Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

İlhami Algör Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yerli Romanlar
Yayınevi:İletişim Yayıncılık
Yayınlandığı Yıl:2014
Sayfa Sayısı:65
ISBN:9750516832
Kitap Puanı:
5.7 / 10 | Oy: 549 | Yorum: 5
Editör Puanı:6
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:6,63 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

5.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Arka Kapak Bilgisi

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Özeti

İlhami Algör Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku


İlhami Algör, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku adlı kitabında, okuru farklı anlatım tarzı ve kısacık hikayesiyle baş başa bırakıyor. Kitapta çok fazla mecaz olsa da, yazar ara sıra okuyucuya nefes aldırmayı da unutmamış. Kitapta belirgin olarak yalnızca üç karakter var gibi gözüküyor. Bunlar Müzeyyen, kızı ve kocası. Küçük kızın ve kocasının adı ise bilinmiyor. Hikaye Müzeyyen'in kocasının ağzından anlatılmış.

Farklı tarzı ve altını çizdiren birçok cümlesiyle bu kısa öyküyü anlatmak pek mümkün olmasa da, kısaca özetlemeyi deneyelim:

Müzeyyen yıllar önce bir kez evlenmiş, hamile kaldığı sırada, henüz karnı bile şişmemişken kocasını bir trafik kazasında kaybetmiştir. Tek başına bir kız çocuğu dünyaya getirmiş, kızı bir yaşına bastığında da esas oğlanımızla evlenmiştir. Kocası her kızın yüzüne baktığında trafik kazasında ölen babasının yerinde onu görse de ufaklığı çok sevmiştir.

Müzeyyen ile kocası birbirlerini sevmekte, kendilerinden de öte birbirlerini tanımakta, tamamlamaktadırlar. Müzeyyen ev hanımı, kocası ise öykü yazarıdır. Müzeyyen'in yegane işi kocasının öykülerini eleştirmek, ona tavsiyeler vermektir.

Bir akşam, kocası öykü yazmakta, Müzeyyen ise bir köşede oturmaktadır. Adam hikayesini tamamlayamaz, dışarı çıkıp dolaşmaya karar verir. Saatlerce sokaklarda yürüdükten sonra, gece yarısı eve gelir. Karısı ve kızını uyandırmamak için büyük çaba harcar, fakat zaten karısı da kızı da evde yoktur. Yatak odasındaki eşyalar toplanmış, kıyafetler alınmıştır. Ne yapacağını düşünür, o sırada telefon çalar fakat açtığında Müzeyyen'in sesini değil, slow bir müzik sesi duyulur. Densizin biri şaka yaptığını sanmaktadır herhalde. Düşünür, düşünür ve sonra yatağa girer. Yapacak bir şey yoktur, olan olmuştur işte. Ertesi sabah Müzeyyen telefon eder, mutlu bir sesle buluşmak istediğini söyler. Nitekim buluşurlar da. Adam giderken Müzeyyen sever diye kürt böreği almış, Müzeyyen ise aynı sebepten çörek almıştır. Fakat Müzeyyen çayın yanında kürt böreği değil, kendi aldığı çöreklerden yer. Her şey ortadadır işte, Müzeyyen ayrılmak istemektedir. Başka biri var, diye düşünür adam. Fakat olan olmuştur işte.

Yazar: Miraç Elif Kanbay

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Yorumları

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Yorum ben filmini izlemiştim sıkıcıydı kitabı da aynı mı bilmiyorum

10-06-2015 20:11 !!

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Yorum kitabını okumadım ancak filmi beni çok etkiledi.gerçekten çok iyi iş çıkarılmış.

10-06-2015 23:37 !!

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Yorum okurken çok sıkıldım kısa olması avantaj uzun olsa okunmazdı

24-12-2015 01:27 !!

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Yorum gerçekten farklı bir çıkış tebrikler... 👏👏

28-12-2016 09:49 !!

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Yorum kitap çok kısa ayrıca kitabı anlamak çok güç.

15-01-2017 16:08 !!

Yorum Yaz

:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.