Hikayem Paramparça

Emrah Serbes Hikayem Paramparça
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Öykü/Hikaye
Yayınevi:İletişim Yayıncılık
Yayınlandığı Yıl:2012
Sayfa Sayısı:176
ISBN:9750511189
Kitap Puanı:
5.8 / 10 | Oy: 437 | Yorum: 3
Editör Puanı:6
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
D&R:14,40 TL
KitapYurdu:15,00 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Öykü/Hikaye

Arka Kapak Bilgisi

Hikayem Paramparça Özeti

Hikayem Paramparça Emrah Serbes


Hikayem Paramparça, Emrah Serbes'in bir internet bloğu olan Afili Filintalar'da yazdığı yazılardan ve bir de kısa öyküsünden oluşan kitabıdır. Oldukça keyifli bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Emrah Serbes'in kitabın sonunda bulunan ve ilk kez bu kitapta yayınlanmış olan kısa öyküsü Galip İşhanı ise şöyle:

Her şey Galip'in yaralanarak en yakın arkadaşı ile beraber hastaneye yarasına dikiş attırmaya gitmesiyle başlar. Garip yarasını diken Nuran Hemşire'ye ilk gördüğü an aşık olur. O günden sonra "Nuran hemşire için ne yapabilirim?" diye düşünmeye başlar. Arkadaşı acısını içinde çekmesini önerince, alnındaki dikişleri söküverir. Hemen hastaneye giderler yine. Nuran Hemşire dikişleri yeniler, nasıl olduğunu sorar. Galip "Ben söktüm" der, "seni görmek için." Nuran Hemşire'nin gözlerinden bir karaltı geçmiştir o an.

Bir hafta sonra Galip, yine o arkadaşını -anlatıcıyı- arayıp gelmesini söyler. Arkadaşı geldiğinde, Galip'i yine kanlar içinde bulur. Bu kez de kolunu kesmiştir. Arkadaşı "Nuran Hemşire'yi her görmek istediğinde bir yerini kesemezsin Galip." der ama ne fayda. Hastaneye giderler, fakat Nuran Hemşire onları görür görmez durumu anlayıp hemşire odasına kaçar.

Bu kez Galip'in aklına başka bir fikir gelir. Arkadaşını Nuran Hemşire'yle konuşmak üzere gönderir, bir buluşma ayarlamasını söyler. Dört gün sonra da buluşurlar. Fakat Galip bir saat sonra arayıp arkadaşını çağırır. Nuran Hemşire gitmiştir. Arkadaşı Galip'in kolunda kanlı bir N harfinin çizili olduğunu görünce sinirle kalkar ve o sinirle bir süre boyunca Galip'le konuşmamaya karar verir. Uzun bir süre Galip her akşam arar, fakat yanıt alamaz. Bir gün arkadaşı Nuran Hemşire'yi bir adamla bir pastanede görür. Adamın hastanenin yeni doktoru olduğunu öğrenir. O akşam Galip'i arayıp buluşalım der. Fakat olanları söylemeyecektir. "Unut onu" der fakat nedenini söylemez. Birlikte kafaları çekmeye karar verirler. Arkadaşı Galip'i arabada bırakarak nevaleleri almaya gider. Büfeden döndüğünde Galip'i bir kez daha kanlar içinde bulur. Galip elindeki sustalıyla rastgele bir yerlerini kesmektedir. O geceden sonra Galip'le bir daha görüşmezler. Seneler boyu ayrı kalırlar, arkadaşı farklı şehirlerde kendiyle baş başa kalır senelerce. Bir gün hiçbir şey olarak geri döndüğünde, çocukluğunun fırınını yangın yeri olarak bulur. Çevrede bir kalabalık toplanmış itfaiyenin yangını söndürmesini izlemektedir. Omzunun dürtüldüğünü hisseder, arkasını dönünce Galip'i kucağında çocuğuyla karşısında bulur. Kısa konuşurlar, Galip kartını verir, görüşelim der. Kartta "Galip İşhanı Nuran Spor Kat: 2. No:8 " yazmaktadır. Galip tam gidecekken geri döner ve aceleyle şunları söyler: "Hep senin yüzünden kardeşim, beni anlatamadın."


Hikayem Paramparça Yorumları

Hikayem Paramparça Yorum emrah serbesin en kötü kitabı diyebilirim okurken sıkıldım deliduman güzeldi

13-08-2015 21:59 !!

Hikayem Paramparça Yorum fena kitap değildi içten yazılmış farklı noktaları var hoşuma gitti

21-01-2016 22:13 !!

Hikayem Paramparça Yorum emrah serbesin önceki kitapları daha güzeldi bu çok sıradan olmuş

27-01-2016 01:58 !!

Yorum Yaz

:: Emrah Serbes ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.