Unutamadım

Unutamadım
Kitabın Yazarı:Caner Yaman Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Hayykitap Yayınlandığı Yıl:2016 (05-05-2016) Sayfa Sayısı:208 ISBN:9786059841504 Kitap Puanı:7 / 10 | Yorum: 6

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:45,00 TL D&R:46,50 TL Pandora:54,00 TL e-kitap,pdf,epub: *

7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Unutamadım - Caner Yaman

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Unutamadım Özet

Unutamadım, Caner Yaman'ın aşkı tarifi olmayan bir şekilde anlattığı bir romanıdır.

Onur ve Çiğdem bir kitap kafede karşılaşır. Onur, Çiğdem'i ilk gördüğünde çok etkilemiştir. Kendinden bile beklemediği bir şekilde tüm patavatsızlığıyla, Çiğdem'e okuduğu kitabın sonuna bakmasını söyleyerek bir konuşma başlatır. Bu konuşma aralarında ki aşkın ilk adımlarıdır.

Onur ve Çiğdem doktora eğitimi almak için İrlanda'ya giderler. İlk başlarda her şey yolunda gitse de bir zaman sonra aralarında tartışmalar başlar. Gün geçtikçe bu tartışmalar daha da şiddetlenir. Onur'un hayatını değiştiren o gün gelir. Çiğdem, Onur'a ayrılmak istediğini, hayatında başka birinin olduğunu, bir başkasına aşık olduğunu söyler. Onur gitme bile diyemeden ardından bakakalır. Bir şey söylemekte gelmez içinden belki de kırılgan olduğu içindir. Bu terk edişi hemen kabullenmiştir. Onur artık İrlanda'da kalamayacağını, Çiğdem ile güzel günleri yaşadıkları şehirde artık Çiğdem olmadan şehrin hiçbir anlamının olmayacağını düşünerek İstanbul'a dönme kararı alır.

Onur İstanbul'a dönerken; Çiğdem'i unutacağına, onu içinde bitireceğine, Çiğdem'i arkasında bırakıp güzel umut dolu bir hayata başlayacağına çok zor da olsa bunu yapacağına inanır ve bu konuda çok kararlıdır.

Ülkesine dönerken arkadaşları ve ailesi sayesinde bu durumu daha kolay atlatacağını düşünerek arkadaşlarını arar. Uğur ile buluşur. Onun tüm zamanlarında yanında olan kimi zaman konuşarak ama daha çok suskunluğuyla varlığını hissettiren arkadaşı ile buluşur. O gece Uğur'da kalır. Çünkü annesiyle karşılaşmaya henüz hazır değildir. Uğur'a her şeyi anlatır, anlattıkça rahatlar. Uğur, Onur'a kendini kapatarak, Çiğdem'in ona bıraktığı izlerden kaçarak değil, unutacaksa da yaşayarak unutmasını söyler. Başkasından kalan izlerden kaçmanın korkaklık olduğunu söyler. Yaşamanın bu olmadığını anlatır.

Onur, Çiğdem'i içinde öldürmek için onun doğduğu memleket olan Amasra'ya gitme kararı alır. Orada yarım kalan kitabını bitirecek, bir roman yazacaktır. Yaşadıklarını, hayatını anlatırken bir yandan da acılarıyla yüzleşecektir. Çiğdem'i unutmanın hayali ile yola çıkar.

Amasra'ya gelmiş, evine yerleşmiş ve bu küçük sahil kentinin ona çok iyi geleceğini umut ederek burada ki hayatına başlamıştır. Kendinden kaçısın aslında bir başlangıç olduğunu bilmeden başlamıştır. Günlerini güzel, huzurlu bir şekilde geçirir. Bu şehir kendini yenilemek için ona oldukça iyi gelmiştir.

Uzun zamandır görüşmediği bir arkadaşıyla Ezgi ile haberleşir. Ezgi ve Onur bir türlü sevgili olamamış fakat arkadaşlıktan da öteye geçmemişlerdir. Ezgi ailesini kaybetmiştir. Ailesinden geriye kalan bir tek kardeşi kalmıştır. Ona çok bağlıdır. Ezgi, Onur'un yanına Amasra'ya geldiği sıralarda Ankara'da patlayan bir bomba sonucu kardeşini kaybettiğini öğrenir. Kardeşinin ölüm haberine dayanamayıp intihar eder. Onur'un hayatta artık bir kaybı daha vardır.

Kitabını yazmaya devam ettiği sıralarda İrlanda'dan Çiğdem ile ortak arkadaşı olan Joanne ile haberleşir. Joanne, Çiğdem'in ona bir zarf verdiğini ve zamanı geldiğinde bu zarfı ona vermesi gerektiğini söyler. Onur zarfı okumak ve neler olduğunu öğrenmek için İrlanda'ya gitmek üzere yola çıkar.

Çiğdem'in bıraktığı zarfı okumaya başlamasıyla birlikte gerçekleri öğrenmeye başlamıştır. Çiğdem'in onu terk etmesinin sebebinin yeni birine aşık olduğu için değil; kanser olduğu için aynı zamanda hamile olduğu için ve Onur'u bu zor duruma sürüklememek için Çiğdem'in gittiğini anlar. Canı çok yanar. O aylarca başka biri olduğu için terk edildiğini düşünse de sonuç aslında onun düşündüğünden çok farklıdır. Mektubu okuduktan sonra Çiğdem'i bulur. Bir hastane odasında karşılaşırlar. Çiğdem bebeğini doğurmuştur. Bütün zorlukları üstlenmiş ve sonrasında da ameliyat olmuştur. Onur ve Çiğdem yüzleşmiş, olanları konuştuktan sonra Amasra'ya, Çiğdem'in memleketine dönmüş, orada yaşamaya başlamışlardır.

Caner Yaman'ın, Unutamadım adlı eseri kolay vazgeçmemenin ve fedakarlığın önemini anlatan bir kitaptır. Unutamayanların okumasını tavsiye ederim.

Yazan: Sebiha Akkaya

Unutamadım Soruları ve Cevapları

Unutamadım kimin eseri?

Caner Yaman

Unutamadım türü nedir?

Yerli Romanlar, Romantik Aşk

Unutamadım kaç sayfa?

208

Unutamadım Yorumları

bazen kırıldığımız olayların arka yüzü bambaşka olup keşkelere de sebep olabiliyor büyük bir heyecan ile gidip alacağım bir kitap daha oldu 😊

01-10-2017 00:36

muhteşem bir özet gerçekten bir çok siteden baktım ama bu kadar açıklayıcı bir özet bulamadım emeğinize sağlık :)

03-10-2017 20:49

muhtesem bir özet bu kitabi alıp okumak isterim . inşallah burda bulurum

05-11-2017 01:03

muhteşem 😊
unutamazsın 😑💗

22-02-2018 18:53

güzel bir kitap editör neden 5 puan vermiş anlamıyorum ben beğendim

23-12-2019 16:10

yazarı hiç duymamıştım güzel kitap yazmış

08-10-2022 13:07