Bir Psikopatın Günlüğü

Bir Psikopatın Günlüğü
Kitabın Yazarı:Alein Kentigerna Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Panama Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2019 Sayfa Sayısı:448 ISBN:9786052221877 Kitap Puanı:7.5 / 10 | Yorum: 2

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:110,85 TL KitapYurdu:120,25 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Bir Psikopatın Günlüğü - Alein Kentigerna

Kitap Türü:Yabancı Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Bir Psikopatın Günlüğü Özet

Alein KENTIGERNA tarafından yazılan Bir Psikopatın Günlüğü isimli bu kitap Rachel adındaki bir dedektifin hikâyesini anlatıyor. Kalp cerrahı olan sevgilisi Luke'un ailesiyle tanıştığı bir yemekteyken bir telefon gelir. Liza ve Tim çifti canice öldürülmüştür. Kâtil önce balta tarzı bir aletle yüzlerini parçalamış ve ardından bazı uzuvlarını koparmıştır. Bu sıradan bir cinayet değildir çünkü yirmi yıl önce ortadan kaybolan Boston Kurdu'nun öldürme şekline çok benziyordur. Olayı çözmesi için Boston Polis Departmanı'nda tek kadın polis olan Rachel görevlendirilir. Rachel'ın elinde sadece kâtilin bıraktığı şifreli bir not vardır. Bu şifreyse yirmi yıldır çözülemiyordur.

Cinayetin işleniş tarzı Boston Kurdu'na çok benzese de Rachel'a göre o, sadece bir taklitçidir. Çünkü bu seçenek, yirmi yıldır ortadan kaybolmuş bir kâtilin geri dönmüş olmasından daha mantıklıdır.

Elinde hiçbir şüpheli olmayan Rachel, daha önce Boston Kurdu olarak tutuklanılmış ama delil yetersizliğinden serbest bırakılmış birinin peşine düşer. Orada onu bir kâtilden fazlası beklemektedir. Kendini son bulunduğunu yerden çok farklı bir yerde bulunca işlerin sandığından daha da karmaşık olduğunu anlar. Artık kendini, onun acı çekerek ölmesini isteyen birinden korumak zorundadır

Roy adında bir dedektif, onu arayıp yardımcı olabileceğini söyler. Rachel eline bir ipucu geçebileceği düşüncesiyle onunla buluşmayı kabul eder. Roy, dosya hakkında fazla bilgilidir. Basına sızdırılmayan bazı ayrıntılara dahi hakimdir. Roy, Kurt Geçidi'nde yaşanan cinayetlerden bahseder Rachal'e. Beş kişi donarak dört kişi de Liza ve Tim gibi parçalanarak öldürülmüştür. Rachel, Roy'a pek inanmaz ve yardımcısı William ile araştırmaya geri döner.

Luke'u ziyarete gittiği bir gün onu başka bir kadınla görmesi dünyasının başına yıkılmasına neden olmuştur. Tam o sıralar yaptığı bir trafik kazası yüzünden açığa alınması tutunacak tüm dallarını koparmıştır. Kendini tamamen alkole bırakmıştır. Zor da olsa bu berbat durumdan kurtulmayı başarır ve mesleğine geri döner. Luke ile arasındaki mesafeyi ise koruma hâlâ devam ediyordur.

Bir gün ofise bir kadın bilgisayar uzmanı gelir ve Boston Kurdu'nun şifresini çözdüğünü söyler. Odada bulunan Jordan, Frank ve William; onu tebrik eder ama Rachel, onun yaptığı açıklamalardan şüphelenir. Olayın üstüne gidince kız, şifreleri kendinin değil sevgilisinin çözdüğünü itiraf eder.

Zaman geçtikçe Rachel, Liza ve Tim çiftini kimin öldürdüğünü bulabilmesi için önce Kurt Geçidi denen yerde öldürülen dokuz dağcının gizemini çözmesi gerektiğini anlar. Bu da delil olarak sadece bir kıla sahip olduğu için neredeyse imkânsızdır. Asıl şaşırtıcı olansa Roy'un, Boston Kurdu'nun bulunabilmesi için önce Kurt Geçidi'ndeki kâtliamın çözülmesi gerektiğini ortada hiçbir delil yokken bilmesidir.

Luke'a karşı şüphelerini bir türlü yok edemeyen Rachel, gizlice sevgilisinin telefonunu alır ve bilgisayara bağlar. Gördükleri, hayatının bir daha eskisi gibi olmayacağını yüzüne haykırıyorken Rachel'ın o evde daha fazla kalmaya hakkı yoktur.

İlerleyen günlerde Luke hakkında yeni bilgiler öğrenir ve onunla yüz yüze konuşmak zorunda kalır. Artık bazı şeyleri netleştirmesi gerekiyordur. Konuşmanın en hararetli yerindeyken babasından aldığı bir telefon hemen yanına gelmesini söylüyordur. Çünkü Rachel'ın beş yaşındayken kaçırılan kardeşini bulunmuştur.

Babası, kardeşinin kim tarafından kaçırıldığını anlattığı sırada Roy gelir. Elinde bir silah vardır ve ucu Rachel'in babasına bakıyordur. İkisi arasında büyük bir kavga çıkar ve sonucunda iki el ateş edilir.

Rachel'ın hayatı gün geçtikçe kötüleşiyordur. Boston Kurdu davası başladığından beri düzgün geçen tek bir günü bile olmamıştır.

Peki tüm bunlara rağmen Rachel pes mi edecektir? Elbette hayır! Kâtilin yakalanıp adalet karşısında yargılanması için elinden geleni yapacaktır.

Kitabı okuyacaklara bir tavsiye: Telefonunuzu sessize alın. Kâtili bulmadan önce kimsenin sizi rahatsız etmesini istemeyeceksiniz

Editör: Melek Sıla GÜLER

Bir Psikopatın Günlüğü Soruları ve Cevapları

Bir Psikopatın Günlüğü kimin eseri?

Alein Kentigerna

Bir Psikopatın Günlüğü türü nedir?

Yabancı Romanlar

Bir Psikopatın Günlüğü kaç sayfa?

448

Bir Psikopatın Günlüğü Yorumları

melek hanım teşekkür ederim hem zamandan kazandırdınız hem de paradan

01-06-2022 13:25

konu olarak bana hitap ediyor ama türklere uygun değil pskopatlıkta bize yaklaşamıyorlar

07-01-2023 18:09