Senden Sonra

Senden Sonra
Kitabın Yazarı:Ezgin Kılıç Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Destek Yayınları Yayınlandığı Yıl:2016 (13-07-2016) Sayfa Sayısı:152 ISBN:9786059913515 Kitap Puanı:7.8 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al Pandora:112,00 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Senden Sonra - Ezgin Kılıç

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Senden Sonra Özet

Ezgin Kılıç'ın kaleminden çıkan Senden Sonra kitabı, bir adamın sevdiği kadınla ayrıldıktan sonra kadına karşı hissettiklerini konu alan bir kitaptır.

Gayet ince olan bu kitap elinize aldığınız zaman bir iki saat içinde rahatça okuyup bitirebileceğiniz, oldukça duygusal yazılmış, içerisinde fazlaca aşk sözleri içeren bir eserdir.

Senden Sonra kitabı olay örgüsü yerine genç bir adamın sevdiği kadının kendini terk etmesi üzerine hislerini konu alır. Yazarın anlatımına göre adam kadını çok sevmekte ona kıyamamaktadır. Bir gece kadın adamı arayarak rüyasında onu sevmediğini söylediğini ve kendini bırakıp gittiğini gördüğü için korktuğunu söyler. Bunun üzerine adam onu asla bırakmayacağını belirtir. Ve gece telefonda konuşarak uykuya dalarlar. Bu olayın üzerine adamla kadının araları açılır ve kadın adamı terk eder. Kitap genç adamın dilinden sevdiği kadına hislerini anlatır.

Kitabı okuyan okurlar kendi hayatlarından bir şeyler bulmakla beraber hüzünlenmektedir. Çünkü adam kadını çok sevmekte, kitapta onu çok sevdiğini defalarca belirtmektedir. Aynı zamanda ona olan özlemini açıkça dile getiren adam, bir sayfada onu özlediğini yazarken diğer sayfada onu görmek istemediği söylemektedir. Açıkçası kitap boyunca beni tek rahatsız eden durum buydu.

Kitap, kısa kısa bölümlerle oluşmakla beraber oldukça hızlı okunabilecek bir eserdir. Olay örgüsü yerine aşk sözleriyle oluşan bu kitap, okuyucuları yormamakla beraber oldukça güzel, anlamlı aşk sözleriyle sizi kendi mazinizde uzun bir keşfe çıkarır.

Kitapta başka bir rahatsız edecek durum, kitabın kesin bir sona varamamasıdır. Son sayfanın başında onu unuttuğunu söyleyip sonra onu unutmanın mümkün olmadığını yazarak okurları ikilemde bırakmıştır.

"İnsanı en çok üzen, en çok sevdikleri olur... Günlerdir uyuyamanın nedeni bir zamanlar birlikte huzurla uyuduğun kişidir. Şimdi seni deli gibi ağlatan kişi daha önce yüzünü en çok gülümsetendir. Bütün hayallerini yıkan, bir zamanlar en güzel hayallerini birlikte kurduğun kişidir. Seni üzen bir başkası değil aslında, sana en çok zarar veren içinde büyüttüğün sevginin ta kendisi. Çok fazla değer verdiğimiz için çok çabuk değer kaybediyoruz. Bizler aslında acıya âşık oluyoruz. Canımızı en çok kim yakacaksa gidip onu bulup onu seviyoruz..." Kitaptan alıntı yaptığım sözlerde de göründüğü gibi adam aşk ve ayrılık acısı çekmekte, sevdiği kadına özlem duymaktadır.

Adam sık sık sevdiği kadın tarafından sevilmediğini, bu sebeple acı çekmemek için sevilmiyorsanız gidin, durmayın gibi şeyler söylemektedir.

Kitaptan çıkardığım düşüncelerime göre bu genç adam, sevdiği ve terk edildiği için pişmanlık duymamaktadır. Çektiği acıya rağmen onu bir daha dünyaya gelse tekrar seveceğini söyler. Uzun bir zaman dilimi boyunca acıya alıştığını düşünür ama hala kadını unutamaz. Defalarca onu aramak ister ama başaramaz. Adam özgüveni olmayan bir karakterdir ve kitap boyunca acı çektiğini belirtmesine rağmen onunla iletişim kuramaz.

Kendi yorumuma gelirsek, beğenerek okuduğum bir kitap olmasına rağmen herkesin sevebileceği, yazılış şeklini beğenebileceği bir kitap olduğunu düşünmemekteyim. Ayrıca kitapta olaylar yerine sadece aşk sözleri olması bir süre sonra insanı sıkabilir neyse ki yazar kalın bir kitap yerine gayet ince bir kitap yazmakla beraber durumu kurtarmış. Dediğim gibi yazarın her an farklı duygular içinde olması ve kesin bir sonuca bağlanamaması benim tek rahatsız olduğum noktalardı. Bunun dışında kitap gerçekten güzeldi.

Sizde Ezgin Kılıç'ın aşkla dolup taşmış kitabına bakmak ve genç adamın hislerine ortak olmak isterseniz sizi Senden Sonra kitabıyla baş başa bırakıyorum...

Senden Sonra Soruları ve Cevapları

Senden Sonra kimin eseri?

Ezgin Kılıç

Senden Sonra türü nedir?

Yerli Romanlar

Senden Sonra kaç sayfa?

152

Senden Sonra Yorumları

güzel bir kitaba benziyor kapağı çok hoş

29-08-2017 19:28

ben beğenmedim çok sıradan bir konusu var

28-12-2018 17:48

bence ezgin kılıç senden sonra kitabı ile kendini aşmış mükemmel bir eser mükemmel bir hikaye çok beğendim

06-08-2019 11:34

kitap sözleri sosyal medyada sürekli karşıma çıkıyor yorumlara bakmak istedim tavsiye eder misiniz

21-06-2022 20:09

orta derece diyebileceğim bir kitap

23-05-2023 21:43