Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever

Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever
Kitabın Yazarı:Esra Ezmeci Kitap Türü:Psikoloji Yayınevi:Destek Yayınları Yayınlandığı Yıl:2021 Sayfa Sayısı:296 ISBN:9786254410918 Kitap Puanı:7.8 / 10 | Yorum: 11

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:155,75 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever - Esra Ezmeci

Kitap Türü:Psikoloji

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever Özet

Kadınlar ve erkekler arasındaki farklılıkları anlatıldığı sekiz bölümden oluşan rehber niteliğinde bir kitaptır. Neden erkekler ve kadınlar çatışıyor altında yatan sebepler neler daha çok bu konular üzerinde durulmuştur. Şunu belirtmeliyim ki ilk akla gelen tavsiyeler verişi ve psikolojik olarak terimsel açıdan yoksun olması negatif yönleridir. Bunun yanı sıra pozitif yönü ise dilinin basitliği akıcı olmasını sağlamış birisiyle sohbet edermişçesine birisiyle dertleşiyormuş havasıyla yazılmıştır.Yazar sizden kitabı okumaya başlamadan önce bir defter alıp notlar tutmanızı tavsiye ediyor.Kitabı okuyup bitirdiğinizde ise kendi sorunlarınızı daha net bir şekilde görme imkanı sağlıyor. Eğer siz de ilişkiniz de problemler yaşıyorsanız ve bir uzman bakış açısıyla bir kitap arıyorsanız tam size göre bir kitap bu. Kitabı alıp okuyabilirsiniz.Keyifli okumalar.

Birinci Bölüm

Erkekler doğası ve kadın doğası neden farklıdır? Bu farklılıklar nereden geliyor sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Daha çok bu bölümde fizyolojik açıdan oluşan farklılıktan bahsedilmiştir. Örneğin ,erkek beyni ,kadının beyninden daha büyüktür.Veyahut erkek beynindeki sinir bağlantılarının ön ve arka loblarda.kadın beynindeki ise sağ ve sol yarımküreleri arasındaki yoğun olduğu görülmüştür.Bu bakımdan erkekler yön bulma ve kas kontrolü gibi alanlarda kadınların ise hafızası ve bilgiyi akılda tutması gibi alanlarda iyidirler.Bu farklılıkta çatışmalara sebebiyet vermektedir.

İkinci Bölüm

Erkek ne ister,kadın ne ister sorusunun üzerinde durulmuştur.Bir erkeğin en çok istediği şeyler,saygı ve takdir gösterilmesi,doyurulması ve ona ihtiyaç duyulması.Kadınların ki ise duygusal yakınlık ,anlaşılmak ve açık iletişim kurmak ,bağlılık.Örneğin bir kadın televizyon ilerken eşiyle onunla sarılmak ister.Erkekler ise daha az temasta bulunurlar.

Üçüncü Bölüm

İlişkiyi doğru tanımlamak kavramı üzerinde durulmuştur. Bir ilişkinin başlaması için gerekli olan şartlar üzerinde durulmuştur.Örneğin güven,paylaşım ve denge gibi.

Dördüncü Bölüm

Neleri yapıp ,neleri yapmamalıyız? Sorusu üzerinde durulmuştur. Örneğin,kadınlar için ilk buluşmada makyajı abartmamak.Erkekler açıdan ise uyumlu olmak adına kendi isteklerini görmezden gelmemesi.

Beşinci Bölüm

İlişkide vazgeçilemeyen olmak.Bu konu üzerinde durulmuştur.Örneğin,özgüvenli olmak.Dinlemeyi bilmek.Sevginizi hissettirmek gibi.

Altıncı Bölüm

İlişkinin gelgitleri konusunun üzerinde durmuştur.İlişkilerde bozulmalar olabilir.Önemli olan toleranslı olmak.Gerektiği yerde alttan alabilmek.Onu anladığınıza dair cümleler kurmak.Çatışmalar esnasında tavırlarınız oldukça önemlidir.İlişkinin seyri de o yönde ilerliyor.

Yedinci Bölüm

İncelikli tartışmanın yolları konusu üzerinde durulmuştur. Örneğin, sen şöylesin.böylesin demektense ben böyle düşünüyorum diyin.İletişiminiz ne kadar güçlüyse ,ilişkinizde o kadar problemsiz geçer.

Sekizinci Bölüm

Söylediğiniz şey aslında söylemek istemediğiniz şeylerdir.Bunun içinde öfke kontrolümüzü ilişkide sağlamalıyız.Sadece burada değil hayatın her alanında uygulamaya koymalıyız.

Editör: Suzan AKBULUT

Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever Soruları ve Cevapları

Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever kimin eseri?

Esra Ezmeci

Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever türü nedir?

Psikoloji

Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever kaç sayfa?

296

Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever Yorumları

sanki biri karşınızda ve onunla sohbet ediyormuşcasına yazılmış.ben beğendim.

28-08-2023 19:18

kitabı alıp okudum.gerçekten de editörün dediği gibi çok basit ve herkesin verebileceği tavsiyeleri vermiş.

26-09-2023 13:35

eh işte bir kitap

10-10-2023 17:36

yazardan daha iyisini beklerdim.beklentimin altında bir kitap olmuş.

14-10-2023 14:44

programınızı takip ediyorum.orda daha çok şey öğrendim.

25-11-2023 23:40

çok merak ettim bende aldım kitabı inşallah güzel çıkar

09-12-2023 15:13

daha iyisi olabilirdi

30-12-2023 01:31

çok başarılı bir kitap değerlendirmesi olmuş.elinize sağlık

10-01-2024 14:02

evliyseniz ya da sevgiliniz varsa ve hep tartışmalar yaşıyorsanız bu kitabımı alıp okuyabilirsiniz.işe yarayabilir bende yaradı.

12-02-2024 11:50

harika bir kitap mutlaka okumalısınız.

17-02-2024 11:53

editörün değerlendirdiği gibi çıktı kitap artık değerlendirmeleri okuyup alacağım kitapları.

28-02-2024 13:21

en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar