Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
Kitabın Yazarı:Laurent Gounelle Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Pegasus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2012 Sayfa Sayısı:448 ISBN:9786055289317 Kitap Puanı:8.3 / 10 | Yorum: 69

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:99,00 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer - Laurent Gounelle

Kitap Türü:Yabancı Romanlar Çeviren:Işık Ergüden

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer Özet

Alan Greenmor, henüz anne karnındayken babasız kalmıştı. Annesinin hamile olduğunu öğrenen babası annesini terk etmişti. Anne, büyük bir çaresizlik içinde kalmış ne yapması gerektiğini bilmez durumdaydı. Sonra karşısına zengin başka bir adam çıktı ve onunla evlenerek Alan'ı da onun oğlu gibi göstererek yaşamına devam etmeyi seçti. Ancak bu adamda kısa süre sonra battı. Tüm şerbetini kaybedince deliye döndü. Her gün eziyet etmeye başladı. Alan'ın kendi oğlu olmadığını öğrendiği zaman ise evi terk etti. Annesi Alan'ın okumasını, iyi bir üniversiteye gitmesini çok istiyor, sadece bunun için çalışıp çabalıyordu. Alan, annesinin istediği gibi üniversiteyi bitirdi. Muhasebeci oldu. Ancak mezuniyetinin hemen ardından annesi vefat etti. Alan, ne yapacağını bilmez halde Fransa'ya, annesinin memeleketine, dönme kararı aldı.

Fransa'ya geldiğinde de psikolojisi çok iyi bir halde değildi. Gittikçe daha da kötü oluyordu. Dunker Consulting isimli şirkette halkla ilişkiler uzmanı olarak ise girdi. Audrey isimli bir kadına aşık oldu daha sonra. Audrey sayesinde hayatı sevmeye başlamıştı. Tutunduğu tek dal oydu. Bir zaman sonra Audrey de kendisini terk edince Alan, çaresiz kaldı. Kimsesi kalmamıştı, asla hayır demeyi bilmiyordu, özgüveni yoktu, arkadaşları yoktu, koskoca dünyada kendisine bir yer edinemediğini hissediyordu. Eyfel kulesinin tepesine çıktı. Tam intihar edecekken bir adam onu ikna etti. Bu adamın adı Dubreuil'di. Eski bir psikolog'du. Yaşlıydı. Alan'ı hayata döndürüp, ona özgüvenini, hayatı yeniden kazandırmak istiyordu. Bunun için ona eğitim vermeyi teklif etti. Eğer dediklerini yapmazsa Alan, ölürdü. Alan zaten kaybedecek bir şeyi olmadığını düşünerek bu teklifi kabul etti.

İlk görevi bir fırında hiçbir şey beğenmemek, sürekli değişiklik yapmayı istemek ve en sonunda her şeyi bırakıp hiçbir şey almadan çıkmaktı. Bu Alan için çok zor bir görevdi. Çünkü daha önce hiç değiştirilmesini istememiş, önüne ne koyulursa ona razı olmuştu. Artık hayır demek onu rahatsız ediyordu. Ardından bu şekilde birkaç görev daha yaptı. Bir süre sonra hayır demeye alışmıştı. Bir seans sırasında Dubreuil'in elinde kendi adının yazdığı bir defter görmüştü. O defteri okumak için sabırsızlanıyordu. Plan yaptı ve Dubreuil'in evine girdi. Defteri okuduğunda eskiden beri takip edildiğini gördü. Onun bir katil olduğunu düşünüyor, elinden kurtulmak istiyordu. Dubreuil'i biraz araştırınca asıl adının İgor olduğunu gördü. Zamanında geçirdiği tüm davaları olayları öğrendi. Ondan kurtulmanın tek yolu bir görevi yerine getirmekti. O görev Dunker Consulting şirketinin yani çalıştığı şirketin yöneticisi seçilmekti. Bunu nasıl yapacağını adım adım planladı. Tam 2 hafta içinde buna hazır hale geldi. Ve günü geldiğinde bunu başardı. O artık Dunker Consulting şirketinin yöneticisiydi. Ancak o gün İgor 'un evine gittiğinde onun ölmüş olduğunu ve Biyolojik babasının İgor olduğunu öğrendi. Audrey, İgor'un manevi kızıydı. Tüm gerçekleri öğrenen Alan, Audrey ile evlendi. Kendilerine kalmış olan köşkü satarak evin çalışanlarına paylaştırdılar. Kendi küçük evlerinde mutlu bir hayat sürmeye devam edeceklerdi.

Değerlendirme:

Muhteşem bir kişisel gelişim kitabı sayılabilir. İnsanlarla olan iletişimlerle ilgili güzel taktikler hikaye şeklinde verildiği için daha iyi akılda kalıyor. Hayır diyebilmek, kendi kararlarımızı kendimiz verebilmek, bunların insanda yarattığı etkiler, yaptığımız iyi eylemleri kendimize hatırlatmanın bize iyi gelişi gibi birçok etki bırakıyor insanın üzerinde. Olay örgüsü muhteşemdi. Kitap insanı içine çekiyor. Sonu çok şaşırtıcı ve beklenmeyen bir şekilde sona eriyor. Kitaplıklar da bulunması gereken harika bir kitap.

Editör: Senanur KARAKUZULU

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer Konusu

Son zamanlarda okuyabileceğiniz en iyi roman hangisi sorusunun kuşkusuz cevabı Laurent Gounelle'in Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer kitabı olacaktır. Sizi sizden alıp götüreceği kesin.

Hayatın yükü her zaman ağırdır ve bazen bu yükü taşıyamayacak hale geliriz. Akla hemen intihar ihtimali gelir. Zaten hayatı boyunca bunu bir an bile düşünmeyen biri yoktur. İşte öyle bir anda karşınıza biri çıkıyor ve sizinle bir anlaşma yapıyor. Nasıl olsa kaybedecek bir şeyiniz yok ve bunu kabul ediyorsunuz. Oyunun kuralı basit: bundan sonraki hayatınızda o ne derse onu yapacaksınız.

İşte bu noktadan sonra hayattaki mutluluğu bulmaya başlıyorsunuz. Nedeni aslında basit: Hayatın yükünü arttıran sizin kendi içinizdeki korkular, engeller ve önyargılar. Artık bunlar olmayınca ve sadece yapılması gerekenleri yapınca mutlulukta kendiliğinden geliyor. Geriye sadece bir soru kalıyor: Peki kim bu kişi?

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer kitabı gerçekten hayat akışınızı değiştirmek için mükemmel bir kitap. Hayatınıza bakışınız değişiyor ve kendinizi daha iyi tanıyor ve daha özgür hissediyorsunuz. Mutlaka okuyun.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer Soruları ve Cevapları

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer kimin eseri?

Laurent Gounelle

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer türü nedir?

Yabancı Romanlar

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer kaç sayfa?

448

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer Yorumları

güzel bir kitaptı tavsiye ederim

11-07-2012 00:12

okuyacağım en kısa zamanda

14-07-2012 20:32

kıtap okumak isteyen fakat bir türlü sonunu getiremeyen bir okuyucuyum. ilk defa soluksuz olarak okuyorum sanırım son sayfasını okuma sansım olacak. tek kelimeyle muhteşem herkese tavsiye ediyorum.::))

31-07-2012 09:57

listemde birinciliği kaptı.Sadece bir gün sürdü,tavsiye ederim

02-08-2012 19:14

Duygulandıran, heyecanlandıran, işyerinizden ve hatta kendinizden birşeyler bulabileceğiniz bir eser.

13-08-2012 23:40

kendimi bulduğum oldukça sürükleyici bir roman...

22-08-2012 19:31

okumadan söyleyebilirim aslında o kişi içimizde:) karmaşıklaşan duyguların yükünü atıp gerçekçilikle hayatı görmeyi işlemiştir konu olarak... tahminim

16-09-2012 21:46

harika bir kitap, akıcı bir romanın içerisinde kişisel gelişim, psikoloji sıkıştırılmış...bayıldım:)

17-09-2012 10:58

hiç sıkmadan kolay okunuyor hem de insanın kendini sorgulamasına yol açıyor, çevirisi de çok iyi yapılmış. Herkese tavsiye ederim

20-09-2012 10:15

Siz de kişisel gelişim kitaplarinin kliselerinden bıkmış,ama kişisel gelişim konularına merak sarmissaniz,bir de söyle surukleyici bir roman okuyayım da elimden birakamayayim dıyorsanız,iste o kitabı su an buldunuz.

09-10-2012 22:07

İnsanın içinde sahip olduğu ama kendinind farkında olmadığı gücün nasıl dış etkenlerle ortaya çıktığını görmek etkileyiciydi .Gerçekten sıkılmadan okunabilecek güzel bir kitap ..

15-10-2012 16:55

kısa zamanda okuyacağım inşallah :)

04-11-2012 21:33

çok güzel bir kitap,çok sürükleyici son 100 sayfasını aralıksız okudum insan bırakamıyor bıryerden sonra insanın hayatında olumlu etkı bırakacak bır kıtap.Kitabın sonunda çok duygulandım gözlerım doldu yani kitap okadar içine cekıyor ınsanı bence kacırmayın :)

14-11-2012 14:04

Hayatı labirent haline gelmiş ve çıkış yolunu bir türlü bulamayan kişilerin öncelikle okuması gereken çok renkli bir roaman ve kişisel gelişim kitabı

n ve kişisel gelişim kitabı 10 üzerinden 10.....

19-11-2012 14:20

kitabı yeni aldım .o kadar cok övgüler almışki kitap kayıtsız kalamadım.insanın kendisini arayışı ve başkasını anlaması üzerine ve mutluluk üzerine ipuçları veriyor.448 sayfa.bir internet sitesinden 13 tl karşılığı gibi gayet güzel bir fiyata aldım.kitap size kişilğinize çok şey katacağa benziyor.ben okumaya başladım bile.düşünmeden alın derim.

06-12-2012 23:47

İnsallah bende alcam yorumlar cok guzel

14-12-2012 18:04

inşalla bende alacağımm:)

19-12-2012 13:20

bende okumak zorunda hissettım kendımı kesınlıkle okumalıyım bakalım :)

19-12-2012 19:31

insanı sorgulamaya itiyor.. Sorgulamayı öğreten kitapları her zaman sevmişimdir , fakat bu kitap bana sorgulamak harici birçok şeyi de öğretti.. umarım türk edebiyatçılarımız türk romanlarıyla bizi daha fazla sorgulamaya iter .. yabancı romanları okumak güzel , bir türk olarak türk edebiyatçılarının harcandığı düşüncesindeyim çünkü sırf okunsun diye AŞK romanı yazıyorlar bu romanlar insanları sorgulamaya itmiyor.. ben bu yabancı romanı ve yazarını tebrik ediyorum..

26-12-2012 17:18

harika bi kitap bu gerçekten sonunu okuyunca daha bi güzel hale geliyor insan dış dünyadan kopuyor

30-12-2012 10:27

neden kimse kitabın neyi anlattığını yazmamış o kadar güzel ve hiç biriniz o güzelliği yazmamış

31-12-2012 12:39

merak edip de kitabı alasın diye:))

09-01-2013 00:17

kitapın fiyatı 20tl kesinlikle okuyun çok güzel bir kitap

31-01-2013 23:40

kitap hoş sürükleyici ruh analizleri de çok iyi. ama o kadar sonuca odaklandım ki okurken detayları kaçırmam olasıdır.

12-02-2013 13:56

en kısa zaman da bende okuyacağım.

19-02-2013 11:22

gerçekten çok gerçekçi ve hayatın içinden bir kesit

25-02-2013 23:14

yarın alıp okuyorum

04-03-2013 14:37

kitabın adı bile ilgi çekici yarın okumaya başlıyorum

04-03-2013 22:50

Ukalalik etmek istemem. Kitap muhtesem ama sonu beni tatmin etmedi. Kendimizi Alan Greenmor un yerine koyabildigim yerlerde cok keyif aldim. Ama kitabin sonunu yeterli bulamadim. Beklentim daha dogal bir sondu belkide. Ama tabi dunyaca ünlü bir kitap olmus artik. benimkisi cok basit bir elestri olarak kalabilir ancak. kitabin sonunu fazla populist buldum. yoneticiligi o kadar kolay kazanmasi.o kalabaligin yapay tepkisi ve oylari beni mutsuz etti.gercekcilikten uzaklastikca beni sıktı kitabin sonu.

18-03-2013 19:09

Bence okuyan birinden dinlerseniz bir kaç sayfayı, anlatan kişinin hayranlığını ve aldığı keyfi sizde hissedeceksiniz :))

20-03-2013 10:47

öncelikle işi gereği kendisini geliştirmek için çaba harcayanların okuması gereken bi kitap ancak hakikaten okunası bir kitap.. tebrikler..

09-04-2013 16:40

evet kitabı çok begendim oldukca akıcı ve açık bi anlatımı var fakat sonu yeşilçam fılmlerıni anımsattı bana..yani yazar son sayfalarda gerceklikten uzak bi anlatım sergilemiş.ama yınede bugüne kadar okudugum en güzel kitaplardan biridir diyebilirim..kişinin kendisine olan bakış açısını degiştiren ve yeniliğe gitme yolunda dersler veren güzel bir kişisel gelişim kıtabı oldugunu düşünüyorum ve tum okur arkadaşlara rahatlıkla tavsiye edebilirimm..

30-04-2013 09:49

rastlantıları fazla olan klasik bir kitap

03-05-2013 12:51

ben bu kitaba başlayalı yaklaşık üç gün oldu,84. sayfasındayım,ne zaman bitiririm bilemiyorum,çoğu satırda not alıyor veya altını çiziyorum...kitabı bi'kapatıp yoğunlaşmak geliyor içimden,ilinti buluyor heyecan ve de merak içerisinde oluyorum..teşekkürler

03-05-2013 22:37

gayet güzel bir kitap

05-05-2013 18:34

BU KİTABI SOSYETE PAZARINDA BİR RFTAN 5 TL YE ALDIM. ORJİNAL DEDİ SATICI AMA KORSAN MUHTEMELEN... AMA İYİ Kİ ALMIŞIM... ÇOK KEYİFLİ UZUN SAYFALARDA BOĞUMAYI SEVMEM ASLINDA BİR KİTAP ALIRKEN KALIN YA DA İNCE OLUŞUNA BAKARIM. UZUN ZAMANDIR ALDIĞIM EN KALIN ROMAN IRSAT BULDUKÇA OKUYORUM 250. SAYFLARI GEÇTİM. HARİKA BİR BAŞUCU KİTABI. İYİ Kİ ALMIŞIM. OK ÇOK ÇOK ÖNERİYORUM.

22-05-2013 01:36

korsan kitap almayalım arkadaşlar ....bu da bir nevii hırsızlık.... kul hakkı

07-06-2013 21:34

tek kelime anlatır herhalde kitabı kusursuz

22-06-2013 22:34

şahane bir kitaptı emin olun okumaya değer tavsiye ederimm

06-07-2013 11:18

şimdiye kadar okuduğum en iyi romandı hem konusu hem karakterleri hem de olayların birbiriyle ilişkisi bakımından harika bir bütün olmuş

10-07-2013 19:01

kişisel gelişim alanında ama diğerlerinden belli bir hikayeye sahip olması ile ayrılan mükemmel diyebilceğim bir kitap.kesinlikle kişisel gelişim kitapları gibi sıkıcı değil.akıcı bir üslub ile yazılmış.kitap sonlara yaklaştıkça sonunu tahmin etmek zor olmuyor ama yine de emin olamıyorsunuz.kesinlikle önerebileceğim kitaplar arasında.tren ve taksi sahnesi aklıma geldikçe kendimi gülmekten alamıyorummm =))

Meyfe_sheqeyi • 24-08-2013 19:18

gerçekten çok güzel

19-09-2013 11:31

şuan 40 yaşıma girmek üzereyim. sayısız kitap okudum ama bu kadar etkileyici ve bana bir şeyler katan kitap okumamıstım. Keske 20 yıl önce böyle bir kitap okumus olsaydım. Eminim çok farllı yerlerde olurdym.

22-09-2013 23:34

okumadan birine hediye etmiştim ama gerçekten herkesi okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum

23-09-2013 13:54

arkadasım verdi bana.çok güzeldi, kesinlikle!

29-09-2013 18:45

muhteşem ötesi gibi bir şey...........

01-10-2013 15:22

bu birinci kitabı mı yoksa mutlu olmak isteyen adam mı hangisini ilk okumalıyım? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.. teşekkürler

01-10-2013 20:52

Son 250 sayfasını hiç kalkmadan okudum.Başlarda bazı bölümler sıkabilir fakat herkesin mutlaka okuması gereken ve bazı problemlerini aşmada yön bulabileceği bir kitap.

28-10-2013 20:36

su gibi bir kitap, dolduğu aklın şeklini alıyor,dün bitirdim keşke gerçek olsa dedim kendi kendime ve bugün anlamsızca gülümsüyorum :) illaki gülümsemem için bir neden mi olmalı ?

06-12-2013 09:15

benim hikayeme çok benziyor o yüzden aldım....eğer okumayan varsa kesinlikle okusun tamamen psikolojik bir roman......

07-12-2013 19:47

başlarda sıkabiliyor gerçekten özellikle iş hayatı bölümleri ama gerçekten esrarengiz ve süper bir roman

11-01-2014 12:18

çok uzun ama çok güzel

23-01-2014 10:53

Tek kelimeyle harika bir kitaptı.

28-03-2014 13:14

kişisel gelişimle harmanlanmış, asla sıkmayan, sonunu merakla bekleyebileceğiniz bir kitap.

03-04-2014 10:37

Bir solukta okuduğum kitaplardan biri ve harikaa . kesinlikle okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar.

Yağmur • 02-05-2014 08:47

mükemmel birşey gerçekten. allah razı olsun. son 500 sayfayı hiç yerimden kalmadan okudum. yerimden kalkamadım . bi solukta okudum öldüm. iyi günler.

14-12-2014 15:30

kitabı okurken bir anda kendimi kaybettim.gerçekten de anlatılmayacak kadar güzel.kitap okumayı sevmeyenler için çok yardımcı bir kitap herkese tavsiye ederim...

03-02-2015 13:40

gerçekten süper bir kitap. okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

03-02-2015 19:04

az önce bitirdim.sonunu ben mi tahmin edemedim sadece yavv..güzeldi ama..

07-02-2015 01:41

akıcı ve sü
rükleyici güzel bir eser

18-02-2015 17:26

bu
kitabi hekese tafsiye edrmmm çoook güzel bi kitapp

15-04-2015 19:21

çok güzel bir kişisel gelişim kitabı kesinlikle okumalısınız..! ben bir kitap kurdu olarak bayıldım

06-07-2015 22:56

ben de kitabı çok kısa sürede bitirdim. yukarıda yazan yorumlar gibi kitabın sonu türk filmi tadında o yüzden ilk bölümlerindeki tat biraz azalıyor. ama olsun giriş ve ilerleyen bölümler çok güzel. kahramanımızın özgüvenli olmasını sağlayacak görevler çok şaşırtıcı ve insan hemen kendi hayatında uygulamak için hevesleniyor. kahramanımız alan'ın sigarayı bırakmasını sağlayan yaklaşımda tüm sigarayı bırakmak isteyenlere fayda sağlayablir diye düşünüyorum.

09-09-2015 20:01

kitabı iki kez okudum hayatımda okudugum en iyi kitap

11-09-2015 20:14

uzun bir otobüs yolculuğunda hiç tanımadığım bir adam tarafından bana hediye edilen bir kitap...ve kitabın gizemi benim icin kitabı buldugumda başladı...

05-12-2016 01:08

roman olarak aldığım fakat tamamen kişisel gelişim kitabı olan, son derece akıcı,insanın kendisini bulduğu ve özeleştiri yapıp hatalarını düzeltme girisiminde bulunduğu kitap. soluksuz okunacaktir kesinlikle tavsiye ederim😊

13-03-2017 23:44

kitap yorumları güzel diyor özet de güzele benziyor konusu dikkat çekici adı zaten ilginç sanırım alıp okuyacağım pahalı bir kitap ama değiyor sanırım

28-11-2019 17:07

okuduğum en güzel romanlardan biriydi kişisel gelişim romanları bu şekilde olmalı bir taraftan bir hikaye okuyorsunuz diğer taraftan kendi hayatınıza bakıp dersler alıyorsunuz mutlaka okuyun harika bir kitap

08-04-2022 11:53

bu adamın kitaplarını okuduktan sonra hayata bakışım değişti güzel noktalardan yakalıyor inandırıcılığı yüksek

09-01-2023 20:45

Mutlu Olmak İsteyen Adam Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Madalyonun İçi Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Kitaplardan Korkan Çocuk Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Yabancı Romanlar Romantik Aşk Kitapları Erotik Kitaplar Öykü Hikaye Kitapları Komik Kitaplar Yerli Romanlar Macera Kitapları Polisiye Kitaplar Tarihi Kitaplar Gizem Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Fantastik Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Felsefe Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Şiir Kitapları Politik Kitaplar Gerilim Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Deneme Kitapları Günlük Anı Kitapları Biyografi Kitapları