Size Bir Sır Vereceğim

Size Bir Sır Vereceğim
Kitabın Yazarı:Mustafa Kaya Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Fenomen Yayınlandığı Yıl:2015 Sayfa Sayısı:248 ISBN:9786058564220 Kitap Puanı:7.2 / 10 | Yorum: 107

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Size Bir Sır Vereceğim - Mustafa Kaya

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Size Bir Sır Vereceğim Özet

Amerika’da birkaç iş adamının New York manzaralı lüks bir lokantada oturup muhabbet etmesiyle başlayan kitap aslında Hulusi’nin “Size bir sır vereceğim…” ile başlayan cümleleri üzerine kurulu. Hakan, Ali, Mehmet, Erdal, Tekin ve Hulusi’nin muhabbeti New York manzarasında koyulaşır. Kendilerine özel yaptırdıkları demlik çay eşliğinde gece boyunca muhabbet ederler. Hararetli konuşma bazen Türkiye’nin gelişmesi adına bazense dini sırlarla alakalı olur. Genelde belli geceler buluşan bu iş adamları yurt dışında ülkelerini temsil ederler. Bu muhabbetlerine renk katan isim ise sırlarıyla Hulusi Bey’dir. Hulusi, hepsinin saygı duyduğu ve sevdiği, tonton dede görünümlü amcalarıdır. 77 yaşındadır ve eskiden önemli bir doktor olan donanımlı bir insandır. Hulusi hocasından öğrendiği bilgileri bu odadaki diğer insanlarla paylaşmaktadır. Hulusi sadece akademik ve tıp alanında değil tasavvufi anlamda da çok donanımlıdır. Kendi hocasından aldığı derin bilgileri bu masada oturan insanlarla paylaşmaktadır. Bu paylaşımlar sırasında eskilerden konuştuğu anlarda gözleri dolup ağlamaklı olmaktadır.

Hulusi’nin bizimle paylaştığı birçok bilgi ilgi çekici olmakla kalmayıp merak etmemizi sağlıyor. Birçok yerde kitaba ara verip sırları araştırıyorsunuz. Bu da sizi kitaptan koparabiliyor.

Kitap farklı bir tarzda yazılmış. Hocanın adından, verdiği sırlardan, Tekin’deki değişimin nedenine kadar her noktayı merak ediyorsunuz. Merak unsuru kitabın tümüne yayılmış. Kitabın gizemli ve iddialı başlangıcı sizi içine çekiyor ve son sayfaya kadar da bırakmıyor. Sonradan çözdüğünüz sırlar sizi hayrete düşürüyor.

Tekin ve Hulusi bu kitapta öne çıkan karakterler. Masadaki herkes öne çıksa da Tekin aradan daha fazla sıyrılıyor. Tekin, Hulusi’nin hocasından duyduğu şeyler ile kendi araştırmaları arasında bağ kuruyor. Ve bu bağın sonunda Tekin, umreye ziyaret etmek üzere yola çıkıyor. Saygı duyduğu Hulusi’nin yönlendirmesiyle birçok şeyi çözüyor.

Kitapta Niyazi-i Mısri, Münir Derman, Hızır gibi birçok şahsiyet hakkında önemli bilgiler edinmemizi sağlamakta kitap. Çin’deki Türk piramitlerinin sırrı, Barış Manço’nun şarkısının sırrı, Osman Bey’in kılıcı, rüya alemi, sahabeler, kuantum fiziği, tasavvuf arasındaki sır, kainatta ses ve görüntünün kaybolmayışındaki sır, su ve birçok bilgiden bahsediyor kitap. Kitaptaki su ve zaman benim en çok ilgimi çeken konular. Bu konular üzerine düşünüp kafa yormanızı sağlıyor kitap ve suyun önemini kavramanızı sağlıyor, zamanın ötesini düşünmeye başlıyorsunuz.

Kitabı okurken acaba uydurmamı bu kadar olamaz diyerek inanmadığım noktalar oldu. Fakat kitabın başında isimlerin değiştirildiği belirtiliyor ve sonunda da kaynak gösteriliyor. Bence kitaptaki kaynak sayısı az. Bu yüzden inandırıcılığından şüphe edebiliyorsunuz. Serinin diğer kitaplarında daha fazla kaynak gösterilmesini arzu ediyorum.

Kitabın yazarı hakkında pek fazla bilgi yok. Yazarın ilk kitabı. Bu yüzden yazarın adının mahlas olduğu söyleniyor. Başında kitaptan biraz sıkılsanız da sonradan okumak ve bir an önce sonuna gelmek istiyorsunuz. Kitabın konusu hakkında daha fazla bilgi vermem kitabın büyüsünü bozabilir bu yüzden kitabın iyi ve kötü yönlerine değindim daha çok.

Kitabın girişinde kitabın bir kere değil belki 40 kere okunması gerektiği, her okuyuşta farklı sırları fark edeceğiniz yazıyor. Bu kitabı bir dahaki okuyuşumda başka bir gözden okumayı deneyeceğim. İlk okuyuşumda çözdüklerim bile beni şaşırttı. İlk okuyuşumda beğendim ve diğer kitaplarında bu şekilde olacağını tahmin ediyorum. 12 kitaptan oluşan serinin diğer kitapları yine aynı karakterler üzerine mi olur yoksa farklı karakterler üzerine mi olur bilmiyorum. Kitabın Tekin açısından yarıda kaldığını düşünüyorum bu yüzden Hulusi ve Tekin’in diğer kitapta da olacağını tahmin ediyorum.

Yazan: Sena AKSOY

Size Bir Sır Vereceğim Konusu

Daha önce yazdığı dini içerikli kitaplar ile adını duyuran Mustafa Kaya Size Bir Sır Vereceğim romanı ile okurlarını Umre üzerine gizemli bir yolculuğa çıkartıyor.

Mustafa Kaya yeni kitabında Umre ziyaretinin gerçek amacını okurlarına detayları ile anlatıyor ve onları bir rüya sonrası yaşananlar ile bir maceranın içine sokuyor.

Dini içeriği ile dikkat çeken Size Bir Sır Vereceğim kitabı aynı zamanda hayatta bir arayış içinde olan Müslümanlara yol gösterici özelliği de taşıyor.

Size Bir Sır Vereceğim Soruları ve Cevapları

Size Bir Sır Vereceğim kimin eseri?

Mustafa Kaya

Size Bir Sır Vereceğim türü nedir?

Yerli Romanlar, Din / Tasavvuf

Size Bir Sır Vereceğim kaç sayfa?

248

Size Bir Sır Vereceğim Yorumları

bir sınav sonrası aldığım kitap bana tüm yorgunluğumu unutturdu.biraz da maneviyatımızı beslememiz gerektiğini farkettim..

elif biltekin • 25-01-2016 18:54

okudum hiçbirşey anlamadım aynı şeyleri söyleyip durmuş bilinmeyen birşey yok

27-01-2016 00:59

oldukça sıkıcı bir konusu var

13-02-2016 11:52

sadece pazarlamasi cok guzel yapilmis. insanlar etkilenmesin diye olumsuz yorum yapanlarin facebook ta engellendigi bir kitap. almakla kendimi aptal hissettim. ne bir sir var ne bir aciklama. yazik o 20 lirayla sokak hayvanlarini beslesem daha mutlu olurdum.

21-02-2016 11:20

hiç akıcı bi kitap deyil ve baya sıkıcı

29-02-2016 08:37

ticari amaçlı yapıldığı bir gerçek. yazarını bile gizli tutmaları, gizemli hava katmaları boşuna değilmiş. gerçektende facebooktaki sayfa da özel mesaj yoluyla bile soru soruyosunuz, ne yapmaya çalışıyorsunuz cevabını alıp engelleniyorsunuz. ikinci kitabı çok merak etmeme rağmen, sırf bu tutumlarından dolayı kararsız kaldığım bir kitap. belliki onlar bişey yapmaya çalışıyorlar bu tutumlarla.

03-03-2016 17:28

yukarıda yapılan olumsuz yorumların hepsine katılıyorum. tamamen başarılı pazarlama. ve başarısız bir kitap..

04-03-2016 15:39

akla ilk gelen pazarlama ewet. facebook taki yorumlara bakinca sasirmistm ztn. bu kdr olumlu yorum olması tuhafti. kitabı hiç okumadim ama merak etmiyor da değilim dgrusu. belki alır okurum bi ara. cnku kitaptan alıntılara baktığımda kitabın içeri çokta mantikszdi denilemez aslında.. bilemiyorum okumak lazm bi.

09-03-2016 01:29

kitaplar da 3 tane kafa karıştıran yer var bunun dışında kitap süper ama bu 3 şüpheli şeyin izah edilmesi gerek,zaten bu 2 sebepten ötürü yazarın 2 kitabı çelişiyor birbiriyle 1.size sır vereceğimde hz isa a.s kendisinin değil sesinin yeryüzüne ineceği,söyleniyor delil olarak peygamberimizin benden sonra peygamber gelmeyeceği ve son peygamber olması.( buna cevap isa a.s bildim kadarıyla zaten peygamber olarak değil peygamberimizin ümmeti vasfıyla gelecek çünkü öyle dua etmişti her peygamberin kabul olan duasına istinaden kabul edilip göğe çekildi) bu büyük bir sıkıntı cevaplanması gerek
2.si hızır dokunsun dualarına kitabında 4444 salatı tefriciye ve 41 yada 70 yasin gibi sayılı dua yada belirli bir sayıda esmaül hüsna ile zikretmenin mantıksız ve işe yaramaz olduğu vurgulanıyor, kaldıki bu hemen hemen tüm evliyanın tavsiye ettiği münacaat dualarıdır.bunların yanlış oldunu söylüyor ama size sır vereceğimde konu kahramaanı tekine sayılı bir zikir ve salavat çekmesi bildiriliyor .3. birde ellah dostu olan neredeyse evliya makamındaki gizli kahraman olan dost adlı doktor kimse cemaat ve tarikat bu devirde işe yaramaz gereği yok demiş kıl namazını tut orucunu diyor.halbuki tasavvufta bu asla yoktur çünki mürşidi olmadan insanın kendini kurtarması mümkün ama çoooooook zordur,tasavvuf kaynak ve içerikli kitabın bunları söylemesi sıkıntı ve düşündürücü,diğer yandan besmele ve su gibi şeylerin önemine ve
idrakine vardırmak gibi akıcı ve güzel sürükleyici bir roman ama dikkat edilmesi ve tedbirli olunması gerek.

29-03-2016 10:41

face deki yorumları okuyup merak edip aldım. bir kez daha anladım ki merak gerçekten iyi değilmiş. kitap çok sıkıcı akıcı değil aldığıma çok pişman oldum. kesinlikle tavsiye etmiyorum.

29-03-2016 16:08

bence sürükleyici. merakla okudum. tekin'in daha neler yaşadığını merak ediyorum. ve evet kafa karıştıran yerlere katılıyorum.

13-04-2016 22:59

arkadaslar bir kitap okudum ama yazarını ve ismini hatırlayamadım hafıza kaybına var roman türk romanı sevda isimli bir kadın var kotu rolde çakmak alıyor adam sevgilisine üzerinde s harfi var karısının adida s başlıyor kendine alındığını zannediyor böyle bir cümle var içinde

17-04-2016 00:05

kitap okumasını ve okuduğunu anlamayanlar yorum yapmasın lütfen kitap okumak ve anlamak sanattır.

30-04-2016 19:06

alip okunacak bir kitap degilmis,bosa alip okumusum,tam bir hayalkirikligi...

01-05-2016 23:09

kitabı umre ile olan kısma ulaşmak içinhızla ve merakla okudum genel olarak çok kötü diyemem ama detaylar çok sıkıcı (garson çayları aldı karşı gökdelenlerin ışltısı tekinin evi cebtral park ın tasviri vs çok boğocu ve sıkıcı) verilmek istenen sır da verilmedi bnce ikinci kitap rüya avcısında verilcek belki burda sadece merak uyandırılmak istenmiş bence...zaman kavramı mantıklı biderece hz.isa kısmı şüpheli tekin nin sürekli bahsettiği niyazi mısrı hakkında detay verilebilirdi adamın hikmeti nedir mesela? ikinci kitabı bekliyorum umarım bu kitaptaki boğucu detaylar olmadan ve verilmek istenen sır direk söylenir ima yoluyla değil.

03-05-2016 11:40

ya arkadaşlar aşağı yukarı okudum yorumlari ve genelinde soru sorduk cevabını verip engellendik diyorsunuz eğer kitabı dikkatli okusaydiniz soru sorulmamasi gerektiğini bilirsiniz ayrıca hiç akıcı deil sok sıkıcı bi kitap diyenler de dikkatli okumamislar eğer kitabın ilk sayfasındaki romandan önceki yazıyı okursaniz anlayabilirsiniz yazık diyorum sadece yazik....

10-05-2016 22:34

ağzı olan konuşuyor arkadaş. kitap okuma kültürü olmayan yorum yapmasın.

12-05-2016 01:18

ben çok severek ve ilgi ile okudum. hatta ikinci kitap olan "hızır dokunsun dualarına" gerçekten bir başucu kitabı. şimdi bu ikinci kitabın özetini çıkarıyorum. ben gerçekten çok beğendim. sır da gayet iyi veriliyor, eğer ki dikkatli okursak. ben yazara çok teşekkür ediyor ve 3. kitabı sabırsızlıkla beklediğimi belirtmek istiyorum.

12-05-2016 16:14

kitapdaki ipek kumaşla ilgilide sıkıntılar var bence dediği sadakoz ipeği olayı sahibeli eğer böcekler öldürüldüğü için haram denilseydi kadinada haram olurdu sadakoz ipeği olursa helal demiş bu bence hatalı

18-05-2016 00:11

ilk kitap güzeldi.fakat ikincide sınıfta kaldı. sen allah ın halifesisin diyor. ayetlerden örnekler veriyor ama bazı yerleri ya çeviri hatası , yada kendi uydurmasyonları. bahsettikleri sır dedikleri şey çok kolay anlaşılıyor ve orda da çelişiyor insan. diyorki; bismillahirahmanhirrahim, senin kunfeyekun un dir. sır bu. haşa ol diyecen olacak sadece allah'ın adıyla emredeceksin o kadar.sen allahın ruhunu taşıyorsun.olmak zorunda. bu bana çok mantık dışı ve de islamiyet e uygun gelmedi.

19-05-2016 13:45

kitablari okudum hakikaten anlamayan arkadaslara da nasip diyorum bi arkadas 4444 le yada su kadar zikir cekilmesini yazmis orda maksat anlamadiginiz cumlelerle ezbere hakka yaklasamazsiniza vurgu yapiyor yani sen seni yaradana ellerini actiginda besmeleyi soledigin anda kimin adiyla hangi isi yaptigini idrak et dusun diyor cay al cay ver cokmus burda dikkat cekilen konu idrak et anlatilani anlamaya calis maksadi var su dan bahseder evet acin yutube yi nasil bir yapisi var bilimsel birsuru vidyosu var izleyin kitapta anlatmak istenileni arastirin size verdigi yollari bir bakin neler bulacaksiniz simdi sorulara gelelim bende sordum sorular ama icindeki sirlari sormadim yuzeysel sorular ve asla ters bir seyle karsilasmadim cunku soru sormak yok sen bulabilirsen bulacaksin allah idrak etme gucu versin insallah

20-05-2016 02:49

size bir sır vereceğim kitabını bulup okumak için sabırsızlanıyordum.21 mayıs 2016 günü çınarcık ta mağazaları dolaşırken kitapçıyı gördüm her iki kitabı da aldım. tamda beraat kandili akşamı size bir sır vereceğim adlı kitabın giriş bölümündeki yazı ile sırlar perdesi aralandı. ne aradığınızı, ne istediğinizi bilmek ilk adım. ruhunuzu,kalbinizi aydınlatacak olan sır; kişinin kendinde saklı.

23-05-2016 13:47

yazarın hayatıyla ilgili bilgisi olan var ı merak ettim dini bir eğitimi var mı bulamadım birşey

26-05-2016 14:25

kitap elime bir arkadaşım aracılığı ile geçti ve de ilgimi çekti.başlamadan önce okuyan arkadaşların yorumlarını merak ettim ancak kitap okuyan ve bunu yorumlayan arkadaşlarımızın yazım hataları ve özensizligi beni çok şaşırttı.yazıların çoğu imla hataları nedeni ile anlaşılamıyor.

02-06-2016 15:58

islam itikadında çoğunluğun kabul etmeyeceği hususlar var. inanç açısından çok dikkat edilerek okunmalı.

02-06-2016 16:34

kitap değişik bilgiler içermesi açısından güzel. neden beğememişler anlamadım. kaç kişi mariş manço'nun kayalarin oğlu şarkisini bilir ki .

03-06-2016 11:02

kitap kimisine göre akıcı kimisine göre değil. giriş güzeldi fakat bazı noktalarda aşırı tekrar olmuş. kurgusu güzel fakat derin islami bilgilere girilmiş olması ve islam bilginleri tarafından kabul gören bazı bilgilerde faklı fikirler söylenerek farklı bir amaç mı güdüyor anlamadım açıkçası. keza hz. isa'nın kendinin değil sadece sesinin ineceğini kesin bir tavırla belirtirken aksini savunan görüşe yer vermediği gibi çeşitli hakaretler sıralamakta. aksini savunan görüşün savlarının çürütülmesi gibi bir derdi de olmamış. bundan dolayı amacı nedir neye hizmet böyle bir girişim anlamadım.

03-06-2016 15:49

kitap çok güzel emeği geçen herkese çok teşekkürler.seriyi sabırsızlıkla bekliyorum.

07-06-2016 00:20

cok heyacanli bir sekilde aldim kitabi ilk on sayfasinda nasil bitirecegimi düşündüm

08-06-2016 00:09

yorum yapan arkadaslarımın bir kısmına katılıyor bir kısmına katılmıyorum.dünyamız,ülkemiz,insanlık olarak icinden gectigimiz su zorlu zamanda,dikkatimizi manevi konulara cektigi icin yazarımız mustafa kaya beye tesekkürlerimi ve saygılarımı bildirmek istiyorum.3.kitabı merakla bekliyorum.

09-06-2016 15:35

şahane bir kitap,tüylerim diken diken oldu okurken...ben dahil herkes alması gereken dersi almıştır umarım...

10-06-2016 14:39

aylardir merakla bekliyordum ve almak kismet olmamisti. bugun kitabi bitirdim ve hayata bakis acim degisti. rabbim sen sirlara vakif olmayi nasip et bize. allah razı olsun vesile olan herkesden

10-06-2016 22:09

hızır dokunsun dualarına kitabını okudum ve çok begendim çok şey öğrendim okumayanlara tavsiye ederim

13-06-2016 14:50

yazarın kim olduğuna ulaşamamak üzücü kitap sadece insanın içine kuşku bırakıyor. kalakaliyor insan. böyle en sevilen şeyi gösterip vermemek gibj :) o yüzden bence yazar kimse ortaya çıkmalı bunu yapmaya hakkı yok. :) insanların çoğu boşlukta savaşıyor dua ediyor olmuyor bnm de 4 yıldır olmuyor farklı farklı durumlar bence ihtimal veriyor bu bile guzel:) sır vereceğim kitabı da aklımızı kasiyor açıkçası. ve birçok şey. ama yazarın bunlardan sonra sırf reklam için çıkmaması düşüncesi bile korkunç.çünkü ortada çok samimj düşünceler var ve bu çok açık.

17-06-2016 17:31

arkadaslar kitap ta bahsediyen suyun sirri ve besmelenin sirrini bulan varmi ben kitabi okudum bulamadim bulan bana bi yardimci olsun simdiden tesekkurler:):)

25-06-2016 18:21

hakkaten sırrı cozen var mı

29-06-2016 00:23

besmelenin ic indeki allahin ucuncu ismoni sifreli vermis ama bem er rahman er rahim ve allah(c.c) vardi hangisi sifre anladim

01-07-2016 19:34

besmele'nin icindeki gizli isim "hu"ismidir.ve orada bahsedilen hulusi bey ahmed hulusi'dir arkadasi munir derman ,seyhi medine'li haci osman efendi'dir.

07-07-2016 23:58

arkadaşlar birçok farklı düşüncelerde bulunmuş kitabı belli ki tam anlayamamışlar içinde dinimizin incelikleri anlatılıyor ve bazı sırlar açıkça bazıları üstü kapatılarak verilmiş açıkça verilen sırları paylaşabiliriz insanlarla açıkça verilmeyen kendimiz bulduğumuz sırları söyliyemeyiz burada birçok konu ele alınmış birçok önemli noktaya değinilmiş 1000 işte ihlas okuyoruz 4444 defa başka birşeyi tekrar ediyoruz burda yani anlatılmak istenen sayılara takılmamız eskiden evliyalar belirli sureleri ayetleri ve sayılarını veriri içinde ki sırrı bulmalarını isterlermiş bazı arkadaş kitabı tam anlıyamamış dikkatli okunursa ve uygulanırsa daha kolay anlayabilirler 1 seride açıklama yapılmış zaten sırlar hemen açılmaz gereken açıklama yapılmış ...

15-07-2016 20:22

genel olarak yorumlara bsktığımda , herkez sırın ne olduğunu anlamaya çalışmış, ben kitabın 60 sayfasın ortalarındayım , ama o sayfaya kadar timur savaşının asıl sebebi, osman bin talha nın emanetciliği, barış manço nun 1975 deki çıkardığı şarkı, hz osman ın kılıcı, büyük beyaz piramit e 2023 gerçeğinin yazdığı türkler için , niyazi misri efendi 4 semavere çaktığı kazığın osmanlı nın bitişi olduğu ,rüyanın gerçek anlamını çözerseniz neler olabileceğini , nostradamus un kehanetinin kimden allıp yazdığı, evliya muhittin arabı nin geleceği rüyasında nasıl görüğünü , 60 satfaların ortalarıba kadar aslında yanlış bildiğimiz konulara da değniyo, en önemlisi olan hz muhammed mustafa sav efendimizin türkler için verdiği hadisleri asıl çıkış noktasını da anlatıyo 60 sayfasını kadar. sadece sır için oluyan varsa boşa okumuş

22-07-2016 21:55

sen ne söylersen söyle anlattıkların karşındakinin anlayabilgiği kadardır.bakmak ve görmek,okumak ve anlamak farklı şeyler....allah idrak edebilmeyi nasip etsin

23-07-2016 16:15

alalımmı almayalımmı anlayamadım :)

24-07-2016 12:13

kitabın reklamını görerek aldım dini bilgilerimi geliştirmek amacıyla okudum hatırlarsanız üzerinde kabe resmi var kitabı okudum facebook tan da takip ediyordum fakat işi siyasete dökmeye başladılar fikirleriyle uyuşmayan kişileri yorumları sildiklerini gördüm artık bu kitabın siyasi bir amaçla yazılmış olabileceğini düşünmeye başladım bu da beni kitaptan ve yazarından soğutmaya başladı

26-07-2016 12:34

zaten kitabın muhtesemliginiancak nasip olan anlayacak 20 lira verip battinizmi nedir bu karalama çabası kitaptaki sırları anlayabilmek tefekkür edebilmek ten geçer kitabı be yazarı karalama çabası neden anlamıyorum o tekrar edilmiş dediginiz kisimlarda büyük sırlar var düşünen beyinlere kitabı ve yazarı karalamadanoncekendinizebi bakın beyninizi sorgulayin

27-07-2016 15:34

kitap muhteşem ötesi... alın ve okuyun.ben aldım, okudum ve herkese tavsiye ediyorum.bu kitap için ne yazsam kifayetsiz kalıyor.

28-07-2016 18:52

iki kitabı da aldım. size bir sır vereceğimi okudum mükemmel ötesi..diğerini de okuyacağım inşallah..herkese şiddetle tavsiye ederim.. biraz kalbi, akabinde mantığa giden yolla okunmalı önerisine bulunabilirim..

12-08-2016 21:42

kitabı okudum ve çok beğendim....hatta ilk defa iki günde bitirdigim tek kitap...

27-08-2016 08:54

tum bu saygısız yorumlari sadece siradan bir okuyucu olarak kınıyorum.kitap oldukça güzel anlamli ve soylendigi gibi yorumsuz okunduğunda mucizeyi yaşamaya vesile oluyor bu kitabi alirken sizlere silah zoruyla mi aldirdilar yoksa cok buyuk vaadler verip zengin mi olamadiniz pardon da ne ariyordunuz neyi bulamadiniz... mukemmel bir kitap ve emegi gecen herkese tesekkurler...

27-08-2016 22:27

arkadaslar yorumlar uzucu zaten kitabin adi size bir sir vercegim bence kitap bircok bir cok mucize sir barindiriyor zaten sirlar kapisi herkese hemen acilmaz pismen lazim ehli olman lazim yani .....

28-09-2016 16:44

muhteşemmm bir kitap 1 kez değil defalarca okunması gerekir nasiplenebilene ne mutlu

09-10-2016 21:32

kitabı bu 2. okuyuşum gerçekten çok beğendim. kitaptaki olayların bazılarını internetten araştırdım bazı gerçeklere ve olaylara ulaştım. daha çok ilgimi çekti. kitapta işlenen konu ılmi ledun ve gerçekten anlaşılması ve anlam verilmesi zordur. buram buram tasavvuf kokan bu kitapta hayatıma yeni bilgiler ekledi. bu kitap sayesinde oktan keleş isimli araştırmacı yazara ulaştım. yazarında dediği gibi her okuyuşunuzda farklı bir bakış açısı yakalayacaksınız demişti ve şu an onu yaşıyorum. teşekkürler .......

27-10-2016 11:52

bir seyi 100 kere söylediklei halde zor anlıyorsanız tam size göre bir kitap.. aynı seyleri tekrar edip duruyor

27-10-2016 15:34

harika bir kitap. ogrendiklerimizi uygulamak nasip olsun

30-10-2016 01:01

yukarıda bir arkadaş hz isanın yeryüzüne hz.muhammet sav. e ümmet olarak geleceğini söylemiş ama uydurma hadis hz. isa yer yüzüne gelmeyecek kitabı okumadım ama yorumlardan sıkıcı olduğu belli

31-10-2016 17:07

yarıda bıraktığım nadir kitaplardan saçmalık ötesi bir içeriği var yazarın aklına bir düşünce takılmış bu nasıl farklı olur demiş aslında öyleymiş gibi sır diye yazmış çok yazık

05-11-2016 19:30

benim de face deki yorumum silindi. iki kitabı da okudum. tasavvufla ilgili gerçekten güzel bilgiler var. fakat boşlukta, çıkış yolu arayan birine. öyle ballandıra ballandıra anlatıp. sonra zamanla tekrar tekrar okuyup anlayacaksın diyerek de kurnazca davranıldığını düşünüyorum. insanların hayal kırıklığını haklı görüyor ve bu tavrı yanlış buluyorum. o yüzden yazarın kitaplarını almamakla birlikte, şiddetle önermiyorum.

05-11-2016 23:26

su kanunu okuyorum. kendine bilimadami havasi katarak internette bulunubilecek bilgilerle populer olan allah de otesini birak kitabi tadinda yazilmis para tuzagi bence.

16-11-2016 00:04

kitapların içeriği çok ilgimi çekmişti ama ne yazık ki ben de ticari hatta farklı amaçlarla yazılmış, kitleleri etkilemeye çalışan kitaplar serisi. yazarının neden gizlendiğini anlamadığım gibi yayınevleri ve kitap satış noktalarının böyle bir yayına nasıl izin verdiğini de anlamıyorum.
kimse kitapların büyüsüne kapılmasın, instagram sayfasında yazarını sorguladığım için takipten çıkarıldım. bunda iyi niyet göremiyorum!!!

17-11-2016 09:41

kitabin bir dunya oldugunu anlayan kiymetini bilir ancak ,herkes nasibine duseni alir kitabin dili vardir okumasini bilirsen konusur seninle,ve diyelimki kotu bir kitap onun bile faydasi olur,kelime haznen gelisir ,dusunmeye sevk eder ,akici konusursun kotu bile insana bir sey ogretir,her sey ziddiyla bilinir ,ben kitabi okudum ve icinde bir cok sirra sahit oldum kotu yorumda bulunan arkadaslar lutfen yapmayin anlamaya calisin ,mana ve hissi okuyun bakin ozaman bakis aciniz nasil deyisecek fark etmediginiz neleri goreceksiniz

21-11-2016 04:34

okumadım ama bence güzele benziyo

29-11-2016 20:43

kitaba sıkıcı diyen çok olmuş. bu tür yorumlara aldırış etmeyin, 3. defadir 12 saat içerisinde okuyorum ve etkileniyorum. anlatilanlar sadece okuyanlarin anladigi kadardır.

01-12-2016 10:22

2 kitabı okudum .okuyucusundan saklanan birinin kitaplarını okumak çok sıkıcı.diğer kitapları okumayı düşünmüyorum.bunun gibi bir sürü kitap var.zaman kaybı.

05-12-2016 15:59

beğenmiştim ki taki you tube suyun belgeselini görene kadar su hakkında ki bilgileri belgeselle birebir tutuyor belgeseli hazırlayan şirketin adıda masterskaya ne garip değilmi yazarımızın adıda mustafa kaya

07-12-2016 21:43

herkesin bir algı kapasitesi vardır.. yazarı tanımıyorum ama belli gerçekler var.rabbim ayetlerinde diyorki düşünen akıl sahipleri anlayabilir.aslinda kuranı-kerim türkçe mealini okuyup düşünsek bize yeter.

01-01-2017 15:25

yorumların bi kısmını okudum teşekkür.
bence kitap da zaman zaman çelişkiler olsa da genel itibariyle takdir edilmeye ve okumaya değer. benim merakım yazar hakkında bilgiye ulaşılamıyor olması. kitabin satis politikasi yazarin sır kalmasi olmamalı, en azından yazar hakkinda genel bir bilgiye internette ulaşabilseydim kitaba olan güvenim de daha net olacakdi. gene de emeğine saygı duyuyorum.

24-01-2017 02:19

mektup yazsam olurmusun? ve türkün destanı hakanname1-2
bu 3 farklı kitap da mustafa kaya ve aynı yayın evi, yani aynı yazarmi? bilgisi olan varmı?yazar sır olduğu için isim kargaşası da yaşanıyor. keşke yayın evinden birileri bu yorumları takip ediyor olsada aydınlatsa bizi.buarada facebook sayfasında yazar hakkında soru sorulduğunda sayfadan çıkarılma durumunu net anlayamadım sebebini bilen varmı?

24-01-2017 02:49

mustafa kaya acaba ahmet hulusi mi ya da ahmet hulusi'nin yazılarını mı kullanıyor

28-01-2017 01:49

su kanunu okudum.kitap çok güzel ama çok iddali anlatıldığı için dolayısıyla beklenti yüksek. su'ya bakışım değişti, saygım arttı.sabırla ilgili anlatımıysa fevkalede sadece su ile ilgili derinleşmeye başladığı kısmı en başa alsaydı. okuyufu tatmin olacaktı. beklenti okudukça arttı, arttı yarısan sonra anlatım derinleşti. büyük bir çoğunluk ilk izlenimde takılı kaldı.kesinlikle okuyun ama bir solukta değil, anlaya anlaya hazmede hazmede, sevgiler..

29-01-2017 00:16

düşünen insan için çok özel bir kitap bir kez okudum zannedersem bir kaç kez daha okurum .tekini ve arkadaşlarını tanımak isterim

01-02-2017 16:55

su kanununu okudum çok etkilendiğim konular var yapmamız gerekenleri nasıl yapabilecegimizide soylese iyimis mesela gül suyunu nasıl bulucagiz piyasadikeler gül suyu değilmiş doğru en önemlisi canlı suyu nerden bulucaz bulsak ta her su aynı değilmiş yararlı olanı nasıl bulucaz içindeki bazı bilgiler evet eskiden beri bildiğimiz uygaladigimiz veya uygulamadigimiz bu bilgileri bu kitap sayesinde daha bi önemser oldum diğer kitaplarınida alıcam okuycam ınsallah ya alın okuyun ne kaybedersiniz 20 tl neye gitmiyo bu devirde ben anlamasam sen anlarsın belki su kanunu nu sevdim bazı seylere değer kattı ve ben oldukça huysuz olan çocuğuma suyu kitapta geçen tavsiyelere uyarak içirdim tabi o henüz anlayıp konuşamadığı için ben söyledim iki yudumla birden sakinleşti hemde damacana suyu canlı bile değil :)

13-02-2017 22:54

kitap basit değil aksine derin. altını çize çize notlar aldım. tekrar tekrar okumak istedim. rüyamda ilk kitabın içinde geçenleri gördüm ve ilk kitap hakkında bilgim bile yoktu. hıssedebilenler dusunebilenler icin her eser bir nimettir. bazen ne yapılması gerektigini bazen de ne yapilmasi gerektigini ogretir. tat alamayanlar icin derinden uzuldum. sadece anlayarak hissederek okuyun:)

16-02-2017 16:10

malesef ahmed hulusi nin kitaplarından esinlenilmiş hatta bir yeri tamamen aynı olarak geri kalan yerleri ise onun yazılarını taklit edip yorumlar yaparak yazılmış yazık

22-02-2017 09:25

3 kitap ıda okudum derin düşünürseniz analışılmayacak bir konu yok ancak peygamber efendimiz hz.muhammet s.a.v. den çok az bahsediliyor amaç farklı ise vay bunların haline ki hemde nev vay

05-03-2017 00:22

kitabı okudum dili çok basit geldi bir çok kısmını atlayarak okudum abartıldığı kadar da bir sır yok açıkçası bir cogu bildiğimiz şeyler yani hayatımın öyle sırlarla kazandığı falan yok gereksiz bir reklam ve mübalağalı sözler var tanitiminda

14-03-2017 23:33

yavaş ve anlayarak okuyunuz lütfen bence anlayana kadar tekrar tekrar okuyun kitaplar çok derin ve anlamlı yazarın emeğine sağlık

19-03-2017 21:59

google amcadan herkesin bulabileceği bilgilerin rastgele yazılması ile ortaya çıkmış, iddiası büyük ama delil ve kaynağı bulunmayan, biraz gizem sosuyla efsunlanmış, reklamı iyi kendisi kötü. iyi ki başkasından okudum. param bari boşa gitmedi.

20-03-2017 17:26

kitapta beni de şaşırtan şeyler var fakat güzel çok akıcı bir kitap hiç sıkılmadım birçok bilgi öğrendim maneviyatı da güzel ve aslında önemli olan kaza namazlarımı kılmaya başladım buna vesile oldu allah razı olsun.sır denilen şeyi 20 lira ya alacağını sananlar yanılır cennet o kadar ucuz mu kardeşler yok artık. herkese saygılar.

30-03-2017 17:46

kitap iyi okuyan anlar tesekkür ederim

10-04-2017 14:35

insan oğlu ...ilk emir oku...okumazsan vay haline...okumak,sadece kalemle yazılanları okumak anlamında söylenmediği kesin gibi...hayatı, dünyayı, alemleri, maddeyi hem gözünle, kalbinle ve aklınla okuman gerektiği...birde ibret alma meselesi, mevzu derin rabbim rahman ve rahim. selam ve dua ile...

21-04-2017 16:57

3 akşamda bitirdim kitabı,sadece okuyun,neden niçin demeyin okuyun ve üzerinde düşünün

29-04-2017 12:16

yahu kitaba roman gözüyle bakıp yorum yapmayın.ben çok beğendim ilk 2 serisini okudum 3. yu alacağım inşallah. gerçekten anlamak isteyen içinde manevi duyguları olanlar anlıyor zaten bu kitabı herkesin anlaması beklenemez.akıcı değil diyenlere de çok şaşırdım. gayet akıcı ve bazı cümlelerin birden çok kez tekrar edilmesi de idrak edilmesi ve anlaşılması için. yanii kötü yorum yapanlar bu kitabi sadece okuyanlar!

20-05-2017 17:18

rüya avcısı 2 kitabı niye çıkmadı.size bir sır vereceğim kitabının 2.sini istiyorum.

17-06-2017 14:01

kitabı okudum çok güzel, yaşanmış bir hikaye. özellikle kitapta ismi geçen kişi ve olayları araştırdım. doğruluğunu teyit edince daha çok beğendim. gizemli ve her yönüyle tasavvuf kokan bir kitap. tasavvuf ile ilgili bir fikriniz yoksa kitap ağır gelebilir. yazarın dediği gibi, kitabı her okuyuşumda yeni bir şeyler keşfettim. rüyalar alemini merak ediyordum. kitap beni daha detaylı olarak yönlendirdi. hz. yusuf a.s gibi rüyalar geleceğe dair haberler vermekte. tabi ki iyi bir yorum. ama kitap rüyalarınızı anlatmayın diyor. doğru ama sırrı nasıl çözeceksin bir daha ki okumam da belki sır çözülür. !!!!!!!?????

21-06-2017 14:10

muhteşem bir kitap.zevk alarak okudum.

09-07-2017 17:57

size bir sır vereceğim adlı kitabınız akıcı ve güzel diğer iki kitabınızın editörlüğü olmamış sıkıcı akıcı olmamış yani...ama tekin lakaplı o insan kim kim kimmm onu bulmayı görmeyi çok isterdim ❣🌼❣

09-07-2017 23:00

son kitap ne zaman çıkacak. bilgisi olan varmı. merak içerisinde bekliyoruz. birde yazar kimdir necidir. neden saklıyor kendini sır gibi. birde madem soru sormak için açılan bir forum, neden kimse yok cevap verecek

19-07-2017 00:20

merhabalar. ben 3 kitabi da okudum ve cok etkilendim. olumsuz yorum yapanlarla ilgili hayretler icindeyim. ruya avcisi kitabini sabirsizlikla bekliyorum. benim hosuma gitmeyen tek sey kitaplari cok grc cikariyorlar. su kanunu icin de gecen yil haziran da cikacak demislerdi cok sonra cikti. yine de olumsuz yorum yapanlara tek lafim su olacak. okumayi gercekten seven bir insan icin hicbir kitap kotu degildir.

30-07-2017 23:31

sadece oradan buradan alıntı bilgilerle kuşatılmış ve onlarca tekrarla dolu bir kitap ve sır vereceğim diyerek diyerek merak uyandırmaktan başka bir işe yaramadı açıkçası.

19-09-2017 12:27

beklentiyi yüksek tutmaktan kaynaklanan şikayetler okuyorum :) bende roman yazsam ismimi gizli tutardım galiba romandaki karakterlerle kıyaslanma ihtimaline karşı.çunku insan yazarken daha bilge bi duruş sergiler(bkz;sosyal medya)

Okur yaşarım • 12-10-2017 14:13

almayı arkadaşlar.kesinlikle eleştiriye tahammülleri yok.
face denir takip dahi ediyordum.paylaştıkları bir resme yorum yaptım.(kesinlikle ahlak dışı değil sadece kendi fikrimdi)hemen beni engellemişler .bunu sizin hoşgörünüz

17-11-2017 23:32

gerçekten çok özel bir kitap

01-12-2017 18:28

benimde çok ilgimi dikkatimi çeken bi kitap ama yorumlardan da pek hoşlanmadım kararsızım

28-12-2017 09:18

mustafa kutlu değil mustafa kaya yanlış yazılmış

12-01-2018 02:22

bazı haller yaşanır anlatılmaz bu kitapta öyle çok severek okudum 2 .kitabi merakla bekliyorum

12-02-2018 14:43

kitabi okudum tekrarlar olmasa guzel kitap..bir de faceden yazarin hayatina ulaşamama nedenini sordugumda bana soylemedikleri kalmadi avukatmis savciya verecekmis falan..yayinevine cok kizginim ama ikinci kitabi da merak etmiyor degilim.

22-02-2018 00:40

neden kimse kitapta yazılanları arastirmamis ki dostum hulusi beyin dostum dediği kim mesela onu bulursanız zaten kitabın yazılış amacini unutalanlarin haitirlatirmak istenildigini anlarsınız .kitaptan yola çıkarak tek bulamadığım hulusi beyin hocası bulan varsa yazsın lütfen ,ayrica beni en ünlü bilgili dr tanistirdiklari için teşekkürler 😊 artık onun sohbetlerini dinliyorum ve çok şey öğrendim 😉

01-04-2018 02:22

çok güzel bir kitap din üzerine

27-04-2018 12:58

bugün gelen misafirlerimden biri bu kitabı okumuş ve çok tavsiye etti. kitabı almak ve okumak için sabirsizlaniyorum

22-07-2018 21:36

yazarı mustafa kaya okuyor ise , değerli kitaplarının sosyal medyasını yöneten ajansı bence acilen değiştirmesi gerektiğini bilmeli...kitaplarının içeriği ile medya yöneticilerinin çirkin tavırları birbiri ile çelişiyor . pek çok okurunu sadece bu nedenle kaybettiğini düşünüyorum .

03-09-2018 20:07

facebook da en ufak bir yorumda sizi mahkemeye vermek ve saldırgan gibi baya ifade ile size dönüş yapan pazarlamacıların yönettiği sayfa. verdiğim üç kitabın parasina yazık ettim. bu gibi insanlara ekmek yedirdigim için.

02-11-2018 19:34

2 tane kitap aldım güvenip parasını peşin ödedim mucizeler marketine aylarca beklettiler yetmedi 1 kitap gönderdiler kaç defa aradım eksk gönderdiklerini ilettim tamam göndereceğiz diyorlar kaç ay oldu ses yok

10-05-2019 14:55

kitablarla sosyal medya satış mağazalarının uslüpleri birbirine uymuyor bu işte bir terslik var

10-05-2019 15:04

müthiş bir kitap okudum birşeyler anladim bir daha okudum daha başka şeyler anladim baştaki açiklamaya çok uyuyor kitap zayen harika ve ben 2. kitabi da denedim oda güzel ama 1. kadar değil

01-07-2019 16:08

merhabalar, oncelikle ilk dikkatii ceken,hizir ogretisi oldugu iddia edilen bu kitap baslar baslamaz ilk 14-15 sayfasinda devletin yalnis politiklarini konu aliyor. devletin itibarsizliginin nedenlerini siralarken, facialar, refah seviyesi, hatta kitap ve elmastan alinan vergilendirmeye dikkat cekerek,bir adam gelir hersey degisir diye de adam degistirme cagirisi algisi yapiliyor, durmak yok yola devam tamamen bilinc alti algisi. burda beyin gucune yapilan bir cagiri soz konusu, neden me> karekterlerin gercek hayatta kimle oldugunu benim gibi sizler de bulursaniz eger, yazar mustafa kaya'nin bile o masadaki 6 kisiden hangisi oldugunu rahatca anlarsiniz. sahislarin kimlikleri gizlenmmip degisk isimler kullanilmasina ragmen, haklarindaki ip uclari sizleri de karekterlerin gercek hayatta kimler olduguna gotureccektir ve iste o zaman kitaptaki tek sirrin 27 rakamanin neden tekrar tekrar kullanildigini anlaycak ve hizir ogretisi veren yani sirlar veren hulusi bey'in ozellikle press lounge daki toplantilarina asla dini konular konusulmadigi gercekgine de hulusi bey yani zeki uygur ismi ile ulaaksiniz. ornegin mehmet sancaktar isminden bahsedilirken bir ip ucu vererek, mehmet sancaktar'in new york borsasinda "muthis turk" olarak bilindigi yazilmis.. arayin.. karsiniza gelecek ismin ahmet okumus olduunu goreceksiniz. kose yazarlarinin bile yazdiklarinin ardinda kapi gibi durdugunu goz onune alarak, neden yazar mustafa kaya'nin kimligi kim oldugu bilinmiyo..bu defa da faturaniza gidin ve sirketi arayin..kitaplar ozellikle ve kasitli olarak baska sahislarla iliskilendirildigi halde, mustafakaya.com.tr adresinden sayin yazara da ulasabilirsiniz...kitapda daha once paylasilmamis asla tek bir bilgi dahi yok ve bu konuda sorusu olan tum arkadaslar bana ulasabilirler.. saygilarimla

SIR • 25-06-2020 00:38

ticari amaç için yazıldığı ortada. moda oldu artık. insanların dini inançları üzerinden yazıp, güya sır vereceğim ayakları ile kitap yazıp para kazanmak. allah aşkına, lütfen bunlara fırsat vermeyin...okuduğumuzu yargılayarak okuyalım.

11-10-2020 23:55

yorumlar baya var ama karmaşık karar veremedim

19-11-2022 22:30

parayı götürmüş verdiği sır bu

29-03-2024 14:27

Size Bir Sır Vereceğim Su Kanunu Hızır Dokunsun Dualarına en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar