Halüsinasyon

Halüsinasyon
Kitabın Yazarı:Alein Kentigerna Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Panama Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:420 ISBN:9786055143039 Kitap Puanı:9 / 10 | Yorum: 8

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:16,20 TL KitapYurdu:16,23 TL e-kitap,pdf,epub: *

9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Halüsinasyon - Alein Kentigerna

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Halüsinasyon Özet

Kitapların arkasında ki şu övgüler genellikle boş çıkar. Kapağı doldurmak için konmuştur bazen ve o övgülerin çoğu kitap hakkında gerçek değildir. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki Halüsinasyon kitabı hem sahip olduğu övgüleri hem de daha fazlasını hak ediyor.

Olay bir seri katil olan Damgacı ve onu yakalamaya çalışan FBI özel ajanları arasında geçiyor. FBI’ın profil uzmanı Mike ve meslektaşı aynı zamanda yakın dostu John ile bu dava ikisine verilmişti.

Damgacının öldürdüğü tüm kurbanları fahişeydi. Hepsinin vücudunu parçalara ayırıp farklı olay yerlerine bırakıyordu. Arkasında bir iz olmadan… Bu konuda FBI sıkıntıya düşmüştü çünkü ellerinde ne bir parmak izi ne bir DNA örneği vardı. Sadece kurbanlarını damgaladığını ve 118 rakamıyla alakalı bir derdi olduğuydu.

Çünkü tüm kurbanlarına 118 rakamı dağlıyordu.

Katil çok daha önceden de cinayetler işlemişti ama hiçbirinin cesedi ortaya çıkmamıştı. Bu son cinayetleri ortaya çıktığında ise tarzında bir farklılık vardı. Artık kurbanlarının bedenine ajan Mike için önemli kadınların ismini kazıyordu. Ve kazıdığı tüm kadınlar ölmüştü. Kristen adlı sevgilisi hariç.

Bölüm amiri Clarkson’da dâhil herkesin gözü Mike’ın üzerine çevrilmişti. Katil Mike’ın en karanlık sırlarını biliyor ve bunları gereken kurbanların üzerine işliyor, gerek arayarak dile getiriyor.

Mike’ın zorlu bir geçmişi zaten vardı ve bu tekrardan gün yüzüne çıktıkça, Mike daha da öfkeleniyordu. Damgacı ise FBI ile farenin kediyle oynadığı gibi oynuyordu.

Her şeye rağmen bir zanlı tespit edilmişti. Gary Lockwood. Her ne kadar tek şüpheli o gibi görünse de Mike bile onun suçsuz olduğunu düşünüyordu. Lakin son olaydan sonra bir zanlı daha çıkmıştı. Mike.

Son kurbanın parmak aralarında Mike’ın saç örneği bulunmuştu ve FBI, Mike tutuklamaya giderken Mike kaçmıştı. Bir suçlu gibi…

Suçlu olduğundan değil kaçmasının sebebi; katille randevulaşmasından. Katil Mike’ı ilk sevgilisi Kristen’ın cesedine götürürken, daha sonra da her şeyin başladığı yere Brezilya’ya davet etmişti.

Mike, Damgacının istediğini yerine getirip Brezilya’ya gitmişti. Ama orada başka birisiyle daha karşılaşmıştı. Cinayetlerin diğer zanlısı Gary Lockwood’la. Ve birden uyandığından Gary ile bir mahzende kapalı bulmuşlardı kendisini.

Ama karşısında ki adam sürekli Gary olmadığını tekrarlıyordu. Adının Miguel olduğunu ve Amerika’da sadece bir kez bulunduğunu o da 20 yıl önce olduğunu savunuyordu. Aralarında çekişmeler geçti, ama işler biraz daha değişmişti. Mike, Gary veya Miguel – kim olduğunu bilmediği- şahısla bir mahzende kısılıp kalmışken, ekip arkadaşı John, gerçek katili bulmuştu.

Ve gerçek katil aklınızın bile alamayacağı biriydi. Gerçek anlamda.

Kurgu buraya kadar normal; her gizem, gerilim kitaplarında olduğu gibi… Ama unutmayın Halüsinasyon romanı; şizofren, paranoya, deli hastalarının üzerine kurulmuş bir kitap. Kimin akli dengesinin yerinde olduğunu tahmin edemezsiniz. Nede olsa en tehlikeli deliler akıllı numarası yapanlar.

Günümüzde klasikleşmiş gizem-gerilim-polisiye yazarlarının dışında diğer yeni yetenekli yazarlara da açık kapı bırakmalıyız. Ve bence Alein Kentigerna bu yetenekli ve keşfedilmemiş yazarların başında geliyor.

Polisiye kitaplarında hep bir farkındalık olsun için çabalarlar ama sonuç yine hep aynı olur. Bu kurgu kesinlikle çok farklı… Yani kitabın başında çok sakin ilerliyor diye düşünebiliyorsunuz ama Halüsinasyon kitabını bitirdiğimde deli falan olduğumu düşündüm. Her türlü bitebilirdi ama böyle bir sonu hiçbir zaman tahmin etmemiştim.

Ve size bir tavsiye kitaba yeni başlayıp, meraktan şöyle bir son sayfalara göz gezdiriyorsunuz ya; yapmayın. Ya da en azından 412. Sayfası asla okumayın. Çünkü kitabın başında size dediğim o san sayfayı okuyunca büyük bir hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Kitabı bitirdiğinizde büyük bir şoka...

Yazan: Selin Gürcüoğlu

Halüsinasyon Yorumları

verdiğim paraya acıdığım bir kitap oldu

15-07-2017 19:22

mükemmel bir kitap çok güzel yazılmış

02-08-2017 22:59

daha okumadım tavsiye ediyor musunuz?

04-10-2017 14:45

mükemmel ötesi bir kitap.okumayan kalmasın.

02-12-2017 13:08

idare eder.cok sıkıcı bir günde zaman geçirir

10-12-2017 20:32

cooook guzel cok gizemli bir kitap kesinlikle okumaniz lazim !!!

19-04-2018 16:18

işte bunlar senin hayallerin. seni hedefine taşıyacak rüzgârın, bulutların! kendini gelecekte hayal ediyorsun, bu düşüncelerin şu an gerçek değil, ama sen bu gerçekliğe ulaşmak için hayal kurarak hedeflerini besliyorsun. tıpkı mevsim meyvelerini yiyerek vücudunun ihtiyacı olan vitaminleri alman gibi
okumadım bir kitap

Deniz▪▪▪Şuara • 21-04-2018 19:23

halüsinasyon kitap olarak mükemmel ama filmi için aynı şeyi söyleyemem kitabı mutlaka okuyun

28-12-2019 15:57

Sırlar Uçurumu Halüsinasyon en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Antikacı On Dakika Otuz Sekiz Saniye Kalbimin Can Mayası Başka Bir Şey Pia Mater Gelirken Ekmek Al Aşkımız Eski Bir Roman Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kendine Hoş Geldin Camdaki Kız Abartma Tozu Seninle Başlamadı Üç Kız Kardeş 1984 Hayvan Çiftliği Kırlangıç Çığlığı Sen On Yedi Yaşımsın Momo Nutuk Huzursuzluk Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Olağanüstü Bir Gece Ölüme Fısıldayan Adam Sodom ve Gomore Çalıkuşu Sofie'nin Dünyası Genç Werther'in Acıları Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Sineklerin Tanrısı Satranç İçimizdeki Şeytan Küçük Ağa Kırmızı Pazartesi Gün Olur Asra Bedel Fi Beyaz Gemi Yüzyıllık Yalnızlık Yaban Tutunamayanlar Anayurt Oteli İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dokuzuncu Hariciye Koğuşu Martı Jonathan Livingston Beyaz Diş Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Yüreğim Seni Çok Sevdi Serenad Böğürtlen Kışı Senden Önce Ben Simyacı Uçurtma Avcısı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli