Sonsuzluğun Kıyısında

Sonsuzluğun Kıyısında
Kitabın Yazarı:J. A. Redmerski Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Ephesus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2016 (04-04-2016) Sayfa Sayısı:480 ISBN:9786059232395 Kitap Puanı:7.2 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Sonsuzluğun Kıyısında - J. A. Redmerski

Kitap Türü:Yabancı Romanlar Orjinal Adı:The Edge of AlwaysÇeviren:Deniz Beril Bacaklılar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Sonsuzluğun Kıyısında Özet

‘Hiç ummadığın anda başına gelebilir.”, “Bakarsın gerçek olur.”, “Büyük lokma ye büyük söz etme.”, “Sadece umut et.” Ne kadar klişe sözler değil mi? Bu sözler ya kitaplarda gerçek olur da filmlerde.

İşte Andrew ’in başına gelenlerde bu sözlerle ilgiliydi. Âşık olmuştu, nişanlanmıştı, bebek bekliyorlardı hatta hastalığını kontrol altında tutmayı başarıp hayatta kalabilmişti. Her şeyden önemlisi ise mutluydu.

İlk kitaba göre az olay fazla duygu yoğunluğu bulunmaktaydı Sonsuzluğun Kıyısında kitabında. Camryn hamileydi ve Camryn ’in şehrine dönmüşlerdi. En azından bebek büyüyene kadar orada kalmayı planlıyorlardı. Camryn ile Nataile’nin arası ise çoktan düzelmişti. Her şey güllük gülistanlık, mükemmel gidiyordu. İçlerine gömdükleri endişeler ile beraber…

Endişelerini sakladıkça kaybolacağını sandılar ikisi de. Ama yanıldılar. Ve bu yüzden bekledikleri Lily adında ki bebeklerini de kaybettiler. Camryn düşük yapmıştı. Başta hiçbir sorun yokmuş gibi davransalar da, acıyı içlerinde yaşamaya çalışsalar da, sonunda daha da büyük bir kriz oluvermişti.

Kafa dağıtmak için Andrew, Camryn’i abisi ve yengesinin yanına götürdü. Çift olarak takılıyorlardı. Fakat o sırada Camryn’in bağımlı olma durumu söz konusu ortaya çıktı.

Elbette Camryn bebeğini kaybettiği için çok üzgündü. Camryn kaçtıkça Andrew onu kovalıyordu ve sonunda gerçekten büyük patlak vermişti. Ama tabi ki aşkları her şeyin üstesinden gelmişti.

Andrew, Camryn ’i neyin mutlu edeceğini biliyordu. Camryn ‘a beş dakika süre verip hazırlanmasını istedi ve arabalarına atlayıp tekrardan yollara koyuldular. Hem ilişkileri hem de kendi ruhları yenilendi adeta.

Zaten Sonsuzluğun Kıyısında romanının yarısı da yolda geçen diyaloglar ve birkaç atraksiyondan oluşuyor. İlk kitaptaki gibi yine şarkı söyleyerek para kazanıyorlar, yine ayrı odalar tutup aynı odalarda kalıyorlar. Tabi ki geçmişi artlarında bırakarak…

Ve yepyeni bir temiz sayfa açmaya niyetlendiler. Ve bu sırada Camryn tekrardan hamile kaldı. Bu sefer her şeyi sakin sakin, sindire sindire yaşamak istiyorlardı. Bu yüzden başta daha fazla dikkatlilerdi. İlk olarak bir kilisede Andrew ‘in annesi, Camryn ve üstünde ki 2. El dükkânından alınmış elbise ve Andrew ile gerçekleşen bir nikâh ardından da Andrew ‘in babasının miras bıraktığı para ile aldığı eve yani Camryn ’ın şehrine döndüler.

Bebeği duyunca herkes endişeli bir şekilde çok sevindi. Bebek kıyafetleri alındı ama bebeğin cinsiyetini doğana kadar öğrenmemeye karar verdiler. Tabi bu sıralarda Andrew ’in hastalığı tetiklenmiş gibi olsa da hiçbir şey olmadı. Bebek sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi ve küçük bir kız çocuğu idi. İsmini Lily koydular, ölmüş diğer bebeklerini anmak adına.

Daha sonra da kitap zaten Lily’in bir yaşında ki hali, ilk anne baba deyişi, ilk babası ile olan diyaloglarına yer vermişti. En sonda ise Lily büyümüş ve üniversiteden mezun olmuştu. Tek kardeşti. Bir sevgilisi vardı ve babası o çocuğu acayip kıskanıyordu. Andrew ile Camryn hala çok âşıktı ve o sonu belli olmayan dünya turlarına devam ediyorlardı. Kitap mutlu sonla bitmişti.

İkinci kitapta fazla dram vardı ve fazla sıkıcıydı. Birinci kitabın bir sonu olmalıydı fakat bu kadar uzamamalıydı. Sanırım yazar bile bunalıma girmiş ki bazı yerleri pas geçmişken bazı yerlerde detayın detayına inilmiş, ikinci kitapta şoke olarak öğreneğiniz herhangi bir olay veya gerçek yok. Birbirini tekrar eden olaylar var sadece. Bence birinci kitabı okuyarak bırakın, sonu siz yazın… Çünkü bu son fazla sıradan.

Yazan: Selin Gürcüoğlu

Sonsuzluğun Kıyısında Soruları ve Cevapları

Sonsuzluğun Kıyısında kimin eseri?

J. A. Redmerski

Sonsuzluğun Kıyısında türü nedir?

Yabancı Romanlar

Sonsuzluğun Kıyısında kaç sayfa?

480

Sonsuzluğun Kıyısında Yorumları

serinin ilk kitabı hiçliğin kıyısında'yı okumuştum ve fena değildi. bu kitabı alıp almamakta kararsız kalmıştım iyi ki almamışım bu değerlendirme benim için yararlı oldu.

esma nida. • 27-04-2018 18:56

hayal kırıklığı verdiğim paraya acıdım okumaya pek değmiyor en azından bu fiyata

28-11-2018 18:09

kötü bir kitap olmuş okumazsanız pek birşey kaybetmiş olmazsınız zorlama bir roman

03-07-2019 19:28

paranıza yazık etmeyin nette bulup okuyun çok kötü değil ama iyi de değil

05-06-2022 10:02

sonsuzluğun sonu özeti yok mu

19-04-2023 22:17