Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler

Jan-Philipp Sendker Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Koridor Yayıncılık
Yayınlandığı Yıl:2013
Sayfa Sayısı:320
ISBN:6054629299
Kitap Puanı:
6.4 / 10 | Oy: 713 | Yorum: 49
Editör Puanı:8
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:15,40 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk
Çeviren:Eliz Özkaya

Arka Kapak Bilgisi

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Özeti

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Jan-Philipp Sendker


Herhangi bir reklam yapmadan bir kitabın başarılı olması çok zordur fakat bunu başaran kitaplar da vardır. En iyi örnek ise Jan Philipp Sendker tarafından yazılan ve kulaktan kulağa tavsiyeler ile bir anda çok satanlar listesine yerleşen Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Ve Yalnızca Diğer Yarımız O Sesi Duyar kitabı.

Mezuniyetinin hemen sonrasında babası gizemli bir şekilde ortatan kaybolan bir kız önündeki yepyeni hayat yerine babasının gizemli geçmişini araştırmak için yıllar önce yazılmış bir mektuptan yola çıkarak yola koyulur. Gittiği yerde babasını çok iyi tanıyan biri ile karşılaşır ve ondan babasının geçmişine dair herşeyi öğrenir. Öğrendikçe de babasının içinde bulunduğu tutkulu bir aşka şahit olur.

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler kitabı okuyucuların birbirine tavsiye etmesi ile bir anda tüm Avrupa’ya yayıldı ve yavaş yavaş da olsa en çok satanlar listesinin en üst sıralarına tırmandı. Eliz Özkaya tarafından da Türkçe’ye çevrilen kitap türk okuyucularının da büyük beğenisini kazanması bekleniyor.

Çok duygusal bir aşk hikayesini anlatan kitap sizi de farklı bir dünyaya sokacak ve kendi aşkınızı sorgulamanızı sağlayacak.


**********

Julia hukuk fakültesinden mezun olmuştur. Ertesi gün babası onu uyandırmış ve bir iş için şehir dışına gitmesi gerektiğini söylemiştir. Ama ne yazık ki bu babasını son görüşüdür. Daha sonra babasının iş için gitmediği öğrenilir. Babası onları terk etmiştir. Polisler izini takip etmiş ama bir yerden sonra bir iz bulamazlar. Bu yüzden kaçırıldığını ya da öldürüldüğünü düşünürler.

Julia’nın babası Tin Win başarılı bir avukattı. Güneydoğu Asya’da Rangoon’a bağlı Burma adlı bir kasabada doğmuştu. Daha sonra New York’a gelmiş ve Amerikan nüfusuna geçmişti. Ne Julia, ne de Julia’nın annesi babasının geçmişi hakkında bunun dışında bir şey bilmiyordu.

Babasının gidişinden birkaç yıl sonra Julia’nın annesi içinde Tin Win’in eşyaları bulunan bir sandık buldu ve bunu Julia’ya verdi. Julia bu eşyaların arasında Mi Mi isimli bir kadına yazılmış ama gönderilmemiş, yıllar öncesine ait bir mektup bulur. Bu mektubun babasının önceki hayatına dair bir ipucu olduğunu düşünür ve mektubun üstünde yazan adrese gitmeye karar verir.

Uzun bir yolculuk sonrası Rangoon’ a oradan da Burma isimli kasabaya gider. Orada bir otele yerleşir ve çay içmek için gittiği bir kafede U Ba isimli yaşlı bir adam ona babasını tanıdığını ve hikâyesini anlatabileceğini söyler. Buna ilk önce inanmayan Julia daha sonra her gün adamla buluşur ve ondan babasını hikâyesini dinlemeye başlar.

Tin Win bir aralık ayında cumartesi günü doğar. Burmalılar için bu bir uğursuzluktur. Bu çocuğun ailesinin başına bela olacağı söylenir. Tin Win’in doğumundan birkaç yıl sonra babası ölür. Bunun üzerine annesi de Tin Win’i terk eder. Tin Win günlerce annesini bekler. Sürekli uzaklara annesi gelecek mi diye bakarken artık gözlerinin eskisi kadar iyi görmediğini fark eder. Annesinin gelmeyeceği anlaşılınca Tin Win’e komşusu Su Kyi bakmaya başlar. Aradan biraz süre geçtiğinde Tin Win bir sabah uyanır artık hiç göremediğini, gözlerinin önünde beyaz bir perde olduğunu fark eder.

İlk günler Tin Win için çok zor geçer. Daha sonra manastıra gider ve kendisi gibi kör olan U May ona ders vermeye başlar. Görmenin sadece gözle olmadığını önemli olanın korkularında arınmak olduğunu söyler. U May’ın söyledikleri Tin Win’in hayatını değiştirir. Artık kulaklarıyla daha iyi duyabildiğini fark eder. Kalp atışlarını, kelebeğin kanat çırpışını duyar. Artık gözleri olmadan da kendi işlerini yapabilmektedir. Manastıra gidip gelirken Mi Mi isimli bir kızla tanışır.

Mi Mİ doğduğunda ayakları küçücüktür ve babası gördüğünde kızının yürüyemeyeceğini anlar. Ama Mi Mİ büyüdükçe bunu sorun etmez. Kendi işlerini yürümeden büyük bir zarafetle yapar. Annesi kızının bu halinden çok etkilenir ve onu diğer dört oğlundan daha çok sevmektedir.

Mİ Mi’le Tin Win tanıştığında aralarında güçlü bir arkadaşlık gelişir. Bu arkadaşlık daha sonra büyük bir aşka dönüşür. İkisi de birbirinin eksiklerini tamamlamaktadır. Mi Mi, Tin Win’in sırtına biner ve onu yolda giderken onu yönlendir. Böylece ikisi birlikte istedikleri her yere gidebilmektedir. İkisi 18 yaşına geldiğinde aradan 4 yıl geçmiştir ve evlenmeye karar verirler. Ama bunu Mi Mi’nin ailesine söyleyemeden istemedikleri şeyler yaşanır.

Tin Win’in Rangoon’da yaşayan amcası onu yanına aldırır ve ameliyat olduktan sonra tekrar görmeye başlar. Ameliyattan sonra Burma’ya döneceğini düşünen Tin Win lisede okumaya başlayacağını öğrenir.

Daha sonra her gün Mi Mi’ye mektup yazmaya başlar. Ama amcası U Saw bu mektupların Mİ Mi’ye ulaşmasını engeller. Mi Mi’de her gün Tin Win’e mektup yazmaktadır. Ama bu mektuplar da Tin Win’e ulaşmaz.

Tin Win liseyi bitirdiğinde amcası onu New York’a üniversite de okuması için gönderir. Mi Mi’ye de Tin Win’in adına bir mektup yazar ve artık kendisine mektup yazmasını istemediğini söyler. Mi Mi’de bunun üzerine Tin Win’i bir daha rahatsız etmeyeceğini söyleyen bir mektup gönderir.

Tin Win hukuk fakültesini bitirdiğinde amcası onun için planlarını hazırlamıştır. Onu önce şirketine müdür yapacak daha sonra da ortak yapacaktır. Evleneceği kız bile bellidir. Bu yüzden Tin Win Rangoon’a dönmez ve burada evlenir. Bir oğlu ve bir kızı olur. Kızı Julia’nın mezuniyetinden sonra Burma’ya geri döner. Mi Mi hala onu beklemektedir ve uzun süredir hasta olarak yatmaktadır. Mi Mi’nin yanına gelir ve o gece onun yanında uyur. Sabah olduğunda ikisi beraber ölmüştür. Daha sonra her yılın o günü Mİ Mi’nin evine Burmalılar çiçekler ve meyveler bırakmaya başlar.

Babasının hikayesini öğrenen Julia babasının ve Mi Mi’nin yaşadığı evleri görür. Ertesi sabah U Ba otelin resepsiyonuna bir zarf bırakır. Bu zarfın içinden fotoğraflar çıkar. Bu fotoğraflara bakan Julia, U Ba’nın Mi Mi’nin oğlu olduğunu öğrenir. U Ba’yla tekrar konuşmak için evine gittiğinde onu bulamaz. Daha sonra o günün Mi Mi ve babasının öldüğü gün olduğunu öğrenir ve Mi Mi’nin evinde onu bulur. Bütün Burma halkı yine buraya toplanmıştır. Mi Mi ve Tin Win’i anarlar.


Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorumları

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum u ba kim çıkmıştı?

02-03-2013 04:43 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum evett u ba kimm

07-03-2013 02:41 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum U ba ikisinin oglu

08-03-2013 12:37 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum aslında duygusal değilimdir ama gece kitap biterken yüzüm sırılsıklamdı... hiç bir kitapta böyle koptuğumu hatırlamıyorum..

11-03-2013 11:10 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum hiç bir kitaba veya filme bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum

Batillaria • 11-03-2013 11:12 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum başlarda sıkıcı gibi gelmişdi ama iyi ki okumuşum diyorum

16-03-2013 20:52 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum U Ba, Mi Mi ve Tin Win'in oğlu oluyor.

30-03-2013 05:33 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum BÖYLE KALİTELİ KİTAP PİYASADA ÇOK AZ.ÇOĞU KİTAP BİR DİĞERİNİN KOPYASI GİBİ.ÇOK SEVEREK OKUDUM VE YAZARIN EMEĞİNE SAĞLIK DİYORUM.DEWAMINI BEKLİYORUM İNŞ.

31-03-2013 14:44 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum Iyi ki bu kitabi rafta gorup almisim. Cok surukleyici, cok cok etkileyici..

13-04-2013 21:35 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum oyuncuları kimdir acil proje ödevim

15-04-2013 17:11 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum Kitabı okuyan biri kahramanları yazabilir mi?

16-04-2013 20:18 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum tin win mi mi u ba u saw kitabın başlıca kahramanları

27-04-2013 00:27 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum bence çok güzel bir kitap ne kadar mutsuz sonla bitse bile

05-05-2013 19:54 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum harika bir kitap bayıldım. kendimize aynada bakmak için bir fırsat sunmuş.

23-05-2013 13:47 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum yalvarırım biri açıklasın ben anlamadım u ba nasıl tin win'le m mi'nin oğlu oluyo yaa

27-05-2013 17:58 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum aynen ya nasıl tin winle mi mi nin oğlu oluyor ? Kitapta hiç öyle bişey geçmedi bile anlamadım .

28-05-2013 00:56 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum çok güzel bir kitap tek kelime ile bayıldım.

29-05-2013 12:03 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum Bence harika bir kitap.Akıcılık,merak duygusu bırakıyor.Acaba benim kalbimin şarkısı ne?

06-06-2013 19:33 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum Kitap bir düzen içerisinde oluşturulmuş.O kadar gerilim,merak uyandırıcı kitap okudum bir "Şeytanı Uyandırma"kitabında etkilendim;birde bu kitapta çoooooooooook etkilendim.kitap okuyucuya hakkını veriyor.

06-06-2013 19:41 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum Kitabı büyük bir heyecanla almama rağmen okuduğum zaman hayal kırıklığına uğradım.Kitabın konusunu ciddi anlamda basit buldum.

20-06-2013 19:28 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum u ba oğulları mı :S

21-07-2013 00:24 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum u ba mi mi nin erkek kardeşi sandım ben :S oğlumuymuş

21-07-2013 00:26 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum U ba tin vin in ta kendisi

23-07-2013 02:55 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum evet,burundan tanıdı babasınınki gibi bir burnu vardı.Tin vinin oğlu.

28-07-2013 20:39 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum U ba , tin win ile mi mi nin oğlu. Kitap ortasında geçmiyor bu durum ama tin win ile mi mi nin fırtınadan kaçarken girdikleri barakada sabahladıklarını biliyoruz ve sonrasını da. Julia da benzerlikleri sıraladı... Şunu da belirtmeliyim ki kitap " olağanüstü muhteşem " .

31-07-2013 11:29 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum mukemmel bi kıtap gercekten böylesicok az.

12-08-2013 04:02 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum çok güzel bir kitap.okurken hiç zorlamıyor.her kitap tabiki ayrı bir dünyaya kapıları açıyor.girdiginiz kapıdan gördükleriniz gerçekten çok hoş szi içine alıyor.okumanızı tavsiye ederim

Eva77 • 01-09-2013 23:04 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum hayaımda böyle güzel bir kitap görmedim ve hiç bukadar bir kitaba ağlamdım okumayanlara tavsiye ederim mutlaka okumalarını yazarın eline sağlık diyelim

01-11-2013 21:45 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum sonunu okurken resimlerden bahsedilen kısımda "A oğlumuymuş" gibi bir tepki verdim ama kitata geçen yılları kesaba katınca, ve avukat kızın oraya gittiğinde 27 yaşında olduğunu düşününce, U-ba' nın ilk başta tasvir edildiği gibi (yaşlı adamın çökmüş gözleri vs.)yaşlı olması sebebiyle bu pek mümkün görünmüyor!!! ya kaçırdığım bir şey var ya ben yanlış hesap yaptım :(

08-11-2013 13:47 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum Gerçekten u ba kimyaa?? Oğlu olsa nasıl o kadar yaşlanmış olabilirki? Bence o tin win. Mi mi den sonra oda kendini ölü hissediyo artık.

09-12-2013 16:10 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum u ba bence onların komşusu çünkü tin win le mi mi ölüyo çocuklari. da olamaz çünkü olsaydı roman da geçerdi

15-12-2013 16:51 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum kitapta son bölümlere doğru Miminin bir erkekçocukla çekilmiş fotoğrafı var 10 yıl arayla onu julıa ya yolluyor o fotoğrafta u ba var ve babasına benziyor bence açıkca belli u ba tinvin ve mimi ni oğlu güzel bir kitap yeni bitirdim kitap okumayı seven biri 4 saat a okur :)

29-12-2013 02:53 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum U Ba kim anlayan var mı?

12-01-2014 19:02 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum Ya herkes oğulları diyo ama yaslari hesaplayinca imkani yok. O zaman baba ogul neredeyse ayni yasta oluo. Bu cocugu 4yasinda falan mi yaptilar? Adam 20li yaslardan 50lili yaslara kadar anasina bakio bikere. Eee babasi zaten 50yasinda gidio miminin yanina

02-02-2014 03:16 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum UBa Tin Winin yakın arkadaşı

25-02-2014 18:31 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum uba kim yaa valla oğlu olamaz okadar büyük yaşlı adam bence müthiş saçma ve ciddi hatalar var kitapta

27-09-2014 22:29 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum zirvede bir kitap

10-12-2014 23:18 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum dikkatli okursaniz u ba nin mi mi ile tin win in oglu oldugunu anlayacaksiniz.

15-01-2015 20:37 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum kesinlikle abartilacak derecede guzel degil kitap kotu degil ama hic surukleyici degil

26-01-2015 16:00 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum hımm cok guzel bi kitap okumaya deger :)

07-03-2015 21:36 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum en etkilendigim kitaplardan biri. devami da (kalp yalnizca iceriden acilan bir kapidir) bir o kadar guzel ve surukleyici tavsiye ederim

13-03-2015 00:11 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum bencede çok güzel acaba ben kalbimin şarkısı kim
çooooooooooook güzel ya bayıldım devamı gelir inşallah

07-04-2015 21:49 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum ilk defa bir kitap okurken ağladım arkadaşlarım bnmle dalga geçti onlara verdiğimde okula ağlayarak geliyorlardı kitabı ilk okuduğumda hiç anlamamıştım sonradan anlamaya başladım hiç üşenmeden 4 saat okudum ve 257ci sayfaya geldm sonunu çok mrk ettim ve birazcık ilerledim öldüklerini okuyunca çok üzüldüm :( tün wine bi ara aşık olmuştum öldüğünü anlayınca kafam iyice karışmıştı şuan yazdığım vakit kitabı bitirdim bu kitabı yazan kişi devamını getirsin ve juli mi ne onun babasını kim çok mrk ettim ve mi miyle tin winin karakterlerinin resşmlerşnş çok mrk ediyorum bidahaki kitapta onların karakterleri yer alırsa sevinirim *-* ay çokmu yazdım ne :d kitabı kötü bulanlar sizde yazında görelim ben u may öldüğünde bile alamaya başladım okulda kızlar başıma toplandı :/ ya bölük bölük yazdım ama :danlayın işte işallah yorumumu okumazsınız :d

20-04-2015 17:49 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum mükteşem aşk sadakat bu kadar güzel anlatılır

26-06-2015 15:46 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum ben u ba' nın tin win ve mi mi' nin oğlu olduğunu anlamamıştım ama burada yazılanları okuyunca düşündüm, olabilir tabiki. çünkü tin win amerikadan 50 yıl sonra dönüyor yani u ba 50 yaşında ve oralarda 50 yaşında biri daha da yaşlı görünebilir. hasta annesine baktığını ve annesinin bir kaç yıl önce öldüğünü babasının daha öncelerden öldüğünü söylüyor. yani bence de u ba ikisinin oğlu.

27-01-2016 00:18 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum arkadaşlar hikayenin devamı yine aynı yazarın" kalp yanlızca iceriden acilan bir kapıdır" romanında bulabilirsiniz

28-01-2016 19:10 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum çok güzel bir kitap bayılarak okuyuyorumm

20-02-2016 18:21 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum bu kitabın künyesini çıkarıyorumda kişileri kim

28-11-2016 20:51 !!

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Yorum konusu ne simdi? acilll

01-01-2017 19:15 !!

Yorum Yaz

:: Jan-Philipp Sendker ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.