İlahi Nizam ve Kainat

İlahi Nizam ve Kainat
Kitabın Yazarı:Dr.Bedri Ruhselman Kitap Türü:Din / Tasavvuf Yayınevi:Ruh ve Madde Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:320 ISBN:9786056384509 Kitap Puanı:7.4 / 10 | Yorum: 28

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

İlahi Nizam ve Kainat - Dr.Bedri Ruhselman

Kitap Türü:Din / Tasavvuf, Gizem

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

İlahi Nizam ve Kainat Özet

Gün geçmiyor ki raflarda farklı hayat dersleri veren kitaplar sürekli kendilerine yer buluyor. Dr. Bedri Ruhselman’ın kitabı olan İlahi Nizam ve Kainat da bunlardan bir tanesi.

Kitap için aslında 1950lerin sonunda tamamlanmış diyebiliriz. Dr. Bedri Ruhselman Büyük Vazife Planından düzenleyerek oluşturduğu kitap yıllardır saklanmış ve yıllar sonra kitap olarak piyasaya sunulmuş.

Evreni ve kainatı anlama açısından farklı bilgiler barındıran kitap dini içeriği ile hiç kimsenin kaderini kontrol edemeyeceğini ve alnında ne yazılı ise onun olacağını vurguluyor. Dahası güzel bir geleceğin bizi beklediğini vurgulaması ise kendi söylemi ile oldukça ters düşüyor çünkü kitaba göre kaderi kimse bilemez ve kimse değiştiremez fakat güzel günler bizi bekliyor.

İlahi Nizam ve Kainat Soruları ve Cevapları

İlahi Nizam ve Kainat kimin eseri?

Dr.Bedri Ruhselman

İlahi Nizam ve Kainat türü nedir?

Din / Tasavvuf, Gizem

İlahi Nizam ve Kainat kaç sayfa?

320

İlahi Nizam ve Kainat Yorumları

50 sene öncesinin dili ile yazılmış anlaşılması neredeyse imkansız bir kitap.bu kitabı alan yanında sözlükte alsın.

21-04-2013 15:04

Sağır duymaz uydurur, kör görmez yine uydurur olmuş. Yorumunuz için.

23-04-2013 00:46

Kitabı aldım fakat yalın bir Türkçe ile yazılmadığından okumak çok zor.Nilüfer Gölcüklü

24-04-2013 12:15

Teknik ve yapısal olarak
-içindekileri yok
-kelime indeksi yok
-önsözü ve nasıl yazıldığına ait bilgi yokİçerik olarak
- Bir çok yerde aynı ifadeler neredeyse aynen tekrarlanmış. Hemen bir pargraf sonra veya başka bölümlerde aynısı

- İçerik olarak daha önce, Dr. Bedri bey'in yazdıklarından farklı bir yön yok. Tek farklılık kıyametin dünyaya nasıl geleceği. daha önce bu fikrini okumamıştım.

- Çelişkili ifadeler var: kıyametten ve dümnya yıkımında kurtulan kişiler KITALARIN yüksek dağ-tepelerinde kalmış (sayda 291) demesine karşın, sayfa 291'de aynı kişilerin KAYALIK ADALARDA bulunduklarını ve 300 yıl sonra KITALARA gitme kudretini bulacaklarını yazıyor!

- İnsan TEKAMÜLÜNÜN SON AŞAMASINDADIR demesine karşın, yine de tekamül etmek için yıkım gerekmektedir şeklinde çıakrıma neden oluyor.

-Dinsel ve özellikle Ku'an'daki bazı ayetleri hissedebiliyorsunuz: Grup grup yarı süptil'den çıkmak gibi. Kuran da da Cennete gidecekler gruplar halinde giderler. DAHA bir çok benzerlikler var am hepsini buraya aktarmam zor. Mesela zamanın "szin ölçünüzle farklı akması" gibi...

- Genel olarak kitapta bir kopukluk var. derleme toplama olduğu hissediliyor. Tam, blok bir kitap değil! Bazı yerlerde, varlık ve ruh kavramları birbirinin içinde gibi olmuş/karışmış. İnce okunduğu zaman bu fark ediliyor.

- Zaman ve madde konusu, zamanı analtma açısından ciddi bir bilgi içermiyor. Sathi zaman ve kürevi zaman konusu...

- Büyük yıkım sonrası kalan insanlarda bilinç kaybı ve BELLEK KAYBI oluyor ve nedenini bilmedikleri korku yaşıyorlar. Neden bellek kaybı olsun ki? Teorik olarak şok olsa da bellek kaybolmaz. Ancak Türk filmlerinde olan bir şeydir o ani bellek kaybı!

- İnsanlığın Dünyadaki izleri kaybolacak ve yıkımla silinecek, Tamam. Ancak dünyanın çevresindeki 3000 uydu, aydaki izlerimiz nasıl silinecek!

- Mu uygarlığının teknolojisinin nükleer ve atom gücünü kullandığı şeklinde bilgi var. Bu konuda elimizde hiç bir kanıt yok! İnsan türünün bir dönemde tam oalrak yok olduğu (veya tama yakın) konusunda hiç bir paleontolojik bulgu yok.

04-05-2013 13:45

Aslında şöyle bir mantıksal beklentim vardı. İlahi Nizam ve Kainat 1958'de yazılmış ve 2013 yılında açıklanacağı biliniyordu yazdırılanlarca. O zaman şunu beklerdim, bu gelecek bilgisine sahip bir merkezden yazılmış ise HİDROJEN atomu değil de bugün kullandığımız TEKİLLİK-SNGULARITY-İLK ÇORBA veya PLACK ZAMANI gibi bir ifade -kelime seçilmesi gerekmiyor muydu? Yani bu 2013 kelimeleri, gelecek kelimeleri ile değil 1958 kelimeleri ile yazılmış.

Mesela Dünyay gelip, dünya eksenini 23 dereceden 36 dereceye saptıracak gezegenin adı neden yok!

04-05-2013 13:46

Düşünmenin hayal kurmanın sonu yoktur insan ancak öğretilenlerle hayal kurar ilahi kitaplardan ne öğrenildi ise hayal kurulmuş ilahi tebliğ şeklinde kitap yazılmış sıra dışı bir şey değil

07-05-2013 21:36

Kitap turu bilim kurgu olmaliydi gencler.

08-05-2013 21:58

Yalı bir türkçe değil diyenlere çok çok gülüyorum..Yalın Türkçe değil diyenler kesin Amerikan Türkçesini konuşanlardır..Kitap O kadar yalın ve gerçek türkçeki Karışık konuları ilkokul mezunu bile anlayabiliyor..

15-05-2013 11:38

YOLUM ve YOLA DEVAM adlı yayınladığım kitaplarımda bu tür hiç bir bilgim olmadan yaşadıklarım ve yaşadığım ın kökünü ve anlamını öğrendiğim için mutluyum. İnsanlıga bu bilgileri yıllar önce bildirdiklerini öğrenmek güzel.

28-05-2013 13:30

Anlayana saz anlamayana davul zurna az. Yaptığınız açıklamalar, Türküm Doğruyum Çalışkanım Atama İZİNDEYİM'den farkı ne ?

01-10-2013 15:03

Arkadaslar, bu kitabi anlayabilmek için once Sayin Alan Kardec'in 5 temel eserini okumali ve daha sonra Dr. Bedri Ruhselman'in Ruh ve Kainat, Ruh ve Madde, Sadiklar Plani, Tanri gibi kitaplarini okumalisiniz. Yoksa bu kodlarla dolu Ilahi Nizam ve Kainat kitabini direk okumakla hiç birsey anlayamazsiniz. Ayni Kuran'i Kerimi okuyup anlayamadiginiz gibi.

11-11-2013 14:45

Kitap, alt yapısı olmayanlar için anlaması zor bir kitap evet. Ama anlayan için büyük bir kıymet... Dil sorunu yaşayanlar için günümüz türkçesine uyarlanmış hali piyasada mevcut.. Yıllarca beklediğim bir kitaptı kavuşmuş olmaktan son derece mutluyum.. Dilerim herkes kendi idrakince maksimum düzeyde fayda bulur.

26-11-2013 03:53

yüce kitabımız kura ı kerim örnek verilmiş yorumlarda oysa kitabımız gayet anlaşılır bi kitap

29-11-2013 20:07

kitap kendi kendini ispat ediyor.eliştirilecek tek bir cümle yok!

05-01-2014 22:22

bence herkes kendi anlayış hali ile yorum yapıyor gayet normal dunya negatif ve pozitif versiyona tabidir ve bu kitap ikisinede hitab ederek farkındalıgımızı acma niteliği tasıyor tabiki bu kitabı okurken nano teknolojisinin tarifini beklemeyi cunki bu kitap 54 yıl once bilgisayar olmadıgı bir dönemde yazılmıs veya derlenmiş yorumları negatıf olan arkadaşlarda bilsinki bu kitap anlayabilsinler idrak edebilsinler diye 54 yıl bekletilmiş ve bence bi 50 yıl daha beklemesi gerekiyormuş cunki hala eleştiri okları alıyor

05-01-2014 23:19

niçin kimse kitabın gerçekleşen kehanetlerine değinmemiş?

24-01-2014 13:14

Ben okudum ve hiç bir şey anlamadım

22-02-2014 01:30

bu kitabı almak istiyorum nerden sipariş edebilirim

06-04-2014 10:47

Gerçekleşen bir kehanet mi arıyordunuz. O zaman çok uzağa gitmeye yada yüzlerce yıl beklemeye ne gerek var... Kuran okuyun hangi ayeti gerçekleşme di ki?

22-08-2014 09:41

BEN OKUDUM GERÇEKTEN GÜZEL BİR KİTAP HER BİREYİN OKUMASI LAZIM.BİR BAŞLADINMI BIRAKAMIYORSUN

14-10-2014 07:29

ilham vardır fakat bu ilhamın 2türlü olduğuda bilinen bir gerçektir.kaynağın rahmani mi yoksa şeytani mi olduğunu bir insan kamil değilse anlayamaz.eseri okumadım ama kaynağın rahmani olmadığı kesin.

21-01-2015 10:15

gülünç, degersiz, saçma, zekaya bir hakaret.

19-05-2015 19:25

dünyanın ve evrenin bize maddeyi öğrettiği, ruhun tesiri olmadan vücudumuzunda bu madde olduğu, ruhun bedenden çıktığında (ölümün) bedene tesirinin bittiğinde onun da sadece bir madde olduğu ve hareketsiz kaldığı, kıyametle yaşanacakların dünya ya yani maddeye bağlanmamayı sağladığı, artık dünya da kalmak istemeyecek kadar bu dünyadan uzaklaşmak isteyeceğiniz, ve madde ile ancak bağını koparabilenlerin sevgi planı olan yarı suptil bir alem olan cennet diye adlandırılan yere gideceği, oradaki tekamül ile daha üst süptil (maddde nin olmadığı) boyutlara gideceği, kıyamet sonrası bu yerle bir olmuş dünyada kalanların olacağı, bu kalanların hafızalarını kaybedip eski ile ilgili hiçbirşey hatırlamayacağı, çünkü kutupların ters yüz olması ve manyetik alanın değişimi ile unutulan hafıza ile taş devrine dönüş olacağı, bu kalanların bu tekamülü yeniden başlayacak olan yeni ruhlar için doğacakları anne ve babalar olacağı..dünyanın maddeyi öğrenmek için gelen ruhlar için bir tekamül yeri olduğu...

20-04-2016 22:30

bu kitabı çoğunun hatta büyük bir çoğunun anlamaması gayet normal ben daha kitabı almadım ama buna benzer konular hakkında baya bilgi sahibi oldum büyük araşkırmalarım ve deneyimlerim sonucu bu kitabı anlamak demek kainatı yaradılışı ve o yaradılıştaki sistemi anlamak demek bu da büyük bir erdeme mertebeye ulaşmak demek bana göre hayat sadece doğ büyü ye iç yat para kazan değil islamda namaz kıl oruç tut dua oku bu değil asıl iş bunların ilmini bilerek yapmak namaz kılıyosun ama niye kılıyosun ondaki erdem ne bunu bilmek gerek besmele çekiyosun besmeledeki asıl ggizli olan sırrı bilmek gerek suyun sırrını bilmek gerek neden vücudumuzun %80 i su neden her canlı suya ihtiyaç duyar insanlar hayvanlar doğa neden suyun bi tadı şekli kokusu yok bunları bilmek gerek asıl hayat bunlar işte bunları bilmiyorsanız boşuna yaşıyor boşuna ibadet ediyor boşuna dua okuyorsunuz

25-05-2016 16:08

bazı spiritüel kaynakları bir zaman hazmedip yıllarca devre sonunun son bilgisini oyle anlayabiliriz. maddenin bilgisi yukarı'nın insanlığa hazırda beklettiği ve idrak seviyesinin yeterli doygunluğa geldiği ve türkiyenin de müsait (!) olduğu zamanda bu aşamaya gelmiş varlıkların bilgilenme ve o bilgiyle hayatına devam edecekleri zamandır. bilim adamlarına da önemli mesajlar var. durumumuzun görünmeyeni izah eden ikinci tebliğ. ilki sp.

02-09-2017 17:36

günümüz türkçesine çevrilmiş eseri pdf olarak okuyabilirsiniz..

bence kitap karanlıkta kalan bir çok soruya cevap veriyor.. mesela neden öyle değilde böyle dersiniz bazen.. isyan etmek gelir içinizden bazen.. kitap; tüm yaşanan şeylerin nedenini ve sebebini açıklıyor..

kutsal kitaplarıda okumak lazım öncesinde.. mesela ben kuranikerimin türkçesini okumuş, hakkında derin derin düşünmüş bir kişiyim.. ilahi nizam ve kainatı okuyunca ayetlerin derinine indim.. yani aslında kastedilen şeyi anladım.. bir çok sırra vakıf oldum..

bu kitabı herkes anlayamaz birde o var.. yani bunu kibirden söylemiyorum yanlış anlamayın ama herkesin idrak ve tekamül seviyesine göre bir kitap değil bu.. belki benim için bile fazla açıklayıcıdır.. ben bile onun içinde yazan bilgileri tam olarak hazmedebildiğimden emin değilim.. yani benim tekamül seviyem kitapta yazan gerçekleri hazmedebilecek kapasitede mi?? bundan emin değilim....

08-10-2017 05:23

buradaki ilahi nizam ve kainat eleştirisi biraz hafif kalmış daha detaylı bir eleştiri bulmaya çalışıyorum yardımcı olur musunuz

13-12-2019 23:57

bedri ruhselman kehanetleri bu kitapta mı yer alıyor?

18-09-2022 23:31

en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Madalyonun İçi Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Öykü Hikaye Kitapları Yabancı Romanlar Komik Kitaplar Yerli Romanlar Macera Kitapları Gizem Kitapları Tarihi Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Korku Kitapları Psikoloji Kitapları Felsefe Kitapları Fantastik Kitaplar Din / Tasavvuf Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Biyografi Kitapları Deneme Kitapları Politik Kitaplar Beslenme Diyet Kitapları Gerilim Kitapları