Şahane Hatalar 6 - Sınav

Şahane Hatalar 6 - Sınav
Kitabın Yazarı:Sara James, Liz Ruckdeschel Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:April Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2015 (05-02-2015) Sayfa Sayısı:240 ISBN:9786055162436 Kitap Puanı:5.5 / 10 | Yorum: 2

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:16,90 TL e-kitap,pdf,epub: *

5.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Şahane Hatalar 6 - Sınav - Sara James Liz Ruckdeschel

Kitap Türü:Yabancı Romanlar Çeviren:Dilek Berilgen

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Şahane Hatalar 6 - Sınav Özet

Haley, yeni taşındıkları şehirde bir seneyi doldurmuş ve lise üçüncü sınıfa başlayacaktır. Ailesi iyi bir üniversiteyi kazanabilmesi için onu SAT kursuna yazdırmıştır. Kursa gitme fikri pek hoşuna gitmese de komşuları Reese’in de kursta olması Haley’i heyecanlandırmıştı. Ancak bazı arkadaşları not ortalamalarını yükseltmenin üniversiteye girmek için daha etkili bir yol olduğunu düşünmekte ve özel ders almaya karar vermişlerdi. Haley’i de gruplarına davet ederler. Haley’in SAT kursuna gitmesini istiyorsanız bölüm ikiye, özel ders almasını istiyorsanız bölüm üçe gidiniz.

SAT kursuna gitmeye karar veren Haley, kursta kendi okulundan arkadaşları Sasha ve Annie’yi görünce şaşırır. Hocanın verdiği testi çözdüğü sırada yakın arkadaşı Annie onu münazara takımına katılması için ikna etmeye çalışır. Münazara takımında olmanın üniversite kabullerinde büyük rol oynadığından bahseder. Kafası karışan Haley, testi çözmeye devam eder ve on iki soruda on bir doğru yapar. En iyi dereceyi yaptığını düşünen Haley, Reese’in testteki tüm soruları doğru cevapladığını görünce şaşırır. Reese, Haley’nin sonucunun başarılı olduğunu söyler ve onu matematik kulübüne davet eder. Üniversite yolunda daha emin adımlar atmak istiyorsanız münazara takımına katılın ve bölüm dörde gidin, matematik sınıfına katılıp Reese ile daha çok vakit geçirmek istiyorsanız bölüm beşe gidin.

Münazara fikrine sıcak bakan Haley, münazara sınıfının elemelerine katılır. Münazara kulübünün başkanı Alex, Haley’i elemelere tabii tutar ve ikisi çok hararetli bir şekilde tartışır. Bu tartışma yüzünden gerilim yaşayan Haley, doğru tercih yapıp yapmadığını sorgulamaya başlar. O sırada okula yeni dönen yakışıklı Sebastian’ı görmek Haley’in kafasını karıştırır. Sebastian’ın neler çevirdiğini öğrenmek ve münazara takımına bir şans daha vermek için bölüm altıya, Haley’in daha az stresli bir kulübe girmesi ve münazara takımından uzak durması gerektiğine inanıyorsanız bölüm yediye gidin.

Yüzme yarışlarında Sebastian’ı izlemeye giden Haley, Sebastian’ın kız arkadaşı Mia’nın kalabalık tarafından ilgi odağı olduğunu ve sürekli Sebastian’a tezahürat yaptığını görünce ondan olabildiğince uzağa oturur. Salona giren Coco, Haley’i görünce ona sıcakça gülümser ve Mia’nın yanına oturur. Haley bu tepkiye oldukça şaşırır ve Coco’nun neler çevirdiğini merak eder. Bulunduğu ortamdan iyice sıkılan Haley, kapıdan Alex’in girdiğini görünce çok şaşırır. Alex hemen Haley’e el sallar ve onun yanına oturur. İkisi yarışı izlemeyi bırakıp sohbet eder ve Haley, Alex’ten çok etkilenir. Eğer, Haley’nin Coco ve Mia arkadaşlığının altında yatan gerçek unsuru bulmasını istiyorsanız bölüm sekize, Haley’in Alex, Coco ve Mia’dan vazgeçip yeni arkadaşlar edinmesi gerektiğini ve Sasha ile vakit geçirmesini istiyorsanız bölüm dokuza gidiniz.

Sasha, Haley ve Johnny Sasha’nın annesinin bilet aldığı, yıldızların peş peşe çıkacağı rock konserine gitmektedir. Festival alanına vardıklarında gördükleri kalabalık onları şaşırtır ve hemen uyum sağlarlar. Johnny ve Sasha’nın arasında yalnız kalan Haley etrafa bakarken basın Vip kimliği boynundan sarkan Alex’i görür ve heyecanlanır. Alex gönüllü olarak bu işi yaptığını söyler ve Haley’i sahnenin yanına Vip bölümüne götürür. Grup çalmaya başlar ve Haley hiçbir zaman bir ünlüye bu kadar yakın olmadığını düşünür. Alex, Sasha’ya onu bir gün aramasının sakıncası olup olmadığını sorar. Konser bittikten sonra Sasha, Haley’e başkanı olduğu futbol takımının kabul törenini hatırlatır. Haley’in doğrudan kabul törenine gitmesini istiyorsanız bölüm altıya, Alex ile buluşmasını istiyorsanız bölüm yediye gidin.

Alex, Haley’i doğa tarih müzesine götürür ve beraber yıldızları seyrederler. Alex’in astronomi konusundaki bilgisi Haley’i çok etkiler. Haley gözlerini yıldızlardan çevirdiğinde Alex’in ona baktığını fark eder. Alex, uzun zamandan beri Haley’den hoşlandığını söyler. Haley duydukları karşısında önce şaşırır ama onun bu ilgisine kayıtsız kalamaz. Alex son sınıf öğrencisidir ve birkaç ay sonra üniversiteye gidecektir ve dolu dolu geçirmeleri gereken çok az zamanları vardır. İkisi de aynı şeyleri düşünerek birbirlerine sımsıkı sarılırlar.

Kimi kitaplar vardır, yazarı olmasanız bile hikaye sizin elinizdedir. Sizin seçimleriniz, istekleriniz doğrultusunda şekil alır. Şahane hatalar serisi tam olarak bu tarz kitapları sevenler için biçilmiş kaftan. Bazen tercihleriniz beklemediğiniz sonuçlar doğuracak, bazen de kendinizi daha önce yaşanmış olayların içinde bulacaksınız. Kitabın sonu tam olarak okuyucunun elinde. Kahraman sizsiniz. Farklı sonlar için, defalarca okuyabileceğiniz bir kitap “Şahane Hatalar”.

Şahane Hatalar 6 - Sınav Yorumları

elime geçtikçe şahane hatalar serilerini okuyorum gerçekten güzel kurgulanmış seçim şansı vermesi çok güzel bir romanı farklı farklı okuyabilmek güzel

10-03-2015 19:43

şahane hatalar sınav çok güzeldi yaa serinin hepsini okumak istiyorum ama çok pahalı bulabilsem hepsini okumak istiyorum

20-06-2019 18:11