4N1K 2

4N1K 2
Kitabın Yazarı:Büşra Yılmaz Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Epsilon Yayınları Yayınlandığı Yıl:2017 (13-11-2017) Sayfa Sayısı:400 ISBN:9786051733319 Kitap Puanı:8.9 / 10 | Yorum: 57

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:243,75 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

4N1K 2 - Büşra Yılmaz

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

4N1K 2 Özet

Büşra Yılmaz, dört erkek ve bir kızın hayatında ki maceralara kaldığı yerden devam ediyor. 4N1K ile Yaprak ve diğerlerinin eğlenceli hayatları anlatılmaktadır.

Rengarenk bir sürü balon hayal edin ve bu balonların içi en sevdiğinizin kokusu ile dolu. Öyle hayal edin ki; Yaprak adında bir genç kızın, yavaş yavaş kalbine girmiş ve tam da kalbinin ortasında patlamış bu balonlar.

Oğuz, Sinan, Gökhan, Ali ve Yaprak, hayat onları çocukluklarında karşılaştırmış ve birlikte bugüne kadar getirmiştir.

Oğuz: Hiçbir şeyi ciddiye almayan etrafındakilerle ve hayatla her koşulda dalga geçen bir karakter...

Sinan: Hayatının kadınını bulmak için birçok oyuna başvuran...

Gökhan: En küçük bir olayda bile sinirlenebilecek bir yapıya sahip...

Ali: Ağırbaşlılığı ile her şeyi dozuna göre yaşayan, grubun en sakin ve aklı başında olan üyesidir. Yaprak'a kör kütük aşık olması haricinde...

Yaprak: Aşka dair hiçbir şey bilmeyen ve Ali'nin aşkı içinde ne yapacağını bilemeyen bir karaktere sahiptir.

Yaprak ve Ali aralarında ki ilişkiyi henüz diğerlerine açıklayamamıştır. Bunun sebebi; belki de daha kendileri de aralarında ki bu garip duyguyu kabullenemediği içindir. Yaprak ve Ali'de diğerleri gibi arkadaşlardır. Ta ki Ali'nin, Yaprak'ı on iki yıl sevdiğini söylemesine kadar. Ali, Yaprak'a duygularını açtıktan sonra, Yaprak'ta Ali'ye karşı boş olmadığını hissetmiştir. Fakat çocukluğundan beridir birlikte büyüdüğü Ali'ye; artık ne tam anlamıyla arkadaş gözüyle ne de sevgili gözüyle bakabilmektedir. Yaprak, bu günlerde olayın gerginliğini yaşarken, bir de üzerine Ali ile olan ilişkisini diğerleriyle paylaşamadığı için ekstra gergin bir haldedir. Yaprak, Ali ile baş başa gelmekten çekinmektedir. Bunu nedeni ise; Ali'den utanması ve diğerlerinin hiçbir şeyden haberinin olmaması yüzünden panik yapmasıdır. Ali'nin kocaman aşkına karşılık, Yaprak'ın içinde yavaş yavaş filizlenen o masum hissi yalnızca içlerinde yaşarlar. Ali'den haberi olan bir tek kişi vardır: o da Yaprak'ın komşusu olan Tuna'dır. Tuna ve Yaprak, aslında birbirini seven ama bir türlü anlaşamayan iki arkadaşlardır. Tuna ve Yaprak, merdivende konuşurken arkalarından bir kız sesi yankılanır. Bu yankılanan ses, Tuna'nın eski kız arkadaşı ama bir türlü ilişkilerinin bittiğine ikna olmayan Gökçe'dir. Gökçe, Tuna'ya takıntılı olarak her zaman peşinde olan bir kızdır.

Tuna ve Yaprak, Gökçe'nin oradan gitmesi için kısa süreli bir oyun oynamak zorunda kalırlar. Yaprak, Tuna'nın misafiri olduğunu Gökçe'ye inandırmaya çalışır. Güçlükle de olsa Gökçe sıkıntısından kurtulurlar. Yaprak, okuldan eve dönmüştür. Odasında dinlenmeye çekildiği sırada; pencereden dışarı bakarken kafasına kapüşonunu geçirmiş, şemsiye ile bekleyen birini görür. Koşar adımlarla aşağıya iner. Fakat kapalı bir şekilde kapının kenarına bırakılmış bir şemsiye ve yanındaki not haricinde hiçbir şey göremez. Notu yazan kişinin Barış olduğunu anlayan Yaprak, ya Barış'ın peşinden gidecek ya da yağmurlu günlerde kendisine bile gitmesini istemeyen Ali'ye söz verdiği gibi eve geri dönecektir. Ne yapacağını düşünüp içinden çıkamadığı anda Tuna belirir ve ''uzun arkadaşını sobelemek istersen sokağın bitimindeki çocuk parkında'' diyerek Yaprak'ı cesaretlendirir.

Barış ve Yaprak aynı okuldadır. Barış'ta, Ali gibi Yaprak'a duygularını açıklamıştır. Fakat Yaprak'tan bunun karşılığını alamamıştır. Yaprak, Tuna'yı dinleyerek parka gitmiş ve Barış'ı, orda bir salıncakta otururken bulmuştur. Yaprak ve Barış bir süre konuşup sustuktan sonra yağmur yağarken öylece sallanırlar. Yaprak, tekrar konuşmaya karar verdiğinde Barış'ın son umutlarını da bitireceğini bildiği için konuşmakta kararsız kalır. Aralarındaki konuşmadan sonra Barış'a Ali'yi sevdiğini söyleyen ama aynı zamanda da Barış'ı da kırmak istemeyen Yaprak, koşar adımlarla eve dönmüştür. Geç kaldığı içinde annesinden iyi bir azar işitmiştir. Yaprak, tekrar odasına çekilmiş ve olanları anlamlandırmaya çalıştığı sırada bu defa pencerede Ali'yi görür; annesi ve babası uyuduğu için onu sessizce odasına alır. Ali, Yaprak'ı Barış'la olduğu sürede bir çok kez aramış, ulaşamayınca merak edip gelmiştir. Uzun zaman sonra baş başa kalmak Ali'ye de Yaprak'a da iyi gelir. O gece hava aydınlanana kadar birlikte pencereden yarım manzarayı izlerler. O manzara dünyanın en güzel manzarasından daha güzeldir Ali ve Yaprak için...

Gökhan, depresyonda olduğu için evden çok fazla dışarıya çıkmamaktadır. Yaprak, Ali, Sinan ve Oğuz, Gökhan'ı ziyarete giderler. Oğuz ve Sinan'ın girdiği iddia sonucu; Oğuz yaptığı türlü oyunlarla Gökhan'ı iyice sinirlendirir. Gökhan sinirlenmeyeceğine ve küfür etmeyeceğine dair kendine söz vermiş olsa da, dayanamayıp küfür etmeye ve Oğuz'a saldırmaya başlar. Tam bu sırada odaya Gökhan'ın annesi Hale girer. Oğlunu o halde görünce psikoloğa göndermeye karar verir. Oğlunun eski kız arkadaşı Merve yüzünden bu halde olduğundan yakınırken; konunun Merve'ye gelmesi Gökhan'ı daha da sinirlendirir. Ertesi günün sabahında Gökhan'ın keyfinin yerine gelmesi için abur cubur almış, onun evine doğru giderken; Gökhan'ı bir otobüste görürler. Ellerindeki poşetlerle otobüsün peşinden koşmaya başlarlar. Otobüse durduğu durakta yetişirler. Gökhan'ı annesinin ısrarlarına dayanamayıp psikoloğa gittiğini öğrenirler.

Gökhan seansa girmiş ve psikoloğa Merve'yi ve yaşadıklarını anlatmış, biraz da olsa rahatlamıştır. Bu sırada Oğuz ve Sinan; her zaman olduğu gibi hastaneyi karıştırırlar. Yaprak ve Ali; diğerlerini bulup, seansa onlarda dahil olur. Psikolog, her birinden birlikte yaşadıkları bir anıyı anlatmalarını ister. Fakat her birinden bir önceki anlatılan anıdan daha eski bir anıyı anlatması koşuluyla.

Hepsi bibirinden eski ve komik anılarını anlatarak o günlere geri dönerek kahkahalara boğulurlar. Oldukça yoğun bir hafta geçiren Yaprak, okula gitmiş ve o gün kütüphane nöbetçisi olduğunu öğrenerek rahatlamıştır. Başına geleceklerden habersiz bir şekilde...

Yaprak, o gün kütüphanenin olduğundan daha yoğun olduğunu fark eder. Okulun bitmesine yakın kitap alma trafiğinin yavaşladığı sırada içeriye Barış ve arkadaşları girer. Arkadaşları Barış'ın sarhoş olduğunu, onu kütüphanede bir kaç ders saklaması gerektiğini söylerler.

Ali ve diğerleri ders aralarında Yaprak'ı ziyarete gelirler. Yaprak, durumu zar zor idare etmeye çalışsa da; Oğuz'a yakalanır. Barış'a yardım ettiğini söylemeye çalışsa da Oğuz, her şeyi yanlış anlar. Ders bittikten sonra pizza yemek için sözleşmişlerdir. Oğuz, Yaprak'ı diğerleri basmasın diye kütüphaneye kilitler. Yaprak'a da yanda ki kafeye gittiklerini ve işi bitince haber vermesini, onları çıkarmaya geleceğini söyler. Yaprak hariç diğerleri okulun yanındaki kafeye geçerler. Ali, Oğuz'un telefonundan Yaprak'a attığı mesajı görür görmez kütüphaneye gider. Barış ve Yaprak'ı birlikte görür. Yaprak, Ali'nin sinirlenip kızacağını düşünürken; Ali'nin bu duruma sessiz kalışı Yaprak'ı daha fazla üzer.

Bir süre sonra Yaprak, Ali ile aralarındaki buzları eritmek ve ona sevgisini göstermek için bir şeyler yapmak ister. Bunun üzerine Barış'tan yardım alır. Barış, Yaprak'a görevler verir ve bunun sonucunda da Ali ile aralarının düzeleceğini söyler. Fakat her görevin sonucunda da Yaprak'tan bir kanıt istemektedir.

Görev 1: Ona özel bir hitap şekli kullan.
Görev 2: Onu kıskandığını belli et. Sürekli merak ettiğini göster.
Görev 3: Onunla baş başa dışarı çık.
Görev 4: Ona büyük bir sürpriz yap.

Barış, bu görevleri Yaprak'a sırasıyla verir ve Yaprak, görevleri başarılı bir şekilde yerine getirir. Bu sırada Sinan'ın abisi Kerem'in sevgilisinin hamile olduğunu öğrenirler ve düğün hazırlıkları başlar.

Kerem ve Lale'nin; düğününe bir kaç saat kala Yaprak hariç diğerleri içmeye başlarlar. Yaprak, düğün boyunca türlü maceralarla kendi gibi çılgın olduğunu düşündüğü arkadaşlarını idare etmeye çalışır. Lale'nin nikah sırasında doğum sancısı başlar ve hastaneye kaldırılır. Düğün sonunu hastanede bitiren bir ekip için unutulmayacak bir anı daha olur.

Üst üste yaşadıkları bu olaylı günlerin ardından ekip olarak okula devam etmeye başlamışlardır. Yaprak, yıl sonu ödevini yapmak için Ali'nin biyoloji kitabını alır ve karıştırırken arasında bir kağıt ve içerisinde el ile çizilmiş bir harita bulur. Harita da kütüphaneyi tarif eden bir yol... Yaprak, haritada ki yolu takip ederek bir not ile karşılaşır. ''Bu ayakkabıyı hatırladın mı? Okulun ilk günü gökten düştü masalı başlatman için bir işaret gibi.''

Bunun üzerine Yaprak, Barış'ı arayıp çok acil kütüphaneye gelmesini söyler. Barış, okulun ilk günü Yaprak'ın camdan fırlayan sarı küçük bir bez ayakkabısının olduğunu, arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için hemen ayakkabıyı alıp çantasına attığını ve Yaprak gidip ona ayakkabısını sorduğunda görmediğini söylediğini ve Yaprak'a o gün aşık olduğunu anlatır. Yaprak için yaptıklarını anlatır. Yaprak, ağladığından dolayı güçlükle konuşsa da Barış'tan defalarca özür diler. Barış, mezun olacağı için bu konuşma Yaprak ve Barış'ın son konuşması olmuştur. Yaprak, Barış'a ''hoşça kal sırık oğlan ne olursa olsun hayatımda iyi ki vardın'' diyerek veda eder.

Yaprak'ın Barış'la konuşmasının üzerinden bir hafta geçmiş olmasına rağmen içini kemiren bir şeyler vardır. Ali'ye haritayı onun mu sakladığını yoksa bir hata mı olduğunu sormak için sabırsızlanır. İçindeki bu karmaşaya son vermek için Ali'ye bir mesaj atarak onu okulun arka bahçesine çağırır. Haritayı saklayıp, saklamadığını sorar. Fakat Ali, konuyu yanlış anlar ve aralarında bir tartışma başlar. Ali, haritayı defterinin arasına koyduğunu ve unuttuğunu söyler. Aralarında ki tartışma dudaklarının buluşmasıyla son bulur.

Bu sırada Gökhan hayal kırıklığıyla Ali ve Yaprak'ı izlemektedir.

Büşra Yılmaz'ın 4N1K2 kitabı, beni kimi yerinde güldürdü; kimi yerinde içimi burktu. Lise çağında ki gençlerin komik, birbirine bağlı, değerli hayatlarını mizah ile anlatılmıştır. Bu yüzden biraz gülmeye ihtiyacı olanların ya da eğlenmek isteyenlerin okumasını tavsiye ederim.

Yazan: Sebiha Akkaya

4N1K 2 Konusu

İnternet üzerinde yazdığı hikaye ile bir anda büyük beğeni toplayan genç yazar Büşra Yılmaz, 4N1K ile okurları ile gerçek bir kitap vasıtası ile buluşmuştu. Ünlü yazar hayranlarını fazla bekletmiyor ve serinin ikinci kitabı olan 4N1K 2 On İkiden Sonra ile yeniden okurlarının karşısına çıkıyor.

4N1K 2 romanında Yaprak, Ali, Oğuz, Gökhan ve Sinan’ın maceralarını okuyoruz. Karakterler kendi hayatlarını düzene sokmaya çalışırken yine günümüz gençlerinin hayatlarını mükemmel bir şekilde ele alıyor ve onların günlük sorunlarını eğlenceli bir şekilde okurlara sunuyor.

4N1K 2 Soruları ve Cevapları

4N1K 2 kimin eseri?

Büşra Yılmaz

4N1K 2 türü nedir?

Yerli Romanlar

4N1K 2 kaç sayfa?

400

4N1K 2 Yorumları

kitaptaki konuyu diziye çevirmiş resmen gençlere hitap edebilir ama yazarlık yeteneği yok

17-11-2017 17:35

çok güzeldi de 1. kitap kadar değil. sonu bir netlige kavuşmadı büyük ihtimalle 3. kitap çıkar. şimdiden heyecanla bekliyorum.

17-11-2017 17:53

özet demissiniz ama özet yok:)

19-11-2017 11:51

okumak için sabırsızlanıyorum

24-11-2017 12:42

bu kitabi okumak size hiçbir sey kazandirmaz bence bosuna okumayin saçma sapan kliselerle dolu basit bir kitap sadece hatta kitap bile degil yazik onca degerli edebi kitaplarimiz yillar gecse bile guncelligini kaybetmeyecek olan kitaplarimiz varken gidip bunlar seçmeniz ne aci

03-12-2017 19:49

harika sizleri seviyorum

05-12-2017 10:58

özetinizi beğenmedim

17-12-2017 13:50

komik ve güzel bir kitap özette gayet güzel yazılmış emeği geçen insanların ellerine sağlık

17-12-2017 23:48

ben küçük bir çocukken tabi o zamanlar bu kitap yen’i yen’i ççıkıyor hahahahah eeey gidi günler. o zamanlar çok severdim şu kitabı ama büyüdükçe anlamını yitiriyor. şu an 11 yaşında biri olarak söyleyebilirim ki bu kitap 5 yaşındaki velet’lerin mekanı olmuş.

02-01-2018 10:54

02-01-2018 10:54 tarihinde yazan kişi kardeşim bak kardeşim diyorum asıl velet olan sensin haberin yok 11 yaşındasın ve 5 yaşındakilerin mekanı olmuş diyorsun canım 5 yaşındakiler daha okuma yazma bilmiyor haberin olsun ;)

11-01-2018 21:09

bu kitabi yazan kesinlikle yazar değil kitap dediğin kafa yormali dusundurmeli ve en önemlisi insan biraz ders çıkarmalı şahsen biri bu kitabi okuyorsa benim için kitap okuyan bir kişi değildir ....

12-01-2018 16:31

ben bu kitabı okudum gerçekten mutiş bi kitap o kadar güzel bir anlatımı var ki çoğu zaman kahkahalara boğuyor insanı ama bazende ağlattığı oluyo gerçi 1. tamamen okudum 2. yarısını okuyabildim yazarı gerçekten tebrik ediyorum çünkü ben kitap sever biri olarak türk kitaplarınndan umudumu kesmiştim çünkü kaliteli kitap çok bu yüzden yabancı kitaplar okuyordum dünyanın birçok kısmında okunan kitaplar hiç şüpesiz bu kitap dünya klaskleri arasında yer alacak bi kitap kesinlikle okuduğumda 4n2k gibi geliyor kendimi onlardan biri olarak sayıyorum o kadar etkileyici yani

14-01-2018 14:28

14.01.2018 14.28 kişili şahıs sen aklını kaçırmış olmalısın dünya klaskleri arasına girecekmiş yok daha neler dünya klasiği böyle mi olur bu saçma klişe basit bir kitap. dünya klasiği okumadığın ve kitaptan hiç mi hiç anlamadığın belli oluyor. dünya klasiği dediğin kafa yormalı düşündürmeli ders çıkarıcı bir kitap olmalı ama bu kitap ve bu benzeri saçma kitaplar gençlerin seviyesini aşağı çekiyor bu kitabi yazanın yazarlık tecrübesi bile yok gerçekten kitap nedir bilmiyorsun bence otur bi düşün

16-01-2018 13:01

bircana elleşmeyin yazık daha önce hiç kitap okumamış dünya klaskleri diyor acaba anlamını biliyor mu yabancı derken de kesin maevy bincyi falan diyordur yada sarah jio allah akıl fikir versin

22-01-2018 22:30

vallaha ellerine salik cok guzel bi kitap olmuw♡

Babasinin_kizi • 25-01-2018 02:16

ben kitabı rahatlamak için okurum. ordaki karakterler hoşuma gider ve o kitabı çok severim . bu kitapta benim hayatımda okuduğum en güzel kitaptı (ve 4n1k)

25-01-2018 11:30

çok güzel
okuum
ama küfü var

27-01-2018 11:36

çok gzel tavsiye ederim☺☺

25-02-2018 19:46

cok guzel yeni okudum

05-03-2018 14:23

bence güzel, benim sıralamama göre çerezlik bir kitap. okusanız da olur okumasanız da olur.

Gökçe • 01-04-2018 18:03

çoooook güzel...

14-04-2018 14:48

yorumlara baktığımda çok güzel diyorlar süper diyorlar hiçde öyle değil aptallıktan ibaret .zaten hep içinde kötü şeyler olan kitaplar nedense seviliyor çok yanlış git turgut özakman-cumhuriyet adlı kitabını oku o daha iyi böyle aptalca kitapları okursan zaman kaybı:((

01-05-2018 19:59

güzel ama biraz çocuksu sizcede öyle değilmi!!!

05-05-2018 14:43

acayip güzel bir kitap arkadaşlarım bu kitaptan bahsedeerken çoooook merak ediyordum ve sonra kitabın ilkini aldım çok ama çok hoşuma gitti ve 3 günde bitirip 2 ncisini aldım şuan bir haftada tam bitirdim


çünkü ben kitap okumaya başlayınca kimse beni durduramaz hele o kitap eğlenceli ve heyecanlı ise benim gibi eğlenceli kitap sevenler size sesleniyorum

sakiz sardunya adlı kitabı almayı sakın unutmayın


benden size tavsiye

21-05-2018 17:37

güzel bir kitap 📚

21-05-2018 18:33

bu kitap bir harika ama bence birinci kitap daha ilgi çekiciydi

12-06-2018 19:33

mukemel coooooook guuuzel

08-07-2018 16:00

ben şahsen 1. kitabı başlarda çok beğenmiştim ama sonlara doğru klişeleşti. zaten bu tip kitaplardan çok da bir şey beklemezdim ama hikaye daha iyi yerlere gidebilirdi bence. bu da yazarın kitabı öylesine yazdığı anlamına geldiğini düşünüyorum. en azından sonlarına doğru. bana kalırsa dizisi daha da hoş, #teambarış diyelim:))

10-07-2018 00:24

mukemmel anlatilmayacak bir kitab

28-07-2018 16:51

ya bence yaprak sonda barışı seçsin
barışa çok uzülpyorum
yaprakı alinin yanina apariyo partide
sonra yaprağa görevler veriyo
çok fedekar
bence barış yaprakı seviyo gerçekden
barışa üzulüyorum
kiyamam
sen bizim gölnümüzde yer aldin
seni çok sevdim

bence gerçekden sonda yaprak barışı sevsin
öyle daha guzel olur

11-08-2018 10:49

sırık baş rol olmalı
ali de iyi ama tam olmuyo bence arkadaşı olarak kalsın yaprağın
arkadaśim kitabi bana anlatinca
barışı seçecek zanettim
ama aliyi seçmiş
hemde sırık neden yaprağı partiden sonra alinin yanina getiriyo ki

bu kitabda en çok kalpi kırılan insan sirik
ondan dolayı dizisine bakmiyorum

yaprağı hak eden kişi sirik
en sonda 3 kitabda siriki seçsin
cünki çok fedekar ve gerçekden yaprağı seviyo

11-08-2018 11:01

yaprağın yerinde olsam barışı seçerdim
dizisine bakmıyorum çünki hem alini seçmiş hem de ali karakterini cok abartıyolar
umarim ki 3 kitabda yani sonda barışı seçer
artık barışın kalpi kırılmasın ya
üzülüyorum ya sırıka kiyamam
yaprak sırıka şans ver

11-08-2018 11:08

kitabi yazan arkadaşa sesleniyorum
3 kitabda barışı seçsin
artik barıs acı çekmesin ya
bariş yaprak olsun

11-08-2018 12:58

ali iyi biri ola bilir
ama ben barışı sevdim
ben kitabı okurken barışı seçecek zanettim
amma öyle olmadı
2 kitabdada barış yene olmadı
3 kitab artlk barış olsun
bence barış yaprakı gerçekden seviyo
onun için elinden geleni yapıyo
umarim barış olur 3 kitabda sonunda
bence de artık kalpi kırılmasın
2 kitabi okurken ağladım

barış ❤️ yaprak diyiyorum 👍🙊 👍

11-08-2018 13:06

böyle kitapların aldığı puan türkiye'deki okurun seviyesinin ne kadar yerlerde olduğunu gösteriyor yazık gerçekten

12-08-2018 12:55

ben aliyi seçmesine çok sevindim hep yaprak için fedakarlık yapan alidir

21-08-2018 21:39

barışı seviyordum ya kalbini kırmayın sonra üzülüyorum😳

27-08-2018 09:35

çoook güzel olmuş yaprak en doğrusunu seçti ali ve yaprak çooooooook yakışıyorlar

07-09-2018 11:42

ben 14 yaşındayım. bana çok saçma geldi. dizisi de saçma. insanlar böyle kitap olunca hemen severler. gidin de turgut özakman- şu çılgın türkler ya da halide edip adıvar- ateşten gömlek okuyun da kitap nasıl yazılır öğrenin. tecrübe konusunda bir şey diyemem. ama gençlerin dikkatini çekmeye çalışıyor. onun yerine daha iyi kitaplar okuyun. valla zamana yazık. bu arada bu kitabı okudum. o zamana şu an acıyorum. klişe tamamen!
türk edebiyatına hakaret!

09-09-2018 14:25

dizide,kitapda mukemmel👍👍👍

11-09-2018 15:34

çok güzel bir dizi

09-10-2018 10:22

gerçekten çok güzel bir dizi ve aynı zamanda yayınladığı kitaplar da mükemmmel hayranlıkla kitabı okudum.dizide ali karakteri harika ya onu daha fazla üzmeyin, ali artık yaprağa açıl ali yoksa o da elden gider.

09-10-2018 10:54

gerçekten çok güzel bir kitap olmuş büşra abla 4n1k'nın tüm kitaplarını büyük bir zevkle okuyacağım.4n 1k.ilk aşk zaten çok güzel bir dizi müthiş.gözde mutluer, atakan hoşgören varsa işte bu yüzden diziyine izliyorum. 4n 1k.ilk aşk dizi ekibini oyuncularını çok seviyorum.

18-10-2018 21:46

bu kitap bir efsane iyiki yazılmış ❤❤

28-10-2018 20:03

bayildim ya cok guzel

15-11-2018 18:50

ben ali ciyim alinin fanıyım dizide yaprak ile barış sevgililerdi işte bu biraz kötü olmuştu fakat barışıda seviyorum çünkü yaprak için çok kurnazlıklar yapıyor fakat hiç birini yaprağa söylemiyor bu beni barıştan uzaklaştırıyor ben daha çok aliyi seviyorum çünkü ali sevgisine sadık birisi insan sadece bununla bile ali yi sevebilir fakat ali bununla yetinmeyip hem sevgisini içinden yaşıyor hem yaprağa karşı sadık hem de arkadaşlarından yaprak açısından kıskanmıyor bu film oldu ve çok sevindim bence ali yaprağı sık boğaz etmeyecektir fakat her film ve kitapta da olduğu gibi film kitap gereği aşkları açısından sorun yaşayacaklardır ama ben hala alinin o gamzesinin yaprağa özel olduğunu biliyor ve inanıyorum ben bu kitabı çok beğendim fakat kitap da sinan gökhan ve oğuz a fazla ağırlık verilmediğini düşünüyorum

21-11-2018 21:56

ya aşk arkadaşlık dostluk kardeşlik sevgi bu kitapta gençliğe dair herşey vardır ve tam gençlere yöneliktir

Gonca • 31-12-2018 14:27

aslında bu kıtap adı 4n1k mat dakulanılan 1 keleme cok ıyı kıtap yazmıs

irem • 30-01-2019 18:06

wattpad platformundaki ilk ve tek iyi bulduğum seridir. samimi bir anlatımı vardır. okuyanların kendini "okurkuş"olarak nitelendirmesi bende tebessüm yaratmaktadır.🙃 okunabilir bir kitap🍃 benim puanım 6/10🙈size iyi okumalar.✨🌹💁

maNga • 10-02-2019 10:06

çok güzeldi. büşra yılmaz gerçekten çok iyi bir yazar.hikayeyi okurken kendimi birden kitabın içinde buldum. kitabın konusu gerçekten mükemmel ve bu kitabı çok beğendim.herkese tavsiye ederim.kitap çok heyecanlı bir yerde bitti.lütfen 3. kitabı çıkarır mısınız?lütfen çekilişi ben kazanayım.

24-02-2019 15:23

harika bir kitap tekrar okumak istiyorum bunun için çok çabalayacağım dizi ve film bölümlerinin hepsini izledim halkada izliyorum kitaplarınıda en yakın zamanda okuyacağım

17-03-2019 13:43

gerçekten harika bir kitap olduğuna inanıyorum bu kitabın tüm filmlerini dizilerini izledim hatta üzerinden iki üç defa geçmiş olabilirim ve hala doyamadım itabını okumayı da çok istiyorum inşallah nasip olur dört gözle kitabını okumaya bekleyeceğim bunun gibi kitaplar çok dikkatimi çekiyor özellikle kitaptaki ali'yi çok seviyorum yapraklı sevgili olmasını istiyorum daha hala filmlerinin ve dizilerinin bazı bölümlerini izlerim inşallah okumak nasıl iyi olur

Emine tokalı • 17-03-2019 15:19

çook güzel buuu

21-05-2019 19:51

kitap guzele benziyor filmide harika

Nur Uysal • 01-08-2019 21:43

güzel bir gençlik romanının devamıydı.eğlenceli sıcak bir arkadaşlık hikayesi.

tuba • 31-08-2019 14:04

yaprak kimi seçti anlamadım sonu biraz karmaşık 3. kitap da çıkacak mı

11-07-2022 23:26

ikinci kitapta çok güzeldi devamı gelsin bitmesin

20-06-2023 22:32

4N1K 2 Ölüme Fısıldayan Adam 4N1K 4N1K 4N1K en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar