V. C. Andrews

V. C. Andrews Kimdir

V.C. Andrews yatınızla muhteşem bir tura çıkabileceğiniz Portsmouth Virginia’da Dünya’ya geldi. Takvim 6 Haziran 1923 yılını gösteriyordu. Doğduğu günden bu yana tam 94 yıldan fazla geçmiş. Yaşamımızdan ve çocukluklarımızdan V.C. Andrews’in kitaplarında güzellikleri hala paylaşıp, kendimizi bulabiliyoruz.

Yağmur, Çatıdaki Çiçekler gibi filmlere ilham veren V.C. Andrews zekâsıyla okul yıllarında ön plana çıkmış bir çocukluğa sahip. Okulda ki zekası fark edildikten sonra ardı arkası gelmeyen bugünlerde bile yapılması zor, pek çok başarıya çok genç yaşlarda imza atmış.

V.C. Andrews Dünya’da milyonlarca satan Çatı, Çatıdaki Dikenler ve Gizli Yapraklar kitaplarının yazarıdır. Gerçek hayattan beslenen kitapları samimi ve canlı sosyal bir yaşamı bütün çıplaklığıyla okurlarına sunar.

Öykü ve roman yazarı olan V.C. Andrews kalemiyle edebiyatın özgün seslerindendir. ‘’Çatı’’ ismini okurların zihnine kazırken, sözcük anlamına V.C. Andrews yorumunu katmıştır.

Çatı adlı kitabında V.C. Andrews dört çocuğun yaşamda karşılaştıkları dram ve hüzün dolu hikayesini anlatmıştır. Çocukların ‘’anne sevgisi’’ ve dokunaklı yaşamlarının sözcüklerde canlanan betimlemesini gözlerinizi yaşartırken yüreğinizi istemeden acıtacaktır.

V.C. Andrews Gazap Tohumları adlı kitabında kitap listelerinde uzun süre yer alırken milyonlarca insana aşk ve kader yolunda pek çok fikrin yeşermesini sağlıyor. Aşkın ve insanların duygularını resmederken nadide bir çiçeğin her ne koşulda olursa olsun sevgiyle iyileşebileceğinin en büyük örneğini edebiyatımıza kazandırıyor.

V.C Andrews pek çok kitabı arkasında bırakarak çok sevdiği okurlarına ve Dünya’ya 1986 yılında veda etmiştir.
V. C. Andrews Kitapları: Çatının Sırları / Cutler Ailesi, Çatıdaki Fısıltılar / Cutler Ailesi, Çatıdaki Çığlık / Cutler Ailesi, Çatıdaki Nefes / Cutler Ailesi, Çatının Karanlığında / Cutler Ailesi, Rain (Hudson Serisi 1), Şimşek (Hudson Serisi 2), Fırtına (Hudson Serisi 3), Gökkuşağı (Hudson Serisi 4), Çatıdaki Pırıltılar / Landry Dizisi, Lekeli Altın / Landry Dizisi, Çatıdaki Kıvılcım Ruby / Landry Dizisi, Gizli Mücevherler / Landry Dizisi, Çatı / Dollanganger Ailesi, Çatıdaki Dikenler / Dollanganger Ailesi, Gazap Tohumları / Dollanganger Ailesi, Çatıdaki Rüzgar / Dollanganger Ailesi, Salkım Söğüt (De Beers Serisi 1), Lanetli Orman (De Beers Serisi 2), Kötü Tohum (De Beers Serisi 3), Bitmemiş Senfoni / Logan Ailesi, Çatıda Bir Kız "Melody" / Logan Ailesi, Kalbimin Şarkısı / Logan Ailesi, Gece Yarısı Müziği / Logan Ailesi, Olivia / Logan Ailesi, Çatıdaki Kelebekler / Kimsesizler, Kimsesiz Kelebek / Kimsesizler, Yetimler / Kimsesizler, Yıldızlar Geçiti Dizisi - Rose, Yıldızlar Geçiti Dizisi - Honey, Cennet, Hayaller Dünyası, Gölgeli Bahçe, Evden Uzaklara Uçuş, Gizli Yapraklar, Gölgeli Bahçe, Öç Yuvası, Kara Kedi, Kırık Kanatlar, Yabani Çiçekler, Kadere İsyan, Yaralı Gönüller, Celeste, April'in Gölgesi, Gölgedeki Kız, Ormana Doğru, Bahçedeki Çiçekler, Yıldız Yağmuru, Cinnamon, Ice


5.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

V. C. Andrews Kitapları

Çatıdaki Nefes Çatıdaki Nefes

Çatıdaki Nefes kitabı okurlara mükemmel bir hikaye sunuyor fakat bu bir anlamda daha hikayenin başlangıcı.

Puan: 5.9 | Yorum: 3

V. C. Andrews ile ilgili yorumlar

yeni kitaplarınızı bekliyorum çok seviyorum sizi

13-11-2018 17:02

çatıdaki nefes kitabı harbiden çok güzeldi

07-02-2019 23:31

yazarin 56 kitabi var 50si türkçe 6si yabanci henüz cevirmemis 86 yılında vefat etmiş yeni kitap beklemeyin yani :) bende 40 tanesi mevcut 2008 den beri bulmaya çalışıyorum anca buldum aramaya devam bilginize

17-02-2019 02:44

çatı serisi çok güzel serinin tüm kitaplarını tavsiye ederim

22-10-2019 16:17