Çatıdaki Nefes

Cutler Ailesi Serisi 1.Kitap Çatıdaki Nefes
Kitabın Yazarı:V. C. Andrews Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Altın Kitaplar Yayınlandığı Yıl:1990 Sayfa Sayısı:320 ISBN:9789754052131 Kitap Puanı:7.1 / 10 | Yorum: 3

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:20,80 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Çatıdaki Nefes - V. C. Andrews

Kitap Türü:Yabancı Romanlar Orjinal Adı:DawnÇeviren:Gönül Suveren

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Çatıdaki Nefes Özet

Amerikalı yazar V.C. Andrews’in orijinal dilinde 1990 ve 1993 yılları arasında 5 kitap olarak yayınlanan serisi olan Cutler Ailesi serisinin ilk kitabı olan Çatıdaki Nefes okurlara dramatik ve bir o kadar şaşırtıcı bir hikaye sunuyor.

Çatıdaki Nefes romanının ana karakteri olan Dawn genç ve güzel bir kızdır. Annesi, babası ve abisi ile birlikte yaşar. Ailesi oldukça fakirdir fakat mutlu bir hayat sürmektedirler. Dawn’ın babası işleri nedeni ile sürekli yer değiştirmek zorunda kalır ve ailenin yeni durağı zenginlerin bölgesi olan Richmond olur.

Dawn’ın babası özel bir okulda iş bulmuştur ve karşılığında kızı ile oğlunu da okulda okuması sağlanır. Dawn ve abisi Jimmy okula başlar fakat büyük bir uyum sorunu yaşarlar. Çünkü okuldaki tüm öğrencilerin aileleri çok zengindir.

Dawn zamanla okula alışır ve güzelliği ile okulun yakışıklılarından olan Philips’i de etkiler. İkili zamanla arkadaş olur ve çıkmaya başlarlar. Fakat Philips’in kız kardeşi olan Clara bu ilişkiyi onaylamaz. Abisinin bu fakir kız ile çıkmasını bir türlü kabullenemez ve aralarını bozmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Dawn’ın annesi üçüncü çocuğuna hamiledir fakat çok riskli bir doğum geçirir. Doğum sonrası hastalanır ve bedeni buna daha fazla dayanamaz. Dawn annesini kaybetmenin acısını yaşarken yeni bir şok daha yaşar. Babası bilmediği bir nedenden dolayı tutuklanır. Fakat Dawn’ın başına gelenler bununla sınırlı kalmaz. Polislerin babasını tutuklaması ile gerçekler de ortaya çıkar.

Dawn mevcut ailesinin gerçek anne ve babası olmadığını öğrenir. Abisi ve yeni doğan kardeşi yetimhaneye verilirken kendisi gerçek ailesine verilir. Fakat yeni ailesi de Dawn için tam bir şok olur.

Dawn’ın yeni ailesi Cutler ailesidir. Aile bir hotelin sahibidir ve çok zengindir. Fakat Dawn için şok edici olan yeni kardeşlerinin okuldaki erkek arkadaşı olan Jimmy ve onun kardeşi Clara’nın yeni kardeşleri olması olur.

Cutler ailesi Dawn’ı hotellerinde hizmetçi olarak çalıştırır ve pek de sevgi göstermezler. Dawn’ın hayatı tam bir ıstıraba döner. İmdadına üvey abisi olan Jimmy yetişir. Jimmy yetimhaneden kaçar ve Dawn’ı görmeye gelir. Bu Dawn için moral kaynağı olur fakat Jimmy’in ziyaretini Clara öğrenir ve hemen herkese bildirir.

Dawn bir şekilde eski dadısının iletişim bilgilerine ulaşır ve onu görmek için ziyarete gider. Amacı ailesi ile ilgili olan gerçekleri öğrenmektir. Dadısı Dawn’ın babasının aslında farklı biri olduğunu söyler. Annesinin ünlü bir ressam ile yasak aşk yaşadığını ve Dawn’ın bu yasak aşkın ürünü olduğunu söyler. Cutler ailesinin en büyüğü olan büyükanne olayı gizlemek için büyük çaba harcamış ve başarılı da olmuştur. Fakat Dawn artık gerçeği öğrenmiştir. Bunun üzerine büyükanne aile içinde yeni bir olay yaşanmaması için Dawn’ı uzak bir üniversiteye eğitime göndermeyi kabul eder. Böylece Dawn içinde bulunduğu bu ıstırap verici hayattan kurtulmuş olur fakat onu yeni maceralar beklemektedir.

Çatıdaki Nefes kitabı okurlara mükemmel bir hikaye sunuyor fakat bu daha bir anlamda hikayenin başlangıcı. Beş kitaptan oluşan Cutler Ailesi serisi ile okurları oldukça uzun ve şaşırtıcı bir macera bekliyor.

Çatıdaki Nefes Soruları ve Cevapları

Çatıdaki Nefes kimin eseri?

V. C. Andrews

Çatıdaki Nefes türü nedir?

Yabancı Romanlar

Çatıdaki Nefes kaç sayfa?

320

Çatıdaki Nefes Yorumları

kitap çok güzel yavaş ilerliyor ama sürekli şaşırtıyor tavsiye ederim

20-04-2017 20:38

çok güzel bir kitaptı devamını yazsınlar lütfen

17-05-2017 18:54

güzel bir seri zaten ilk kitabı okuduktan sonra tüm seriyi okursunuz

04-12-2019 18:51