Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
Kitabın Yazarı:İlhami Algör Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:İletişim Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:65 ISBN:9789750516832 Kitap Puanı:6.6 / 10 | Yorum: 9

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:36,50 TL KitapYurdu:36,60 TL e-kitap,pdf,epub: *

6.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku - İlhami Algör

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Özet

İlhami Algör, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku adlı kitabında, okuru farklı anlatım tarzı ve kısacık hikayesiyle baş başa bırakıyor. Kitapta çok fazla mecaz olsa da, yazar ara sıra okuyucuya nefes aldırmayı da unutmamış. Kitapta belirgin olarak yalnızca üç karakter var gibi gözüküyor. Bunlar Müzeyyen, kızı ve kocası. Küçük kızın ve kocasının adı ise bilinmiyor. Hikaye Müzeyyen'in kocasının ağzından anlatılmış.

Farklı tarzı ve altını çizdiren birçok cümlesiyle bu kısa öyküyü anlatmak pek mümkün olmasa da, kısaca özetlemeyi deneyelim:

Müzeyyen yıllar önce bir kez evlenmiş, hamile kaldığı sırada, henüz karnı bile şişmemişken kocasını bir trafik kazasında kaybetmiştir. Tek başına bir kız çocuğu dünyaya getirmiş, kızı bir yaşına bastığında da esas oğlanımızla evlenmiştir. Kocası her kızın yüzüne baktığında trafik kazasında ölen babasının yerinde onu görse de ufaklığı çok sevmiştir.

Müzeyyen ile kocası birbirlerini sevmekte, kendilerinden de öte birbirlerini tanımakta, tamamlamaktadırlar. Müzeyyen ev hanımı, kocası ise öykü yazarıdır. Müzeyyen'in yegane işi kocasının öykülerini eleştirmek, ona tavsiyeler vermektir.

Bir akşam, kocası öykü yazmakta, Müzeyyen ise bir köşede oturmaktadır. Adam hikayesini tamamlayamaz, dışarı çıkıp dolaşmaya karar verir. Saatlerce sokaklarda yürüdükten sonra, gece yarısı eve gelir. Karısı ve kızını uyandırmamak için büyük çaba harcar, fakat zaten karısı da kızı da evde yoktur. Yatak odasındaki eşyalar toplanmış, kıyafetler alınmıştır. Ne yapacağını düşünür, o sırada telefon çalar fakat açtığında Müzeyyen'in sesini değil, slow bir müzik sesi duyulur. Densizin biri şaka yaptığını sanmaktadır herhalde. Düşünür, düşünür ve sonra yatağa girer. Yapacak bir şey yoktur, olan olmuştur işte. Ertesi sabah Müzeyyen telefon eder, mutlu bir sesle buluşmak istediğini söyler. Nitekim buluşurlar da. Adam giderken Müzeyyen sever diye kürt böreği almış, Müzeyyen ise aynı sebepten çörek almıştır. Fakat Müzeyyen çayın yanında kürt böreği değil, kendi aldığı çöreklerden yer. Her şey ortadadır işte, Müzeyyen ayrılmak istemektedir. Başka biri var, diye düşünür adam. Fakat olan olmuştur işte.

Yazan: Miraç Elif Kanbay

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Soruları ve Cevapları

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku kimin eseri?

İlhami Algör

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku türü nedir?

Yerli Romanlar

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku kaç sayfa?

65

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Yorumları

ben filmini izlemiştim sıkıcıydı kitabı da aynı mı bilmiyorum

10-06-2015 20:11

kitabını okumadım ancak filmi beni çok etkiledi.gerçekten çok iyi iş çıkarılmış.

10-06-2015 23:37

okurken çok sıkıldım kısa olması avantaj uzun olsa okunmazdı

24-12-2015 00:27

gerçekten farklı bir çıkış tebrikler... 👏👏

28-12-2016 09:49

kitap çok kısa ayrıca kitabı anlamak çok güç.

15-01-2017 16:08

ya arkadaşlar fakat müzeyyen bu derin bir tutku kitap özeti bu kadar mı fazla kısa olmamış mı bizden hoca uzun özetini istedi içinde konusu ana fikri karakter analizi vs olması gerek detaylı özet yani öyle yazsanız?

11-11-2019 13:24

şimdi filmini izledim kitabın konusu ile filminki aynı mı ilgimi çekti okumak istiyorum

20-04-2022 16:11

ayy filmini izleyeyim dedim sıkıldım bıraktım sadece sonunu merak ettim kitabını düşünemiyorum bile

31-01-2023 20:57

bu nasıl bir kitap başlığıdır okusam ne olur okumasam ne olur

06-11-2023 22:45