Kızım İçin Son Kez

Kızım İçin Son Kez
Kitabın Yazarı:Lisa Gardner Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Martı Yayınları Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:576 ISBN:9786053481416 Kitap Puanı:8.8 / 10 | Yorum: 7

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al BKM:42,50 TL D&R:49,30 TL Babil:63,75 TL Pandora:63,75 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Kızım İçin Son Kez - Lisa Gardner

Kitap Türü:Yabancı Romanlar Orjinal Adı:Love You MoreÇeviren:Bahar Yaldız Çelik

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Kızım İçin Son Kez Özet

Tessa ile Brian, ortak arkadaşları olan Shane'in davetinde tanışırlar. Tessa'nın 6 yaşında Sophie adında bir kızı vardır, kızı ve Brian çok iyi anlaşırlar. Tessa da Briana aşık olunca evlenme kararı alırlar. İlk başlarda çok güzel giden evlilik, Tessa'nın mesleği gereği gece geç gelmeleri, Brian'ın gemi mühendisi olma sebebiyle yılın 6 ayını Deniz de geçirmesi işlerini iyice zorlaştırmaktadır.

Brian; Tessa'nın amiri olan Hamilton ve Shane ile beraber kumar batağına batmaya başlar gün geçtikçe artan bu bağımlılık artık ikisine de zarar vermektedir. Maddi açıdan batan Brian'ın evini bir gün alacaklılar basar ve asıl hikaye başlar.

Alacaklı olan adam yani Purcell, Tessa'nın devriyeden geldiği bir gün kızını tutsak etmiş Brian'ın ise kafasına silah dayamıştır. "Kimi seviyorsun?" Diye sorar Tessa'ya kızın mı ölmeli yoksa Brian mı? Brian, Sophie'yi seçmesini ister. Zaten Tessa içinde aksi düşünülemez. Kızını seçer ve Purcell Tessa'nın silahı ile Brian'ı öldürür suç artık Tessa'nındır. Eğer suçu üstlenmezse, kızının öleceğini söyler.

Tessa ise kızını bulabilmek zorundadır. Kafasında 2 plan kurar. İkisinin sonucunda da ya kızını kurtaracak, ya kurtaracaktır. Shane'i çağırıp kendisini dövmesini ister. D.D büyük dedektif, diğer dedektif Bobby ile olay yerine gelir her yeri inceler. Tessa gerçekleri anlatmaz. Brian’dan şiddet gördüğünü en sonunda dayanamayıp onu öldürdüğünü söyler.

Tessa hastaneye kaldırılır aklında hep oradan kaçıp kızını kurtarmak vardır. D.D ve Bobby çok ayrıntılı inceleme yaparak geçmişten de bir cinayet vakası bulurlar Tessa'nın sicilinde ancak nefsi müdafaa dolayısıyla içeriye girmemiştir. En yakın arkadaşı Juliana'nın abisi Tommy'yi öldürme suçu. İşin aslını çok sonra öğrenecek olan D.D ve Bobby Tessa'nın hapise girmesi için ellerinden geleni yaparlar ve Tessa kızını ve kocasını öldürmekten hapise girer. Kızın yani Sophie'nin cesedi bulunamadığı için dava kapanmamıştır.

Tessa'nın ilk planı işe yaramadığı için ikinci plana geçiş yapar. Kızının yerini söyleyeceğini söyleyerek D.D ve Bobby' yi yanına çağırır. Onlarla iş birliği yapacağını söyler. İnanır ve söylediği ormanlık alana götürürler arama köpekleri her yerde ceset aramaya başlarlar. Tessa bir yere köpek cesedi ve el yapımı bomba gömmüştür. Oradan kaçabilmenin tek yolu budur. Planı tıkır tıkır işler ve her şey istediği gibi olur.

Tessa'yı alır polis arabasına götürür ve başına birini koyarlar. Tessa o polisi etkisiz hale getirir ve oradan kaçmayı başarır. Juliana'yı arar ve hemen oraya gelmesini ister. Juliana gelir, Tessa'yı babasının dükkanına bırakır oradan bir araba alır ve Tessa, onu satan, güvenini sarsan Shane'in yanına gider. Bu sırada D.D ve Bobby onu Juliana'nın oradan aldığını öğrenirler. Juliana'nın evine giderler ve sorarlar. Juliana ise abisi Tommy'nin kendisine tecavüz ettiğini bunun yüzünden Tessa ile bir plan kurup Tommy'yi kendisinin öldürdüğünü suçu ise Tessa'ya attığını söyler. Bu gerçekleri öğrenen D.D ve Bobby işin aslını anlamaya başlar Tessa'nın bir tefeci tarafından sıkıştırıldığını, bu işin arkasında Yarbay Hamilton ve Shane'in bulunduğunu anlarlar. Hemen işe koyulsalar da Tessa onlardan öndedir.

Shane' e giderek Purcell'ın adresini alır Shane'i öldürür ve oradan gider. Purcell’dan Sophie'nin yerini öğrenir. Purcell'ı öldürüp Shane'i öldürdüğü silahı Purcell'ın yanına koyarak delili yok eder ve Hamilton'un evine gider. D.D ve Bobby de oraya doğru gitmektedir. Tam Tessa Sophie' yi alacağı sırada Hamilton arkasından gelir ve Tessa'yı öldürecekken Bobby yetişir. Böylece Sophie kurtulmuş, Tessa aklanmış olur. D.D bir anne adayı olarak çok yanıldığını görür ve pişman olur Tessa polislikte dursun diye elinden geleni yapar ancak Tessa istifa ederek bir güvenlik şirketinde çalışmaya başlar.

DEĞERLENDİRME:

Kızım İçin Son Kez kitabı burada bitti ama ben etkisinden çıkamadım. Lisa Gardner ile ilk tanışmam buydu ama son olmayacağı da kesin okuduğum en etkili polisiye kitaptı kesinlikle çok başarılı bir eser. Ön yargılarımızı bir kenara bıraktığımız zaman asıl görmemiz gerekenleri görürüz aslında ön yargılar bir perde gibidir. Gerçeği görmemizi engeller...

Editör: Senanur KARAKUZULU

Kızım İçin Son Kez Soruları ve Cevapları

Kızım İçin Son Kez kimin eseri?

Lisa Gardner

Kızım İçin Son Kez türü nedir?

Yabancı Romanlar

Kızım İçin Son Kez kaç sayfa?

576

Kızım İçin Son Kez Yorumları

mükemmel bir konusu var mükemmel bir hikayesi 10 numara roman

03-12-2019 11:01

kitap gerçekten çok güzel özette de her şey çok güzel açıklanmış tebrikler emeğinize sağlık👏👏

Sena • 14-12-2019 00:14

gerçekten güzel bir eser editörümüz de gayet iyi ifade etmiş tebrikler emeğinize sağlık

21-12-2019 18:05

kitap gerçekten çok etkileyici emeğinize sağlık çok güzel hazırlanmış

21-12-2019 19:56

kitabı okumadım ama özetini çok beğendim. gerçekten harika bir kitap

25-12-2019 11:57

bu kitabı uzun zamandır merak ediyordum. sizin özetiniz sayesinde, bu kitabı okumam gerektiğine karar verdim. okuduğum en iyi polisiye kitaplarından birisiydi. özetiniz için teşekkür ederim. ellerinize emeklerinize ve yüreğinize sağlık.

21-04-2020 16:09

sitenizde görüp beğendim ve aldım iyiki tavsiyenizi dinlemişim çok güzel bir romandı

17-11-2022 16:01