Hüzün Yanığı 2

Hüzün Yanığı 2
Kitabın Yazarı:Sinan Yağmur Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Kapı Yayınları Yayınlandığı Yıl:2017 (10-04-2017) Sayfa Sayısı:312 ISBN:9786055147990 Kitap Puanı:8.7 / 10 | Yorum: 6

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:107,28 TL Pandora:126,65 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Hüzün Yanığı 2 - Sinan Yağmur

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Hüzün Yanığı 2 Özet

Kitabın başında; "Bu kitap hayali bir hikaye değil; ilahi aşkı arayanların, her bir harfi hüzünden geçen, her bir sesi çığlığa dönüşen bir hayat hikayesidir. " diyen Sinan Yağmur, Hüzün Yanığı 2'de aşkın ilahi boyutunu hikayesiyle süsleyerek anlatmıştır.

Cem ölü bir kadının hikayesinde kendi hikayesini bulacağını en başında bilmemektedir. Ona kalsa ömrü İstanbul’da geçecektir. Turna'nın günlüklerini okudukça farkında olmadığı içsel sancıları da gün yüzüne çıkmaktadır. Turna'nın günlüğü ile yola çıktığı Avanos'ta Münire Anne'nin konağını butik otele çevirmek ister. Bir hafta içinde konak butik otele dönüştürülür. Adına "Huzurhan" denilir. Turna'nın odası dışında bütün odalar otel odasına dönüştürülüp; her birine çiçek ismi verilir.

Bir gün ırmak kıyısında kıraathaneye giden Cem orada hayatını değiştirmesine yardımcı olacak biricik dostu, Halil Hoca ile tanışır. Tanıştıkları sıra da Cem ezan okununca camiye gideceğini söyleyen adama şaşırınca, Halil Hoca onun bu halini anlayarak bir gün onunda geleceğini söyler. O günden sonra ne zaman yürümeye çıksa yolu Halil Hoca'nın dükkanına çıkar. Bir gün Halil Hoca ona kendi hikayesinden biraz bahseder. Aslında o da Cem gibidir. Kur'an'ın mealini okuyarak aslında doğru bildiklerinin yanlışlığını fark eder ve doğru yolu bulur.

Üç haftadan sonra Turna'nın cenazesini ve anne, babasının rızasını almak için Münire Anne ile İstanbul’a gider. Annesi önce karşı çıksa da babasından kaçış yolu, dinlenme yeri olarak gördüğü için kabul eder. Kimsesizler mezarlığından alınan Turna'yı memleketine defnederler. O gece Cem konakta seslere uyanır. Duvara yansıyan iskelet görüntüsü ile irkilir. Bu yaşadıklarını rüya olarak düşünse de oldukça uyanıktır. O geceden sonra, her gece Turna'nın sesini duymaktadır. Ta ki 17 Mart gününe kadar. Konağa gelen hırçın; bir o kadar da sakin, güzel iki zıt duyguyu barındıran kadın gelir. O günden sonra Cem Turna'nın sesini duymaz. Konağa gelen Mihriban aslında o günden sonra Cem'in yüreğine de düşmüştür. Mihriban'ın geldiği sekizinci gün, Mihriban hem Cem'in hayatına hem de butik otele ortak olur.

Günler aylar geçer. Mihriban ve Cem nişanlanma kararı alır. Fakat gün geçtikçe kavgaları da artmıştır. Mihriban'ın güvensizlikleri, Cem'in anlayışsızlıkları ilişkilerini çıkmaza sokmaktadır. Artık kavga etmedikleri gün kalmaz. Bir gün butik otelde tüm odalar doluyken Turna'nın odasının verilmesinden bahsedilir. Cem ise Turna'nın odasını açmamakta kararlıdır. Bunun üzerine konuşma Turna'yı sevmesinden çıkan bir kavgaya dönüşür. Mihriban gidince Cem daha da yalnızlaşır. Kendini iyice geceleri içerek sokaklara vurur. Halil Hoca ile dertleşmesi dışında hayatla pek bağı kalmamıştır.

Günlerden bir gün Halil Hoca hikayesinin kalan kısmını Cem'e anlatır. Bergama'da yaşarken eşi ile araları daha da açılmıştır. Eşi en çok kitaplarına sinirlenir, evde sigara içmesine izin vermez. Kitap aldığını saklar, gizli gizli okurmuş. Kızları konusunda bile ayrım yaşıyorlarmış. Bir antikacı yanında ek iş bularak evden uzaklaşır. Aralık ayının başında antikacıya orta yaşlı, kestane renkli saçlı, gözleri görür görmez vurgun yediği bir kadın gelir. O gün içtikleri birer kahve birlikteliğin ilk adımı olur. Halil Hoca Gelincik dediği bu kadınla ikinci baharını yaşıyordur. Gelincik'in süresini uzattığı tatilin bitme vakti gelir. Giderken Halil Hoca'nın kal demesini beklese de Halil Hoca korkularından dolayı engel olmaz. O da hayatını değiştirmek için Avanos'a gelir. Cem Japon müşterilerine Derinkuyu'da mağaralardan oluşan yeraltı şehrinde onlara rehberlik eder. Mağaraya girdikçe Cem telaşlanır. Boğulur gibi olur. Havalandırma ve aydınlatmanın olmadığı büyük bir çukura düştüğünü hisseder. Sonra orada Turna'nın sesini duyar. Bu olayı Halil Hoca ile konuştuktan sonra bir de rüya görür. Bu rüya sonucunda Halil Hoca onu Ashab-ı Kehf Mağarası Tarsus'a yollar. Yakup Dede'nin yanına giden Cem'in hayatı orada büsbütün değişir. Ashab-ı Kehf Mağarasında zulüm görüp uyuyan ve bin yıl sonra uykusundan uyanmış gençler gibi o da geçmişin uykusundan uyanmıştır.

Tarsus'ta üç haftanın sonunda Avanos'a döner. Dönünce herkesle helalleşip Umre başvurusunda bulunan Cem; Halil Hoca ve Mihriban'a mektup bırakarak gider. Cem gittikten sonra Mihriban geri dönmüştür. Cem'i bulamayınca Halil Hoca'nın yanına giden Mihriban televizyonda ki son dakika haberi ile yıkılır ve " Vuslatın rahmet olsun. " der.

Yazan: Nilay Alakuş

Hüzün Yanığı 2 Konusu

Sinan Yağmur serinin ilk kitabı olan Hüzün Yanığı ile okurlarına İstanbul ile Kapadokya arasında bir aşk hikayesi sunmuş ve onları oldukça etkilemişti. Yeni kitabı Hüzün Yanığı 2 ile okurlarına yine farklı mekanlarda farklı aşk hikayeleri sunuyor.

Sinan Yağmur Hüzün Yanığı 2 romanı ile okurlarını bu kez Avanos, Bergama ve Tarus’a götürüyor ve onlara Turna, Cem ve Mihriban’ın hikayelerini anlatıyor. Derinkuyu, Ashab-ı Kehf ve Hira mağaralarını da içine alan bu ilahi aşk hikayesi karanlıktan ışığa bir macera sunuyor.

Sinan Yağmur tasavvuf ile gerçek aşkı mükemmel harmanlayan, dini değerleri cümlelerine mükemmel aktaran ve eserlerine şiirimsi bir tat veren bir yazar. Yeni kitabı Hüzün Yanığı 2’de de bu değerleri görmek mümkün ve bu yüzden okurları yine oldukça akıcı ve güzel bir eser bekliyor.

Hüzün Yanığı 2 Soruları ve Cevapları

Hüzün Yanığı 2 kimin eseri?

Sinan Yağmur

Hüzün Yanığı 2 türü nedir?

Yerli Romanlar, Romantik Aşk, Din / Tasavvuf

Hüzün Yanığı 2 kaç sayfa?

312

Hüzün Yanığı 2 Yorumları

yeni kitabı mı bu?

08-04-2017 22:50

çok güzel aşkı sokaklarda dışarda arayan aşkı hiç tatmamış ve tatmak isteyen gençlerimiz ve bir çok insan için değerli bir kitap 👍🏻

Huriye • 18-04-2017 22:40

ilkini de okumuştum ikincisi de çok güzel olmuş ama ilki daha güzel

12-02-2019 16:25

1. kitap güzeldi 2. kitap pek olmamış güzel kitap ama birincinin yanında sönük kalıyor

24-02-2020 13:32

kehf kitabı yokmu

10-11-2022 22:01

turnanin gelin gittigi ilçe neresi

23-02-2024 19:07

Hüzün Yanığı Aşkın Gözyaşları 2 / Hz. Mevlana Hüzün Yanığı 2 Aşkın Meali 3 / Hz. Ali ve Fatma Aşkın Gözyaşları 5 - Yunus Emre Kerbela Hz. Hüseyin Aşkın 7 Hali - Bişnev! Aşkın Gözyaşları 4 - Hamuş Kerbela Aşk'a Bela Hz. Hüseyin Aşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun Aşk'a Yolculuk Veysel Karani Aşkın Gözyaşları Hüzün Yanığı Hüzün Yanığı en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli