Arzın Kapısı Kudüs

Arzın Kapısı Kudüs
Kitabın Yazarı:Talha Uğurluel Kitap Türü:Din / Tasavvuf Yayınevi:Timaş Basım Yayınlandığı Yıl:2016 (09-11-2016) Sayfa Sayısı:344 ISBN:9786050824254 Kitap Puanı:8.2 / 10 | Yorum: 7

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:112,50 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Arzın Kapısı Kudüs - Talha Uğurluel

Kitap Türü:Din / Tasavvuf

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Arzın Kapısı Kudüs Özet

Arzın Kapısı Kudüs Mescid-i Aksa

Tahra Uğurluel yazdığı tarihi kitaplar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir yazar. Bir taraftan tarihi bilgileri okurlarına aktarırken diğer taraftan kitaplarına bilinmeyen gizemlerini de katarak okurların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Tahra Uğurluel yeni kitabı Arzın Kapısı Kudüs Mescid-i Aksa ile okurlarını Kudüs’te bir yolculuğa çıkartıyor. Kitapta Kudüs’ün detaylı şehir haritası ve ilk defa kitapta kullanılan fotoğraflar var. Bu şekilde Arzın Kapısı Kudüs hakkında bilinmeyenleri okurken harita ve fotoğraflarla şehrin içinde de bir geziye çıkıyorsunuz.

Bilindiği gibi Kudüs üç semavi dinin de büyük önem verdiği bir şehir. Bu yüzden tarih boyunca bir çok savaşa sahne olmuş ve içinde çok zengin bir kültür bulundurmuştur. Tahra Uğurluel işte bu mükemmel şehrin bilinmeyen yönlerini okurlara sunuyor.

Kitapta Türk hakimiyeti altında Kudüs’te neler yaşandığı, Hz. Süleyman’ın kabri, Tapınak Şövalyelerinin etkisi, Filistin devletinin temelleri gibi tarihe yön veren bir çok bilinmeyen anlatılıyor.

Arzın Kapısı Kudüs Soruları ve Cevapları

Arzın Kapısı Kudüs kimin eseri?

Talha Uğurluel

Arzın Kapısı Kudüs türü nedir?

Din / Tasavvuf

Arzın Kapısı Kudüs kaç sayfa?

344

Arzın Kapısı Kudüs Yorumları

harika bir kitap

22-11-2016 20:52

içeriği mükemmel olmuş çok güzel bilgiler var

26-11-2016 09:44

pek beğenmedim internetten toplanan bilgiler kitap yapılmış gibi çoğunun gerçeklik payı da yok

18-12-2016 16:30

mükemmel bir kitap ve anlatım şekli herkesin okuması gerekli

12-12-2017 16:25

kudüs, hiç şüphesiz islamiyet, hristiyanlık ve yahudilik için çok önemli bir şehirdir. böyle önemli bir şehir olduğu için de farklı dinlere, milletlere ve kültürlere ait birçok iz taşır. talha uğurluel de bu izleri "arzın kapısı kudüs" adlı kitabında okurların gözleri önüne serer. kitap genel olarak iki bölümden ve birçok alt başlıktan oluşur. kitaptaki bilgilerin, resim ve fotoğrafların her biri ayrı bir önem taşır. yazarın bunları sunuş şekli de okurun kendisini kudüs'te gezer gibi hissetmesine sebep olur.

okursayazar • 10-12-2018 16:46

kitap pahalı olduğu için pdf olarak bulup okudum pek de hoşuma gitmedi

27-01-2020 16:13

mescid-i aksayı güzel anlatıyor mu?

26-10-2022 17:12

Selçuklu'nun Şifreleri Arzın Kapısı Kudüs Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Madalyonun İçi Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Kitaplardan Korkan Çocuk Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli