Ölüm Şarkısı

Ölüm Şarkısı
Kitabın Yazarı:P. J. Parrish Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Arkadya Yayınları Yayınlandığı Yıl:2017 (28-07-2017) Sayfa Sayısı:432 ISBN:9789759996598 Kitap Puanı:7.3 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Ölüm Şarkısı - P. J. Parrish

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Polisiye, Gerilim Orjinal Adı:The Killing SongÇeviren:Berna Kahraman

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Ölüm Şarkısı Özet

Miami'de yaşayan Matt Owens, kız kardeşi Mandy ile bir akşam barda eğleniyordu Matt'ın macerası Mandy'in kaşla göz arasında kaybolmasıyla başlar. Matt kardeşini kaybettiği için vicdan azabı duyar. Aramalar sonucunda kız kardeşinin öldürülmüş olduğunu öğrenir. Peki kim sevgili kardeşine bunu yapmıştı? Mandy'in ipod'undaki “too much blood” şarkısı Matt'ın ilk kanıtıydı. Çünkü Mandy bu tarz rock şarkılar dinlemezdi ve telefonu götürdüğü telefoncuda şarkının telefona sonradan-Mandy kaçırıldıktan sonra-yüklenmiş olduğunu söyledi. Matt katilin ardında bıraktığı bütün izleri takip etmeye koyuldu. Şarkının devamında Paris'te bir sevgili... Başını kestim... Ve Matt artık Paris'e gitmeye kararı verir. Mandy'in katili olan Laurent; Fransalı, çello çalan bir müzisyendir. Mandy'in ardından Paris'te bir kızı daha öldürmüştür.

Ciddi bir ruh bunalımında olan Laurent, öldürdüğü kızları, bir zamanlar çok sevdiği Helen’e benzeyenler arasından seçerdi. Kızların yanına o masum suretine bürünerek yaklaşıyordu. Bu sayede kızların güvenini kazanıyordu. Kurbanlarından birine kazara çok sevdiği kolyeyi kaptırmıştı. Bu sırada Matt Paris'te yaşanan kadın cinayetlerini sıkı bir şekilde takip ediyordu. Laurent'in kolyesini kaptırdığı kurbanın arkadaşıyla iletişim haline geçti ve kolyeyi arkadaşından aldı. Artık Laurent, kız kardeşinin intikamını almak isteyen bir gazeteci tarafından kovalandığını biliyordu. Laurent'in beş yıldır peşinde olan dedektif Eve Bellamont Matt ile iş birliği içinde olarak Laurent'i yakalamaya çalışmaktadır. Peki Laurent ne yaşamıştı da sarışın, mavi gözlü kadınları öldürüyordu? Müzik camiasında Larry Marsh diye tanınan Laurent'in babası bir zamanlar orkestra şefiymiş. Oğlunun ünlü bir çelist olmasını istiyordu. Oğluna çok fazla baskı yapıyordu. Laurent da babasından nefret ediyordu. Laurent, erken bunayan annesini on yaşında kaybetmiştir. Annesine çok bağlıydı. Laurent'in annesi ve Helen’e çok benziyorlardı. Ama bir katil neden çok sevdiği annesine benzeyen sevgilisini öldürmek istesin ki? Öldürmek için başka sebepleri vardı. Helen’e onunla cinsel birliktelik yaşamak istememişti. Ve bu Laurent'in küçüklükten beri sorunuydu. Babasının metresiyle yaşadığı şey, onun cinsel doyuma ulaşmasını engellemiş ve o kadından nefret ettirmişti. Helen’e de ona aynı şeyi yapmıştı. Bu yüzden ölümü hak etmişti. Matt bunları öğrendiğinde artık kurbanını daha yakından tanıyordu. Onun kim olduğunu öğrenmişti. Laurent kolyeyi alabilmek için dedektifin evine girip Eve'nin kuzenini kaçırır ve ardından da not bırakır. Matt tanıdığı katilin nerede saklandığını artık biliyor ve onunla yüzleşmeye hazırdır. Eve ile Paris'in yer altı kanalizasyonlarına girerler. Matt karanlıkta katile ateş eder. Ve onu öldürür. Ama dedektifler katilin cesedini orada bulamazlar. Peki Matt Laurent'i gerçekten öldürmüş müdür?

Ölüm Şarkısı kitabı, ilk sayfalarında gizem dolu, zeka yüklü havasını veriyor. Fakat ilerleyen sayfalarda olayların ve diyalogların birbirine benzer olduğu anlaşılıyor. Olaylar arasındaki bağlantının zayıf olması kitabın akıcılığına ve anlaşılırlığına gölge düşürmüş. Çeviri roman olmasından dolayı Ölüm Şarkısı kitabındaki betimlemeler profesyonelce değildi. Roman karakterlerini de yeterince içselleştiremedim. Bazı sahnelerde tüylerim ürperdi, bazı durumlar beni meraka düşürdü. Fakat altını çizmeye değer bir olay ya da bir söz bulamadım. Ayrıca kitabın sonu hiç de umduğum gibi bitmedi. Okunabilir, klişe gerilim romanıydı.

Yazan: Helin Bazman

Ölüm Şarkısı Soruları ve Cevapları

Ölüm Şarkısı kimin eseri?

P. J. Parrish

Ölüm Şarkısı türü nedir?

Yabancı Romanlar, Polisiye, Gerilim

Ölüm Şarkısı kaç sayfa?

432

Ölüm Şarkısı Yorumları

güzel bir gerilim tavsiye ederim

11-10-2017 17:21

güzel bir kitap yazar güzel kurgulamis

31-10-2017 16:44

kitap 10 numara okuduğum en güzel kitaplardan bir tanesi ölüm şarkısı adına yakışır bir hikaye sunuyor tavsiye edilir

22-08-2019 12:49

kitap şahane mutlaka okuması gerek elinizden bırakamıyorsunuz

08-07-2022 22:42

beklediğimden daha iyiydi baya sürükleyici

07-06-2023 19:32