtarma, üçüncü adımda herkesi alıp geçitten geçerek güvenli bir yere gitmeleri.

Hikaye özet olarak bu şekilde ve maceradan daha çok gezginlerin hikayesini dinliyor gibisiniz. Hala labirente ve alev deneylerinin nasıl hastalığa çare üreteceğini tam olarak açıklamıyorlar. Yüzeysel zor anlardaki beyin fonksiyonları zırvası ile kalıyorsunuz. İkinci kitapta Teresa’nın neden Thomas’ı gaz odasına soktuğu da cevaplanmıyor. Sadece ihanet mazereti ile böyle basit bir şey yapmaları anlamsız geliyor. Gerçekten ikinci ve üçüncü kitapları okuduktan sonra neden sinema filminde o kadar değişiklik yapıldığını daha iyi anlıyorsunuz. Büyük ihtimal ikinci filmde de baya bir değişikliğe gidilecek ve daha fazla aksiyon ve macera eklenecek gibi duruyor.

Labirent / Son İsyan Konusu

Suzanne Collins’in Açlık Oyunları serisinden sonra bu tarz fantastik romanlar çoğalmaya başladı ve bunlardan bir tanesi de James Dashner’in Labirent serisi diyebiliriz.

Labirent Son İsyan, Labirent serisinin üçüncü kitabı ve macera kaldığı yerden devam ediyor. Baş kahramanımız Thomas ile hayatta kalmayı başaran Minho ve Newt son olarak arkadaşları için mücadelenin içine giriyorlar ve yaşadıkları kabusu tamamen sona erdirmek için son bir isyan bayrağı açıyorlar.

Eğer Açlık Oyuncları serisini beğendiyseniz Labirent serisi de sizi oldukça etkileyecek demektir. Fantastik bilim kurgu içeren macera romanlarını sevenler için mükemmel bir seri.

Labirent / Son İsyan Soruları ve Cevapları

Labirent / Son İsyan kimin eseri?

James Dashner

Labirent / Son İsyan türü nedir?

Yabancı Romanlar, Fantastik, Macera, Bilim Kurgu, Gizem

Labirent / Son İsyan kaç sayfa?

384

Labirent / Son İsyan Yorumları

ben filmini izledim beğenmedim kitapları da varmış seriymiş merak ettim nesini beğendiler acaba kitapları gerçekten güzel de film yaparken mi berbat etmişler?

16-10-2014 01:24

film harikaydı kitaplarını alıp okuyacağım ikinci ve üçüncü kitapları merak ediyorum

22-10-2014 21:02

film berbat falan değildi.Kötü yorumlarınızı kendinize saklayın

31-10-2014 14:44

Kitabı da filmi de müthiş

03-11-2014 21:30

filme tabiki bütün kitabtakileri yansıtamazlardı.. mecburen çok kısaltmışlar ama film de çok güzel ... zaten dikkat ettiyseniz film standart uzunluktan daha uzun ... ama ben genede diğer kitapların da filmlerinin çıkmasını ve son isyan dan sonra başka kitaplar da çıkarmalarını istiyorummm. OKUDUĞUM EN GÜZEL KİTAPLARDAN VE İZLEDİĞİM EN GÜZEL FİLMLERDEN BİRİ...

08-11-2014 21:16

Aclik oyunlarina cok benziyor

08-11-2014 21:58

Filmden bin kat daha iyiydi ama film de güzeldi

23-11-2014 20:43

cokkkkk guzel bı kıtap herkese tavsıye ederım

28-11-2014 19:25

Harika
Bilmeyenler için filmin 2 yeni filmi daha çekilecek alev deneyleri ve son isyan

05-12-2014 21:27

Bütün serisini okudum ölümcül kaçış,alev deneyleri,son isya.kötü yorum yapan yalan söyler çok akıcı ve harika bir kitap okumayan kardeşlerime tavsiye ederim

08-12-2014 19:31

müthistii cok begendim sze tavsiye ediyorum arkdslar kötü yorumlara katilmiyorum...

Sessizlik en güzel sestir duyabilen icin...Şemsi Tebrizi(Melek) • 20-12-2014 15:23

başı güzeldi ortası çok sıkıcıydı sonu da güzeldi final saçmaydı

30-12-2014 20:40

bence minho ve newt ölürse filmde kayranlılardan başka sadece thomas kalcak zaten minho ölürse diğerleri de ölür minhoyu ve newti öldürmeyin film sıkıcılaşır

08-01-2015 13:54

labirent serisinin ilk kitabına yani ölümcül kaçış a hayran kaldım. şimdi alev deneylerini ve son isyan kitaplarını almakta kararsızım. ne dersiniz ,alsam mı almasam mı ?

26-01-2015 14:38

boyle bi film hayatim boyunca izlememistim bayildim

26-01-2015 22:25

gally nasil ortaya çıkıyor o olmemismiydi

29-01-2015 19:29

kesinlikle sinemaya gitmeden önce kitaplar okunmalı. önce kitabı okursam sonra sinemaya gitmeye ne gerek var diye düşünmeyin çünkü kitapla film arasında baya fark var. ayrıca önce kitabı okursanız karakterleri daha iyi tanımış olursunuz. şahsen ben çok beğendim herkese tavsiye ederim. kitabı filminden daha güzel. :)
bu seri kesinlikle kötü yorumları haketmiyor. muhteşem bir seri hem karakterleri hem kurgusuyla çok başarlı.
bir de labirent alev deneylerinin filmi 18 eylül 2015 te çıkacak.

01-02-2015 16:15

yorumları ve özetini okudum da gerçekten yazara haksızlık edilmiş çok güzel bir seri saçma fala değil bunları söyleyen herkes düzgün okuyamamış herhalde saçma sapan yorum yapanlar var. bu seri açılk oyunları kadar başarılı kimse haksızlık etmesin sonuçta kurgu yapılmış hastalığın çözümü beynin fonksiyonel zırvası yazan insan seriyi tekrar okumasını rica ediyorum.
bu yazarın kurgusu herşey olabilir beğenmeyen okumaz. bunları saçma bulanlar ölümcül kaçış kitabındakı ızdırap verenleri gerçek sanıp korkuyordur herhalde.

01-02-2015 16:26

film harika kitapları okuycamda 25 tl çok beee

01-02-2015 22:55

kitap cok akici tabikide filminden bin kat daha guzel cunku bir kitap film oldugunda hikayenin buyuk bir kismi kaybolur sadece filmini izleyen birine gilm cok guxel gelebilir fakat kitabini okuyup filmini izleyen biru icin film asla kitabin yerini tutmuyor.

03-02-2015 00:35

naparsanız yapın ama newt i öldürmeyin anlamı kalmaz filmin kitabında

08-02-2015 18:05

ne kadar aclik oyunlarina benzersede aclik oyunlari kadar mykemmel olamaz ama bu filmde guzel kitabida guzel yazarin hakkini yemeyelum bu cumlelerim sacma sapan yorum yapanlar icindir...

12-02-2015 15:31

aynen newt ölünce okuma şevkim azaldı :(

16-02-2015 17:26

2. kitabını okudum olaylar olaylar 3. kitabıda hemen okumaya baslıyorum

25-02-2015 06:08

kitabın sonunu beğenme
dim
teresa ölmeseydi iyiydi :(

05-03-2015 06:01

1.kitabı okudum gece 5 te bitirdim harikaydı hatta kısa bi sre kendime gelemdim ama 2.ve 3. kitapları okumakta kararsızım çünkü özetlerde hayal kırıklığına uğrayabilceğim yazıyor .yardımcı olur musunuz ?

13-03-2015 11:10

sonunda hiçbişey açıklanmıyor thomas ve arkadaşları geçmişi hatırlamıyor newt ve teresa ölüyor çok saçma sallasam bin kat daha iyi olurdu son kitap

21-03-2015 20:17

labirent ölüm emri çıkacak beyler yeni kitap satışlara çıktı herkes okusun ben okudum mükemmel ya hepinize tavsiye ederim çünkü harika bir kitap olmuş çok olay var.

22-03-2015 14:37

2 kitap daha çıkacak biri geşmişi biride geleceği anlatıyor bu 2 kitabı sabırsızlıkla bekliyorum

31-03-2015 17:40

2. kitapta terasa sonda ölüyo diğer 2 tane kişi de orda ölüyo newt de 3. kitapta ölüyo ortalarında sonunda ise sadece thomas ve minho kurtuluyo ama virüse daha çözüm bulamadılar ölüm emri ise tersa nın ve thomas ın deneylere kadar hayatını anlatıyo kitapın belki 5. çıkabilir ordada muhtemelen thomas kurtulur ve virüse antikor bulabilirler :d

04-04-2015 23:10

son isyanda newt ölmemeliydi ayrıca thomas öldürmemeliydi teresanın ölmesi iyi olmuş ama newt olmaz yaa

14-04-2015 10:24

teresa thomas için kendini feda etti ama thomas daha aradan bir saat geçmeden brendayla öpüştü cidden thomasa gıcık oluyorum

18-04-2015 05:07

newti oldurdugu icin thomastan nefret ediyorum bu arada her turlu newt benim

09-05-2015 13:39

newtın olmesi kotu oldu ama cok tatlı
newt olmesiü cok tatlı
niye thomas olmuyo;-(

Feyza • 09-05-2015 13:43

newt ölmesin ölürse film izlenmez...

24-05-2015 14:27

filmin ilk bölümü olan "labirent:ölümcül kaçış" en güzeliydi. diğer bölümleri berbattı. yazara hakaret etmek istemem ama terasa ölsünde newt thomas ve minho ölmesin. filmin tadı kaçar.

26-05-2015 20:55

newt ölmemeliyiz bence devam etsin ve galya nasıl geri gelsiyse newt de geri gelsin artık orasını da james d. düşünsün.....
newt ölmemeli demek istemiştim,, tabletin arzaları işteee
newtgeri gelmek zorundaaaaa..... ölmesiiiinn

07-06-2015 02:54

newt ölmesin yaaa o ölünce filmin tadimi çikar

09-06-2015 19:55

newtsiz olmaz yaa ağlıyom zaten ölmesin ıhıhıhıhı ağlıcsm yine o tommy deyince bi duygulanıyom

10-06-2015 20:35

ilk 2 kitabini okudum gercekten tavsiye ediyorum o kadar heyecanlai ki betimlemeleri dogru duzgun aklimda canlandiramiyorum şimdi son 2 kitabini okuycam kesinlikle tavsiye ediyorum

13-06-2015 14:55

3.kitabı okurken jason walker down ıf youve ever been my friendi dinleyin çok duygusall

16-06-2015 01:55

1.kitabıda filmöide çok güzel yazara haksızlık yapılmış emeğe saygı

ulaş • 19-07-2015 09:08

kesinlikle okuduğum en iyi kitablardan birisiydi tamamen benlik bir kitab.

24-07-2015 21:57

ben serinin ilk filmini izledim kitabı bilmiyorum çok süperdi 2 ve 3.seri kitaplarııda okuyacağım

24-08-2015 12:42

ya newt ve thmos ölmesin
minho da

15-09-2015 23:48

hayatımda gördüğüm en güzel filmdi 3 ve 4 ü sabırsızlıkla bekliyorum ama umarım thomas ve minho ölmez

20-09-2015 16:10

kitapla filmin alakası yok

22-09-2015 14:33

abi bu isyanın falan asıl amacı ne neden lanirente soktular neyi test ediyolar anlamadım yavv

23-09-2015 11:03

bence müthisti bugun izledim sinemada kitaplrini okumadim ama iki seriyide sinemada izledim 3. seri kitabi okumayi dusunuyorm ve vizyona grdiginde izleyecegim siddetle tavsiye ediorm

23-09-2015 18:01

minhoyu öldürmeyin newtıda onlarsın tadı çıkmaz hele minhosuz hiç çıkmaz

27-09-2015 01:06

filim harika!!!
tabi newt in ölümü çok üzücü
kitapta filimde harika
kötü diyenleri anlamiyorum.... ))))

04-10-2015 19:19

bence harika bir filmdi

19-10-2015 13:15

minho ölmesin film çok etkileyici ama minho ölürse bakmam ben

darkqirl • 23-10-2015 20:47

selamun aleykum... newt ölmemeli diyen arkadaşlar... zaten thomasa mektup bıraktı arkadaşım isen beni öldür diye. zaten thomas öldürmese çocuk delirip daha kötü bir şekilde ölecekti... saygılar

26-10-2015 01:11

ben en son alev deneylerini izledim, ne büyük kayıp ki, filmi görene kadar kitabından haberim yoktu. hayatımda lotr ve hobbit üçlemelerinden sonra izlediğim en muhteşem filmdi. umarım minho ölmez diyorduma ama sanırım ölmüyor. :)

27-10-2015 23:18

spoiler!!!isyan ışıl hastalığını engelleyebileceğini sanıyor fakat sonunda gerçeğin farkına varıyorlar... hastalık önlenemez ve tedavisi yok... sonunda kalan 200 kadar bağışığı( thomas, minho, brenda, tava, jorge, aris) şansölye paige sayesinde güvenli bir yere yerleştiriyorlar; yeni bir medeniyet kurmaları için.
isyan iyidir hacılar^_^ ... isyanı kötü gösteren bütün insanlık için bir kaç kişiyi feda etmeleri ve jansonun deliliğe yakalanıp thoması öldürmek istemesi... şansölye paige son noktayı koyuyor zaten...

28-10-2015 14:45

filmle kitaplar çok ayrı bence sadece olay konusu ortak deneyler kitapları okumanızı tavsiye ederim 4 gün ve serinin 3. kitabına geçtim

02-11-2015 12:30

film cok guzeldi kitaplarinida okudum

film cok guzeldi kitaplarinida okudum

film cok guzeldi kitaplarinida okudum

03-11-2015 12:31

ben kitabı okumadım ama filmi çooooooo...k güzel

07-11-2015 18:19

yalnız farkında mısınız bilmiyorum ama son isyan'ın filmi çıkmadı.sadece
ölümcül kaçış ve alev deneyleri'nin filmi çıktı.

14-11-2015 19:20

yaa newt e çook ğzldüm okurken öldüğünde ağladım be çok üzldüm:,(

14-11-2015 23:56

newtna bişey olmasın thomasada minhoyada onlar çok tatlılar

18-11-2015 17:52

nerdeyse dünyanın en güzel filimi ve kitabı bu

25-11-2015 17:51

ya bn kitapların hiçbirini okumafım sadece internetten özetlerine baktım filmlerin de ilk ikisini izledim.hani kitapla flm irbirinden çok ayrı diyosunuz ya.eğer çok ayrılysa ve 3. kitapta çıkmadıysa newt sadece kitapta öldüyse filmde ne olacağı belli olmaz belki ölmez...
3. kitapta yazmışım filmde olcaktı pardon

01-12-2015 12:27

arkadaşlar size şu kadarını söyleyeyim bence kitaplar çook güzeldi fakat yazar 3.kitapta ölüm koyup durmuş newt ölüyor teresa ölüyor.😭böyle yapması biraz değişik olmuş ama galiba. yeni bir kitap daha yazıyor. artık onu bekleyeyim

06-12-2015 09:25

muthis bi kitab ama 2 ci kitapla filmi arasinda kocaman degiskler var

21-12-2015 13:15

gençler boşuna heveslenmeyin,serideki en güzel kitap alev deneyleri;zaten ondan sonra bozuldu.son isyanın sonunda sadece thomas ve minho kalıyor

22-12-2015 14:55

sadece ılk kıtabı guzeldı dıgerlerınde batırmıslar hatta nıe teresa thoması gaz odasına kapattı acıklaması bıle yokk

22-12-2015 18:00

kitabını okumalısınız 2 gunde bitirdim cok guzel ve heyecanlı ama newt ve teressa öluyor

23-12-2015 16:53

minho ve newt ölürse izlenmezki ama film. öldürmeyin onları ya. :((

26-12-2015 00:35

bence gayet güzeldi :):))))

27-12-2015 12:12

minho nun vurulması benı cok uzdu

28-12-2015 14:43

çok güzel bir seri :d 1 ve 2. filmini izledim 3. yü bekliyorum :d

30-12-2015 18:53

ben 1ve 2 yi izledim hayatımda böyle güzel film izlemedim 3 de 2017 d3 çıkacak offf nasıl beklicem minho thomas ve newte bişey olmasın newt oluyormuş ölmesin

30-12-2015 22:10

harikaydııı böyle kitap zor bulunur benceokumayan arkadaşlarıma tavsiye ederim 👼👼👼

02-01-2016 09:31

film çok guzeldi bugune kadar izledigim en guzel filimdi ..
selam newta bayiliyorum filmde oynasaydim kesin onu goturmustum :))
dunyada izledigim en guzel filmdi bayildim ...

08-01-2016 16:53

son isyandan sonra ölüm emride var tüm kitapları okudu birde bir sorum olacak thomas mı yakışıklı,minho mu newt mi yazarsanız çok sevinirim

09-01-2016 13:31

ilk kitabini okumadan filmini izlemistim. ama filimde hep bazi bosluklar ve cevabi olmayan sorular vardi daha sonra kitaplarini okudum kitaplari filmine bin basar ama filmi de detaylar hakkinda cok dusunmezseniz guzek vkr film cidden heyecanli ve guzel kitallar tavsiye ederim ayrica canim minho

10-01-2016 20:19

yalnız labirent 2'de minho ölüyor.

14-01-2016 21:56

evet. kendinizin sıkıcı yorumlarinizi ayni sekilde kendinize iletin. kitap oldukça çok iyi bence.
ben kitapı okudum . mukemmel bir kitap.

15-01-2016 23:06

film harikaydi bir sozle muthis

15-01-2016 23:55

aklima takilan soru şu labiren son isyanda teresa isyandan kacmadan thomasi ve arkadaslarini aradiklari söylüyor bunun dogrulugu kitabta yok obur yandan brenda tam aksini soyluyo kim hakli kim yalanci ? ama labirent ölüm emri cok iyi bence

16-01-2016 14:45

çook güzel serisini izledim bayağı iyiydi

17-01-2016 12:11

çok etkileyici ve sürükleyeci bir film ama minho ölülürse 3.imkanı yok izlemem

20-01-2016 21:45

bişi dicem bu özetin vizyonu ne zaman çıkacak

21-01-2016 18:12

newt öldükten sonra ne anlamı kaldı ki acaba filmede bir değişiklik yapılıp newt'i öldürmeme ihtimali olabilir mi? ya o ölürse ben çok ağlarım.

21-01-2016 18:48

ya newt ölmesinn lütfeen okurken bile çok üzüldüm canımm newt'im

23-01-2016 19:50

arkadaşlar film ve kitap arasında çok fark var belki3.kitapta newt ölmez ve 2.kitapta minhoyu kaçırdılar yanı minho ölmedi (umarım newt ölmez )
:(

27-01-2016 08:53

3.kitapta son isyanda newt ölüyor

27-01-2016 20:42

arkadaslar bence dashner seriyi 4.kitapla bitirmez 3.kitabin sonundada brenda bir sır saklıyor ve şansölyenin farklı düşünceleri var bu sırlar açıga kavusmassa yazar okurun kafasında çok fazla soru işareti bırakır newt konusuna gelince üzücüydü ama yazarın kafasından öyle cıkmıs sonucta bir dramatik yönüde olmalı :)

28-01-2016 02:19

newt ölmemeliydi .ayrıca thomasdan nefret ediyorum......

31-01-2016 15:27

arkadaşlar ben daha 3.kitabı okumadım. bana biraz bilgi verebilir misiniz?

01-02-2016 12:28

film müthiş serisi devam etmeli

02-02-2016 19:57

kitabı bitireli daha dakikalar oldu. kitabı bitirince şaşırtıcı ama pek bir şey hissetmedim. yani sevinip heyecanlanmadım da, hayal kırıklığına uğramadım da. sonu biraz oldu bittiye gelmiş ve beklenmeyen bir sondu. kötü değildi, iyiydi. ama en çok üzüldüğüm kısım newtin ölümüydü. ama ne kadar üzülsem de yazar newtin ölümünü çok güzel kaleme almış. teresanın ölümü de bir o kadar berbattı. son saniyede tak diye öldü. dediğim gibi kitap yinede fena değildi. :d

03-02-2016 14:28

ya newt bari filmde ölmesin
o olmadan labirentin hiç bir önemi yok

03-02-2016 16:09

ya abi bir an önce labirent 3 vizyon a girsin

05-02-2016 12:46

bende kitabı yokta 3. sünün hangi kitapçılarda bulunur ??????

05-02-2016 13:10

arkadaşlar son isyan nasıl bitiyor söyler misiniz

05-02-2016 13:28

gerçekten süper bir filim kitabu da harika ben aşırı derecede beğendim tüm serilerin çıkmasını isterim ama 1 senede fln çıkması kötü oluyo herkese tavsiye ederim kötü yorum da yapmayın bu filmi izleyip te beğenmeyen de bı sıkıntı var bence☺

10-02-2016 21:01

harikaydı ama sonu biraz saçma oldu

20-02-2016 12:53

newt'in ölümü beni çok etkiledi. günlerdir ağlıyorum grevdeyim
newt'i filmde öldürmesinler.😭

20-02-2016 13:24

bence bu kitap müthişti çok beğendim ayrıca minho ölemez birşey söyleyeceğim gerçekten ölüm emri yazılıyormu beni aydınlatın

07-03-2016 13:23

süper ölumler var ...çokgüzel
süper ölumler var ...çokgüzel
süper ölumler var ...çokgüzel

08-03-2016 12:55

arkadaşlar bilip bilmeden yorum yapmayın filmi izleyip yorum yapın,benim şimdiye kadar gördüğüm en süper filmlerden biriydi,beni üzense minhonun (ki hong lee) nin kaçırılması ve newtın (thomas brodie sangster)in ölme söylentileri,ilk bölümde ise chuckun ölmesi

12-03-2016 19:17

bitmek üzere. yani ne denirki ben bu kitabı bir günde bitirmiş olacağım. newt ölmeseydi neden oda bağışık değil yağğğ. ölme söylentisi değil. öldü. thomas öldürdü. bi kere filmi izleriz çıkınca. kitap ne güne duruyoo. teresaya şu aralar gıcık kapıyorumj. hainnnn. bu bitince labirent ölüm emrini alceem. ben 2017 ye kadar bekleyemem yağğ çıksın artııkk.

13-03-2016 19:54

filmi de kitaplarıda 10 numara 5 yıldız. serinin 3. filimini sabırsızca bekliyorum. tüm emeği geçen herkezin eline sağlık .

15-03-2016 20:42

kitabını okumadım ama iki filmde çok güzeldi. serinin 4.kitabı (ölüm emri) filmi çıkmayacak mı

19-03-2016 21:32

arkadaslar labirent olum ermrii okudum ve be su sonuca vardim.
thomas asil olen kisi oluyor. 5. kitabi cikyor az kaldi

31-03-2016 20:53

filmi de kitabı da çok güzel

03-04-2016 17:55

film de kitap ta müthiş bence.

10-05-2016 17:53

son isyandan sonra fazla para kazanmak icin olun emri filminide yapicaklarmis thomas son isyan film cekimlerinde kaza gecirmis ama filmde olucakmis filme hayran kaldim daha yeni izledim labirent olumden kacis la ates deneylerini keske daha once haberim olsaydida sinemasina gitseydim :(

15-05-2016 11:03

film coooook guzel 3. bolumu heyecanla bekliyorum yanliz minho kacirildi ona cok uzuldum bide newt oluyomus galiba 3. bolumde onu öldurmeseler iyiymis ama kitap muhtesemmmm

22-05-2016 20:37

bence filmi kadar klitabıda harika
tüm dotlarıma tavsiye ederim

23-05-2016 16:18

min ho ölüyormu filimin sonunda ne olur hayır niyin e olur

26-05-2016 13:39

hayatimda aclik oyunları ve uyumsuz serisinden sonra en iyi 3. kitap ama film kitaptan daha guzel yani kitap anlatımı cook sıkıcı oysa bunu thomas in gunlugu gibi yazsalardi daha guzel olurdu yanikafes diye bir kitap serisi okudum onda yazar konuyu anlatamamis ama kitap anlatımı cok guzel diye okunuyor...
ve tek hayal kirikligi newt mektubu ve olmesi😥😞😞

28-05-2016 12:18

film muhtesem otesi ama malesef newt ve teresa olucekmis neden yaaaa bide bi fragman cikarmislar ama sahte cunki newtin konustugu bi sahne vardi o da thomas sangsterin baska bir filminden yani o fragmani gorduyseniz inanmayin ayrica sacma bir fragman yapmislar cunki hic kimse konusmuyor oyuncularin yuzu gozukmuyor bir suru adamlar kosuyolar minho yok filmin ceklimrede yeni baslamis duyduguma gore dylan 'brien sette kaza gecirmis bir aya anca sete donermis yani cekimler bitmeden fragman cikmaz offf bide newtle teresa nasil olur yaaaa umarim yonetmen onlari öldürmez filmde yani o dörtlüden biri ölürse filmin tadi kacar. yaaaa ben bu filmi cok seviyom yaaaa keske 1000 serisi olsa hahhh abartdim galibaa

msthemazerunner • 28-05-2016 21:56

neeeee minho olucekmi ama newtle teresa olucek diyolar gerci onlarin olmesinide istemiyorum ama neyse. yuh artik minho newt teresa hepsi olurse bi thomas kalicak geriye hayir yaaa filmin basrolleri nasil ölür yaaa inanmiyorum ben resmen şok iptal vefat yaniii!!! yönetmennnn lutfen deyis bu kitabi yaaaaaaaaa

msthemazerunner • 29-05-2016 11:37

yaa film 2017 de vizyona girmiyo galiba. dylanin kaza gecirmisdi hastaligi cok kotu galiba o yuzden 2018 de vizyona girecek duyduguma gore. ama nasil oyle bisey ola bilirki yani oyle buyuk bi hastalik olabilirmi 1 yil ertelenmis bazi sitelerde de 2016 da vizyona girecegi soyleniyor. hic bisey anlamadim. ama daha filmi cekmeden,fragmani cikarmadan nasil vizyona gireceyi zaman soyleniyor onu da anlamadim. neyse bekliyip gorcez. bildiyim bi sey var newt teresa minho ölürse beklediyimize deymez keske yönetmen filmi deyisk yapsa ve sonu anlamli bitse

msthemazerunner • 30-05-2016 11:01

ya terasa ölürse ölsün hiç sevmedim onu newt ölmesin yaa

31-05-2016 17:42

newt ölmesin ben onu çok seviyordum lütfen filminde bu bölümü almasınlar newti öldürmesinler

04-06-2016 02:29

min ho ölmüyor kaçırılıyor sonra geri dönüyormuş ama newt ölüyor inşallah filmde öldürmezler newtsiz tadı kalmaz eğer ölürse ben üçüncü filmini izlemem

04-06-2016 13:08

böyle güzel bir film görmedim newtide seviyorum ama thoması labiret 4 te öldürcek

04-06-2016 13:57

yani şöyle öldürecek zombi newti ısıracak newt teresayı ısıracakken thomas atlayacak önüne onun önüne minho atlıycak newt minho ve terasayı fırlatacak thoması ısıracak

04-06-2016 14:05

labiret1ölümcül kaçiş...labirent 2alev deneyleri...labirent 3 son isyan labiernt 4 ölüm emri...
yeliz aleyna kotan

04-06-2016 14:12

film galiba 2018ci yila deyil 2017 ci yilin mart ayina ertelenmis umarim bu haber dogrudur

msthemazerunner • 04-06-2016 18:08

eğer 3. filmde newt yasa minho ölürse film batar bence o yüzden lütfen filmde newt ve minho ölmesin

07-06-2016 22:32

minho ve newt ölmesin sakın yoksa filmin tadı olmaz ayrıca çok ağlarım
herşeyiyle harika ama newt ve minho giderse tadı kaçar bence

09-06-2016 00:09

çok etkileyiciydi harika bayıldım
sabırsızlıkla 2017 yi bekliyorum

10-06-2016 13:30

duydunuzmuuuuu kaya scodelario (teresa) nin cocugu olucakmis o yuzden kesin film ertelenecekkkkkk ertelenmese teresa filmde nasil kosucak demi. zaten filmde amac kosmak.

msthemazerunner • 10-06-2016 17:55

4.seriside çıktı çok güzel okuyun

10-06-2016 21:48

ben 2016 da oyrendim boyle bir film oldugunu sonra 2 serisinide izledim ama bunun kitabi oldugunu bilmiyodum. ama simdi hic bir yerde bulamiyorum kitabi yaaaa

msthemazerunner • 11-06-2016 16:20

arkadaşlar bir ayrıntı var ikinci filmde farkettiyseniz thomas ile brenda sarhoş olduğunda thomas hanisülasyonlar görüyo ve newt i zombi olarak görüyor bence newt malesef ölüyor ama inşallah ölmez favorim newt

12-06-2016 15:34

valla ilk kitabı okumadım 2.'yi okudum ve beğendim
açıklama olmasın ne olcak?filmi kötüydü özellikle teresaya verdikleri rol
neden böyle bir şey yaptılar ki(teresa rolüne)?

25-06-2016 01:28

2018 ne yaaaa film 2018 de vizyona girecek yaaa simdi zaman gecmezkiiii offff bu zamana kadar nasil bekliycem bilmiyorummmm zaten filmi unutamiyorum boyle vakit gecmez curuyucemmmm!!!

msthemazerunner • 25-06-2016 15:21

bence film güzeldi... newtin ölümü çök kötü oldu filmin artık tadı kaçtı o ölmemeliydi favorim oydu...

25-06-2016 15:33

arkadaşlar film 2018 de çıkıyormuş . çok üzüldüm.

26-06-2016 14:26

kitap çok güzel.

28-06-2016 13:23

ya anlamiyorum arkadaslar bunlar hic mi dusunmuyorlar ya arkadas bu newt olurse filim biter diye ben vala son isyan kitabini aldim. sinirimden kitabi paranparca etim dahada okuycam nede filmini ozliycem yeter artik

30-06-2016 02:04

bence kitap filmden daha iyiydi ama yapımcılarıni suçlamiyorum çünkü kitap çok ayrıntıya girmiş

16-07-2016 13:50

son kitapta newt ölüyomu acaba yazarmısınız

23-07-2016 18:27

arkadaşlar film 2018 de falan çıkmıor.17 ocak 2017 de son isyanın 1. bölümü çıkıyor. 2018 de de 2. böşümü çıkıyor . araştırmadan ilk gördüğüze inanmayın 2 böümden oluşuyormuş

23-07-2016 18:34

evet oluyo o thomasi varya kendi arkadasini olduruyo bee ben bile oyle bise yapmazdim kendi arkadasina boyle bise yapilir mi beee

27-07-2016 10:31

şu anda newt'in öldüğü kısmı yeni bitirdim ağlayarak bunları yazıyorum kitabı da fırlattım bi yere buradan wes ball a sesleniyorum çıkıcak olan filmde newti öldürmeyin lütfen

16-09-2016 20:05

yaa lutfen minhooo olmesin lutfen zaten filmi onun icin izliyom olurse bi daha izlemem ben
seni seviyoorum "minhoo"

24-09-2016 15:16

ya of ya film müthiş etkilendim hemde cok ama ben teresayı cook seviyorım tersa asla thomesa ihanet etmez onlar cok yakısoyorlar sevgişi olmalılarfı ve o barda thomus tennessayo düsünfü tenasa ölüürse ben izlemem tennesa ihanet ölmez hele thomusa asla be onler birbirlerimi cok seviyorlar yazara gocık oldum teressa ölemez

05-11-2016 17:13

neyse yaa zaten 2017 e girmemize az kaldii.subat ayinda cekimler basliycaak.artik bizde fotograflara bakariz(yani herhalde cekimlerde cekilen fotolari internete koyarlar diye umuyorum şu an)ayrica 2017 de fragman da cikar idare ederiz.sonra 2018 gelir(ölmesek kalsak ) ve izleriz.ohh bitti.:))

17-12-2016 13:01

minho' yu kurtardılar mı ? ne ölü birisi bir şey söyledim😥😥😥

19-12-2016 08:26

çok güzel bayıldım bence okumalısınız yapan güzel düşünmüş .

24-12-2016 23:24

yaa bisey sorucam!!!! hani dylan(thomas) kaza yapmisti bu yuzden cekimler iptal olmusdu anladik!!.dylan iylestii,hatta 2 filmde oynadi bile!! kaya scodelarionun(teresa) cocugu olucaktii,bu yuzden film yine ertelendi bunu da anladik!! simdi kaya scodelarionun bir oglu oldu.dylan iylesti,kaya scodelarionun cocugu oldu,ki hong lee(minho) ve thomas(newt)un hic bi sorunu yook yonetmen de tamam.ne bekliyolar o zaman anlamadim kiii...cekimler 2017-nin subat ayinda olucakmis!!2017 geldi iste!subat ayini niye bekliyosunuz arkadasim yaaa???cekin filmi,yayinlayin fragmani ve filmi bitsin gitsin!! ama 2018 nedir yaaa!!??? curumemizi mi bekliyolar??-neyse sorum buydu.the maze runner<3

01-01-2017 22:52

şu ana kadar izlediğim filmlerin en güzeli ve en etkilendiğim film
dylan muhteşem bir oyuncu

05-01-2017 20:46

james dashner(kitabin yazari)bu kitabi yazdiginda bir cok kisi beyenmemis kitabi.aslinda labirent 1 beyenilmis ama diyerleri beyenilmemis.kitabin neden beyenilmediyi cok acik!bizim bu manyak yazarimiz james son isyan da newt ve teresayi oldurmus,bu yuzden kitap begenilmemis. teresayi bos verin ama newt bi cok kisinin favorisi(yorumlardan da belli oluyor).yonetmen de filmi yapti,cok da guzel yapti.ama yazarin yaptigi gibi newt ve teresayi oldururse film de kitap gibi beyenilmez!!bence yonetmen bu kitabi deyismeli(filminin beyenilmesini istiyorsa)tamam anladik filmin guzel olmasi icin duygusal sahne olmali,ama neden newt gibi beyenilen karakteri harciyorlar ki? bence newt yerine aris karakteri ölmeli!! zaten aris alev deneylerinde katildi, kim ne yapsin arisi yaaa!!ama newt ve tersa labirent 1 de vardi.ve thomasla bereber mucadele etdiler.bu yuzden newtu harcayamazlar!!ayrica brenda bile ole bilir!!bence thomas ve teresa daha cok yakisiyorlarrr!!brenda hic guzel deyil.newt ve teresa olemez iste o kadarrr!!tamam anladik teresa cok kotu bir sey yapti ama son sahnede soylemisti hatirliyorsaniz,arkadaslarina zarar gelmemesini istemisdi.bence teresayi kandirdilaaar.neyse yaaa daha 2018 e cooookk var.ben hic bekleyemiyorum yaaa offff!!

16-01-2017 19:16

bence çok güzel ilk ikisini izledim 3 bölümde neler olacağını merak ediyorum

17-01-2017 19:30

filmin etkileyici çok yerleri var.... sabırsızlıkla 3 bekliyoruzz.

26-01-2017 17:04

ya lütfen ama lütfen minho ölmesin ya bn onun için bakıyorum ayrıca nasıl newt i öldürürler filmin ana karakterleri bunlar ztn ama nolur minhoyu kurtardılar mı bn yani meraktan çatlıyor um böyle bişey olamaz 2018 ne demek kardeşim yaw minho karakterini çok seviyorum nolur ama nolur o olmesinnnnnn

27-01-2017 19:53

şubatın 17 sinde 3. film cıkıyooo

29-01-2017 22:08

newt niye öldü brenda ölseydi

05-02-2017 15:42

tek kelime ile muhteşem bir seri ilk üç kitabi okudum diğer kitaplarini alip okumak için can atiyorum herkese öneririm

15-03-2017 18:46

labirentin 3 bölüm kitabın son isyanı okumak istiyorum

25-03-2017 15:46

hayatimda gördüğüm en güzel kitap 😍😍😍

11-05-2017 21:02

nevt ölmesinnn filmin tadı çıkmaz onu daha ön planda görmek istiyorum oyunculuğuna bayılıyorum newt ölmesin sakın !!!!

30-05-2017 10:59

ben kitabi okudum.cok guzel bir macerani izlemek bizi bekliyo.thomas ve arkadaslarinin basina neler-neler geldi.bence son isyan enn guzeli olucak.kitabi okurken kafamda kuruyodum.son isyani izlemis kadar oldumm.bu arada istediyimiz kadar newt olmesin teresa olmesin diyelim ama bir faydasi olmayacak.kitapta newt ve teresa ölüyor.ama minho thomas ölmüyor.newtu thomas oldurecek.teresa izdirap verenlerle savasirken kafasina agir bir sey dusecek.teresa da o sekilde olucek.yonetmen de duyurdu zaten kitabi deyismeyecekmis.nasil yazildiysa oyle olucak.cekimler baslayali coook oldu.internete 100 tane foto koydular cekimlerden.teresa deney yapiyor,thomas falan etrafta sacma sapan kosuyor.guzel resimler aslinda.neyse yaa zaten newt ve teresa olucek.kesinn bilgi buu.sanirim olum emrinin filmi yapilmayacak.bu son film.ayrica james dashner de duyurdu.artik kitabin devamini yazmayacak.kimse thomasa minhoya brendaya arise sonyaya falan ne oldugunu bilmeyecek.yanii deneylerden kacip kendilerine yeni bir hayat kuracaklar mi,yoksa oluceklermi aslaa bilemiycez

03-06-2017 17:34

newt ölüyor mu peki yoksa yasicak mi

04-06-2017 23:32

kitabini okudum newt oldugunden beri pskolojim bozuldu. newt olmesin forever newt yoksa kitabin da filmin de tadi cikmaz newttttt thomasi oldurecem

28-06-2017 00:59

newt ölünce ağladım ya o derece sevdim ama film kitabın yerini tutmuyo ayrıca çok guzel bi seri kötü yorumları hak etmiyo

10-07-2017 16:28

3. filim çıkınca hemen sinamaya gideceğim.
fragmanı çıksın ezberliğeceğim
çooooookkk seviyorum

16-08-2017 14:50

bence filmden ziyade kitap daha iyi
film kotu demiyorum ama olaylari roman daha ayrintili anlatiyor

24-08-2017 18:33

harika bir kitap 1,2,3,4,5 kitapları var hepsinide okudum gerçekten harika bir kitap açlık oyunlarına benziyor diyolar ama alakası

14-10-2017 22:51

mınho cok yakısıklı
cok sevıyorum
vee cok karızmatık

24-01-2018 13:57

film aşırı güzel her bölümü ayrı bir aksiyon izlediğim en iyi film ve oyuncular çok iyileeer film kitaptan daha iyi
newt ve teressa ölüyor yaa böyle olmamalıydıııı 😥😥

03-02-2018 15:28

ben abarttım biliyorum ama newt öldü diye hayatım mahvoldu sanki! kitabı blmm ama filminde ağladım hep. bence şaka fln yapıyorlar, newt yokken labirentin nesini okuyup izlicez ???? biri bana anlatabilirmi favori karakterimiz ölünce nasıl devam edeceğiz diye????😢😱

asla beklemiyordum, aşırıııııı büyük bir hayal kırıklığına uğradım. hâla gözlerim doluyo düşününce. filmi izleyince ve o sahneyi görünce "imkansız! olamaz, newt ı öldürmüş olamazsınız! bana bunu yapmayın" diye diye ağladım resmen!

diğer problem gally nin yaşaması. ona da bıçak saplanmıştı ama yaşıyo. (filme göre) newt önce thomas a azcık bıçağı saplayıp kalbine saplıyo. sonuç olarak thomas ın kanı newt ı virüstten kurtardı. eğer kitapta öyle değilse belki de filmde newt yaşicaktır. korkarım ki gally gibi bi anda belirivermek saçma olur ama newt ın geri dönmesi kadar güzel bişey yok ki!!!

birde herkes üzülüp hayal kırıklığına uğrayınca, 4.filmi çıkarsa dediğim gibi olur âmin

08-02-2018 17:59

newt'in ölmesi çok saçma. en iyi oyuncunun ölmemesi gerek 4'te newt kurtulsa çok güzel olmuş olur
newt ölecek mı bir cevap veriiiinn.
lütfen meraktan ölücem

09-03-2018 16:26

inanılmaz çok beğendim yazatını tebrik ediyorum (izlediğim en güzelfilm)

02-06-2018 23:45

izlediğim yabancı filmlerin en iyisi başarılar diliyorum inşallah devamı gelir

26-03-2019 09:27

newt ölmemeliydi en iyi oyunculardan biri ölmemeliydi.o olmadan filmin tadı çıkmaz.

18-04-2019 15:10

mükemmel ben daha iyi bir kitap ve film görmedim . benim önerim ilk önce kitabı okuyup sonra filmi izlemeniz. ancak film ve kitap beni çok etkiledi harikaydı.

25-04-2019 16:22

labirent 3 berbat olmuş zaten 2. kitapta saçmalamaya başlamıştı burada iyice abartmış sanırım işin içinden çıkamayınca saçmalama yoluna gitmiş almayın tavsiye etmem

09-03-2022 12:28

bu kitapta minho ölüyor mu?

28-12-2022 18:01

mihonun öldüğü falan yok

17-08-2023 22:57

Labirent - Ölüm Emri Labirent / Son İsyan Labirent: Alev Deneyleri Labirent: Ölümcül Kaçış Labirent - Ölüm Emri Labirent - Ölüm Emri Labirent: Alev Deneyleri Labirent: Alev Deneyleri Labirent: Ölümcül Kaçış Labirent: Ölümcül Kaçış en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Polisiye Kitaplar Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Din / Tasavvuf Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Psikoloji Kitapları Gizem Kitapları Politik Kitaplar Deneme Kitapları Biyografi Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Beslenme Diyet Kitapları