Hayat Cesurlara Torpil Geçer

Hayat Cesurlara Torpil Geçer
Kitabın Yazarı:Bircan Yıldırım Kitap Türü:Kişisel Gelişim Yayınevi:Destek Yayınları Yayınlandığı Yıl:2018 Sayfa Sayısı:256 ISBN:9786053113959 Kitap Puanı:7.8 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Hayat Cesurlara Torpil Geçer - Bircan Yıldırım

Kitap Türü:Kişisel Gelişim

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Hayat Cesurlara Torpil Geçer Özet

Beynimizin özelikleri, insan psikolojisi ve kuantum felsefesi alanlarına özel ilgi duyan araştırmalarını bu alanda sürdüren yazar Bircan Yıldırım’ın Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitabı ile kendinizle ve evrendeki birçok şeyle ilgili farkındalığa ulaşabilirsiniz. Uzun yıllar nefes ve meditasyon teknikleri üzerine de çalışan yaşam koçu yazarımız kendisinin de deneyimlediği keşif yolculuğunu okurlarına tüm titizliği ile aktarmaktadır.

Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitabında üç karakter vardır. Vaveyla, Dilhun ve Logos. Dilhun hayatta ne yapacağını bilmeyen, geçmişine bağlı çıkmazlarda olan bir kişidir. Hakan adlı kişiyle yeni ayrılmıştır. Derin üzüntü içindeyken Hakan’la birlikte kendini de suçlar. İntikam duygusu içine girmiştir. Aslında tüm ilişkilerinde sorunlar yaşayan Dilhun’a Vaveyla bir kurtarıcı, yol gösterici görevindedir. Dilhun’un hayatı boyunca fark etmediği duygu ve düşüncelerini görmesini ve nasıl çözeceği yolunda başta Vaveyla ve ilerleyen dönemde Logos yardımcıdır. Tabi aslında Dilhun’un bireysel aşkı bu yolculukta ilahi aşka varır.

Aslında Vaveyla da aynı yoldan gelmiştir. Tıpkı Dilhun gibi! Tıpkı çoğu insan gibi! Uzun tutkulu ve gizemli bir yolculuktur bu. Eksiklerini ortaya çıkaran, bedenini ruhunu sınayan, aşılmaz sandığı engellerini aştığı ve her şeyi sevginin gücüyle başarabileceğini deneyimlemiştir. Geçmişte o da korkmuştur, kaçıp saklanmıştır Yaradan’ın aşkıyla yaşam yolculuğuna devam ederken aklını kullanarak görmediği her şeyi görmeye başlamıştır. Dünya hala aynıdır oysaki aynı kötülükler, adilikler devam eder ama yargılamadan saf sevgide kalabilenler hayatı yaşamaya, anlamlı kılmaya devam eder.

Vaveyla’yı kurtaran da Logos olmuştur. Onun zor günlerinde karanlık kuyulardan çıkaran, akılcı yönü Yaradan’ın birer armağanı olarak gelmiştir hayatına. “Bir insan kendini kurtaramıyorsa onu hiç kimse kurtaramaz,” düşüncesiyle hareket ederler. Sahilde tek başına yürüyen, her halinden acı çektiği belli olan Vaveyla da Dilhun’u iyileştirmek için niyet eder. Tesadüf olmayan bu karşılaşmada tüm enerjisini artık buna harcayacaktır. Ta ki Dilhun kendini tanıyana, sevene, yaşamı nasıl yönlendireceğini bilene kadar…

Başlangıçta Dilhun itiraz eder, Vaveyla’nın yaklaşımını kabul etmek istemez fakat oldukça sıcak, samimi ve net anlatımlarla yaklaşan Vaveyla, sorduğu sorularla Dilhun’da farkındalık yaratmaya başlar. İçinde var olan güvensizliği yıkmaya çalışır. Boğuştuğu sorulara uygun cevaplar vermesini sağlar. Adeta mucizelere götürecek sihirli bir güç olur. Hikâyeleri farklı olsa da geldikleri nokta aynıdır. O yüzden kendisine tamamen teslim olmasını ister. Çünkü aynı yollardan geçmiş bir yolcu olarak Dilhun’u derinden hisseden onu en iyi anlayacak kişi Vaveyla’nın kendisidir. O yüzden bu ruhsal yolculukta sınırlarını öğretmeyi, kendini tanımayı, mucizevî bilgilerle kuşatacağını vaat eder ve böylelikle kaybedeceği başka bir şeyi olmadığı için Dilhun en azından denemeyi kabul eder.

Tekâmül gerektiren bu yolculukta Dilhun duygudan duyguya girer. Yaşadığı her şeyin en ince ayrıntısına kadar iner. Vaveyla öyle akılcı sorular sorar ki karşısına öyle yollar çizer ki Dilhun ne kadar ilgisiz ve inançsız başlasa da zaman geçtikçe heyecan içindedir ve kendi keşfine başlamış olur. Üstelik Vaveyla sadece sorular sorup sık sık meditasyonlar uygularken bu terapötik süreçte birçok seanslar yapar. Biz okurlar için deneyimlemek gerekir ama sosyal medyada incelediğime göre uygulayan herkeste bir değişim mevcut olmuş.

Son olarak Dilhun Logos’la tanışır. Logos aslında onun içindeki ses, onun akılcı yönüdür. Der ki: Her insan kolektif bilinçten kendisine aktarılan bu Logos yani akılcı yönüyle birlikte doğar. Ama kişi hep acılarına, umutsuzluğa, kötü düşüncelere bağlı olduğu için bunu fark edemez ve ortaya çıkaramaz. Dilhun yolculuğunu tamamlamış ve artık yaşamı boyunca yaşadığı her şeyi sevgiyle kucaklamayı, güneşli günlere doğru neşeyle yürümeyi seçmiştir.

Yazan: Pınar Çağlayan

Hayat Cesurlara Torpil Geçer Soruları ve Cevapları

Hayat Cesurlara Torpil Geçer kimin eseri?

Bircan Yıldırım

Hayat Cesurlara Torpil Geçer türü nedir?

Kişisel Gelişim

Hayat Cesurlara Torpil Geçer kaç sayfa?

256

Hayat Cesurlara Torpil Geçer Yorumları

kitabın adı dikkatimi çekti editör de yüksek puan vermiş bulabilirsem okuyacağım merak ettim

11-06-2019 20:22

kitap özeti için teşekkür ederim bir tek bu sitede bulabildim helal olsun yazana

19-06-2019 22:19

normalde çok çok seri kişisel gelişim kitapları okuyabilen biri değilimdir malesef, fakat bu kitabın akıcılığı, anlatımı muhteşemdi. mutlaka edinilmesi, başucunuzda durması gereken ve takıldığınızda, tökezlediğinizde tekrar açıp bakmanız gereken bir kitap. bircan yıldırım'ın 3 kitabıydı ve ilk ikisini de inanılmaz bir istekle bu kitabın ardından hemen okudum. çünkü vaveyla'nın kendi başına yolunu nasıl bulduğunu çok merak ettim. kitaptaki nefes teknikleri mutlaka öğrenilmeli, ama benim için en can alıcı nokta geçmişle hesabımı nasıl kapatacağım. daha nefes terapisiyle, geçmişle yüzleşecek gücü bulamadım kendimde. okuyalı 4 ay gibi bir süre oldu aklım sürekli bu bölümde. ben de dilhun gibi kurtulabilir miyim beynimin oyunlarından... cesaret edeceğim bir gün mutlaka.

s.karacan • 23-09-2019 14:53

hiç bir yerde bulamadım kitabı indirebileceğim bir yer var mı okumam gerek hoca ödev verdi

16-04-2022 23:04

okuyucu yorumlarına bakayım dedim ama az var özet yazan güzel yazmış fikir veriyor en azından

30-01-2023 22:21