Çirkin Aşk

Çirkin Aşk
Kitabın Yazarı:Colleen Hoover Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Epsilon Yayınları Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:368 ISBN:9786051730295 Kitap Puanı:5.5 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:77,31 TL e-kitap,pdf,epub: *

5.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Çirkin Aşk - Colleen Hoover

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk Orjinal Adı:Ugly LoveÇeviren:Kübra Tekneci

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Çirkin Aşk Özet

Akıcı bir üslupla kaleme alınan Çirkin Aşk, dramatik öyküsünün yanında edebî açıdan da okuyucularının zevkle okuyacağı tarzda bir eser. Çirkin Aşk kitabında aşkın iyi ve güzel yanları ile çirkin ve yıpratıcı yanları farklı hayatlar üzerinden mukayese ediliyor. Sonunda kötü şeylerin olacağını bilmenize rağmen güzel olacak bir anı yaşamak için acıya razı olmak ile kötü olacağını düşünerek aşktan kaçmak mı sorusunu zihninizden geçiriyorsunuz.

Tate 23 yaşında hemşirelik lisansını almış ve yüksek lisans yapmaktadır. Bu arada hem okul hem de para biriktirme amacıyla San Francisco’da oturmakta olan kardeşi Corbin’in yanına taşınmak üzere San Diego’dan yola çıkar. Kardeşi Corbin’in dairesi San Francisco’nun merkezinde çok katlı bir binadadır. Asansörün yanına gidip çağırmak istediği sırada asansör görevlisi Kap ile tanışır. 80 yaşında bulunan ihtiyarla çok ilginç bir sohbet gerçekleştirirler. Tate, onun bu sevimli hallerinden dolayı ondan hoşlanır.

18. kata çıkmak için asansöre bindiğinde bina sakinlerinden olan Dillon ile karşılaşır. Dillon evli bir adam olmakla birlikte Tate’e sarkıntılık eder. Tate, can sıkıntısı içinde Corbin’in dairesine geldiğinde ise bir sürprizle karşılaşır. Dairenin önünde bir sarhoş yatmaktadır ve onu uyandırmadan Tate’nin içeri girebilmesi mümkün değildir. Kardeşini arayarak durumu anlattığında ise Corbin, kapıda yatmakta olanın komşusu Miles olduğunu söyleyerek onu kanepeye yatırmasını ister. Tate istenileni yapar. Ancak bu çocuktan ilginç bir şekilde hoşlanmışlardır. Bu ilk tatsız karşılaşmanın ardından sabah daha iyi bir başlangıç yaparlar.

Miles, 24 yaşında, geçmişinde yaşadığı acılar yüzünden neredeyse hiç gülmeyen bir pilottur. Tate ile karşılaşmalarının ardından ikilinin arasında bir etkilenme olsa da ikisinin de hayatında aşka ayıracak vakitleri yoktur.

Tate, bir süre sonra hem okula devam eder hem de hastanede işe başlar. Oldukça yoğun bir tempo içindedir ancak bulunduğu yerden de hoşlanmıştır. Kardeşi Corbin ile de anlaşmakta güçlük çekmemiştir.

Perşembe günleri Corbin’in evinde oyun gecesi düzenlenmektedir. Yine böyle bir gece Tate evde Miles’in yanı sıra asansörde karşılaştığı Dillon ve Miles’ın yakın arkadaşı olan Ian ile karşılaşır. Ders çalışması için sessiz bir yere ihtiyacı olduğundan Miles’ın teklifi üzerine onun dairesi gider. Böylelikle bu gizemli şahsı tanımak adına keşif de yapacaktır. Onun dairesi girdiğinde ise evin oldukça boş bir şekilde döşendiğini görür. Halı ve perde namına evde hiçbir şey yoktur. Miles’ın karakteri gibi evi de onun hakkında bir bilgi vermez.

Şükran yemeği için Corbin Miles’ın da onlarla birlikte gelmesini ister. Miles da onlara eşlik eder. Miles Corbinlerin evinde küçük bir kaza geçirir ve hemşire olan Tate ona yardım eder. Bu sırada aralarında bir yakınlaşma olur ve ikisi de bu çekime karşı koyamamaktadır. Miles yarası sarılır sarılmaz bulundukları yerden çıkar. Ancak tekrar yakınlaşma olduğunda aralarında bir karar alırlar. Miles’ın iki kuralı vardır, Tate buna uyduğu sürece güzel olabilecek bir ilişkileri olacaktır; Geçmişim hakkında soru sorma ve benden bir gelecek bekleme. Tate o anda bu kuralların yıkılacağını düşünerek kabul eder. Sadece fiziksel olarak birbirlerinden yararlanacaklardır ve tüm ilişkileri bundan ibaret kalacaktır. Tate, Miles’a kendini kaptırmıştır, onun yanında sadece ona uymakta olan bir sıvı gibi görmektedir kendini.

Miles, 6 yıl önce yaşadığı üzücü olaylar yüzünden kapısını aşka kapatmıştır. Aşkın ona yalnız acı verdiğini düşünmektedir. Bu yüzden Tate karşısına çıkana dek hayatında kimse olmamıştır. 6 yıl önce lise son sınıfta bulunduğu sıralarda Rachel ile tanışır. Rachel aşık olacağı kızdır. Annesini yaklaşık bir sene önce kaybettiği ve babasıyla yaşadığı bir zamandadır. En yakın arkadaşı Ian’a da Rachel’in fotoğrafını göndererek “çocuklarımın annesi olacak” notunu düşer. Birgün babası Miles’ı yanına çağırarak onunla komuşmak istediğini söyler. Lisa adında bir kadınla olan ilişkisinden söz eder. O akşam da Lisa ile oğlunu tanıştırmak istemektedir. Lisa o akşam kızıyla birlikte Milesların evine geldiğinde Miles büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Rachel, Lisa’nın kızıdır, babsının evlenmek istediği kadının kızı. Üstelik babası ile Lisa arasındaki ilişki bir yıldır devam etmektedir. Annesinin ölümünden öncesine dayanmaktadır. Tüm bunlar Miles için büyük bir yıkım olsa da aşkından vazgeçmez ve babası evlenene dek Rachel ile istedikleri gibi yaşamaya karar verirler. Ancak olaylar onların istemediği şekilde gerçekleşir ve Rachel hamile kalır. Üstelik babsı ile Lisa da onlara haber vermeden evlenmiştir. Miles ile babasının arası açılsa da her zorluğa katlanarak Rachel ile çocuğun sorumluluğunu üstlenirler.

Rachel ile Miles’ın bir erkek çocuğu olur ve bu durum aileler arasındaki ilişkiyi de düzeltir. Ancak henüz dramları sona ermez ve hastaneden çıkmalarından kısa bir süre sonra geçirdikleri kaza sonrası çocuklarını kaybederler. Rachel, bebeğin ölümünden Miles’ı sorumlu tutar ve bir süre sonra da bir mektup bırakarak Miles’ı terk eder.

Miles tüm bunlar yüzünden aşkın iyi taraflarını görememektedir. Tate ile olan ilişkileri de gün geçtikçe zorlaşır ve giderek çirkinleşir. Sonunda kırılma noktası gerçekleşir. Tate, Corbin’in evinden ayrılarak kendi evine taşınır. Kendini derslerine vereerek oyalanmaya çalışır. Miles, Kap ile konuşurken Kap kendisine bu yaşananların böyle olmaması gerektiği yönünde öğütler verir. Çektiği acıyı çekebilecek olan diğer kişi yani Rachel ile görüşmesini söyler.

Miles, tüm cesaretini toplayarak yaklaşık 7 yıl boyunca görmediği Rachel’in yanına gider. Rachel ise çektiği acıları geride bırakarak kendine güzel bir hayat kurmuştur. Yeniden sevmiş, evlenmiş ve bir kızı olmuştur. Miles’a da hayatına devam etmesini söyler. Miles, kendine gelir ve dondurduğu hayatı yeniden yaşamak için Tate’in yanında soluğu alır.

Tate’e tüm kuralları yıkmış olarak gelir ve her şeyi anlatır. Kısa bir süre sonra da evlenirler ve bir süre sonra da bir çocukları olur.

Yazan: Hamide Eken

Çirkin Aşk Soruları ve Cevapları

Çirkin Aşk kimin eseri?

Colleen Hoover

Çirkin Aşk türü nedir?

Yabancı Romanlar, Romantik Aşk

Çirkin Aşk kaç sayfa?

368

Çirkin Aşk Yorumları

verdiğim paraya acıdım çok kötü kitap çıktı

31-05-2017 20:53

beklediğimden kötü bir kitap paranın karşılığını alamıyorsunuz

11-06-2017 22:09

neden bu kadar az yorum var ve beğenilmemiş anlamadım doğrusu. ben bu yazarı çok seviyorum ve bu kitabını da çok sevmiştim. sadece fazla cinsellik bulunuyordu ve bu sıkıcıydı. onun dışında bence muhteşemdi. eğer kitabı beğenmeme nedeniniz tate ve miles arasındaki ilişkiyse şöyle düşünün; onların yaşayış biçimleri farklı ve onlarda normal olan bu... tate&miles ilişkisinden çok rachel&miles çiftini daha çok sevdim ben. yani tavsiye eder miyim bilemiyorum yaşınız küçükse benim gibi hata yapıp okumayın derim ama cinsellikten rahatsız olmuyorsanız kesinlikle okuyunuz derim. aynı yazarın umutsuz kitabını da tavsiye ederim.

esma nida. • 10-04-2018 12:32

olay örgüsü bana çok saçma geldi fena kitap değil ama abartılacak kadar da iyi bir kitap değil

26-12-2019 16:43

kitabın konusu çok şahane burada fazla yorum yok ama özet eklemişler onu okuyun zaten kitabı alıp okumak isteyeceksiniz

10-10-2022 18:51