Düğümlere Üfleyen Kadınlar

Ece Temelkuran Düğümlere Üfleyen Kadınlar
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yerli Romanlar
Yayınevi:Everest Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2013
Sayfa Sayısı:480
ISBN:6051416069
Kitap Puanı:
5.6 / 10 | Oy: 698 | Yorum: 73
Editör Puanı:10
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
D&R:17,50 TL
KitapYurdu:18,75 TL
Sözcü Kitabevi:20,00 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

5.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Arka Kapak Bilgisi

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Özeti

Ece Temelkuran Düğümlere Üfleyen Kadınlar


Ece Temelkura’ın oldukça ses getiren ve beğeni toplayan kitaplarından biri olan Düğümlere Üfleyen Kadınlar filme de dönüştürülmüş oldukça başarılı bir kitaptır. Ece Temelkuran kitaplarının hemen hemen hepsinin yeri çok ayrıdır bende. Muz Sesleri , Kıyı Kitabı, Bütün Kadınların Kafası Karışıktır ve daha fazlası, hepsi oldukça usta bir üsluba ve anlatıma sahiptir. Okuyanlar bilirler Ece Temelkuran oldukça ince mesajlar veren akla hayale sığmayacak benzetmeler yapabilen bir yazadır. Bu nedenle de kitapları oldukça beğeni topluyor.

Kitabın konusuna gelecek olursak, kendisini yüzüstü bırakıp çekip giden bir adamı intikam için öldürmek isteyen Madam Lilla ve onun hikayesine dahil olan 3 kadın anlatılıyor. Kitap bir gazetecinin ağzından anlatılıyor. Bu gazeteci iş için gittiği Tunus’ta iki kadın ile tanışıyor. Bunlar Maryam ve Amira’dır. Daha sonra onların aracılığı ile Madam Lilla ile de tanışıyor ve dördünün hikayesi böylelikle başlıyor.

Madam Lilla başından geçeni, kendisini paramparça edip çekip giden adamı bu üç kadına anlatıyor ve o kadar hırslı anlatıyor ki onları ikna etmek için oldukça yeterli bir çaba sarfediyor. İkna olan üç kadın Madam Lilla’nın peşine takılarak çölü geçip o adamı bulup öldürme fikrine kaptırıyorlar kendilerini. Madam Lilla’nın gözünü bürüyen intikam hırsı hepsini sarıyor. Tek amaçları Madam Lilla’yı üzen bu adamı bulup ortadan kaldırmak oluyor. Birlikte bu amaç için yola çıkıyorlar ve yol boyunca hikayede onlara bir şekilde yardım eden birçok kadın tanıyoruz.

Kitap kadın karakterlerin baskın olduğu bir kitap olmasına rağmen erkek karakterleri ile de oldukça etkileyici. Erkek karakterlerin üstü kapalı verdiği mesajlar ile aslında bu kitabın nasıl bir amaca hizmet ettiğini anlamak hiç de zor olmuyor. Kitapta geçen ‘Çünkü bir erkek bir kadının nefesi kadar’ ifadesi o kadar etkilemişti ki beni. Kitabı alma nedenlerimden biri kapakta bu yazıyı görmem olmuştu.

Aslında kitabın bütününe bakıldığında bir seyahat, yol hikayesi diyebiliriz. Yol hikayesi yazmak da okumak da çok kolay sayılmaz aslında. Okuyucunun ilgisini kaybetmeden yol boyu hikayeyi süredürebilmek çok da kolay sayılmaz. Fakat Ece Temelkuran usta kalemi ile her sayfada yepyeni bir merhaba ile okuyucuyu kitabın sonuna kadar bağlamış.

Kitaptaki her kadının belirli spesifik özellikleri var. Maryam Mısırlı bir akademisyendir. Mısır’da yaşamasının getirdiği normlar ile kendi içindeki savaşları arasında kalmış bir kadındır. Amira ise Tunus’lu dansa gönlünü vermiş ve devrimci bir kadındır. Aykırı özellikleri olması nedeniyle oldukça çetin savaşlardan geçmiştir. Türk gazetecimiz ise bir araştırma gereği gittiği Tunus’da hayatının hikayesine dahil olan iyi bir gazetecidir. Asıl karakter Madam Lilla ise salon kadını asilliğindeki duruşunun altında hayatından yaşadığı darbelerden paramparça olmuş ve her şeyin intikamının peşine düşmüş bir kadındır. Kitabın başlarında Madam Lilla ile Maryam’ın birbirlerinden hiç hoşlanmadıklarını görüyoruz. Ama daha sonra kendilerini keşfetmeleri ne kadar benzediklerini anlıyorlar.

Kitap baştan sona bir kaçış, bir yol, bir hayat hikayesi. Okuması çok keyifli bir o kadar sabır getiren bir yapısı var. Sabırla sonraki aşamayı, sonraki serüveni, sonraki adımı bekliyorsunuz kitap boyunca. Ece Temelkuran konusunda her zaman gözüm kapalı olarak aldığı kitaplarında yine yanılmadığım, bayılarak okuduğum, şiddetle tavsiye ettiğim bir kitap oldu. Dili konusunda eleştirilerde bulunanlar var. Benzetmelerinin yoğun ve gereğinden fazla olduğu söyleniyor. Ama bence Ece Temelkuran’ı özgün kılan özelliklerinden biri de bu. Beklenmedik ve eşsiz benzetmeleri her kitabına farklı bir lezzet katıyor.

Yazar: Pınar Şimşek

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Konusu

Okurlar Ece Temelkuran’ı gazetecilik kimliği ile yakından tanıyorlar. Araştırmacı ve olayları yerinden izlemesi ile gazetecelik alanında bir çok ödül kazanan ünlü isim yazarlık kariyerinde de oldukça başarılı ve yeni kitabı olan Düğümlere Üfleyen Kadınlar eseri ile bunu bir kez daha kanıtlıyor.

Genellikle kadınlar üzerine yazdığı kitaplarla tanınan özellikle Muz Sesleri eseri ile büyük beğeni kazanan ve son olarakta Kayda Geçsin isimli kitabı ile okurlarının karşısına çıkan yazar bu kezde farklı bir aşk hikayesi sunuyor.

Erkeklere kadınları nasıl sevmeleri gerektiğini anlatan ve dahası bir kadının kırılan kalbinin acısını hafifletmek için neler yapabileceğini sunan kitap acıların hiç dinmediği yer olan Ortadoğuda geçiyor.

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorumları

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Güzele benziyor

20-05-2013 18:41 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum güzel bir kitap. özellikle ortadoğuyu merak edenler, için,arap baharıya ilgilenenler için ve kadınları sevmeyi öğrenmek isteyn erkekler tavsiye edilir .tabiiki kadınların mutlaka okuması gerekir diye düşünüyorum . eline sağlık ece, tunusu görmüş biri olarak yeniden oralara gitmiş oldum özelliklede kartaca kraliçesi dido nun hikayesi gerçek ve çok ilginç .
teşekkürler.

23-05-2013 19:36 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum ben okudum ve iğrenç bir kitap

07-06-2013 07:06 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum burda hep iyi yorumları yayınlıyorlar. bu kitap çok kötü. Hikaye saçmalık ve abartı detaylarla dolu. Kitabı kimseye önermiyorum tersine sakın almayın diyorum . Bu kitabı ancak basit kişiler okur . kesinlikle beğenmedim.

07-06-2013 12:09 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Bu berbat kitaba nasıl iyi yorum yazarsınız anlamış değilim. çom sıkıcı. saçma.boş yere para bile vermeyin.

07-06-2013 12:11 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bende hiç beğenmedim.adeta okurken boğuldum ve yarıda keskitiğim ender kitaplardan abuk sabuk

08-06-2013 23:20 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bende okudum hatta bitirmedim yarıda bıraktım.gerçekten kötü bir kitap. ben kimseye tavsiye etmem

12-06-2013 22:02 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Yarisina kadar zor sabrettim biryerden sonra bormale donecek diye ama hep ayni tavsiye etmiyorum asla!

13-06-2013 15:27 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum alabora(mi minör)dan sonra; gezi olaylarının baş yapıtlarından...

04-07-2013 17:44 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Çok beğendim..Dido nun hikayesine bayıldım.. Başta biraz yavaş ilerledim gibi ama şimdi bir sonraki durumda ne olacak diye merak içinde akşam yatağa girip okumaya devam ediyorum. Erkeklerin okumaktan hoşlanmayacağı aşikar.. Ancak kadınların sevmemesi de imkansız bir kitap bence.. Derin ve etkileyici..

16-07-2013 12:44 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum emeğe saygısızlık etmek istemem ama böyle karışık anlatımlı bir kitap okumamıştım.

29-07-2013 01:53 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bencede almayın kitab hala yarıda çok sıkıldım sürükleyici hiçbirşey yok kitapta

05-08-2013 19:45 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum şaşkınlık verici düzeyde kötü...kötü mü dedim? çok kötü.

15-08-2013 05:50 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Beklentimin çok daha altında kalan bir kitap oldu.Kitabın sonuna kadar hep bir umut diye bekledim ama maalesef zaman kaybı.

15-08-2013 06:25 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Hey coook acimasizsiniz

21-08-2013 14:23 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bu kitabi okuyup hicbir sey anlamamis olanlar ny times cok satanlar listesinden kitap secip okumaya devam etsinler, yormayin siz bu kadar kendinizi ;)

23-08-2013 00:30 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Beni sıktı cok yarim biraktim bi ara okumak icin zorliyicam kendimi...

23-08-2013 01:53 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum kitabı duvara fırlatıp atasım var şuan..sadece 70 sayfa kaldı ha gayret diye okuyorum okuduğum sayfalara haksızlık olmasın diye...471 sayfa saçmalıklarla dolu kitap..verdiğim paraya üzüldüm...bu kıtabı okuyup beğenen ve bizim bişey anlamadığımızı düşünen madam lilla'dan çok etkilendiniz sanırım ona benzemişssiniz :)

30-08-2013 00:51 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Beyninize, zamanınına, ruhunuza sağlık, okumak emek istek ben elimden bırakamadım, pek çok arkadaşıma tavsiye ettim, umarım benim gibi pek çok insan keyif alarak okur.

05-09-2013 19:26 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Çok güzel bir kitap bence uslubu çok iyi sayılmaz ama saptamaları kadınların hikayeleri ve derinlikleri oldukça başarılı. Tüm kadınlar okumalı hem kendilerini hem diğer kadınları anlamak için

22-09-2013 00:21 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Hikayelerin anlamlarını aramak, insanları anlamak, yaralarını merak etmek sizin ilgi alanınız değilse okumayın, kendinize daha sığ kitaplar bulun...

22-09-2013 00:24 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Beğenmedim başladığım gibi bırakmam bir oldu:(

23-09-2013 01:19 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum sayfa 46.bayılmak üzereyim.çok sıkıldım.merak uyandırıcı hiçbir durum yok.tam bir saçmalık.

24-09-2013 17:56 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum çok sıkıcı bir kitap. bitirmek istedim ama dayanamadım, zaman kaybı :(

27-09-2013 15:34 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum tek kelimeyle mükemmel,beğenmeyip almayın diyenlere hayret ettim,mutlaka okunmalı..bi akademisyen olarak zamanımı ayırdığıma mutlu oldum ve 2günde bitirdim.

02-10-2013 15:15 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Hayatımda okuduğum en sıkıcı kitaplardan biri. Emeğe saygı olsun diye bitirmeye çalıştım ama pes ettim

12-10-2013 11:10 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Ece Temelkuran okumayan, onun dilini, üslubunu bilmeyenlerin "sıkıldım kötü bunaltıcı"dedikleri bu kitap benim keyif alarak okuduğum güzel bir kitaptı.Kitapta herşey konu değildir dile de bakın derim

14-10-2013 19:17 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Son dönemlerde okuduğum en mükemmel roman...yazarın tasvir gücü olağanüstü kuvvetli..anlatımı akıcı..elimden bırakmak istemedim..

Gül çorapçıoğlu • 29-10-2013 14:54 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum HİÇ BEĞENMEDİM...Okumak için çok zorladım kendimi tavsiye etmem .

18-11-2013 00:11 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum gerçekten iyi kitabın ne olduğunu anlamayanlar var burada. gayet iyi bir kitap üslubu çok güzel. kitaptan bir çok yerin altını çizip işaretledim. popüler aşk ve kişisel gelişim kitaplarından sıkılmış ve ''derinlik'' arayanlar için kesinlikle tavsiye ediyorum.

20-11-2013 17:52 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum cok zorladım kendımı bıtırmek ıcın ama bıtıremdım

22-11-2013 01:32 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum ben de beğenmedim önce yorumları okuyup sonra kitap seçmek lazım ...

22-11-2013 22:15 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bu kitabı daha okumadım ama ece temelkuranın muz sesleri kitabını okumuştum ve bu sert eleştirilerin onun diline ve üslubuna haksızlık olduğunu düşünüyorum

Neda Topaloğlu • 24-12-2013 23:22 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Son zamanlarda okuduğum en sürükleyici ve en kaliteli kitaplardan biri olduğunu söyliyebilirim. Şu da bir gerçeklik ki maalesef herkesin anlıyamıyacağı kadar derin bir kitap;)

30-12-2013 00:35 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Okuyorum şuan bilinmezlik ve mecule giren bir hikayesi var

02-01-2014 17:08 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum son dere sürükleyici ve mükemmel bir kitaptı . soluksuz okudum tavsiye ederim .

08-01-2014 21:55 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Ece Temelkuran'la tanışmamı sağladı kurgusu ve gözlemleri beni etkiledi.Yazarın diğer kitaplarını da okumak için sabırsızlanıyorum.tavsiye ederim çok keyifle okuyacağınız bir eser.Eline kalemine yüreğine sağlık....

21-01-2014 23:40 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum 200, sayfalara yaklaştım ama sıkılmadım merakla da bekliyorum ne olacak diye neden bu kadar kötü bulunduğunu da anlamadım doğrusu..

30-01-2014 12:31 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Ben kitabi bugun bitirdim.ilk baslarda olaylara hakim olana kadar yavas gittim ama sonrasinda kitabin icine girdim ve ve cikamadim.ben cok begendim
Herkese de tavsiye ederim

01-02-2014 04:13 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Kesinlikle çok kötü bir kitap.Boşu boşuna alıp okumayın.

06-02-2014 22:04 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum MÜKEMMELDİ.

22-02-2014 02:36 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum kitapta değişik bir tarz var dido falan eski zamanlar tanrıçalar değişik hikayeler anlatılıyor tam konıya hakim olunamıyor 200e kadar zor dayandm beğenmedim pek ben

25-02-2014 14:40 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum henüz okumadım yani yeni başladım ama bu yorumlardan sonra biraz tedirginim açıkcası

12-03-2014 17:46 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum ilk başlarda sıkıcı gibi geliyor ama çok dikkatli okuyunca çoook zevk almaya başladım...derin bir kitap derinden okumak lazım..çok not aldığım cümleler oldu...

29-03-2014 01:41 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum İlerleyemiyorum:(

05-04-2014 02:17 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum begendimm değişik etkileyici

11-04-2014 17:36 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum inanılmazz güzel bi kitap sıkıldım diyenler acaba doğru kitap hakkında mı konuşuyorz??

14-04-2014 11:25 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Herkesin kendine göre zevki var millet. Bence kitap güzel anlayamadığınız için bahane bulacağınıza açın kitabı biraz tarih öğrenip öyle konuşun. Bunu beğenmediyseniz siz gidip macera ve hayal dünyasında devam edebilirsiniz :) Kitap okumak birazda öğrenmek içindir, zevk için değil.

14-04-2014 19:24 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum kitap çok güzel.. ortadoğuya gezinti resmen

04-06-2014 18:09 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Kendimi çok zorladım ama okuyamadım. Kitabın konusundan çok tasvir ve betimlemelere önem verilmiş. Çok laf kalabalığı var. Konusu daha ön planda tutulmalıydı.

28-06-2014 14:04 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum ben kitabı az önce bitirdim ve beğenmeyenlerin haksızlık yaptığını düşünüyorum.çok mükemmel bir kitap değildi ama beğendim ve sürükleyiciydi, ama keşke bu kadar devrik cümle ve şöyle olmuştu yaşananlar..diyerek giriş yapmasaydı bölümlere..tavsiye ederim kitabı,okuyanlar eminim altının çizilecek yerler olduğunu da görecektir:)

28-08-2014 01:01 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum Bir kitap bu kadar kötü olamaz

07-12-2014 00:28 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum resmen nefret ettim, yarıda bıraktım..

13-12-2014 19:23 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum çok sıkıcı olmasına ragmen okudum malesef

05-01-2015 20:06 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum okumayı bilenler için çok kaliteli ve ender bir kitap. nüansları atlamazsanız düğümler çabuk çözülür:) başarılı. bravo.

19-02-2015 12:19 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum etkisind kaldim..yasantima bir isk tuttu. kadinlari cok iyi analiz etmis...

01-03-2015 03:54 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum çok beğendım ilk başları bıraz sıkıcı bırakmak istebılırsınız ama bırakmadan okuyun yarısına geldim yıne dönup okuyacağım merrakiçindeyim..

07-03-2015 21:41 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bir yıl once aldigim ama bir yil sonra bitirdigim kitap. okurken yavas ilerledim kitabin oratalarina dogru hikayeye hakim oldum ve elestiren tavrimi takinip okumays o sekilde devam ettim. cunku kur'ani kerim ayetlerine, mektuplarin 'muhammed' den yazilmasi bana ne oluyor dedirtti. hele hikayede gecen kahraman isimleri? kelime oyununa dikkat dedim ve o dikkatle okumaya devam ettim. kitap bu sekilde ilgimi cekti fakat sonlara dogru, yazar o kadar basit, kendini ele veren bir duruma gelmis ki, kitap kendine yakismayan bir sekilde sona ermis ve bana' olmamiş' dedirtti. olmamis.

09-03-2015 01:32 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bana hediye geldi bu kitap igrennccc sacmalik zaten. yorumlardada begenen pek nadir

20-04-2015 22:50 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum inanılmaz analiz gücü,farklı anlatımı ve her satırına yansıyan birikimi ile evrensel bir eser çıkarmış ece temelkuran. keşke her kitap böyle emek ve zeka ürünü olsa. tek kelime ile hayran kaldım.

30-04-2015 13:27 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum çok muhteşem bir kitap beğenmeyenlere sözüm filim izlemiyorsun kitap okuyorsun

10-05-2015 01:04 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum hayatimda bu kadaf sıkıldığim bir kitap olmadi ilerliyemiyorum 80 sayfa okudum hic bisi anlamadim gereksiz detaylar olmayaydi daha akici olabilirdi

24-08-2015 14:10 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bu kitabı bana hediye edildiği için bitirmeye çalıştım bitirmek için gayret ettim ama yarısına kadar bile gelemedim. hiç bu kadar sıkıcı bir kitap okumamıştım.

20-09-2015 14:57 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bu kitaba kötü diyenin aklına şaşarım ilk başlarda sıkıcı gelsede daha sonra ki olaylar insana merak uyandırıyor. ece temelkuran harika bir iş çıkarmış. okumaktan keyif aldım.

07-03-2016 14:44 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum kitabın konusu harika. ben çok beğendim

08-03-2016 08:59 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum okuduğum en güzel kitaplardan biriydi.haksızlık etmeyin bence..

zülüf • 17-05-2016 15:34 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum sıkıldım diyenler gercekten alışmışlar hep aynı konulara ve aynı usluplara . kadınları kadınlarımızı anlamaya ışık tutan harıka bir yapıt

30-05-2016 13:17 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum hayatımda okuduğum en sıkıcı kitap iyi ki para vermedim ağlardım

15-07-2016 00:16 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum derinli
beğenmeyenler bir daha okusun bence ...

05-09-2016 15:53 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum bir editorun elinden gecmemis mi acaba? dedirtecek kadar celiskilerle dolu bir anlatim. piyasaya uygun olmasi icin her telden aksiyon eklenmis kotu bir kurgu

18-11-2016 16:30 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum anlatisini begenmedim devrik cumleler var . bu yuzden sıkıcı olluyor okumasi .

15-04-2017 18:10 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum 471 sayfa tam bir rezalet.kocaman bir zaman kaybı.kesinlikle okumayın dediklerimden

03-08-2017 11:19 !!

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Yorum başları çok sıkıcı ve anlaşılmaz ama ortasını geçince kitap daha bir etkilemeye başlıyor.anlatım çok sürükleyici değil ama ilgi duyulan türe bağlı olarak okunabilir.

02-10-2017 19:05 !!

Yorum Yaz

:: Ece Temelkuran ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.