Labirent: Ölümcül Kaçış

Labirent Serisi 1. Kitap Labirent: Ölümcül Kaçış
Kitabın Yazarı:James Dashner Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Pegasus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:408 ISBN:9786053431893 Kitap Puanı:8.9 / 10 | Yorum: 81

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al BKM:164,45 TL KitapYurdu:164,65 TL D&R:239,20 TL Pandora:239,20 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Labirent: Ölümcül Kaçış - James Dashner

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Fantastik, Gizem, Bilim Kurgu, Macera Orjinal Adı:The Maze RunnerÇeviren:Gizem Yeşildal

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Labirent: Ölümcül Kaçış Özet

James Dashner’ın tüm dünyada en çok satanlar listesinde uzun süre kalan ve bu başarısı sonrası beyazperdeye de aktarılmaya başlanan Labirent serisinin ilk kitabı olan Labirent Ölümcül Kaçış şimdilik serinin de en iyi kitabını oluşturuyor diyebiliriz. Şimdilik olmasının nedeni de yoğun talep üzerine serinin 5. kitabının da yazılmaya başlanması ve 2016 yılında yayınlanma planlarının olması.

Labirent: Ölümcül Kaçış romanının konusu aslında çok basit. Devasa bir labirentin tam ortasına yerleştirilen gençlerin buradan kurtulma çabası anlatılıyor. Hikayeyi güzel yapan ise labirentin arkasındaki gizem.

Thomas ansızın kendini bir asansörün içinde bulur fakat hayatına dair hiçbir şey hatırlamaz. Nedensizce sadece kendi adını hatırlar. Asansör birden durduğunda ise yukarıdaki kapak açılır ve içerisi gün ışığı ile dolar. Tepeden ona bakan kendisi gibi birçok genç vardır. Yeni gelen Thomas gençler tarafından çaylak olarak adlandırılır ve Thomas yeni yuvasında yaşamaya başlar.

Thomas’ın yeni yuvasının adı Kayran’dır ve çevresi devasa duvarlar le çevrilidir. Dört tarafta da devasa duvarlar yer alır ve dört duvarda da gündüzleri açık olan fakat akşam olunca kapanan devasa girişler vardır. Thomas gibi buradaki tüm gençler geçmişlerine dair hiçbir şey hatırlayamazlar. Yaratıcı diye adlandırdıkları onları buraya göndermiş ve hafızalarını silmiştir. Her ay yanlarına yeni bir genç gönderilir ve dahası her hafta tüm ihtiyaçları gizemli asansör tarafından karşılanır. Buradan kaçışın tek bir yolu vardır ve o da gündüzleri açılan kapılardan labirentin içine girip çıkışı bulabilmektir.

Thomas öğrendiği gerçeklerin etkisini bir süre atlatamaz fakat nedensiz bir şekilde yeni yerine yabancılık da duymaz. Zihnini zorlar fakat adı dışında zihni tamamen boştur. Yeni yuvasına ayak uydurmaya çalışırken genç biri ona saldırır ve onu öldürmeye çalışır. Elinden kurtulur fakat çocuğun söylediklerini bir türlü aklında çıkartamaz. Çocuk onu tek suçlu olarak görür ve öldürmek ister.

Dahası farklı bir anormallik daha gerçekleşir. Asansör yeniden harekete geçer ve içinde yine biri vardır. Daha önce sürekli ayda bir biri gönderilirken bu kez bir iki gün ara ile biri gönderilmiştir. Fakat daha da şok eden ilk kez bir kızın gönderilmesidir. Kayran’daki tüm gençler buna çok şaşırır ve kızın getirdiği mesaj ile hayatlarının tamamen değişeceğini anlarlar. Mesajda Kızın son olduğu ve her şeyin değişeceği bildirilir.

Thomas kıza dair hiçbir şey hatırlayamaz fakat nedensizce onu da bir yerlerden tanıdığını hisseder. Thomas’ın içgüdüleri ona farklı bir his daha verir. O da koşuculara katılmak. Koşucular gündüz labirent kapılarının açılması ile labirente giren ve çıkışı bulmaya çalışan kişilerdir. Akşam olup labirentin kapıları kapanana kadar labirenti keşfetmeye çalışırlar fakat yıllardır ellerine hiçbir şey geçmemiştir. Akşam olup kapılar kapandığında labirentte kalan hiç kimse daha sağ kurtulamamıştır. Izdırap Vericiler olarak adlandırdıkları yaratıklar akşamları labirente dolaşır ve mahsur kalan gençleri öldürmektedir. Bu yüzden labirente koşucular dışında birinin girmesi kesinlikle yasaktır.

Koşuculardan Minho bir gün şaşkın bir şekilde geri döner. İlk kez gündüz vakti bir Azap Vericiyi labirentte görmüştür ve dahası yaratık ölmüştür. Minho ve gençlerin lideri olan Alby bir sonraki gün yaratıcı incelemek için labirente girerler fakat kapıların kapanma saatine kadar geri dönmezler. Gençler kapıda onları beklerler ve kapılar yavaş yavaş kapanmaya başlar. Minho yaralı Alby’yi taşımaya çalışarak uzaktan görünür fakat kapıların kapanmasına yetişemeyeceği açıktır. Bunun üzerine Thomas ani bir hareket ile kapılar kapanmadan onlara yardım etmek için labirente girer.

Minho, Thomas’ın yaptığı karşısında şaşırır ve intihar ettiği için onu tebrik eder. Hiçbir genç labirentten gece sağ kurtulamamıştır ve artık yaratıklar tarafından öldürülmeleri an meselesidir. Canavarların sesleri yavaş yavaş onlara yaklaşır ve bunun üzerine Minho panik yaparak kaçmaya başlar. Thomas ise Alby’yi kurtarmaya çalışır ve sarmaşıklar ile onu yükseğe çeker ve bu şekilde saklanmaya çalışır. Fakat canavar bunun farkına varır ve Thomas’ı yakalamaya çalışır. Thomas labirent içinde nereye gittiğini bilmeden koşarak canavardan kaçmaya çalışır fakat karşısına diğer canavarlarda çıkar. Birden imdadına Minho yetişir ve onu uçurum gibi bir yere götürür. Canavarlar hızlıca onlara yaklaşır fakat ani hareketler için çok hantallardır. Tam onları yakalayacaklarında Minho ve Thomas yandan kaçar ve canavarlar uçuruma düşerler. Böylece ikili geceyi sağ salim geçirir. Tabi bu kahramanlık gençler arasında hem şaşkınlık yaratır hem de şüpheler artar. Thomas’ın gelmesinden sonra her şey değiştirmiştir.

Bu kahramanlık sonrası Thomas koşuculara katılır ve labirenti çözmeye çalışır. Gizemli uçurum dışında bir şey bulamazlar. Fakat değişen bir şey daha vardır. Artık labirentin kapıları gece de kapanmaz. Bunun anlamı canavarlar ile yüzleşmek zorunda olduklarıdır. Akşam olunca canavarlar gençlere saldırır ve sadece bir tanesini alarak götürürler. Eğer labirentin gizemini çözemezler ise her akşam bir genç öldürülecektir. Bunun üzerine Thomas labirentin bir şifresi olduğunu düşünür ve bunu koşucuların çizdiği haritalarda gizli olduğunu düşünür. Düşüncesinde de haklı çıkar ve her gece şekil değiştiren labirent gençlere gizemli bir kod vermektedir. Fakat bu kodun ne işe yarayacağını bir türlü bulamazlar ve artık geceleri de dolaştıkları labirentte hiçbir çıkış izi yoktur. Her gece de aralarından biri canavarlar tarafından götürülür.

Thomas’ın aklına son bir fikir gelir. Canavarlar tarafından yaralananlara verdikleri ilaç hafızanın bir kısmını geri getirmektedir. İlk geldiğinde ona saldıran gençte bu ilaç sayesinde hafızasına biraz olsun kavuşmuş ve Thomas’ı öldürmeye çalışmıştır. Bunun üzerine Thomas risk alır ve canavarlardan birine saldırarak yaralanmasını sağlar. Bunun üzerine ilaç Thomas’a verilir ve Thomas hafızasının bir kısmını geri kazanır. Bununla birlikte gencin neden onu öldürmeye çalıştığını ve labirentten neden asla kaçamayacaklarını öğrenir. Çünkü labirenti kendisi inşa etmiştir ve hiçbir çıkış yoktur!

Thomas gerçek ile yüzleştiğinde tek bir şansları olduğunu artık biliyordur. Labirentten kurtulmak için tek bir şansları vardır ve o da canavarların labirente girdikleri giriştir. Fakat ona ulaşabilmek için de onları bir savaş beklemektedir…

Labirent: Ölümcül Kaçış Soruları ve Cevapları

Labirent: Ölümcül Kaçış kimin eseri?

James Dashner

Labirent: Ölümcül Kaçış türü nedir?

Yabancı Romanlar, Fantastik, Gizem, Bilim Kurgu, Macera

Labirent: Ölümcül Kaçış kaç sayfa?

408

Labirent: Ölümcül Kaçış Yorumları

kitabını uzun süre önce izlemiştim filmini de şimdi izledim film ile kitabın hiç ilgisi yok gidişat bile farklı kız sonradan ortaya çıkıyor tedavi ilaçları ilk kez kız ile geliyor, canavarı öldürmeleri içinden cihaz çıkması o cihas ile kapı bulmaları şifreyi sayılardan çıkartmaları iyice saçmalamışlar şok oldum adeta filmi izleyip de kitabı yargılamayın derin kitap mükemmel kurgulanmış filmde ise bütçeden kısmak için çok fazla değiştirmişler

25-11-2014 02:56

bence filim kitaptan daha hoş

03-02-2015 15:48

güzel film herkeze tavsiye ederim

08-02-2015 20:17

ya zaten film iyide bence filmi izleyip okumak daha mantıklı çünkü kitabı okurken gözümüzde canlandirabilmemiz daha kolay olur ve zaten kitap ve film arasında değişiklikler yapılmış ve bu söylemişti yani biraz olayların zamanları tutturulmamış kitap ve film arasında. her ayrıntıyı almamislar kitapta ama bnce izlenmelei müthiş alev deneyleri ise 2015 ekim ile çıkacak bilginiz olsun =]

22-02-2015 12:56

hiç de güzel değill

deniz • 26-02-2015 19:40

çook muhteşem dehşet bir film yaa

11-04-2015 12:38

filimini izledim kitabınıda okudum kitab daha maceralı off ama flimde güzel

22-04-2015 18:29

süper ötesiiiiii

03-05-2015 10:39

muhteşem okuyorum bir daha elimden bırakamıyorum

11-05-2015 19:22

filmi tavsiye edildiği için izledim ve çok beğendim. özellikle filmde dylan o'brien olduktan sonra...bu sayede serinin tüm kitaplarını aldım ve severek okuyorum.tavsiye ederim :)

19-05-2015 13:47

sıkıcı bence yani bana göre

01-06-2015 12:23

film pek güzel değil bence okuyun ya okumak güzeldir
aşiğim kitaba

03-06-2015 22:40

süper yaa kitap kopuyor

14-06-2015 14:50

süper kitap kopuyor
cok sevdim

Avril Lavigne • 14-06-2015 14:55

çok iyi bir kitap açlık oyunları sevenler çok beğenecektir. kitabı elime aldığım ilk gün yarısını bitirdim. herkese öneririm

17-06-2015 20:10

kitabı okumadım ama film çok güzel. oyuncular felan çok iyi. bence çok iyi yazılmış :)

SÖZ "gözün arkada kalmasın " (eylül • 23-06-2015 23:14

süper bi kitap ya
hiç durmadan hepsini okuyabilirim

02-07-2015 09:25

kitap acayip güzel hele ki ana karakterin ayak numarası fena bence filmde kitabı kadar güzel filmden çok etkilendim kitapta acayip merak var muhteşem.

04-07-2015 22:48

ya bi kitabini okuyun filmi ile kitabi arasinda cok degisklilkler var filmin lqbirent

14-07-2015 00:28

kitabı abartısız bir günde bitirdim ve herkese macere sevenlere özellikle tavsiye ediyorum açlık oyunları kitabına göre çok daha akıcı ve sıkıcı değil filmini de bugün izlerim

26-07-2015 18:02

kitabı henüz bitirmedim çok az kaldı ama çok güzel merakla kitabın sonunu bekliyorum diğer 2 kitabıda aldım bitirip hemen başlıyacağım macera sevenler bayılır bu kitaba tavsiye ediyorum bu arada filmini izlemedim tüm serileri okuyup öyle izlemeyi düşünüyorum zaten böyle güzel kitapların filmleri yavan kalıyor

05-08-2015 14:09

kitabın filmini izledim süperdi

18-08-2015 18:17

iki defa okudum bırakamıyorum harika bi kitop

16-09-2015 13:34

kitap filmden bin kat daha güzel filmde bazı şeyler değiştirilmiş ama alev deneyleri daha başka bir şey -beysa

01-10-2015 21:11

bayildim zaten izlemistim coh hojdurr :dd 15 ekimde alev deneyleri var bilginizee.. :))

05-10-2015 22:50

bu kitabı okuyunca insan gerilime giriyo dahada eğlenceli oluyo

24-10-2015 22:35

kitabini okudum ve cooookkk begendim aclik oyunlarini andiriyor fakat bazilarinin dedigi gibi once kitabi okuyun sonra filmini izleyin gerci bende filmini izlerken sok oldum olaylari farkli yapmislar yani kesinlikle kitabini okuyun harika filmi o kadar guzel degil eminim sizin hayel gucunuz filmden daha gelismistir ve canlandirmaniz daha guzel olacaktir bence hayalini siz kurun film yonetmenini kendiniz yapin 😉👍

25-10-2015 18:22

harika filmi çekilirse daha iyi olur

28-10-2015 15:47

elif erbek
ben labirent in ilk serisinin filmini izledim yani ölümcül kaçış sonra alev deneylerini izledim orada bazi yerler komik ti ama teresa onlara nasil ihanet etti yani şaşırdım. ilk zombie leri gördüğünde thomas ve miho kacmalari komik geldi . minho yada galiba 2 sefer şimşek vurdu 1 seferde elektire şok yani uzulduk.ama slev deneyleri guzeldi.sonra son isyan ozetini izledim harikaydi
son seri si ise ölüm emri onun fragmanını vermediler izlemedim ama orada zombiler yok edilebilir bilmiyorum ama harika labiret i abd bile beyenmis galiba hastayiz kuzenimle hic bitmese labiret . çok seviyoruz labirent i
elif erbek
sonuncu serisi

01-11-2015 10:52

hayatimda gordugum en guzel yazar ve film+ kitap

21-11-2015 23:45

labirent in filimi gerçekten çok güzel 1000defa sıkılmadan izleyebilirim

14-12-2015 23:28

bence film çok daha güzel

20-12-2015 15:40

kitap filme göre daha güzel. bence kiabını da okumak şart

05-01-2016 19:47

her haliyle muhtesem bir seri

11-01-2016 21:33

ben 4 kitabıda okudum 2 filminide izledim ölüm emri diğerlerine göre daha kötüydü herşeyin başını, güneş patlamalarını falan anlatıyor karakterlerde değişmişti saçmaydı yani

12-01-2016 21:27

sonunda ne oluyor
devamı başka film olarak geri mi dönecekler

15-01-2016 15:51

ben bu filmin hastasiyim ve minhoya hastayım en büyük hayalim labirent oyuncularını görmek ve bu hayalimi nen olursa olsun gerceklestircem çok güzel bir filim ellerinize sağlık

19-01-2016 21:12

kitabı da filimi de harika filimini 4 kere izledim

20-02-2016 12:55

çok güzel bunun dizisini izledim muhteşemdi hiç böyle bir film izlememişdim.çok gizemli ve korkunç

26-02-2016 19:51

müthiş bir kitap hakeza filmide öyle tek kelimeyle ba-yıl- dım .minh' ya aşığım filmin serisini izlemeyi çok istiyorum
ben böyle güzel kitap ve film görmedim . minho çok yakışıklı değilmi? ya

07-03-2016 13:44

serinin ilk kitabını okudum ve aşık oldum...herkese tavsiye ederim...

18-03-2016 19:57

minho ve newt çok tatlı

03-04-2016 18:51

çok etkileyici bir roman dı bu arada minho çok tatlı ya

11-04-2016 15:45

4 kitabi da okudum tavsiye ederim mükemmel

14-04-2016 18:24

harika bir seri gençler. tüm kitaplarını okudum ve filmleride izledim heyecanla ölüm emrininde filme çekilmesini bekliyorum. dylan obrain'in geçirdiği kaza sonrasında film çekimlerinin durdurulduğu söyleniyor. önemli olan sağlık tabiki. ama james dashner yine bizi sevindirmeye devam ediyor eylül ayı gibi çıkacak olan fever code dan spoiler paylaşılmaya başlandı bile. twitterdan bakın bi derim. okuduğun güzel distopya serilerinden
harika bir seri gençler. tüm kitaplarını okudum ve filmleride izledim heyecanla ölüm emrininde filme çekilmesini bekliyorum. dylan obrain'in geçirdiği kaza sonrasında film çekimlerinin durdurulduğu söyleniyor. önemli olan sağlık tabiki. ama james dashner yine bizi sevindirmeye devam ediyor eylül ayı gibi çıkacak olan fever code dan spoiler paylaşılmaya başlandı bile. twitterdan bakın bi derim. okuduğun güzel distopya serilerinden

14-04-2016 21:27

ben okumadim ama cok guzel bir hikayeye benziyor :-)

22-04-2016 16:09

abi bn kitabi da okudum filminide izledim ozetide okudum kitap çok güzel herkese tavsiye ederim

26-04-2016 19:27

bu kitap ile filmin arasında bambaşka konusu var çünkü thomas labirenti inşa etmedi sadece isyancılara çalıştığı doğru ama labirent kendisi yapmadı sadece orda insanları izliyordu ama belki de etmiştir filmde labirentin inşa etmediğini gösteriyor bide o tedavi ilacını teresa geldikten sonra geldi dediğim gibi kitap ile film alakası yok ama kitap daha heyecanlı gibi benden size öneri ilk filmi izleyin sonra kitabını okuyunca farkını anlayacaksınız

06-05-2016 09:22

kıtabı okumadım ama fılmını ızledım ızledıgıme de degdı cooooook guzel bır fılmdı
thomas cook tatlı ıyı kı ızlemısım.

09-05-2016 17:51

harıka bır fılm mutlaka ızleyın

10-05-2016 00:41

:-) :-) millet ben bunu okudum fazla harika burada yazdıgından çok daha güzel

19-05-2016 17:18

film muhtesem kitabida oyle

22-06-2016 21:15

harika.bunun üzerine daha hiç bir şey söylenmez.filmi kaç kez izledim yine bıkmadan izleye bilirim.süperrrrr

21-07-2016 13:18

ayrıca filmle kitapta aynı demekki sen izlememişsin en başta yorum yapan kişi
bence güzel açlık oyunu berbat

23-10-2016 10:19

labirent ölümcül kitabı gerçekten muhteşem

23-10-2016 23:00

bence çok hoş bir kitap filmi de dehşet derecede güzel

05-11-2016 12:40

bnce alev deneyelri daha güzel

01-12-2016 20:41

bence;
harika 10 numara 5 yildiz
harika

03-12-2016 19:47

tamam film ile ilgisi yok ama yine de güzel. ben tam 5 kere izledim filmi

05-01-2017 18:59

film ile kitap arasın da bazı değişiklikler yapılmış mesela thomas asansörde değil kavga ederken kafasını çarpıpta hatırlar

21-01-2017 22:54

flm çooook güzel ama acayip gerilim var

18-02-2017 21:00

ben bu filmin kitabini nereden bulabilriim :)

24-02-2017 23:05

tüm büyük kitapçılarda var ben 8 tl ye ldim

25-03-2017 17:53

eh işte fena değil

08-04-2017 14:01

mükemmel tek kelimeyle..👍

17-04-2017 19:13

hayatımda en sevdiğim maceralı film

06-05-2017 10:15

minho çok tatli tabi flimde muhteşem

31-05-2017 15:32

çok güzel harikaa

08-11-2017 22:14

hayatım da okuduğum en güzel kitap

03-12-2017 19:01

okudum mütiş bi kitap ve ayrıca filminden daha güzel olmuş
o kadar müthiş ki 1 günde bitirdim

28-12-2017 23:06

hayatım da okuduğum en güzel kitap harika bir şey aşırı derecede tavsiye ederim diğer 4 kitabıda kesinlikle okuyun onlar da çok güzel

05-01-2018 22:47

arkadaslar izet dogrumu

21-01-2018 15:01

efso bişe olmuşyaa

06-03-2018 18:24

etkileyici bir kitapdı etkisini hissedebiliyorum
📚harika🌙🌍dünyadaki en güzel kitap

03-04-2018 00:49

harika inanilmaz derece de güzel

18-08-2018 21:02

kitap o kadar akıcı ki diğer serilerini tek solukta bitireceksiniz

06-10-2018 15:00

kitap ile filmin hiç alakası yok.öncelikle kitabın orjinal adı the maze runner iken türkçeye ölümcül kaçış diye çevirmişler.filmde izdırap verenlerin labirente girdikleri yer bir kapı iken kitapta havadaki görünmez bir delik.

29-12-2018 14:28

labirent ölümden kaçış harika bir kitap olmuş ama akılda kalan çok soru var serinin devamında bunlara cevap veriliyor mu yoksa diğer serilerde olduğu gibi yazar saçmalamaya mı başlıyor söyler misiniz çok pahalı kitapları alıp pişman olmak istemiyorum

28-01-2020 21:44

labirent 1 zaten serinin en güzel romanı diğerlerini okumasanız da olur ilkine ayak uyduracağım diye konuyu çok saptırmış tutarlı değiller ama 1. kitap harika

16-04-2022 20:33

dedikleri kadar güzelmiş elimden bıkamadım karakterler çok başarılı devamını da okuyacağım ama pahalı inşallah okuyabilirim

27-01-2023 21:19

sadece labirent 1 güzel diğerleri hiç olmamış

30-10-2023 16:19

Labirent - Ölüm Emri Labirent / Son İsyan Labirent: Alev Deneyleri Labirent: Ölümcül Kaçış Labirent - Ölüm Emri Labirent - Ölüm Emri Labirent: Alev Deneyleri Labirent: Alev Deneyleri Labirent / Son İsyan Labirent / Son İsyan en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Yerli Romanlar Korku Kitapları Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Gerilim Kitapları Psikoloji Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Biyografi Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Deneme Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar Beslenme Diyet Kitapları