After: Karşılaşma

Anna Todd After: Karşılaşma
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Pegasus Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2015 (15-09-2015)
Sayfa Sayısı:576
ISBN:6053436140
Kitap Puanı:
6.2 / 10 | Oy: 887 | Yorum: 13
Editör Puanı:8
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:25,94 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk
Orjinal Adı:After
Çeviren:Selim Yeniçeri

Arka Kapak Bilgisi

After: Karşılaşma Özeti

Anna Todd After: Karşılaşma


İnsan kişiliğinin değişmesinde ki en önemli etken nedir? Yeni tanıştığımız insanlar mı yoksa yeni bulduğumuz ortamlar mı?

Tessa hayatı boyunca yaşadığı kasabadan hiç çıkmamış, derslerinden hep A alan ve çocukluk aşkıyla beraber olan bir genç kızdır. Şimdi ise üniversiteye başlamanın heyecanını yaşıyor. Ama maalesef ki sevgilisi Noah, ondan bir yaş küçük olduğu için bir sene sonra Tessa’ya katılabilecekti. İlişkileri devam etseydi…

Tessa kampüste ki yurt odasına annesi ve sevgilisiyle beraber gelmişti. Ve oda arkadaşını görünce oldukça şaşırmıştı. Ama her ne olursa olsun bu kızıl saçlı ve dövmeli oda arkadaşı olan Steph ile iyi anlaşacağı benziyordu. Eğer kontrolcü annesi işlerine çomak sokmazsa.

Steph’in arkadaşları da tıpkı kendisi gibi dövmeli, pirsingli ve sıcakkanlıydı… Hardin dışında. Hardin, bir buz dağı gibiydi. Bakışlarıyla bile insanın içini soğutacak cinsten. Ve zaten bakışlarıyla da Tessa’nın dikkatini çekmişti ya.

Tanıştıkları ilk andan beri kavga eden ikili birbirinden ölesiye nefret ettiklerini dile getiriyorlardı her seferinde. Ama birbirlerinden de hiç ayrılmıyorlardı.

Tessa, gerek bol kıyafetleriyle gerek kontrolcü düzenleriyle; Steph ve arkadaşlarından her ne kadar farklı olsa da herkes onu çok sevmişti. Ya da Tessa öyle düşünmüştü. Çünkü çok sevdiği Steph bile Tessa’nın hayatını mahvedecek gerçeği biliyordu ve bunu ondan saklıyordu.

Hardin kimse ile sevgili olmazdı. Onun ilişkisi sadece takılmaktı. Babasından nefret ediyordu ve babası okuduğu okulun rektörüydü. Üvey kardeşi Landon vardı ve bunu şans eseri Tessa’dan başka kimse bilmiyordu. Her ne kadar Hardin, Tessa’nın sırlarını söylese de Tessa asla böyle bir şey yapmamıştı.

Tessa değişiyordu. Sevgilisi Noah’ı üç dört günde bir arar olmuştu. Birkaç defa partilere katılıp sarhoş olmuştu ve ergence “doğruluk mu, cesaretlik mi?” oyunu oynamıştı.

Bir iddiaya kurban gitmişti ama haberi yoktu. Hiç kimse ile uyuyamayan Hardin ise Tessa’sız uyuyamaya başlamıştı. Babasının evleneceğini öğrendiğinde her yeri yıkıp yıkarken Tessa’nın adını haykırmıştı. Tessa ise Hardin ile babasının o imkânsız ilişkisini onarmaya çoktan başlamıştı. Hardin’nin babası ve müstakbel eşi Tessa’ya şükranlarını nasıl sunacaklarını bilmiyorlardı.

Tessa, Noah’ı aldatmıştı hem de bir değil birden fazla sefer. Hardin ile. İlişkilerinin boyutları değişiyordu. Ve bir gün Noah’ı odasında bulup, aynı anda da Hardin’den seni seviyorum sözcüklerini duyunca ‘git’ demişti ama Noah’a ve böyle ayrılmışlardı.

Hardin’in babası Ken, Tessa’ya bir yayınevinde iş ayarlamıştı ve Hardin’le ilişkileri oldukça sarsıntılı geçiyordu ama akşam olduğunu hep beraber uyuyorlardı. Hardin için annesinden, çocukluk aşkından vazgeçmişti.

Hardin ile ayrı bir eve taşınmışlardı. Hardin, Tessa’ya gerçekten sırılsıklam aşıktı ve onu herkesten korumak adına kimse ile görüştürmüyordu. Sakladığı bir sır vardı ve Tessa’nın onu bilmemesi gerekiyordu. Hayatında en çok sevdiği ve yokluğunda delirebileceği bu kızı bu kadar çok severken; geçmişte çok büyük bir hata yapmıştı.

Aldatma gibi şeyler gelmesin aklınıza, ama yine de bir o kadar klişe bir hata. Tüm kötü çocukların yaptığı bir hata…

Klasik Wattpad kurgularının anası. Akıllı insanların bu kitaptan çıkarabileceği tek şey var ki o da kimseye güvenmemek, çünkü güven geçicidir. İnanç daimdir. İnanmayı seçeceğiniz biri karşınıza çıkana kadar sabretmek gerektiğidir. Ki bilgi olsun diye söylüyorum bu sonucu çıkaranlar kitabın gerçekten saçma sapan olduğunu düşünenlerdir.

Bir kitabı bitirince sadece Hardin’e öfke duyacak olanlar var. Hardin’nin ahmaklığından dolayı. Ve bu düşünceye sahip olanlar masum kız, kötü çocuk hikâyelerine âşık olanlar. Ve bunların sadece bir illüzyon olduğunu anlamayanlar.

Herhangi bir erkeğin, bir kadına malmış gibi davranmaya asla hakkı yoktur. Ve siz bu tarz hikâyelere hayranlık duyarak sadece bu görüşü desteklemiş oluyorsunuz.

Klasik bir aşk hikâyesi ve sade bir kalemden oluşan bir kitap... Ama kitap kitaptır. Ve emeğe her zaman saygı duyulmalıdır.

Yazar: Selin Gürcüoğlu

After: Karşılaşma Konusu

Son zamanlarda edebiyat dünyasında moda olan kızların aşk ikilemi yaşaması ve dahası bu ikilemde her zaman serseri olanı seçmesi Anna Todd’un After Karşılaşma romanında da devam ediyor.

Entrika dünyasında yaşadığımız ve entrika olmadan hiçbirşeyin tutmadığı bu zamanda yazarlarda gençlere yönelik aşk hikayelerine yöneldi ve bu aşk hikayeleri de sürekli entrikaya sahip. Bir tarafta düzgün ve mantıklı bir aşk varken karakterin serseri, geleceği olmayan bir aşka yönelmesi gençler arasında büyük ilgi görüyor. After Karşılaşma romanında da bunu görüyoruz.

Romanın genç karakteri olan Tessa Young diğer hikayelerde olduğu gibi başarılı bir öğrencidir ve mükemmel giden bir aşk hayatı vardır. Diğer hikayelerde olduğu gibi serseri bir genç olan Hardin ile karşılaşır ve tüm hayatı değişir. Okul hayatı değişir, düzenli hayatı değişir, aşk hayatı değişir ve yeni karakterde gerçek aşkı bulur.

After Karşılaşma romanı gençler için klasik bir aşk ikilime hikayesi sunuyor.

After: Karşılaşma Yorumları

After: Karşılaşma Yorum klask aşk ikilemi işte

Pinhanw • 03-10-2015 11:44 !!

After: Karşılaşma Yorum harika bir kitaba benziyor kesin alacam

07-11-2015 17:01 !!

After: Karşılaşma Yorum ben okudum harika bir kitap size de tavsiye ederim zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz 😍😍

29-11-2015 13:58 !!

After: Karşılaşma Yorum daha okumadim ama ask kitapli ilgimi ceker insallah alma imkanim olur

02-12-2015 19:20 !!

After: Karşılaşma Yorum kitap seri mi acaba cevap verirmisiniz?

23-12-2015 23:24 !!

After: Karşılaşma Yorum daha az önce bitirdim. bana göre almak saçma çünkü kitabın insana kazandırdığı ciddi anlamfa hiçbir şey yok. klask bir wattpad kitabı. oğlan kaçar kız kovalar, kız kaçar oğlan kovalar, bölüm başına 1 bazen 2 kavga düşer ama yine de birbirlerine sebepsizce deli gibi aşıktırlar. 576 sayfa bundan ibaret.

23-01-2016 22:26 !!

After: Karşılaşma Yorum bence okadarda kötü deil ben daha almadım ama okuyanların %99 beğeniyor sadece merak ediyorum ama bence bu kadar kötülemek doğru deği dünyanın en berbat romanı olsada sonuçta bir emek var lütfen emeğe saygı

17-06-2016 14:25 !!

After: Karşılaşma Yorum okumadım ama klask kötü çocuk hikayesine benziyor. umarım öyle değildir

19-06-2016 18:34 !!

After: Karşılaşma Yorum harika bir kitap ben okudum sizlerede öneririm

12-07-2016 20:16 !!

After: Karşılaşma Yorum ben kitabı almadım daha ama merak ettiğim bi kitap beğenmeyenler için söylüyorum özellikle saçma dıye bı yorum gırılmiş bu kadar saçma gelen bı kıtabı sonuna kadar okumak için nıye beklendıgını merak edıyorum

26-07-2016 07:54 !!

After: Karşılaşma Yorum öncelikle kitabın harikalığına kimsenin laf etmesine izin vermem. bi arkadaş yukarıda 576 sayfa bundan inaret demiş ve olayı özetlemiş. ama demek ki gerçekten kitabı okumamıs diye düşünüyorum ben. yoksa böyle kötü bir özet ancak okumayan birinden çıkardı. alın kardeşim kitap o kadar güzel ki anna tood'un ellerine saglık. her açıdan yerli yerinde bir kitap. emeğe kurban

07-12-2016 04:06 !!

After: Karşılaşma Yorum kitap tüm ergenlerin okuması gereken kitaptır.eskiden helga diye bir kitap vardı bunun benzeri iki ayrı cins üniversite öğrencisinin yaşadığı git gelleri anlatıyor

16-03-2017 08:24 !!

After: Karşılaşma Yorum olume fısıldayan adam gibi mi?

31-10-2017 16:16 !!

Yorum Yaz

:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.