Hiçliğin Kıyısında

Hiçliğin Kıyısında
Kitabın Yazarı:J. A. Redmerski Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Ephesus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:467 ISBN:9786055358846 Kitap Puanı:7.9 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Hiçliğin Kıyısında - J. A. Redmerski

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk Orjinal Adı:The Edge of NeverÇeviren:Süreyya Çalıkoğlu

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Hiçliğin Kıyısında Özet

"Bence aşık olduğunda, eğer bu gerçek aşksa, ömür boyu sürer. Gerisi sadece yaşananlar ve yanılgılardan ibarettir."

Hiçliğin Kıyısında, hayatta bazı şeyleri üst üste gelmiş aynı zamanda hayatının monotonluğundan sıkılmış bir kızın aklına ilk gelen, daha önce hiç gitmediği bir şehre gitmeye karar verip tek başına uzun bir otobüs yolculuğuna çıkma ve bu yolculukta yaşadıklarını, kendisine eşlik eden iyi ve kötü insanlarla yaptıklarını konu alan hikayesini anlatır.

Camryn Bennett 20 yaşında, sarı saçlı, mavi gözlü çok güzel bir kızdır. Kaderin ona sunacaklarından habersiz, sıradan hayatına devam ederken hiç ummadığı şeyler yaşaması üzerine ölen sevgilisi Ian'la gerçekleştirmek istediği hayali, yine hiç beklemediği bir anda gerçekleştirir, sonu belli olmayan bir yolculuğa çıkar.

Camryn en yakın arkadaşı Natalie ile birlikte yaşamaktadır. Natalie erkeklere düşkün bir karakterdir, Damon'un 5 yıldır sevgilisidir. Bu süreçte, Camryn Damon'u arkadaş olarak görmektedir. Bir gün Natalie'nin ısrarları üzerine bir mekana giderler. Camryn'in sevgilisi Ian bir trafik kazasında ölmüştür ve Camryn erkeklerle arasına her zaman bir duvar örmektedir. Gittikleri mekanın sahibinin kardeşi olan Blake, Camryn ile iletişim kurmakta ama Camryn bundan rahatsız olmamaktadır. Birlikte daha sakin bir yere geçip konuşmaya başlarlar. Blake'in ısrarları üzerine Camryn bir şeyler anlatır. Bu sırada Damon gelir ve Blake'e saldırır. Camryn Damon'a kızarak derdinin ne olduğunu, Blake'le sadece konuştuğunu söyler. O anda Damon Camryn'e onu çok sevdiğini, buraya gelmediği takdirde Blake'in ona tecavüz edeceğini düşündüğünü söyler ve Camryn çok şaşırır. Damon'a Natalie'yi aldattığı için çok kızar. Camryn bu olaydan bir süre sonra Natalie'ye Damon'un onu sevmediğini kendisini sevdiğini, çok şaşırdığını ve Damon'a kızdığını söyler. Ama Camryn'i asıl şaşırtan Natalie'den yediği, tokat gibi beklemediği ihanet olur. Natalie çocukluk arkadaşı Camryn yerine Damon'a güvenir ve asıl Camryn'in Damon'da gözü olduğunu, bunu uzun süredir fark ettiğini söyleyerek ona iftira atar. Bunun üzerine Camryn Ian'ı hala unutamaması, abisi Cole'ün hapiste olması, babasından ayrılan annesinin başka bir erkekle mutlu olması, monoton hayatı eklenince aklına ilk gelen yer olan Idaho'ya otobüs bileti alır. Otobüs yolculuğu boyunca farklı insanlar görür. Otobüse Andrew adında biri girer. Camryn'in yanındaki koltuk boştur ve Camryn oraya oturmasın diye çantasını yanına koyar. Andrew Camryn'in arkasındaki koltuğa oturur. Camryn uyurken yüksek müzik sesinden rahatsız olur ve Andrew'dan müziği kısmasını rica eder. Andrew onun çok güzel olduğunu düşünür. Daha o andan aralarında bir şeyler olacağını anlar. Andrew Camryn'in yanına geçer. Bu yolculuk sürecinde birbirlerine yakınlaşırlar. Andrew beyin tümörü olan babasını ziyarete gitmek için Camryn'le istemeden de olsa vedalaşır. Ancak bu onların birbirlerini son görüşü değildir. Yolları çok kısa bir sürede tekrar kesişir. Birlikte tekrar yolcuğa çıkarlar. Bu süreçte birbirlerine karşı hislerini itiraf ederler. Camryn ve Andrew kaderin onlara oynadığı oyunlarından habersiz eğlenceli bir yolculuk geçirirler. Peki ya sonra?

Hiçliğin Kıyısında kitap finaline doğru gerçekleri bir bir ortaya çıkarır. Bu gerçekler birbirlerine kavuşmalarını engelleyecek midir ya da aşkın gücü her şeyi yener mi söyleyemem ama bu ikilinin aşkının kaderlerindeki gerçekleri değiştirecek kadar güçlü olduğu kesin.

J. A. Redmerski'nin Hiçliğin Kıyısında kitabı romantik ve duygusal içeriğiyle, eğlenceli yolculuğuyla, güzel müzikleriyle siz okuyucularını bekliyor. Andrew ve Camryn'in sırlarla dolu dünyasına, çılgın seyahatine eşlik etmeye ne dersiniz?

Hiçliğin Kıyısında Soruları ve Cevapları

Hiçliğin Kıyısında kimin eseri?

J. A. Redmerski

Hiçliğin Kıyısında türü nedir?

Yabancı Romanlar, Romantik Aşk

Hiçliğin Kıyısında kaç sayfa?

467

Hiçliğin Kıyısında Yorumları

guzel kitaba benzioo 😉
guzel kitap

05-10-2017 19:55

super amma biraz cox uzun olsaydi yaxsi olardi

19-11-2017 06:34

hiçliğin kıyısında serisi kaç kitaptan oluşuyor acaba?

15-12-2019 14:19

harika bir kitaptı çok güzel kurgulanmış devamını merak ediyorum

17-09-2022 20:03

hiçliğin kıyısında olduğum için adı hoşuma gitti aldım ama benlik kitap değilmiş

28-10-2023 13:15