Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu

Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu
Kitabın Yazarı:Ali Çankırılı Kitap Türü:Çocuk Kitapları Yayınevi:Timaş Basım Yayınlandığı Yıl:2017 Sayfa Sayısı:224 ISBN:9789753625258 Kitap Puanı:7.4 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:125,20 TL Pandora:148,00 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu - Ali Çankırılı

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu Özet

Ali Çankırılı'nın Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu adlı kitabı beş bölümden oluşuyor. Oyunların bulunduğu bölümlere geçmeden önce faydalı öneriler ve okurlar tarafından doldurulmak üzere 'Haftalık Aktivite Planı' veriliyor.

Kitapta değişik oyunların yanı sıra 'istop, kulaktan kulağa ve körebe' gibi hemen hemen herkesin bildiği oyunlar da bulunuyor.

Birinci Bölüm:Ev İçi Aktiviteleri

Bozuk Para Temizliği

Su dolu bir kabın içine sabun, tuz ve bozuk paralar atılıp çocuğun eline eski bir diş fırçası verilir. Çocuk suyun içinden aldığı bozuk paraları fırçayla parlatıp küçük bez parçalarıyla kurular.

Çivili Tahta Modelleri

Bir tahtaya belirli geometrik şekillerle çiviler çakılır. Çocuğun renkli ipleri veya paket lastiğini çivilere dolayarak desenler oluşturması sağlanır.

Seni Kim Seviyor?

Çocuğa "Seni kim seviyor?" diye sorulur. Verdiği cevaplar bir kağıda not alınır. İstediği bir yere asması için çocuğa verilir. Böylece çocuk ne kadar çok sevildiğinin farkına varır.

Süslü Kamışlar

Karton veya kağıt tabaktan istenilen şekiller kesilir. Şekiller süslenip ortası delinerek kamışlara geçirilir.

İlginç Maskeler

Kağıt tabağa çocuğun yüzüne göre göz ve burun yerleri işaretlenir. İşaretli yerlerden göz ve burun delikleri açılır. Boyayıp süslemesi için çocuğa verilir.

İkinci Bölüm: Ev Dışı Aktiviteleri

Altın Arama

Küçük taşlar altın veya gümüş rengi sprey boyayla boyanıp toprağa saklanır. Çocuğa küçük bir kürek verilerek hazineyi araması sağlanır.

Bahçede Bowling

Bahçede düz bir alana 8-10 tane plastik şişe dizilir. Çocuğa plastik top ile şişeleri devirmesi söylenir.

Bulutlar Neye Benziyor?

Çocukla birlikte çimenlerin üzerine uzanılır. Çocuğa bulutların şekillerinin nelere benzediği sorulur ve şekiller hakkında yorum yapılır.

Üçüncü Bölüm: Mutfak Aktiviteleri

Mutlu Yüzlü Sandviçler

Bir dilim ekmeğin üzerine fıstık ezmesi sürülür. Çocuğa çikolata parçaları verilerek yüz oluşturması sağlanır.

Meyve Kebapları

Meyveler küçük parçalara ayrılır. Çocuğa verilerek kebap çubuklarına geçirmesi söylenir.

Neyin Tadı

Çocuğun gözleri mendil ile bağlanır. Bildiği yiyecekler tattırılarak ve koklatılarak, bu yiyeceklerin neler olduğunu bulması istenir.

Biberi Yakala

Su dolu bir kovaya karabiber serpilir. Sonra kovanın içine bir kalıp sabun koyulur. Biberlerin sabundan kaçışı izlenir. Sonra kovaya şeker koyulur. Bu kez de biberlerin sabuna yaklaştığı görülür.

Mutfak Geometrisi

Bir şekil söylenerek mutfaktaki eşyalardan bu şekilde olanların bulunması istenir. Ya da mutfaktaki eşyalardan bu şekilde olanların adları yazılarak yarış yapılır.

Kaydırmaca

Yüzeyi düzgün bir masada karşılıklı oturulur. Kimseye zarar vermeden masada kayabilecek bir tuzluk yuvarlanmadan, kaydırılarak karşılıklı gönderilir. Skor tutularak yarış yapılır.

Dördüncü Bölüm: Okula Başlama Aktiviteleri

Oyun Hamuruyla Alfabe Bulmacası

Çocuğa yardımcı olunarak oyun hamurlarıyla harfler yapması sağlanır. Sonra gözleri kapatılır. Harfleri elleriyle yoklayarak hangi harfler olduğunu bulması istenir.

Bana Bir "A" Ver

Kartlara alfabe harfleri yazılır. Sonra bunlar çocuğa teker teker gösterilir. Bu harflerle başlayan ev eşyalarını ve nesneleri göstermesi istenir.

Bir-İki Annemin Fikri

Bir, iki annemin fikri;
Üç, dört üstümü ört;
Beş, altı iyi kahvaltı;
Yedi, sekiz bazıları ikiz;
Dokuz, on oyuna son.


Farklı Olan Hangisi?

Çocuğa birbirine benzeyen birkaç eşya verilir. Bunların arasına onlardan farklı bir eşya eklenir. Çocuğun farklı eşyayı bulması istenir.

Örnek: Kaşık, tabak, bardak, defter

Günleri Öğrenmek

Çocuğun en sevdiği yedi oyuncak seçilir. Bu oyuncakların her birine bir gün ismi verilir. Çocuğa her sabah o günün adını taşıyan oyuncak verilir. Böylece kısa zamanda günler öğretilir.

Beşinci Bölüm: Grup Aktiviteleri

Güzel, Çirkin, Komik

Bir kişi yüzünü duvara döner. Diğerleri onun on-on beş metre arkasında sıra halinde dizilir. Yüzü duvara dönük kişi arkasına dönmeden "güzel", "çirkin" veya "komik" der. Diğerleri bu sıfatı en iyi şekilde temsil etmeye çalışır. Ebe her birine seçtiği sıfatı temsil etme kalitesine göre kendine yaklaşma hakkı verir. Ebeye bu adımlarla yaklaşıp ilk dokunan, duvara geçme hakkı kazanır.

Nereye Kayboldu?

Çocuklardan birine küçük bir nesne verilir. Diğer çocukların gözleri kapattırılır. Nesneyi alan çocuk nesneyi istediği yere saklar ve sakladığı yerin belli olmaması için bir süre daha dolaşmaya devam eder. Sonra herkesin gözü açılır. Saklanan nesneyi kim bulursa saklama hakkı ona geçer.

Eşini Seç

Çocuklar arasından bir ebe seçilir. Diğer çocuklar ikişer ikişer gruplandırılır. Ebe çeşitli hareketler yapar. Diğer çocuklar da aynı hareketleri yaparlar. Ebe "değiştir" dediğinde ebe de dahil herkes yeni bir eş bulur. Kim eşsiz kalırsa yeni ebe o olur.

Değiş Tokuş Oyunu

Çocuklardan birinin gözleri kapatılır. Diğer çocuklardan ikisi üzerlerindeki bazı takı ve giysileri değiştirir. Çocuğun gözleri açılır ve kimin kimle neleri değiştirdiğini bilmesi istenir.

Editör: Firdevs AÇAR

Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu Soruları ve Cevapları

Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu kimin eseri?

Ali Çankırılı

Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu türü nedir?

Çocuk Kitapları, Kişisel Gelişim

Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu kaç sayfa?

224

Benimle Oynar mısın Anne 365 Eğitici Çocuk Oyunu Yorumları

oyunlardan bazıları çok güzel ama çoğu saçma ve gereksiz yine de güzel bir eser

31-05-2017 20:54

böyle bir kitap yazdığınız için teşekkür ederim çok işime yarıyor

11-06-2017 22:10

çok güzel bir kitap bu kadar oyun türetebilmesi bile bir başarı

01-06-2019 16:18

içinde güzel çocuk oyunları var ama çoğu benim çocuğuma uygun değil ben daha ana okulu öncesi oyunlar arıyorum

29-03-2022 15:56

çivili tahta üzerinde geometrik şekiller güzeldi baya eğlendiriyor

30-12-2022 22:42