Bir Uyuyup Uyanalım

Bir Uyuyup Uyanalım
Kitabın Yazarı:İrfan Değirmenci Kitap Türü:Deneme Yayınevi:İnkılap Kitapevi Yayınlandığı Yıl:2017 (27-02-2017) Sayfa Sayısı:496 ISBN:9789751037596 Kitap Puanı:8 / 10 | Yorum: 6

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al Pandora:84,80 TL KitapYurdu:85,44 TL e-kitap,pdf,epub: *

8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Bir Uyuyup Uyanalım - İrfan Değirmenci

Kitap Türü:Deneme

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Bir Uyuyup Uyanalım Özet

İrfan Değirmenci usta televizyonculardan ve habercilerden bir tanesidir. 1996 yılından günümüze kadar birçok program yapan ve sabah haberlerinin yüzü olmayı başaran ünlü gazeteci son olarak görüşünü açıkladığı için kovulmuş ve bir anlamda özgür düşüncenin sesi olmuştur. Bir Uyuyup Uyanalım da İrfan Değirmenci’nin deneme türündeki kitabıdır.

İrfan Değirmenci Bir Uyuyup Uyanalım ile okurlara deneme türünde düşündüren bir kitap sunuyor. Sizden ilk olarak komşunuz olmasını istemediğiniz bir anlamda en nefret ettiğiniz kişileri düşünmenizi istiyor. Bunun listesini tamamladığınızda da kitabı okumanızı talep ediyor.

İrfan Değirmenci kitap okuyanların başına sıklıkla geleni de komik bir şekilde ele almış. Eğer Bir Uyuyup Uyanalım kitabını okurken uykunuz gelirse hemen uyumanızı istiyor. Çünkü bir uyuyup uyandığında her şeyin daha güzel olacağına inanıyor. Kitabın ismi de zaten buradan geliyor.

Bir Uyuyup Uyanalım Soruları ve Cevapları

Bir Uyuyup Uyanalım kimin eseri?

İrfan Değirmenci

Bir Uyuyup Uyanalım türü nedir?

Deneme

Bir Uyuyup Uyanalım kaç sayfa?

496

Bir Uyuyup Uyanalım Yorumları

yıllarını harca kariyerinde en tepeye çık özgürlükler ülkesinde düşünceni söylediğin için herşeyini kaybet

13-03-2017 20:53

bir kitap düşünün; “ötme bülbül” ile başlayıp “masal” şarkısıyla biten …
bir kitap düşünün; ana karakterlerin diyalogları ve hikayeleri ile ülkemizin yakın geçmişinin içinde hissedebileceğiniz gibi çok geride kalmış önemli tarihi anıları da birincil ağızdan dinleyebildiğiniz.
ya kendinizi ya yakın bir arkadaşınızı ya da bir tanıdığınızı bulduğunuz.
okur tavsiyesi; koca bir termos çayınızı- kahvenizi hazırlayın, kitabın içinde yer alan şarkılardan bir dinleme listesi de hazır ol da bulunsun. ardından alın kitabı elinize bakmayın siz isminin bir uyuyup uyanalım olduğuna, uyumadan bir solukta okuyun… sonrası mı? uyanırsınız belki!
#kitap #oku#okumaktankorkma #yazar #okur#kütüphane #kitapagaci #şiirsokakta#şiirheryerde
#instakitap #kitapkurdu #kitapyurdu#öykü #kitapokuyanblogger#kitapokuyanlarkulubu #okudumbitti #biruyuyupuyanalım #irfandeğirmenci

22-03-2017 08:46

pek kitap okuyan birisi değilimdir ama bu kitap gerçekten harika bir eser

23-03-2017 22:44

irfan değirmenciyi çok seviyorum

12-01-2018 02:36

irfan değirmenciden daha politik bir kitap bekliyordum ama beklediğimden çok daha güzel bir kitap yazmış kitap aslında politik ama bunu güzel ele almış politik sorunları anlamak için hayatın kendisini sunmuş adeta çok güzeldi

18-12-2019 22:24

kitap beklediğimden daha iyiydi çok zekice yazılmış güzel göndermeleri var anlayana tabi bence okuyun harika eser

27-09-2022 23:02