Şah Mat

Mario Mazzanti Şah Mat
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Sonsuz Kitap
Yayınlandığı Yıl:2011
Sayfa Sayısı:512
ISBN:6053844334
Kitap Puanı:
6.4 / 10 | Oy: 1184 | Yorum: 196
Editör Puanı:8.5
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:13,73 TL
D&R:15,00 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Polisiye
Çeviren:Güliz Akyüz Yıldırım

Arka Kapak Bilgisi

Şah Mat Özeti

Şah Mat Mario Mazzanti


Mario Mazzanti'nin ilk polisiye romanı olan Şah Mat, bir seri katil ile suç psikiyatristinin adeta bir satranç oyunu gibi olan mücadelesini anlatıyor.

Polis adına çalışan bir suç psikiyatristi suçluların davranış ve psikolojik davranışlarını inceleyerek polise şüphelileri bulmada yardımcı olur. Bu sefer karşısında cinayet işlemeyi seven ve bunu herkese göstermek isteyen, seri cinayetleri ve polis ile olan kovalamacasını satranç oyunu gibi gören bir seri katil vardır.

Şah Mat kitabı mükemmel kurgulanmış bir polisiye roman. Mario Mazzanti'yi ilk kitabında böyle mükemmel bir eser ortaya çıkardığı için kutlamak gerek. Kitabı okurken gerilimi adeta içinizde hissediyorsunuz.

**********

İtalyan yazar Mario Mazzanti, Şah Mat romanı ile son zamanların en iyi polisiye romanlarından bir tanesine imza atıyor ve okurlarını baştan sona sürükleyici ve karmaşık bir seri cinayetler ile baş başa bırakıyor. Bunu yaparken de okurlarını adeta bir satranç oyununun içine sokuyor ve bir anlamda onları da oyunun içine dahil edip katili buldurmaya çalışıyor diyebiliriz.

Adriana Maggesi için gece normal başlamıştı fakat bu onun son gecesi olacaktı. Evine aldığı adamın katili olacağını asla bilemezdi. Kafasına aldığı darbe ile bir anda yere yığıldı. Daha darbenin acısını atlatamadan göğsüne girip çıkan keskin bıçağın acısı daha da dayanılmaz hale gelmişti. Artık hayatta kalmak yerine bir an önce bu acının sona erip ölmeyi diler hale geldi.

Claps uzun zamandır suç psikiyatristi olarak polise önemli cinayet davalarında yardımcı olmaktaydı. O gün gelen telefon ile yeni bir dava onu beklemekteydi. Olay yerine vardığında tüm dairenin içine sinmiş olan kadının kokusunu hissetmeye çalışarak neler yaşadığını anlamaya çalıştı. Kapıda herhangi bir zorlanma yoktu. Belli ki kurban katilini tanıyordu ve eve girmesine izin vermişti. Daha sonra bir tartışma çıkmış, katil kadının başına sert bir cisim ile vurarak yere yığılmasına neden olmuştu. Daha sonra mektup açacağını defalarca göğsüne saplayarak bir anlamda cinnet geçirmişti. Kadın 6-7 darbeden sonra çoktan ölmüştü fakat katil toplam 18 defa mektup bıçağını saplamıştı. Görünen o ki aralarında bir tartışma çıkmış ve adam kendini kaybedip kadını öldürmüştü. Büyük ihtimal bir aşk cinayetiydi. Zaten kurbanın sevgilisi olan Morganti tam o sırada sevgilisini ziyaret gelmiş fakat asansörde iken elektrikler kesilince uzun süre mahsur kalmış, daha sonra daireye çıktığında sevgilisini yerde ölü vaziyette bulmuş ve polisi aramıştı. Üzerinde kurbanın kanı olması ve olayın gelişimi onu bir numaralı şüpheli haline getirmişti. Ta ki kanıtlar ve sonradan gelen bir e-posta aksini gösterene kadar...

Greta Alfieri, her gazeteci gibi haber için her şeyi yapmaya kazır, bir anlamda haber dünyasının kraliçesi olan biridir. Fakat çalıştığı medya grubunda istediği programı yapmasına izin verilmemesi nedeni ile kendini daha da kanıtlama peşindedir. Cinayet haberini aldığında polis içindeki köstebeğine ulaşıp kimsenin bilmediği detaylara ulaşır ve bunu haber programında bir anlamda patlatır. Tabi bu şekilde sadece patronunun değil daha birçok kişinin de ilgisini üstüne çeker. Ona gelen bir e-posta ise oyunun başlangıcını gösterir. Şehirde seri bir katil vardır ve cinayetlerine devam edecektir.

Polis gizli bilgilerin sızması ile harekete geçer ve bir anlamda Greta Alfieri’yi gözetim altında tutmaya başlar. Katilin ona karşı bir ilgisi olduğu açıktır ve Claps bunu kullanarak katile ulaşmayı planlar. Diğer taraftan polis şüphelileri iyice azaltır ve bir kişi üzerinde durmaya başlar. Onu takip eder ve kurban olacak kişi ile basarlar fakat bilgi yanlıştır. Daha da kötüsü şehrin diğer tarafında katil ikinci kurbanının da canını almıştır ve yine Greta Alfieri’ye e-posta göndermiştir. Şaheserini tamamlamak için geriye bir cinayet kalmıştır.

Claps katilin kurbanlarını hiçbir ipucu bırakmadan öldürmesi sonrası tek umut olarak Greta Alfieri’yi kullanmaya karar verir. Bir şekilde katil ile onu konuşmanın yolunu bulur ve ikili bir satranç sitesinde oyun oynayarak konuşurlar. Katil kendini bir zamanların ünlü satranç ustası Morphy takma ismini kullanıyordu.

Konuşmadan sonra Morphy Greta’ya bir e-posta daha gönderir ve üç hamlelik şaheserini satranç masasında gösterir. E-posta Greta’dan önce Claps’in eline ulaşır ve bunun ne anlama geldiğini çözmeye çalışır. Fakat satranç taşlarının dizilişine göre üç hamlede mat etmek mümkün değildir fakat yenilgi kaçınılmazdır. Yenilginin kaçınılmaz olmasının nedeni ise üç hamlede mat olmamak için rakibin kraliçesini feda etmesi gerekir. Kraliçe! Haber Kraliçesi!. Claps katilin amacını anlayıp hemen Greta’ya ulaşmaya çalışır fakat başaramaz. Hızla onun kaldığı yere yola çıkar. Greta ise odasında duşunu almaktadır. Birden duşun kapısının yavaşça açıldığını fark eder. Katilin artık hemen arkasında olduğunu bilir.

Greta katilin tam saldıracağı sırada katilin yüzüne kaynak suyu tutar ve elinden kaçmayı başarır fakat ıslak ayakları nedeni ile tam kapının önünde kayar ve yere düşer. Kalkmaya fırsat olmadan katil onu yakalar ve öldürmek için son hamlesini yapmaya hazırlanır. Tam bu sırada Claps kapıyı kırar ve içeri girer. Hemen katilin üzerine atlar ve Greta’yı kurtarır. Katil ile boğuşurken bıçak darbesi nedeni ile ciddi şekilde yaralanır ve diğer polis memuru da katili vurarak öldürür. Çok kan kaybeden Claps bilincini kaybetmeden önce sadece birkaç kelime söyleyebilir. “Yanıldık. Asansör. Hala bitmedi. Tersten düşün!” ve bunları söylemesi ile bilincini kaybeder ve komaya girer.

Hikayenin buraya kadar olan kısmı kitabın ilk bölümünü oluşturuyor. Zaten asıl hikayede bundan sonra başlıyor. Herkes katili yakaladıklarını ve olayın kapandığını düşünürken Greta, Claps’ın son sözlerine takılı kalıyor ve kendi araştırmasını yapmaya başlıyor. Asansörde olan Morganti’ydi ve o sırada yukarı çıkıyordu. Tersten düşününce acaba aşağıya inerken mi asansörde kalmıştı. Fakat cinayeti işlemediği kesin kanıtlar ile kanıtlanmıştı. Peki Claps ne demek istemişti.

Kitabın bundan sonraki kısmını bir kerede okumanız büyük ihtimal. İlk bölümde verilen fazla detay ve felsefe katılarak yapılan konuşmalar kitabı sıkıcı hale getiriyor fakat ikinci bölüm başladığında kendinizi tam bir satranç oyunun içinde buluyorsunuz. O yüzden kitabı elinizden bırakmak pek mümkün olmuyor. Bir ipucu vermek gerekirse hiçbir şey göründüğü gibi değil ve katil her zaman kitapta yer alıyor. Fakat söylemek gerekirse oyun o kadar mükemmel kurgulanmış ki bulmak pek mümkün olmuyor ama sonda zaten her şey açıklanıyor. Tek açıklanmayan ise Claps’in bunu nasıl anladığı!


Şah Mat Yorumları

Şah Mat Yorum mükemmel bir kitap

15-02-2012 23:26 !!

Şah Mat Yorum arkadaslar ben bu kitapı aldım fakat elimde kitap oldugundan baslayama dım nasıl bır kıtap

16-02-2012 00:30 !!

Şah Mat Yorum henüz biterebilmiş değilim ama çok sürükleyici ve harika bir kitap.

19-02-2012 17:35 !!

Şah Mat Yorum yuh yaa adam ne kitap yazmış

28-02-2012 15:54 !!

Şah Mat Yorum harika bir kitap

14-03-2012 22:26 !!

Şah Mat Yorum okumadığım halde kitabın kapağını görünce çok güzel bir kitap olduğu anlaşılıyor. polisiye ve korku kitaplarına bayılıyorum.

21-03-2012 19:54 !!

Şah Mat Yorum çok güzel bir kitap

25-03-2012 14:01 !!

Şah Mat Yorum bu yorumlardan sonra çokk merak ettim... okumalıyım

28-03-2012 14:50 !!

Şah Mat Yorum kabına aldanıp aldım bu kitabı ve en yukarda yazan yazıya..
başları biraz +18 gibi 3-4 sayfası...sonra olay asıl başlıoo..okuyun derimmm

31-03-2012 21:21 !!

Şah Mat Yorum bu kitabı aldım şu an 300. sayfadayım polisiye sevenler için harika bir kitap.

01-04-2012 01:59 !!

Şah Mat Yorum on numara kitap ya herkese öneririm şimdiden EMEĞİNİZE SAĞLIK

11-04-2012 18:53 !!

Şah Mat Yorum adam bir kitap yazmış elinden dürüşemezsin. xD

15-04-2012 14:53 !!

Şah Mat Yorum herkesi belli bir noktada toplayıp, sonra da herkesin yanıldığını ortaya koyan ve okuyucuyu şaşırtan etkileyici bir kitap. okumanızı tavsiye ederim.

22-04-2012 12:38 !!

Şah Mat Yorum mükemmel en başlarda biraz karışık ilerlese de herkese tavsiye ederim son 200 sayfayı soluksuz okudum

23-04-2012 12:21 !!

Şah Mat Yorum çok güzel bir kitap herkeze tavsiye ederim:D

26-04-2012 23:06 !!

Şah Mat Yorum muhteşem bir kitap son 100 sayfa kaldı sonunu çok merak ediyom.

03-05-2012 17:39 !!

Şah Mat Yorum kitap elimde daha okumya başlamadım ama daha ilk sayfasında elimden bırakamadım biraz korkduğum için okumaktan vazgeçecektim ki bu yorumlardan sonra tekrar başlıcam

03-05-2012 22:22 !!

Şah Mat Yorum çok güzel bir kitap yaa

05-05-2012 18:06 !!

Şah Mat Yorum çok güzel bir kitap herkese tavsiye ediyorum

07-05-2012 21:37 !!

Şah Mat Yorum harika bir kitap. inanılmaz sürükleyici. kitabın son çeyreği kaldı ve merak içinde olacakları bekliyorum. çocukluğpumda okuduğum agatha christie hikayelerinden çok daha güzel harika bir kurgu.

10-05-2012 11:50 !!

Şah Mat Yorum manyaK bi kitap herkeze Tavsiye ederim. kiTabı inanın soluksuz okuyor insan :)

15-05-2012 18:39 !!

Şah Mat Yorum BEN KITABİ OKUDUKTAN SONR kendime gelemedm valla...

16-05-2012 10:55 !!

Şah Mat Yorum Sürükleyici, heyecan verici bitirmeme az kaldı.mutlaka okunmalı tavsiye ediyorum ....

17-05-2012 00:57 !!

Şah Mat Yorum harika bir kitap şuana kadar okuduklarımdan çok farklı ve herkese tavsiye ederim

19-05-2012 14:09 !!

Şah Mat Yorum harika bir kitap. kurban sanki benmişim gibi hissettim.

19-05-2012 20:08 !!

Şah Mat Yorum ilk defa bir kitabı soluk almadan sadece 2günde bitirdim inanılmaz sürükleyici bir kitap emeği geçen herkese helal olsun

22-05-2012 12:59 !!

Şah Mat Yorum 367. sayfadayım ve cok güzel..!

27-05-2012 20:21 !!

Şah Mat Yorum daha başlamadım ama mükemmel gözüküyor

29-05-2012 17:22 !!

Şah Mat Yorum nerelerde bulabilirim?

02-06-2012 17:43 !!

Şah Mat Yorum çok harika bir kitap

04-06-2012 11:19 !!

Şah Mat Yorum bu kitabi herkese tavsiye ederim.
meği geçen herkese teşekkürler

04-06-2012 11:22 !!

Şah Mat Yorum Katil Cattanei yani Gretanın patronu

06-06-2012 15:08 !!

Şah Mat Yorum kitabı daha yeni okudum. çok sürükleyici bir kitab.kitabın sonu insanın tahmin ettiği gibi olmuyor.harika yazmış yazar.ellerine sağlik valla.herkese şiddetle tsvsiye ederim.mutlaka okumalısınız askadaşlar.

07-06-2012 10:13 !!

Şah Mat Yorum katil beklemediğim biri çıktı.
hiç tahmin etmemiştim tüm bunları cattaneinin yaptığını.

07-06-2012 10:16 !!

Şah Mat Yorum ilk başlarda kitab bana çok sıkıcı bulmuştum. belli bir aradan sonra tekrar başladım ve elimden bırakamadım.

07-06-2012 10:18 !!

Şah Mat Yorum soluksuz okuduğum nadir kitablardan birisi

07-06-2012 10:19 !!

Şah Mat Yorum arkadaşlar ben şunu anlamadım. rauti olaylara nerede ve nasıl katıldı?.

07-06-2012 10:21 !!

Şah Mat Yorum cattanei kadın mı?

07-06-2012 17:50 !!

Şah Mat Yorum nicola greco claps le dövüşen adam

07-06-2012 17:52 !!

Şah Mat Yorum kitabı btirmek üzereyim ve şiddetleee öneriyorum mutlaka herkez okumalı özellikle polisiye severle için harika bir kitapp

12-06-2012 02:05 !!

Şah Mat Yorum ya ilk kısmı anlamadım sıkıcıydı :b

21-06-2012 20:09 !!

Şah Mat Yorum Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen oldukça etkileyici ve zekice kurgulanmış bir kitap.

26-06-2012 17:28 !!

Şah Mat Yorum Arkadasların da dediği gibi MÜKEMMEL bir kitap. Elimden bırakamadım. Ve YOK ARTIK dediğim yerler çok fazla .. :) Kitabı yazan kişinin hayal gücüne sağlık :)

12-07-2012 16:41 !!

Şah Mat Yorum Ya arkadaş niye kitabın sonunu söylüyorsunuz!

12-07-2012 16:43 !!

Şah Mat Yorum vay kitap a bak mükemmel O_o

17-07-2012 19:29 !!

Şah Mat Yorum Vallahi keşke okumasaydım şu yorumları...
Oğlum, kızım daha yarısındayım katil söylenir mi ya???
Öf, ...

22-07-2012 22:27 !!

Şah Mat Yorum tek kelime ile harika

04-08-2012 01:26 !!

Şah Mat Yorum katil gretanın müdürü (haber kanalı live net) cattanie

14-08-2012 04:26 !!

Şah Mat Yorum ben kitabı okuyorum ama uzun olduğu için daha bitiremedim anlatabilir misiniz?

01-09-2012 19:39 !!

Şah Mat Yorum bu kitabı soluksuz okudum,öyle bir kitapki insanı kendinden alıyor,başka yerlere götürüyor.bence katil gazetecinin ta kendisi.

Oguz • 24-09-2012 10:50 !!

Şah Mat Yorum Güzelmi bilmiyorum ama ilgimi çekti :)

27-09-2012 21:18 !!

Şah Mat Yorum ben kitabı daha akşam bitirdim ..kitap mükemmel heyecanla okudum ilk defa bukadar kısa sürede bitirdiğim kitap

01-10-2012 13:28 !!

Şah Mat Yorum bayıltım bu kitabaaaaa

02-10-2012 21:19 !!

Şah Mat Yorum Bende az once bitirdim myhtesem bir kitap. Ben sin yillrda cikan tum polisiye kitapkari okudum john verdon michael connely gibi biraz daha eski yada simon beckett gibi yazarlari harry bosch benim icin cok ozel ama claps ve ekibine de hayran kaldim. Bunaltici bir kitap degil biraz ilerlemek lazim daha ilk sayfada cinayet olmaz.

04-10-2012 17:56 !!

Şah Mat Yorum Nicola rauti megessinin discide krsilastigi kisi olaya herkwsin arastirilmasi esnasinda katiliyor ozel biri degil

04-10-2012 17:58 !!

Şah Mat Yorum mütiş bir kitapppppppppp

06-10-2012 13:49 !!

Şah Mat Yorum ya arkadşlar lütfen katili söylemeyin bizde merak edelm dedk ama sayenzde edemedik. . .

07-10-2012 23:23 !!

Şah Mat Yorum arkadşlar kitabn sonunu nedn söylüyorsunuz kii bizde braz merak etmek istedk ama sayenzde olmadı of.

07-10-2012 23:26 !!

Şah Mat Yorum sürükleyici ve gerilimli olan bir kitap fiyatı ne kadar olursa olsun alın arkadaşlar

08-10-2012 22:39 !!

Şah Mat Yorum tek kelimeyle harika

10-10-2012 20:17 !!

Şah Mat Yorum Kitabin sonu soylenir mi ne ayip ya

11-10-2012 12:30 !!

Şah Mat Yorum Bu kitap bir harika dostummmm... :)

11-10-2012 20:58 !!

Şah Mat Yorum neden katili yazıyosunuz ya

16-10-2012 15:35 !!

Şah Mat Yorum kitap sürükleyicimi

24-10-2012 19:52 !!

Şah Mat Yorum süper kitaptı yok böle bişey dicek kadar katilin kim olduğu asla anlayamıyosunuz son 5 sayfada çözünen cinayetlere hayret ettim claps i alkışlıyoruz :D

04-11-2012 19:22 !!

Şah Mat Yorum evet yaa neden söylüyorsunuz arkadaşlar katili.bırakın ağız tadıyla okusun herkes.

10-11-2012 18:28 !!

Şah Mat Yorum sonunu söleyın okumaya üşeniyorum :D

11-11-2012 11:14 !!

Şah Mat Yorum şimdi kitabı okuyasım kalmadı yaa kitabın içeriği hakkında çok fazla bilgi vermesseniz sevinirim..

11-11-2012 15:58 !!

Şah Mat Yorum ey türk kardeşlerim bilindiği gibi kitap okuma alışkanlığımız yeteri kadar yok ama en azından yorumlarımızla cahilliğimizi ön planda tutmasak diyorm ... KİTABIN KİLİT NOKTASI SÖYLENİR Mİ ? yahuuuu !!! içimdeki okuma isteğinin katili oldunuz bi anda .

16-11-2012 13:58 !!

Şah Mat Yorum yeni basladım suan 25. sayfadayım güzel bi hikaye anlasılan ;)

19-11-2012 03:42 !!

Şah Mat Yorum tek kelimeyle mükemmel...

20-11-2012 21:10 !!

Şah Mat Yorum çok güzel tavsiye ederim =)

23-11-2012 23:39 !!

Şah Mat Yorum arkadaşlar diqer kitabıda güzel gördüqüne asla inanma mario mazzanti

05-12-2012 21:26 !!

Şah Mat Yorum süperrrrr bi kitap yeni basladım elimden düşmüyor sürükleyici

12-12-2012 18:10 !!

Şah Mat Yorum okumak için can atıyorum
,

13-12-2012 18:39 !!

Şah Mat Yorum süper kitap bütün kitapları bnde var amk çok güzel gerilim aksiyonun içindeyim sanki mario mazzantin :)
korkulu kitaplara bayılırım

24-12-2012 00:07 !!

Şah Mat Yorum polisiye gerilim sevenler için kısaca okumalısınız diyorum..katilide söylemiyorum:) ama katil uşak olabilir:)

24-12-2012 18:29 !!

Şah Mat Yorum Bayıldım, okudum herkes okumalı. Böyle bir kitap yok!

11-01-2013 15:36 !!

Şah Mat Yorum Çok güzel ve sürükleyici bayıldım

11-01-2013 20:05 !!

Şah Mat Yorum çok sürükleyici bir kitap okuduğum kitaplar içinde en iyi okunanlardan biri yazarın hayal gücü gibi

14-01-2013 19:56 !!

Şah Mat Yorum çok güzel bi kitap

15-01-2013 13:14 !!

Şah Mat Yorum çok kötü bir kitap

16-01-2013 19:36 !!

Şah Mat Yorum Güzel Kitap.. Her şey bi anda ters düz oluyor..Ama ben şu muhbir polisin kim olduğunu merak ettim..?

25-01-2013 15:39 !!

Şah Mat Yorum bence dunyanın en guzel kitabi secılmeli bayıldım tam 6 kere okudum ve cok seviyorum ewmde mario mazzanti nin tum kıtapları var galiba...:)

28-01-2013 17:51 !!

Şah Mat Yorum yeni başladım okumaya ve mümekmmel bir kitap olduğunu söyleyebilirim polisiye hikayelerini sevenler hemen okumaya başlasınlar bence :)

09-02-2013 18:07 !!

Şah Mat Yorum kitap yeni bitti aslında çok güzel kitap ama sonu beni çok fazla sıktı.cattanei greta görüşmesi fln çok uzatmışlar.bnce herkes(TÜRKLER)bu kitabı okumalı

10-02-2013 16:04 !!

Şah Mat Yorum heyecan dolu süper bir kitap

14-02-2013 15:29 !!

Şah Mat Yorum bi solukta okuyabileceğiniz harikualde bi eser

18-02-2013 00:39 !!

Şah Mat Yorum tek kelimeyle muhteşemdi.. başka söze gerek yok!! okuyun

24-02-2013 19:38 !!

Şah Mat Yorum ÇOK MÜTHİŞ ADAM SÜPER BİR KİTAP YAZMIŞ

04-03-2013 18:22 !!

Şah Mat Yorum B.k var di mi katili söylüyorsunuz!! Pişman ettiniz yorumları okuduguma arkadaş..!

07-03-2013 23:14 !!

Şah Mat Yorum Gerçekten çok iyiydi..... Bir sürü polisiye ve tıbbı gerilim romanları okudum ama hiç biri beni bu kadar şaşırtmadı.

10-03-2013 22:31 !!

Şah Mat Yorum ben daha60.sayfadayım ama keşke sonunu söylemeseydiniz be arkadaş

16-03-2013 13:09 !!

Şah Mat Yorum Rezalet bir kitap. Okurken içim kalktı ve değiştirmeye gittim. Asla ama asla okumayacağım bir kitaptı. Ama beğenenlere de beğendikleri için itici sözlerde bulunmadım. Evet insanlar farklı tür kitaplar seviyor olabilir. Bu kitap bana göre hiç değildi.

25-03-2013 21:19 !!

Şah Mat Yorum Ara vermeden 250 sayfasını okudum bitmesine 30 sayfa kaldığında uykudan bayılmak üzereydim. Bu nasıl harika bir kitaptır. Bu zamana kadar çok kitap okudum ama bu muhteşem diyebileceğim ender eserlerden biri okuyun mutlaka ...

26-03-2013 04:41 !!

Şah Mat Yorum Bilmez misiniz bizim milleti hemen söylerler ne varsa. Nasıl bir kitap diye yorumlara bakayım dedim ama bazılarının söyleyeceğini bildiğimden devam etmedim. Bence siz de kitabı bitirmeden yorumları okumayın !

26-03-2013 20:09 !!

Şah Mat Yorum ARKADAŞLAR BEN 236. SAYFADAYIM BURAYA KADAR HARİKA BİR KİTAP FAKAT BURADA ANLAYMADIĞIM BİRŞEY VAR PAOLA BONİ Yİ (İKİNCİ ÖLDÜRÜLEN KADIN) NİCOLA RAUTİ (YUDO) ÖLDÜRMEDİ Mİ O EVE GİRDİ VE ÖLDÜRMEDİ Mİ ANLAYAMADIM O ÖLDÜRDÜYSE GRETA ALFİERİ YA KİM MESAJ ATIYO ANLAMADIM POLİS NİCOLA RAUTİ Yİ YAKALAMADI MI? LÜTFEN CEVAP BEKLİYORUM

14-04-2013 00:51 !!

Şah Mat Yorum ARKADAŞLAR YİNE BEN KENDİNE NİCK DİYEN ADAM NİCOLA RAUTİ DEĞİL Mİ NİCOLA PAOLA NIN EVİNE GİRDİ PAOLA ÖLÜ BULUNDU BUNU BAŞKA BİRİ YAPTI NASIL OLUYO ANLAMADIM...AYRICA RAUTİ ÖLDÜRMEDİYSE ÖLDÜRENİ GÖRMEDİ Mİ ANLAYAMADIM YAA..

14-04-2013 18:34 !!

Şah Mat Yorum gerçekten iğrenç ve sapıkça bir kitap kimseye tavsiye etmiyorum

25-05-2013 18:56 !!

Şah Mat Yorum merhaba arkadaşlar ilk defa yabancı bir yazarın bu tür poloisiye romanını okudum süper bir kitap okumaya değer kesinlikle zaman kaybı değil. Bazı geçişler var bunlar biraz kafa kaarıştırıyor ama ilerledikçe kitap çok sarıyor

20-06-2013 11:36 !!

Şah Mat Yorum Kitap daha baslarda kendini belli ediyo mutlaka okuyun

10-07-2013 18:11 !!

Şah Mat Yorum Bu katilin ismini söyleyen kendini bilmez...Bi daha kitap okuyamazsın inşallah.Hadsiz..Gerçi soran da onun kadar hadsiz bence..Bunu soran ahmak hayatı boyunca 2 sayfa kitap okumamıştır.Yazıklar olsun..

11-07-2013 20:32 !!

Şah Mat Yorum Bu katilin adını soran ve ona ahmakça cevap veren ikisi hayatınız boyunca kitap okuyamazsınız inşallah.Okumadığınızda belli zaten.Cahiller sürüsü...

Bilgin • 11-07-2013 20:34 !!

Şah Mat Yorum Cooook guzel bi kitap surukleyici ve harika polisiye korku romani sevenler icin bi harika

19-07-2013 10:51 !!

Şah Mat Yorum cok güzel bir kitap herkesin okumasını tercih ederim.

21-07-2013 17:33 !!

Şah Mat Yorum katili söyleyenleri şiddetle kınıyorum bu ne görgüsüzlüktür böyle ...

22-07-2013 20:55 !!

Şah Mat Yorum Ya anladigim kadariyla yazarin ilk kitabi yukaridaki yaziyi okudum ve meraktan geberiyorum alip. okucam en kisa zamanda

05-08-2013 19:01 !!

Şah Mat Yorum Bu kitabi bugun alicam sizce almalimiyi lutfen bu seker kiza yardim edin

07-08-2013 04:27 !!

Şah Mat Yorum Çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim .

Abdullah Çatal • 09-08-2013 12:54 !!

Şah Mat Yorum Tesekkurler Abdullah kesinlikle tavsiyene uyucam:-)

10-08-2013 12:23 !!

Şah Mat Yorum 4 günde okudum, böyle bişey yok. Çok sütükleyici, elinizden bırakmayacaksınız

16-08-2013 05:07 !!

Şah Mat Yorum mükemmel bir kitap 3 günde bitirdim mutlaka okunmalı diyorum...

17-08-2013 01:52 !!

Şah Mat Yorum kitabıbi alışwariş merkezinde gördüm kitapları incelerken birden gözüme çarptı zaten satrançta ustayım baktım şah mat yazıo ama tahmin etmiştim satrançla ilgili olmadığını arka kapağını okudum ve çok etkilendim o gün alamadım ama aklım bu kitaptaydı şimdi kitabı araştırırken bu siteyi gördüm yorumlara baktım gerçekten çok beğenilmiş almayı düşünüyorum gerçekten kapağına bakınca anlaşılıyor

19-08-2013 16:35 !!

Şah Mat Yorum Bu katilin ismini söyleyen kendini bilmez...Bi daha kitap okuyamazsın inşallah.Hadsiz..Gerçi soran da onun kadar hadsiz bence..Bunu soran ahmak hayatı boyunca 2 sayfa kitap okumamıştır.Yazıklar olsun..

DİYEN ARKADAŞIMIZ GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL SÖYLEMİŞ GERÇEKTEN ONUN NİYETİ KİTAP OKUMAK DEĞİL ZATEN KİTABI OKUMAYA ÜŞENDİĞİ BELLİ

19-08-2013 17:35 !!

Şah Mat Yorum YUKARDAKİ İKİ YORUMDA BENİMDİR

19-08-2013 17:37 !!

Şah Mat Yorum Ne yapalim seninse yani bak buuu yorumda.benim:-D

20-08-2013 16:42 !!

Şah Mat Yorum Bazi arkadaslar siteyi farkli amacla kullaniyo burasi bi kitap sitesi

24-08-2013 01:20 !!

Şah Mat Yorum Yazarın gördüğne asla inanma olan romanını 5 günde okudum çok gûzel bir roman

28-08-2013 15:07 !!

Şah Mat Yorum arkadaşlar çok iyi bir bir roman. henüz ilk kitabı olmasına rağmen ( bu alanda ) çok iyi kurgulanmış ve ilk üç dört sayfa az +18'e kaçsa da olayların başladığı asıl nokta insanları bambaşka diyarlara götürüyor. sonu beni çok etkiledi özellikle; bir kişi üzerinde yoğunlaşırken hiç aklınıza gelmedik bir ismi göreceksiniz herkese bol okumalar..

25-09-2013 17:15 !!

Şah Mat Yorum harika bir eser

25-09-2013 18:43 !!

Şah Mat Yorum yenı aldım :)))

18-10-2013 13:26 !!

Şah Mat Yorum çokkkkk güzel

07-11-2013 12:14 !!

Şah Mat Yorum Siddetle tavsiye ederim cok guzel bi kitap

07-11-2013 23:07 !!

Şah Mat Yorum kim l.n bu katil deli oldum :D güzel ama okuyun derim 300 küsürlerdeym

09-11-2013 14:18 !!

Şah Mat Yorum bu kitabın özeti nerde yazıyor allah aşkına

16-11-2013 17:37 !!

Şah Mat Yorum arkadaşlar kitap kaç sayfa ve ne kadar yorumlardan snra benimd alasım geldi polise romanlara hastayım

29-11-2013 17:27 !!

Şah Mat Yorum şimdiye kadar okuduğum polisiye romanlar içerisinde bu kitap kadar sürükleyici ve etkileyici bir kitap daha görmedim ben 412. sayfadayım işten kovulmadan kitabı bitirebilirsem ne mutlu bana :D

16-12-2013 01:49 !!

Şah Mat Yorum allahım bu kitabı okumak hayatımın en büyük başarısı olacak.

24-12-2013 18:11 !!

Şah Mat Yorum müthiş hayatımda okuduğum en iyi roman

03-02-2014 18:39 !!

Şah Mat Yorum Satranç insana analitik metodik agrasif ve hepsinden önemlisi acımasız olmayı öğretir.

Cattanei • 07-02-2014 22:25 !!

Şah Mat Yorum Hayatımda adam akıllı okuyup ilk defa beğendiğim bir kitap oldu yaklaşık 1 saat önce bitirdim ve son dakikasına kadar şüphe uyandıran içinde katilin kim olduğuna dair tahminler yürüteceğiz bir roman ve sonunda şok olacaksınız...

Cattanei • 07-02-2014 22:32 !!

Şah Mat Yorum ABİ SÜPER YAA!!! hayatımda okuduğum en güzel kitapların başında yer alıyor HERKEZE TAVSİYE EDERİM

15-02-2014 00:06 !!

Şah Mat Yorum filmi çıksa izlenme rekoru kırar

22-02-2014 15:16 !!

Şah Mat Yorum EWET ÇOK GÜZEL BİR KİTAP ŞİMDİDE ŞİZOFREN DİE BİR ROMANA BAŞLADIMM.. :) AMA ŞAH MAT GERÇEKTENDE SPER Bİ KİTAP

23-02-2014 16:40 !!

Şah Mat Yorum bence filimi çıksın

02-03-2014 23:15 !!

Şah Mat Yorum muhteşem bi kitap gercektenn polisıyee severlere şiddetle tavsıye edıyorumm

12-03-2014 23:52 !!

Şah Mat Yorum özetini yazar mısınız ?

25-03-2014 18:14 !!

Şah Mat Yorum Harikaa 13 yaşındayım ve harikkaaaa sürükleyiciii ilk sayfalar biraz ağır ama coookk güzeel

16-04-2014 22:04 !!

Şah Mat Yorum harika biseyyy yaaaa

18-04-2014 22:19 !!

Şah Mat Yorum gercekten de harıka bır kıtap :)ben bayıldım ;)

07-05-2014 23:30 !!

Şah Mat Yorum Çok güzel ve sürükleyici bir roman herkese tavsiye ederim <3

09-05-2014 11:39 !!

Şah Mat Yorum polisiye kitaplarının arasında ön sıralarda yerini almış bir kitap. daha ilk sayfalarda sizi kendine bağlıyor. polisiye sevenlere ısrarla tavsiye ediyorum...

Enes • 21-05-2014 19:45 !!

Şah Mat Yorum katilin kim olduğunu yazmışsınız insanın kitabı okuyası varsa da sayenizde o da yok oluyor..

22-05-2014 19:31 !!

Şah Mat Yorum elinizden düşüremeyeceksiniz.. müthiş sürükleyici

27-05-2014 01:02 !!

Şah Mat Yorum nediyosunuz benim arkadaşıma bu kitabı arkadaşıma hediye etmiş türkçe dersindeydik arkadaşımda o kitabı okuyordu hoca geldi elinden aldı böyle kitapları okuma ben bunu liseliye bile vermem dedi kimsenin değilse ben bubu alıyorum dedi kızdı alıyoduda ablasının yazdığı notu görünce geri verdi ama okumaması için çok tembihledi bi bilseni ama kitap çok güzeel bende okudum

Dostlar • 31-05-2014 14:21 !!

Şah Mat Yorum gerçekten harika bir kitap bitirdiğim gün gerçekten üzüldüm sonunda claps konuşma yetisini kaybediyor:(bu arada katil *** :))

12-06-2014 21:53 !!

Şah Mat Yorum cok güzel ve sürükleyici bir kitap.yeni elime aldım ve soluksuz 100 sayfa okudum.tavsiye ederim..

23-06-2014 21:29 !!

Şah Mat Yorum Dehşet bir kitapp süperrrr :)

26-06-2014 13:42 !!

Şah Mat Yorum abi çok iyi yaa

10-08-2014 14:10 !!

Şah Mat Yorum Greta Alfieri ne kadınsın sen bee . 2 kere bitirip okudum çok sürükleyici ve dehşet bir kitap . Tavsiye ederim :))

13-08-2014 15:22 !!

Şah Mat Yorum isteyen istediğini söyler isterse katilin kim oldu ğunu da söyler

12-09-2014 01:36 !!

Şah Mat Yorum Harika abicim ya polisiye romanlarinim hastasiyim bayildim kacirmayin okuyun arkdslar...claps e üzldm knusma yetisini kaybediyor ama adama helal olsun okurken solugum kesiliyordu....

Sessizlik en güzel sestir duyabilen icin...Şemsi Tebrizi(Melek) • 18-10-2014 00:43 !!

Şah Mat Yorum güzel bir kitap bayılıyorum :) :)
korku kitabına bayılıyorum :)

19-10-2014 17:17 !!

Şah Mat Yorum ben bu kitabı iki defa okudum ikisindede kalp krizi geçirdim kitaba bayılıyorum ve her okumamda bayıldım :)...

19-10-2014 17:26 !!

Şah Mat Yorum katilin kim oldugunu bilseniz de katili bilmekle kitap bitmiyor daha farklı çook olay var içinde ve kesinlikle tavsiye ediyorum HARİKA Bİ KİTAP

24-10-2014 18:23 !!

Şah Mat Yorum HARİKA BİR KİTAP. BİTMESİN DİYE HER GÜN 10 SAYFA OKUYORDUM :)

27-10-2014 14:07 !!

Şah Mat Yorum Sürükleyici güzel kurgulanmış anlatımı akıcı ve karakterleri mükemmel seçilmiş (o Greta yokmu rüyalarıma girdi fotoğrafı :) ) diğer sayfasına nası geçtiğinizi hatırlamayacak kadar heyecan oluşturan bi kitap..İnsana samimiyetimle söylüyorum kitap okumanın güzelliğini fazlasıyla yaşatıyor..

16-11-2014 09:56 !!

Şah Mat Yorum bence bu kitabin sinema filmi yapılması lazım :)

17-11-2014 10:57 !!

Şah Mat Yorum güzel bir kitap:):):)
korkunç bir kitap güzel:)

17-11-2014 16:39 !!

Şah Mat Yorum Qercekdende sah mat.:-)
SUPERDI MUTUSDU MUKEMELDI QUZELDI HARIKAYDI SEVDIM QUZELDI.DEV SEVDIM

isimdiden YeNi yiliniz kutlu olsun kizdar;)(Aylin) • 07-12-2014 14:34 !!

Şah Mat Yorum güzel bir kitap.insanın aklını alacak vallahi.

09-12-2014 11:45 !!

Şah Mat Yorum seri katil süsü verilmiş bi oyun hiç böyle tahmin etmedim

28-12-2014 23:34 !!

Şah Mat Yorum süper ya 78. sayfadayım,

31-12-2014 22:14 !!

Şah Mat Yorum bn yeni başladım ama yorumlardan sonra daha çok merak etmeye başladım kesinikle okuyacam

02-01-2015 18:10 !!

Şah Mat Yorum kitabı okuyorum kesinlikle okuyun

12-01-2015 22:33 !!

Şah Mat Yorum fırsat bulup başlayamadım henüz yoğunluğumdan yazdıklarınızdan çok etkilendim.

13-01-2015 10:18 !!

Şah Mat Yorum daha başlamadim ama kapaği bile insani kendine çekiyor şahsen ben kapağa bakarak kitap okurum seni seviyoruz

13-01-2015 14:14 !!

Şah Mat Yorum kitabı yeni bitirdim, yorumları okumak ve yorum yazmak istedim. bir solukta okudum, başta geçişler biraz dikkat istiyor, sonra olayın içine giriyorsunuz. bitmesine üzüldüm.

27-01-2015 12:46 !!

Şah Mat Yorum bn daha yeni başladım 68 deyim mükemmel bişi insan nolucak diye merak ediyor. çok heycanlı ve sürükleyici bir kitap.

27-01-2015 12:49 !!

Şah Mat Yorum bazı yerlerde sıkıldım.bu kadar uzun olmasına gerek var mıydı diye düşündüm.sonunu merak etmeseydim bırakabilirdim.final beni çok da etkilemedi.ama okunur,tartışmasız adam çok net, açıklayıcı sürükleyici bir şey yazmış.

07-02-2015 10:42 !!

Şah Mat Yorum ilk sayfalari cok sapik

24-03-2015 15:04 !!

Şah Mat Yorum harika bi kitap filmi yapılmalı kesinlikle.

02-06-2015 18:26 !!

Şah Mat Yorum kitabı bir günde bitirdim çok sürükleyici.insanın elinden bırakası gelmiyor.

10-06-2015 11:48 !!

Şah Mat Yorum sanki katil benim pesimde gibi☺ korkarak okudum diyebilirim:)gercekten okunması gereken mukemmel surukleyici bir kitap,ve suclu tabi herzaman oldugu gibi hic ummadıgınız kisi cıkıyor sizi ters kose yapıyor.şiddetle tavsiye ederim...

28-06-2015 10:48 !!

Şah Mat Yorum bencede gayet güzel

23-07-2015 15:26 !!

Şah Mat Yorum 150. sayfadayim . dijital kale (dan brown) kitabindan sonra okumus oldugum ve okuyacagim en guzel ve muhtesem bir kitap. vermis oldugu haz gerilim ve merak sınır tanimiyor ! :)

29-07-2015 14:51 !!

Şah Mat Yorum okuduğum en harika ilk üç kitaptan biri soluksuz okudum :)

17-09-2015 23:33 !!

Şah Mat Yorum daha kitabı bitirmedim ama soluksuz okuduğum bir roman .ama çok güzelllll yazmış yaaa

14-10-2015 23:54 !!

Şah Mat Yorum harika bir kitap

22-10-2015 16:15 !!

Şah Mat Yorum anam bu ne biçim özet ya .özetin 1. bölümünü yazmışsınız ama 2. bölümünü yazmamışsınız. ben nasıl kitap yazılısı olucam ya!!!

13-11-2015 20:48 !!

Şah Mat Yorum süper bir kitab......

21-12-2015 21:00 !!

Şah Mat Yorum tek seferde okunabilecek kitaplardan birisi harika gercekten

08-01-2016 02:52 !!

Şah Mat Yorum gerçekten çok güzel bir kitap

27-02-2016 12:09 !!

Şah Mat Yorum harika bir kitap. şiddetle tavsiye ederim :)

14-09-2016 09:46 !!

Şah Mat Yorum çok güzel bir kitap

17-09-2016 20:20 !!

Şah Mat Yorum v
çok harşka bir kitap helal olsun mario mazzanti

11-11-2016 22:12 !!

Şah Mat Yorum harika bir kitap.yazarın hayal gücüne ve olay kurgulamasına hayran kaldım.

17-11-2016 01:33 !!

Şah Mat Yorum bu kitap çoook güzel

06-02-2017 15:55 !!

Şah Mat Yorum henüz okumadım ama çok güzel galiba kitaplarında öv öv bitiremiyor...

12-03-2017 19:55 !!

Şah Mat Yorum dayanamadım sonuna baktım
sakın sonuna bakmayın heyecanı gidiyo.meraktan çatlamıyım diye baktım

03-04-2017 10:17 !!

Şah Mat Yorum muh-te-şem !

12-10-2017 21:09 !!

Şah Mat Yorum o-h-a
hic beklemedigim birisi cikti katil valla kitap
h-a-r-i-k-a
kesinlikle okuyun

18-10-2017 22:30 !!

Şah Mat Yorum efso bi kitap bitirmeme 82 sayfa falan kaldı sürükleyici bşy

29-11-2017 16:57 !!

Şah Mat Yorum bu kitap harika çok etkisinde kalıyosun

16-01-2018 19:09 !!

Şah Mat Yorum acayip mutis bir kitap

27-02-2018 21:18 !!

Şah Mat Yorum mutis değil müthiş

28-02-2018 01:40 !!

Yorum Yaz

:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.