Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu
Kitabın Yazarı:Christina Daniels Kitap Türü:Biyografi Yayınevi:Martı Yayınları Yayınlandığı Yıl:2015 (10-09-2015) Sayfa Sayısı:352 ISBN:9786053487852 Kitap Puanı:7.9 / 10 | Yorum: 79

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu - Christina Daniels

Kitap Türü:Biyografi Çeviren:Özlem Gültekin

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu Özet

Aamir'in film yapımcısı babası Tahir'in evine hikaye anlatımı için sık sık ziyaretler olur. Bu sıralar 8 yaşında olan Aamir ilgiyle onları dinler. Bu ziyaretler yıllarca devam eder ve Aamir 12 yaşına geldiğinde babası onun da fikrini almaya başlar. Ancak babası Aamir'i bu sektörden uzak tutmaya da çalışır. Aktörlük, yapımcılık gibi işlerde her türlü zorluğu, başarısızlığı, başarıyı yaşamış olan Tahir'in çocukları için farklı hayalleri vardır. Babası Aamir'in mühendis ya da doktor olmasını ister. Elbette Tahir bütün iniş çıkışlara rağmen bu endüstrinin bir parçası olarak kaldığından Aamir de film yapımı sürecini farklı şekillerde öğrenir. Aamir'e göre sinemanın temel amacı insanları eğlendirmektir.

Aamir yaptığı bir röportajda çocukluğuna dair en mutlu olduğu anlardan birinin, annesinin ona bisiklet alması olduğunu söyler. Tahir'e göre Aamir sorunsuz bir çocuktur. Babası, henüz beş aylıkken Aamir'i yerde cansız yatarken görür ve beş dakika boyunca suni teneffüs yapar. Kendine geldiğinde ise hemen hastaneye giderler. Yaşadıkları en tatsız olayın bu olduğunu söyler.

Aamir hayvanları ve kitapları çok sever. Çocukluğunda ailesi hayvan beslemesine çok sıcak bakmadığından yetişkin olduğunda birçok evcil hayvan edinir. Ailesi ve çevresi Aamir'in çekingen, içine kapanık bir çocuk olduğunu söyler. Hatta kuzeni Mansoor "Aamir'in oyuncu olmak istediğini öğrendiğinde bazı endişeleri olduğundan bahseder. Onun gibi utangaç birisinin kameraların karşısında nasıl konuşacağını merak etmiştim." der ve tamamen rahatlamasının yıllar aldığını söyler. Aamir tenis, satranç ve rubik küpüne ilgi duyar, hatta okul yıllarında tenis şampiyonu olmuştur.

Aamir'in okul arkadaşlarından Aditya, ailesinin de film sektöründe olması sebebiyle yapımcılığa ilgilidir ve ilk kırk dakikalık kısa filmini çekmeye başlar. Aamir de ona katılır ve bu macera onun tutkusunu keşfetmesine yardımcı olur.

80'lerin sonlarında Aamir'in adını duyurduğu, artık gençlerin idolü olduğu, eleştirmenlerden iyi not alan, ödülleri kapan filmler olur. Her biri Hint sinemasının klişelerinden uzaktır ve sinemaya yeni bir nefes getirir.

Dil, Aamir'in Qayamat Se Qayamat Tak'ın ardından imzaladığı bazı filmlerden sonuncusudur ancak bunlar Qayamat Se Qayamat Tak'ın başarısını yakalayamayınca Aamir kendinden şüphe etmeye başlar. O yıl başarısızlıkların çok fazla olduğu bir yıl olur ve Aamir'in aktör olarak tekrar ciddiye alınması için küçük başarılar yeterli olmaz. Aamir ile rol alan Salman Khan büyük bir ilgi çeker ve Aamir onunla kıyaslanmaya başlanır. Elbette durum Aamir lehine gelişmez. İzleyiciler ve eleştirmenler Aamir'i tek filmlik bir mucize olarak isimlendirmeye başlar. Bu şartlar altında "Dil" onun kariyerinin en önemli filmlerinde biri olur. Diğer filmdeki karakterinden bir hayli farklı olan yeni karakteri başarıyla oynamasının ardından Dil zirveye tırmanır. Böylece Aamir kendini ispatlamış olur. Ve bu film ona "çikolata oğlan" lakabını kazandırır.

Aamir ilk evliliğini Reena ile yapar. Fakat bu evlilikten ailelerinin haberi yoktur. Tahir gelinini hemen kabullenir ancak Reena'nın ailesi kabullenmekte zorlanır. Reena'nın babası Bay Dutta rahatsızlanıp hastaneye kaldırılır. Aamir kayınpederini orada ziyaret eder bu davranışıyla onun onayını kazanır. 16 yıl süren bir evliliktir bu. Aamir bir röportajında "O 18 yaşındaydı bense 20. Bir yerde birlikte büyüdük denilebilir." der. Bu evlilikten Junaid ve İra adında iki çocuğu olur.

90'lara gelindiğinde Aamir'in ilk başarılı karakter tanımlama girişimlerinde biri Dil Hai Ke Manta Nahin olur. Aamir bu filmdeki karakterinin adını dahi kendisi seçmiştir. Film gişelerde başarılı olur ancak It Happened One Nigh'dan doğrudan alındığı yönünde eleştirilir. Ancak Aamir'in rolü hiç bir zaman eleştirilmez.

Aamir KHan ve Mansoor Khan'ın ikinci çalışmaları Jo Jeeta Wohi Sikandar'dır. O dönemin Hint sinemasında oldukça farklı gelen klişelerden uzak bir spor filmidir. Gişe rekorları kırmasa da başarılı olmuştur. Filmfare ödüllerinde en iyi film seçilir. Bu filmden sonra Aamir Khan daha olgun rollere yönelir.

90'larda başarı ve başarısızlık oranı birbirine eşittir. Ancak Aamir ününü aktör olarak pekiştirir. Birçok filmde rol alır. Başarısız olanlar için bile söylediği şey ise ona kattıklarının farkında oluşudur. Yine birbirinden farklı karakterleri oynar ve kesinlikle başarılı olur. Aamir'in 90'lardaki en büyük ticari başarılarından biri Ranyeela olur. Nihayet En İyi Aktör dalında ilk Filmfare ve Screen ödüllerini kazandığı film ise Raja Hindustani'dir.

1947 Earth filmi Aamir açısından farklı bir deneyim olur. Uluslararası bir ekiple ilk kez çalışır. Bu filmde ses-dudak senkronizasyonu kullanılır, yani diyaloglar konuşulurken kaydedilir dublaj yapılmaz. O yüzden kırk günde tamamlanır. Bu film ayrıca Aamir'in, Hindistan'ın Oscar'a resmen katıldığı ilk filmdir.

31 Mart 2010'da Yeni Delhi'de sadece en üst düzey hizmetlere verilen sivil ödül Padma Bhush'ı daha yeni 45 yaşına basan Aamir Khan alır.

Yönetmenliğini Ashutosh Gowariker'in yaptığı Lagaan'ı Aamir önce reddeder. Yönetmen, senaryosunu yeniden yapılandırır ve Aamir'in tekrar okumasını ister. Fikrinin değişmeyeceğini düşünen Aamir, filmin ilgisini çekmeye başladığını fark eder. Bu projede Aamir'in eşi Reena da yapımcı olarak yer alır. Film piyasaya sürülünce eleştirel ve siyasi bir başarı yakalar. Filmfare ödüllerinde de başarılı olur. Lagaan Avrupa'da ilk kez gösterime giren bir Hint filmidir. Birçok uluslararası film festivalinde de ödül alır. İngiltere'de ilk ona tırmanır. BBC'nin ölmeden önce seyretmeniz gereken ilk elli film listesinde on dördüncü sırada yer alır. Oscar'da da ilk beşte yerini alır.

Aamir'in Reena ile olan evliliği boşanma ile sonuçlanır ve Aamir iki yıl sektörden uzak kalır. Babası Tahir 2010'da bir kalp krizi geçirerek vefat eder. Reena ise ona destek olan insanlardandır. Aamir, Kiran ile 2005'te evlenmiştir.

Aamir'in büyük başarı getiren çeşitli film çekimleri devam ederken ülkesinde inşa edilen bir baraj sebebiyle evlerini arazilerini kaybeden insanların oluşturduğu bir protesto grubu vardır. Bu grubun içinde bulunan Aamir başbakana hitaben bir konuşma yapar. Bu konuşma sonrasını bir cezalandırma takip eder ve Aamir'in film gösterimini engeller. Ancak Aamir beklenenin tersine özür dilemez. Çünkü o insanların hakkını savunduğunu düşünür. Sonrasında da birçok sosyal projede yer alır.

Son dönemlerin en çok konuşulan Aamir Khan filmleri olan Fanaa, Ghajini ve 3 İdiots, Taare Zameen Par'da da Aamir karakterlerinin hakkını verir, onlar için gerekli her türlü değişimi büyük bir azimle yapar. Sonuç elbette beklenen gibidir.

Son olarak yazar, Aamir'in bunca başarısının altında yatan şeyin tutarlı, devamlı kendini geliştiren, samimi, vizyonunu dünyayla paylaşan, düşünen bir aktör olmasına bağlar.

Kitap Aamir Khan hayranları için oldukça bilgilendirici. Filmlerini, karar aşamasını, çekimlerini her türlü detayı barındırmış. Kitabın sonunda bir filmografi ve Aamir'le ilgili birçok görsel de bulunuyor.

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu Konusu

Sinema tutkunu olup da Aamir Khan’ı artık tanımayan yoktur. Sinemanın içinde yer alan bir ailede yetişmesi ve çocuk yaşta sinema yıldızı olmasının yanında yaptığı filmler ve izleyenlerin kendinden bir şeyler bulmasını sağlayacak kadar sempatik yapısı ile herkesin büyük hayranlığını kazanmış biri. Christina Daniels Benim Yolum Aamir Khan’ın İnanılmaz Yolculuğu kitabında işte bu mükemmel insanı anlatıyor.

Hint sineması denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Aamir Khan yer aldığı filmlerle sadece Hindistan’da değil tüm dünyada tanınan bir isim halini aldı. Oyunculuk kariyerinin yanında senaristlik, yönetmenlik ve yapımcılık da yapan ünlü isim başlangıçtan bu güne kadar nasıl geldiğini ve hangi yolları takip ettiğini Benim Yolum kitabında okurlar ile paylaşıyor.

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu kitabında Aamir Khan sinema dünyasında başarıyı nasıl yakaladığından kendi kişiliğinin detaylarını, özel hayatındaki maceralarını, dini inancını ve gelecek planlarını paylaşıyor. Tam bir hayat filmi şeklindeki kitap okumaya değer eserlerden bir tanesi.

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu Soruları ve Cevapları

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu kimin eseri?

Christina Daniels

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu türü nedir?

Biyografi

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu kaç sayfa?

352

Benim Yolum - Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu Yorumları

mükemmel bir oyuncu

09-09-2015 21:52

çikolata oğlan :)

11-09-2015 14:54

içide dışıda bir ,samimi .hep öyle kalması dileğiyle

14-09-2015 09:22

onu anlatmaya kelimeler yetmez aslinda

14-09-2015 17:06

bu zorlu hayat mücadelesinde insanların en iyi rehberi

14-09-2015 21:05

amir khanın tüm filmlerini izledim çok seviyorum kendisini lütfen türkiyeye gelsin tanışmayı çok istiyorum

15-09-2015 21:41

kitap otobiyografisi ama yoruyor

16-09-2015 22:56

guzel allahim bi goreyim onu canli canli

17-09-2015 21:06

bulunmaz hint kumaşı aamirim

18-09-2015 14:39

kendisinin. oyunculuğuna ve k8siligine gerçekten hayranım türkiyeye gelmesin sabırsızlıkla bekliyorum

18-09-2015 23:51

yaaaa çok tatli bütün filmlerini izledim

23-09-2015 18:37

toplumsal olaylara yaklaşımı ve her filminde toplumun eksk yanlarına dair verdiği mesajlara hayranım aamir khan takdir edilesi büyük üstad sevgilerle
toplumsal olaylara yaklaşımı ve her filminde toplumun eksk yanlarına dair verdiği mesajlara hayranım aamir khan takdir edilesi büyük üstad sevgilerle

23-09-2015 20:26

efsane bir adam.
her filminde ayri yetenekler sergiliyor. yakiskliligi ve sempatikligi paha bicilmez
turkiyeye grlse de gorsek keske

24-09-2015 22:00

sadece efsane bir adam degil gercekten kelimelrin kifayetsiz kaldigi yer iste tam burasii😍💜

27-09-2015 21:53

aamir khan harika bir insan ama kitap için ayni şeyleri söyleyemiyorum .

28-09-2015 08:28

harika bir adam onun her filmini izledikten sonra ona olan sevgim dahada artiyor turkiyeye gelmesini dort gozle bekliyorum

01-10-2015 17:47

onunla ilgili kitap okuyabilmek harika fakat kitap cok kötü yazılmıs ya da cevirisi basarısız. ama bu bile minnettar olacagımız bi durum.

03-10-2015 17:07

aamir khan ın türkiye'deki karşılığı berk oktay olurdu diyorum .aamir'in yazdığı bir senaryo berk oynasın isterdim.kitabini okumadım .pk gibi süper bi film yapmış birisinin hayatı enteresan olmalı...pk izlediğim en güzel filmlerdendi.

07-10-2015 00:31

kitap gerçekten çok yorucu çerivi hiç iyi değil!

Pinhanw • 07-10-2015 22:56

cok profesyonel oynuyor gercekten bir film adami

12-10-2015 10:30

arkadaşlar kitabi yorumlayin filmlerini ve fiziğini değil :)

14-10-2015 18:05

nurellam ben azerbaycanda yasayiram men sizi cooox sevirem noolar menim adimi cekin yayinda aytac
ben aysegulu sevmiyorum o cok kiskanc biri hep hep cidemi emeli guzel emeli kiskaniyor kendisi tarz diyil

15-10-2015 22:59

mükemmel bir adam harika bir oyuncu

elika_61 • 16-10-2015 15:34

yorumlarınız yüzünden kitabı almıycam, onu değil kitabı anlatın arkadaşlar

19-10-2015 14:45

gençler aamir khan olan hersey güzeldir

20-10-2015 21:18

aamir khaan nın en iyi filmleri dhoom 3 ve 3idiots dur izleyin mutlaka

23-10-2015 18:54

yaa cok merak ediyorum bu kitabi o yuzden hemen alip okumak isterim. ama daha yeni ciktigi ici heryerde bulunmuyo :((

30-10-2015 17:52

arkadaşlar kitaptan bahsedin amirr khandan değil

01-11-2015 09:33

amir khan i cok seviyorum filmlerine bayiliyorum simdide kitabini okucam muhtesem

03-11-2015 12:41

bay mükemmelliyetçiye bayılıyorum filimlerini büyük bir hayranlıkla izliyorum o türkiyeye gelmesin ben hindistana onun yanına gidicem

05-11-2015 09:52

okumadım ama dilerimı güzeldir

07-11-2015 16:28

kitabı aldım süper arkadaşım tuğbayla ona bayılıyoruz onun gibi bir adam yok ya hayatımda ilk defa birine aşık oldum oda aamir khan allah aamir khanı yaratırken insan oğlu güzel görsün diye yaratmış insanın mükemmeleşmiş hali aamir khan seni seviyoruz ksa sürede seni görecegim 26 şubat 2016 görüşürüz aşkım

07-11-2015 16:55

amir khanmıı hiç şüpesiz mükemmel bi kitap olduğuna eminimm en sevdiğim aktör amir khan

11-11-2015 00:00

muhteşem bir kitapti okuyana gercekten zevk aldırıyor aamir khan'in filmleride guzel zaten bence tavsiye ederim hem filmlerini hemde kitaplarını

18-11-2015 23:04

filmleri çok güzel bi şeylere farkındalık yaratıyo

21-11-2015 01:15

kitap sıkıcı bir umutla aldım ama okumak gelmiyor çünki ne anlattıgını anlamak gerçekten zor

23-11-2015 04:49

seni tüm türkiye olarak çok seviyoruz lütfen en kısa zamanda türkiyeye gel seni seviyoruz çikolata oğlan

25-11-2015 18:53

hayattaki tek tutkum aamir khan .o olmasaydı ne yapardım bilmiyorum.gerçekten kelimelerle ya da başka bir dille anlatılamayacak kadar muhteşem bir insan. yarın türkiye ye aamir khan gelir mi..diye çok endişeleniyor,o gelirse çok mutlu olur mutluluktan ölür müyüm diye endişeleniyorsanız:) size tek bir şey diye bilirim ''yarindan korkarsan bugünü nasil yaşarsin?'';aamir khan

07-12-2015 15:30

kitap hakkında bilgi verirmisiniz

14-12-2015 19:10

adamı biliyoruz da birazda kitabı hakkında konuşup adama faydalı olsanız ve de okurlara :))

18-12-2015 10:24

ben böyle sıkıcı böyle boğucu bir kitap daha okuduğumu hatırlamıyorum. bu kadar muhteşem bir insan daha akıcı anlatılmalıydı. aldığıma pişman olacak dereceden kötü. içine almıyor kitap bir türlü.
oysa kapak fotoğrafı beni cezbetmişti. emeğe saygı ama bizim paramıza da yazık.
sinirim bozuldu ya. aamir khan kendisi yazmalı hayatını

19-12-2015 12:57

kitabı alacaktim yorumları okuyunca vazgectim

22-12-2015 21:22

hayatım da okuduğum en güzel kitap aamir khan a bayılıyorum onu çok seviyorum o bnm herseyim

24-12-2015 20:49

bir insan nasıl bu kadar becerikli nasıl bu kadar tatlı olabilir

27-12-2015 18:26

insanı rahatlatan bir yapısı var aamiri yanlızlığım olarak nitelendiriyorum çok saçma ama ben hergünümü sanki aamir karşımdaymış gibi ona yazıyorum şimdi ise onun kitabını aldım ve okuyorum ona dair bir şeyler bilmek hoşuma gidiyor gerçi ona dair her şeyi biliyorum ama neyse tek bir umudum var o da onu görmek bunun olmasına tam 11 yıl var

27-12-2015 18:41

sevdiğim umudum yanlızlığım aamirim benim aamirim seni çok seviyorum birtanem

27-12-2015 21:18

ailece filmlerini çok beğendiğimiz ve aramızda "yımırta çocuk" :) dediğimiz müthiş bir film dahisi.keşke her yıl bir film yapsa...

30-12-2015 09:10

aamir khan ailecek cok sevdigimiz ve son dönem hemen tüm filmlerini izlediğimiz bir sinemacı. hevesle beklediğimiz kitabi aldık ama kitabin cevirisi cok cok kötü. kitabu okumayı imkansız hale getiriyor. internetten almistim parası geri odenmese bile iade edecegim. kesinlikle siz almayın.

05-01-2016 00:07

muthis bir yetenek bir kitapta nasıl anlatılamaz şahit oldum.kitap hiç akıcı degil, neyi nasıl anlatmış çozemiyorsunuz, bitirmek icin ustun sabır lazım.aamir icin bir kitap daha yazılsın lütfen.

13-01-2016 11:46

aamir khan şuana kadar gördüğüm en iyi film yapımcılarından birisi onun taare zameen par , 3 idiots ve pk filmlerini izledim diğerlerinide izleyeceğim inşallah gerçek hayyattada böylemi çok merak ediyorum filmleri okdar anlamlıki tek kelime ile mükemmel...
çoooooook anlamlı ve güzel filmleri var

26-01-2016 22:31

aamir khan'ın bütün filmlerini izledmm çokk güzell özellikle 3 idiot,ghajini ve taare zameen par filmi aamir khan cok başarılı bir oyuncuu yhaa onu gerçek hayatında nasl biri olduğunu çok merak ediyorumm ve bu kitabıı çokk merakda ediormm

Dila DMRGL • 28-01-2016 12:39

aamir khan mükemmel bir oyuncu filmlerinde karakterlerini oynamıyor,yaşatıyor.her izlediğim filmi birbirinde güzel,özel aamir khan sayesinde hindistanı sevmeye,anlamaya,saygı duymaya başladım.aamir khan sayesinde hayata bakış açım değişti.aamir khan'a sadece hayranlık değil sevgi,saygı bir öğretmen bir abi gibi seviyorum.hayata bakış açısına bayılıyorum ve bende aamir khan gibi olmaya çalışıyorum :)

beyazkumrum • 11-02-2016 21:39

aamır khanın fılmlerını cok sevıyorum adam fılmlerını cok guzel oynuyor

12-02-2016 13:38

aamir khan ın büyük bir hayradıyım ama adam kendine yazık etmiş 2 kaeısına birinden çirkin

19-02-2016 15:23

seni ćok seviyorum aamir khan sen çok tatlı ve çok şeker birisin hep böyle mutlu kalmani istiyorum sen i hiç unutmi caz şuan kadar tek sevdigim oyuncu yönetmen sin sana bakinca kalbimde sanki bir savaş oluyor ...... aamir khan....:):):)
.

26-02-2016 05:51

o kadar iyi bir adamsın ki..
bay mükemmelliyetçi ❤️❤️😉

11-03-2016 18:06

aamir khan bir tanecik yaaa onu çok seviyorum kitabını da okudum harika olmuş ❤

16-03-2016 19:30

aamir khan nerede ise bütün gişe rekorları kıran filmlerini hiç umudu yokken çekmiş ve sonuç onu çoğunlukla onu yanıltmış. kitapta filmlerinde yapmacık değil ne kadar samimi oynadığını her filmine önem verip ciddiyetle oynadığını ve o filmleri çekerken geçen süreçleri anlatıyor. evet kitap çok fazla akıcı değil ama sıkıcı da değil okunmaya değer bir kitap. aamir khan' a karşı içnizde bir hayranlık yada sempati varsa hele de filmlerini de izledi iseniz kitap sizi sıkmaz. çünkü, izlediğiniz filmlerin çekilme sürecinde neler yasanmış neler olmuş gibi merak duygusu sizi sıkılmadan okumaya yönlendiriyor..

Büşra B.B • 26-03-2016 10:48

harika çok beğendm.

26-03-2016 12:03

harika
bu kitaba bayıldım uf zaten aamir kahnın kendisine bayılıyom

28-03-2016 09:46

aamir khanın en çok ghajini ve talaash filmlerini sevdim ay bide her çocuk özeldir ya bence ço...k başarılı ve ben onu ço...k seviyorum
... asya rukiye taşş...

28-03-2016 09:51

aamir khan kadar iyi , tatlı biri varmı yaaa yerim onu çok tatlı

15-04-2016 22:14

azönce gajini yi izledim, o kadar muhteşem ki kaçıncı izleyişim sayısını unuttum! muhteşem bi oyuncu 💜💜💜

26-04-2016 12:17

yaa filmlerinde oynamıyor resmen yaşıyor😍cok seviyorum lutfen turkiyeye gepsin

14-05-2016 21:08

adamın dibisin aamir
neredeyse büytün filmini izledim müslümansın adamsın canımıssın

23-05-2016 21:49

aamir seni sonsuza kadar seveceğim mr mükemmeliyetçim bnm aşkım seni görmeyi o kadar çok istiyorum ki...kitabı daha almadım yorumlara bakılırsa çok da beğenilmemiş tereddütteyim alsam mı almasam mı boşuna almış olmayayım şimdi?biyografi okumayı sevmem ama aamir hakkında diye de almak istiyorum

14-06-2016 18:32

çok güzel ya aamir khan'a bayılıyorum

23-06-2016 21:58

hayatimda tanidiğim tek muhteşem insan

02-07-2016 23:51

kitap yorucu film süper pk adam fevkalade

19-07-2016 14:08

ilk izlediğim filmi 3 idiot. o kadar çok beğendim ki kendisi de film de harikaydı. ardından ghajini, her çocuk özeldir, fana , dhoom 3,, pk, talaash, lagan derken tüm filmlerini izledim :) dangal filmini de sabırsızlıkla bekliyorum :)

12-08-2016 09:23

keske hep burd kalsa keske burdki hayranlarının ne kadr sevdigini gorse

18-01-2017 19:54

kitabı anlatırsanız alacağız

19-02-2017 20:02

eğer birisi olmam gerekseydi zamir khan olurdum onu çok seviyorum o benim ornek alabileceğim tek kişi

04-04-2017 13:43

bu adamı çok seviyorum

07-04-2017 21:06

bazen kendi kendime bu insan mi diyorum. kessinlikle mükemmel br adam

29-05-2017 21:24

aamir benim için ilham kaynağı onun oyunculuğu beni az etkiliyoror beni asıl etkileyen onun gerçek hayataki karakteri babalığı kadın erkek eşitliği aynı şekilde zengin fakir eşitliği

12-12-2017 20:37

en sevdiğim oyunculardan bir tanesi aamir khan kitap da yazmış mükemmel olmuş ona yakışır gerçek bir sanatçı

17-12-2019 01:54

aamir khan hayranıysanız okunması gereken bir kitap. güzel, akıcı, resimli görseller iledesteklenmiş bir kitap.

Esma dereli • 24-03-2021 14:42

kendisini çok seviyorum onu tanımak için harika bir kitap olmuş umarım türkiyeye de gelir

29-11-2022 14:21

en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Madalyonun İçi Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Erotik Kitaplar Yerli Romanlar Romantik Aşk Kitapları Macera Kitapları Komik Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Polisiye Kitaplar Gizem Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Psikoloji Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Şiir Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Biyografi Kitapları Felsefe Kitapları Gerilim Kitapları Politik Kitaplar Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Deneme Kitapları