Evrenden Torpilim Var

Evrenden Torpilim Var
Kitabın Yazarı:Aykut Oğut Kitap Türü:Kişisel Gelişim Yayınevi:Dharma Yayınları Yayınlandığı Yıl:2011 Sayfa Sayısı:263 ISBN:9789944986816 Kitap Puanı:8.5 / 10 | Yorum: 22

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Evrenden Torpilim Var - Aykut Oğut

Kitap Türü:Kişisel Gelişim

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Evrenden Torpilim Var Özet

Kitap 5 ana bölümden oluşmaktadır. Günlük hayatta karşımıza çıkan olumsuzluklardan kurtulmanın yolunu bize akıcı ve sade bir dil ile vermektedir. Kitapta verilen egzersizleri bizzat kendim uyguladım ve muhteşem sonuçlar aldım. Evrene her daim iyi mesajlar göndermek dileklerimi sunuyor ve kitabın özetine geçiyorum.

1. Bölüm: Tanıştırayım

Bu bölümde Evren’in, EGO’nun ne olduğunu, hayat amacının ne olduğunu basit bir dil ile anlatılmış. Hayatımızın amacı DENEYİMLEMEK VE KEYİF ALMAKTIR.

Evren ise bizim istediğimiz şeyleri, yaydığımız enerji doğrultusunda pozitif veya negatif olarak bize sunmaktadır. Hayatta başımıza gelen her şeyin sorumlusu, BİZİZ. O, bu, şu, anne, baba, yan komşu değil. Evren'e verdiğimiz mesajlar, yaşadığımız olaylar üzerinde üstün bir etkiye sahiptir. Evren var olduğundan beri böyledir. İnsanın istediği her şeyi, insanın yaydığı enerji doğrultusunda yapmak zorundadır.

2. Bölüm: Yemeğiniz de Kullanılacak Olan Malzemeler

Bu bölümde Çekim Yasası'ndan, kullandığımız kelimelerin, başımıza gelen olayları nasıl etkilediğinden, ego denilen şeyin aslında biz olduğundan bahsedilmiş. Ego aslında çocuklukta başımıza gelen küçük olaylardan çıkardığımız sonuçların gelecek hayatımıza yansımasıdır. EGO’yu yendiğimiz zaman içimizi daraltan, kendimize olan güvenimizi sarsan olaylardan arınmış oluruz. Bu konuda Evren'den istediğimiz şeyler ve bu şeyler olurken EGO’ya yenilmemek ve kullandığımız kelimeleri pozitif olarak seçmek bizim hayrımıza olacak ve istediğimiz şeyin tam istediğimiz gibi elimize ulaşmasında bize katkısı olacaktır.

3. Bölüm: İstemek ya da İstememek

Evren'den bir şeyler istemekten geçen iki bölüm boyunca bahseden yazarımız bu bölümde nasıl isteyeceğimizden bahsetmiş, bunun sırlarını bizimle paylaşmıştır. Evren' den bir şeyi isterken ve bu istediğimiz şeyin oluş sürecinde EGO’ya yenilip negatif fikirler üretmemek, Evren'e doğru mesajlar iletmek ve istediğimiz şeyi doğru bir şekilde almak ayrıntılı bir şekilde, yazarımızın başından geçen olaylarla desteklenerek anlatılmıştır. İstemenin basamaklarından bahsedilmiş, istediğimiz şey hakkında ilk fikrimiz, sonrasında Evren’in bize göz kırpışları(önümüze çıkan fırsatlar), seçimlerimiz önemli yer kaplar ve asıl önemli olan ise bu süreç boyunca pozitif olarak durabilmek, negatif tarafa fazla geçmemektir.

4. bölüm: Bazı Tanıdık Senaryolara Birlikte Göz Atalım

Şimdiye kadar olan bölümlerde verilen teorik olan bilgileri kendi hayatından sunduğu kesitler ile günlük yaşantımızda nasıl uygulayacağımızı basit ve günlük bir konuşma diliyle anlatılmıştır. Gün boyu başımıza gelen kötü olaylara dahi gülümseyerek kalabilmek, enerjimizi düşürmemek, negatif düşüncelere çok dalmamak, dalsak dahi hemen çıkmanın bir yolunu bulmak. Kötü düşünürsek eğer evren bu kötü düşüncelerin enerjisini alır ve kötü düşünceler peşimizi bırakmaz burada biraz çekim yasası işin içine girmektedir. Kötü düşünce, mutsuzluğu, iyi düşünce mutluluğu bize sunmaktadır. Pozitif düşünceler içerisinde en kötü olaylara bile gülümsemek ve gereken egzersizleri yapmak güzel bir gün geçirmek ve Evren'e gereken mesajı doğru bir şekilde vermek için gereklidir. Bu gereken egzersizleri ise beşinci bölüm de fazlasıyla açıklamıştır.

5. Bölüm: Hâlâ Hayattaysanız egzersizler

Bu bölümde bir önceki bölümde bahsedilen egzersizler verilmiştir. Şükür egzersizi, Çatallama egzersizi, Ego ile konuşma egzersizi, İşleri asistanınıza yükleme egzersizi, Yaratım panosu egzersizi, Odak değiştirme egzersizi.

Şükür egzersizi; her sabah veya her gece uyumadan önce hayatımızda memnun olduğumuz şeylere şükretmek egzersizidir.

Çatallama egzersizi; hayatımızda memnun olmadığımız ve sürekli düşündüğümüz olumsuzlukları kafamızın içinden atabilme egzersizidir.

Ego ile konuşma egzersizi; Ego'nuz sizi ele geçirmeye başladığı sıralarda yalnız kalınabilecek ve kendi kendinize egonuz ile konuşup onu yatıştırma egzersizidir.

İşleri asistanınıza yükleme egzersizi; asistan diye bahsedilen kişi Evren’dir. Siz üstünüze düşeni yapın ve gerisini Evren’e bırakın.

Yaratım panosu egzersizi; yapmak istediğiniz şeyi kafanızda canlandırın, sanki gerçekten onu yapıyormuş gibi hissedin ve beyninizi ona yönlendirin. Bu teknik bilimsel yönden kabul edilmiş bir yöntemdir.

Odak değiştirme egzersizi; moralinizi bozan olaydan kaçarak, o olayla hiç alakası olmayan bir iş yapın ve o sırada moralinizi bozan, enerjinizi düşüren olaydan uzaklaşın.

Editör: Senanur KARAKUZULU

Evrenden Torpilim Var Konusu

Kişisel gelişim kitapları oldum olası beni kazık yediğime dair bir hisse sokarlar fakat belki ufakta olsa faydalı bir şey olur içinde diye okumadan da edemem. Pek çok açık göz de bunu bildiği için saçma şeylerden de oluşsa kişisel gelişim adı altında kitaplar yayınlar ve çoğu da oldukça iyi para kazanır.

Özellikle dünyada çok ses getiren belki de edebiyat dünyasının en büyük kazığı diyebileceğimiz Secret ile de bu tarz kitaplar daha da arttı. Bu yüzden birçok kişi resmi eline alıp zengin olmanın hayali ile yaşarken zengin olan tek kişi bu kitabın yazarı oldu.

Aykut Oğut'da Türkiye'de kişisel gelişim kitapları yazarlarından biri ve kitaplarında işe yarar şeyler bulmak mümkün. Evrenden Torpilim Var kitabında da yine tek sayfaya sığabilecek işe yarar şeyleri koca bir kitaba serpiştirerek kitap adı altında sunuyor.

Kitabın başlığında yer alan İstemek Olmanın Yarısıdır aslında çok doğru ama bir o kadar da eksik. Yanında Diğer Yarısı da Çok Çalışmaktır olsaymış daha iyi olurmuş ki kitap da aslında size sayfalar dolusu bunu anlatacak.

Evrenden Torpilim Var Soruları ve Cevapları

Evrenden Torpilim Var kimin eseri?

Aykut Oğut

Evrenden Torpilim Var türü nedir?

Kişisel Gelişim

Evrenden Torpilim Var kaç sayfa?

263

Evrenden Torpilim Var Yorumları

Hayatımda okuduğum en güzel kitap bence çok beğendim.

10-04-2013 21:18

kitabı mutlaka alıcam mutlaka

Hüseyin Gürkan Kidir • 20-04-2013 23:29

Bu kitapta farklı olan ne var?

10-06-2013 23:27

Bu kitap benim hasta babaanne mi hastahanede beklerlen orda tesadüfen buldugum bir kitap.Babaannemi kaybettim.Bu kitap benim için manevi olarakta çok önemli bir kitap. Sanki bana verilmis bir sifre gibi.

Zübeyde Kirikci • 05-07-2013 16:03

DİĞER YARISI ÇOK ÇALIŞMAKTIR DİYORSAN KİTABI YA OKUMADIN YA DA OKUDUĞUNDAN BİRŞEY ANLAMAMIŞSIN DEMEKTİR

15-07-2013 11:38

Harika bir kitap ve aykut beye tessekkur ediyorum hayatımı degistirmeye yardımcı oldu

07-09-2013 02:35

MERHABA AYKUT BEY KİTABINIZ HARİKA BENİM YAŞAM KALİTEMİ ARTTIRDI KESİNLİKLE ÇOK ETKİLİ TÜM SEVDİKLERİMEDE TAVSİYE EDİYOUM ÇOK TEŞEKÜRLER SİZE SAYENİZDE 3 YAŞINDAKİ OGLUMA DAHA İYİ BAKIYORUM VE ANLAŞIYORUZ BENİM OGLUM ÇOK AKLILI VE ÇOK BÜYÜK İNSAN OLACAK EVREN BANA KOCAMAN TORPİL YAPTI BANA CEVAP YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM SERAP SARAÇBAŞI FAC

17-11-2013 01:50

Aykut bey kitabınız çok güzel çok doğru konuları ele almışsınız.

16-12-2013 11:33

Aykut Bey bu kitabınızı benim lisedeki psikoloji hocam tanıttı ve bende oradaydım herkes kitabınıza hayranlıkla övgüler yağdırdı. Ben henüz okuyabilmiş değilim bu yüzden sadece hocamızın tanıttığı kadar yorum yapabileceğim. Bence kitabınız kişisel gelişim kitaplarının en iyisi. Aslında kişisel gelişim kitabı gerçekte böyle bir kitap olmalı ancak günümüz yazarlarının çoğu kişisel gelişim kitaplarının hakkını verebilmiş değiller.Siz hakkını veren nadir yazarlardansınız benim görüşüme göre. Kısaca özetlemek gerekirse kitabınız kişisel gelişim kitabı dediğimiz o insanı "kazık yeme" hissine sokan yazı dizisi değil de gerçekten kişiliği, insanı ve düşünceleri eğiten bir kitap olduğunu hissettiriyor bana. İnsanlara her zaman bu hissi hissettirmeniz dileğiyle...

18-12-2013 01:29

bu kitabi okucam ve eğer istediğim bir kitap değilse hepinize güzel sözler söyleceğim... :D unutmayın hayat hepimize farklı dillerde konuşur ve bizler aynı dilde konuştuklarımızla beraberiz...

15-06-2014 15:23

yani hayatımda okudugum en güzel kitap olmasada güzel bir kitap

31-12-2014 23:13

bir yolculuk sirasinfa ogretmenle tanistim o.tavsiye etmisti

25-01-2015 12:15

hiç güzel değil
şaka şaka çok güzel

03-09-2015 13:48

arkadaşlar bu kitabı ben bi haftada bitirdim şöyle ki kısa ve net okudukça devamının nasıl olduğunu merak edeceksiniz şiddetlee tavsiye ederdim de kitabı okuduğum için rica ediyorum bu kitap hayatta neyi isteyeceginizi nasil isteyeceginizi kendinizi her yerde duraklamayi kaybettiğine bişeyi emin olduğunda bile azimlee düştüğü yerden kalkıp dewam edeceginizi öğreten bi kitaptır ve bu adam bundan ne kadar para kazanirsa kazansın 10 katı fazlası da helaldir..

29-09-2015 03:42

çok sevdim.insanın kendine güvenini artıran bir kitap.anlatım çok açık ve ne
net :)

16-11-2015 17:25

arkadaşlar kişisel gelişim için sene 1978 de çıkan ve 131 baskısı olan kitabı tavsiye ediyorum kitabın adı : biji başkanin hayati hadi biji biji görüşürüz ;)

25-12-2015 18:18

cok hevesle okumaya basladim "evrenden torpilim var" cazip geldi bana aldim ama hic bana gore degilmis . malesef.ama oneririm herkez benimle ayni fikirde olmaz . benim gibi yorumlamayanlarin isine yarar aslinda okuyun bende yorumlarinizi merak ediyorum

24-02-2016 12:19

bu kitapi okudukdan sonra yazarin dediklerini hayatimda uygulamaga basladim ve gercekden buyuk etkisi ola bildi diye bilirim manevi guc verdi bana hayata farkli acidan bakmaga basladim cok guzel ben cok begendim

04-05-2016 22:54

ben de yeni okumaya başladım.gerçekten devamını merak ettim.

10-11-2017 11:22

evrenden torpilim var beklediğimden daha iyi bir kitap çıktı kişisel gelişim kitaplarını zor beğenirim ama aykut oğut güzel yazmış tavsiye edeceğim kitaplardan bir tanesi

15-12-2019 15:22

kitabı beğendim konusu bana hitap ediyordu sürekli olumsuz düşünceler içindeydim hayat bana hep ters davranıyor gibi hissediyordum o açıdan bana faydası oldu tavsiye ederim

05-05-2022 18:09

okur yorumları karmaşık editör puanı 10 alıp okuyacağım umarım pişman olmam

17-02-2023 20:41

en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Madalyonun İçi Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Kitaplardan Korkan Çocuk Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Yabancı Romanlar Romantik Aşk Kitapları Erotik Kitaplar Öykü Hikaye Kitapları Komik Kitaplar Yerli Romanlar Macera Kitapları Polisiye Kitaplar Tarihi Kitaplar Gizem Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Fantastik Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Felsefe Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Şiir Kitapları Politik Kitaplar Gerilim Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Deneme Kitapları Günlük Anı Kitapları Biyografi Kitapları