İrfan Değirmenci

İrfan Değirmenci Kimdir

Çalar Saat ve Günaydın sabah programlarıyla tanıdığımız İrfan Değirmenci evlerimize uzun yıllar konuk olmuş. Hayatımızın içerisinde hissettiğimiz bir basın ve medya mensubudur. Kanal D televizyon kanalından twitter üzerinde yapmış olduğu referandum paylaşımı sebebiyle Kanal D televizyonunun açıklamasına göre ‘’tarafsızlık’’ ilkesini çiğnediği gerekçesiyle işine son verilmesi ile ülkemizde tanımayan kalmamıştır.

Çalar Saat sabah programıyla halkın beğenisini kazanan İrfan Değirmenci yazılı ve görsel medyada pek çok pozisyonda çalışmıştır. Basın ve medya sektörünün içerisinde yoğrulan İrfan Değirmenci halkın ve medyanın içinde büyümüştür. Kanal D, FOX, Atv, CNN İrfan Değirmenci’nin çalıştığı kanallardandır.

Antalyalı olan İrfan Değirmenci Kasım ayında kırkıncı yaşını (1977) dolduracaktır. Ekranların ve halkın sempatisini kazanmış olan İrfan Değirmenci bir kardeşiyle çekirdek bir ailede dünyaya gözlerini açmıştır. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirir bitirmez kendisini basın ve medya sektörünün öncü firmalarında bulmuştur.

Kişisel hayatını ekranlardan ve magazin muhabirlerinden uzakta yaşayan İrfan Değirmenci sevdikleri ve İstanbul Boğazı arasında mütevazi bir yaşam sümektedir. Yakın süreç içerisinde çıkardığı kitabıyla da imza günleri ve söyleşilere konuk olarak izdihama neden olduğu bilinmektedir.

Bir Uyuyup Uyanalım adlı kitabıyla beslendiği doğrular ve söyleme cesaretiyle, toplumun ve özellikle basın sektörünün içerisindeki, nefretin yok ettiği kurbanlarının sesi ve görüntüsü olmuştur. Modern köleliğin ve insanın sıkıştırıldığı post modern sermaye arasında ki haykırışlarını yazılı bir direnişle sembol olarak yaşamla ilişkilendirebilmiştir.

Pek çok Üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının sunucu, basın mensubu ve yazar olarak ödüllerine layık görülen İrfan Değirmenci en çokta halkın sevgisini kazanabilmiş nadir insanlardandır.


8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

İrfan Değirmenci Kitapları

Bir Uyuyup Uyanalım Bir Uyuyup Uyanalım

İrfan Değirmenci Bir Uyuyup Uyanalım ile okurlara deneme türünde düşündüren bir kitap sunuyor.

Puan: 8 | Yorum: 6

İrfan Değirmenci ile ilgili yorumlar

insanların ekmekleri ile oynamayı bırakın artık özgürlük diyorsunuz düşüncesini söyleyen işini kaybediyor günahtır nasıl müslümansınız

07-04-2017 17:32

bir uyuyup uyanalım mükemmel bir kitaptı çok zekice yazılmış hikaye içinde çok güzel politik göndermeler var farklı açıdan bakmanızı sağlıyor bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştim başka kitapları yok mu acaba

06-06-2019 16:25

sanırım başka kitap yazmayacak bir uyuyup uyanalım çok güzeldi lütfen yeni kitap istiyoruz

21-04-2022 11:27