Sessiz Çığlık

Sessiz Çığlık
Kitabın Yazarı:Lisa Gardner Kitap Türü:Korku Yayınevi:Martı Yayınları Yayınlandığı Yıl:2012 Sayfa Sayısı:560 ISBN:9786053480044 Kitap Puanı:8.7 / 10 | Yorum: 8

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:41,40 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Sessiz Çığlık - Lisa Gardner

Kitap Türü:Korku, Gerilim, Polisiye Orjinal Adı:The NeighborÇeviren:Ozan Aydın

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Sessiz Çığlık Özet

Lisa Gardner’in daha önceki yazmış olduğu kitaplara bakacak olursak geçmişte aşk romanları yazdığını görmekteyiz. Yazar kariyerinde yükselişine gerilim romanları yazarak başlamıştır. Okuduğum “Sessiz Çığlık” kitabında en çok sevdiğim şeylerden biri son birkaç sayfaya kadar nelerin olacağını tahmin edememek. Kitaptaki olaylara ve sırlara kendiniz kaptırdığınız anda bir bakmışsınız kitabı birikmişsiniz.

Bir okulda Sosyal Bilgiler öğretmenliği yapan Sandra Jones, gazeteci kocası Jason Jones ve 4 yaşındaki kızı Ree ile dışarıdan bakıldığından sıradan bir aile gibi görünmektedirler. Kızları bakıcıya bırakmak istemeyen Sandra ve Jason Jones; işlerini kızlarına göre ayarlayarak dönüşümlü olarak bakımlarını üstlenirler. Fakat her şey yolundayken bir gece yarısı Jason işte çalışıyorken; evde korkunç bir olay olur ve Sandra ortadan kaybolur. Eve gelen Jason yerde kırılmış bir lamba görür. Jason polislere haber verir fakat bu tür kayıp davalarında kocanın ilk şüpheli olacağını düşünerek tereddüt içindedir. İlerleyen soruşturma neticesinde de gözler hep Jason’un üzerinde olacaktır.

Komiser D.D. kaybolan eşi hakkında kendilerine yardımcı olmayan Jason’un karısına kötü bir şeyler yaptığından şüphelenmekte; o akşam olayın tek tanığı olan Ree’nin de bir şeyler gizlediğini düşünmektedir. Jason'ı küçük bir kanıt bulunması durumunda hapse göndermek isteyen komiser D.D. bir anda şüpheli sayısının artması ile ne yapacağını bilemez. Kaybolan Sandra ile aynı sokakta oturan eski bir cinsel suçlu da artık şüpheliler arasındadır ve kısa zaman içinde Sandra arabasını cinsel suçlunun çalıştığı tamirhanede bakıma vermiştir. Cinsel suçluyu sorgulayan komiser D.D. olay gecesi evden ayrılan bir araba olduğunu öğrenir. Sandra'nın çalıştığı okuldaki öğrencilerinden biri olan Ethan platonik olarak öğretmenine aşık olmuştur ve Jason'ı hiç sevmemektedir. Sandra’nın kaybolması ulusal kanallarda haber olmasıyla yıllardır görmediği babası ortaya çıkar ve torunu Ree’yi görmek için yasal işlem başlatır. Sandra!nın babasının eski bir savcı olması işini kolaylaştıracaktır. Ethan'ın bilişim uzmanı olan dayısı Wayne Reynold’un da, Sandra'yı son gören kişi olduğunun anlaşılmasıyla şüpheli sayısı artmış, olaylar birbirine girmiş durumdadır.

Komiser D.D. derin araştırmalar sonucunda, aslında sıradan görünen bu ailenin geçmişlerinde kalan çok büyük sırlar olduğunu fark eder ve bu sırları ortaya çıkarmak için büyük bir çalışmasının içine girer.

Daha sonra ilerleyen olaylar neticesinde her şey ortaya çıkar. Olay gecesi eve Ethan’ın dayısı Wayne Reynold, kocasından Sandra’yı kıskandığı için olay çıkarmıştır. Sandra da kızı Ree’nin başına kötü bir şey gelmesin diye o gece evi terk etme kararı almıştır. Çünkü kızı Ree, Wayne Reynold görmüştür. Gerçekte Jason Jones diye biri yoktur. Jason geçmişte, istismarcılar tarafından taciz edildiği için kimliğini değiştirmiştir ve kendine yeni bir hayat kurmaya karar vermiştir. Gelecekte de kendini bu istismarcıları yok etmeye adayacaktır. Bilgisayarında da istismarcılara ait kayıtlar olduğunu için polislere bilgi vermemesinin bir nedeni de bundandır.

Kitabın sonlara doğru ise; korkunç planların yapıldığını göreceğiz. Her şeyi uzaktan izleyen Sandra Jones; babasının kızları Ree’yi ellerinden almaması ve yıllar önce annesi öldüren babasından intikam anlaya karar verir. Ethan’ın amca Wayne Reynold’un arabasına bomba yerleştirip, kanıtlarını da babasının kaldığı otel odasına koyar. Herkes babasından şüphelenecektir. Fakat Sandra Jones’in babasında kötü planları vardır. Aynı sokakta oturan cinsel suçluyu öldürür ve suçu Jason Jones atmak için Jones’lerin evine gider. Amacı Jason’u da öldürüp bunu bir vicdan azabı gibi göstermek; torunu Ree’i ellerinden almaktır. Ama hiç akıl etmediği bir şey vardır, kızının hayatta olması.

Jason’u öldürmek için eve gelen Sandra’nın babası kızını karşısında görünce ne yapacağını bilemez. Çıkan o kargaşa da silah Sandra’nın eline geçmiştir. Sandra yıllar önce babasının annesini zehirleyerek öldürdüğünü görmüştür. İntikam almanın tam zamanı olduğuna karar verir ve babasını öldürür. Komiser D.D. bu olaylar karşında hiçbir kanıt bulamaz. Çünkü Sandra kendini korumak için ateş etmiştir ve bunda da haklıdır.

Jones ailesi ikinci çocuklarının doğması beklemekte ve huzurlu hayatlarına kaldıkları yerden devam etmektedirler.

Sessiz Çığlık Soruları ve Cevapları

Sessiz Çığlık kimin eseri?

Lisa Gardner

Sessiz Çığlık türü nedir?

Korku, Gerilim, Polisiye

Sessiz Çığlık kaç sayfa?

560

Sessiz Çığlık Yorumları

bir zamanlar okumuştum bana sıkıcı gelmişti gerilimi sevenler için iyi tabi

23-02-2014 22:06

cok guzel bi kitap surukleyici bir icerigi var okunmasi gereken bir kitap

08-03-2014 18:18

gerçekten çok güzel kitap lisa gardner güzel yazıyor özellikle polisiye dedektiflik romanları sevenlere tavsiye edilir

28-06-2014 01:54

tüm kitapları kütüphanemde mevcut,takip ettiğim bir yazar özellikle "kusursuz tuzak"
adlı kitabı başyapıt...

13-02-2015 00:44

bayildim
ama cok guzel bu

19-05-2016 17:26

çok güzel yaa

08-11-2016 18:04

harika bir kitap okurken gerildim gerçekten kadın çok gzel yazmış diğer kitapları da bu kadar güzel mi acaba tavsiye ettiğiniz başka kitapları var mı

30-10-2019 14:22