Alayına New York

Alayına New York
Kitabın Yazarı:Emine Can Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Epsilon Yayınları Yayınlandığı Yıl:2015 (03-04-2017) Sayfa Sayısı:446 ISBN:9789944829991 Kitap Puanı:7.8 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Alayına New York - Emine Can

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Alayına New York Özet

İnternet üzerinde yazdığı hikayelerle ünlenen ve Alayına New York kitabını yazmaya başladığında sadece 18 yaşında olan yazar Emine Can, yazdığı Alayına New York romanı ile oldukça genç bir kitlenin kalbini fethetmeyi başarmıştır.

Alayına New York, bir genç kızın okul için gittiği şehirde aşkını bulduğu daha nice maceralar yaşadığı biraz romantik biraz da mizah içerikli bir kitaptır. Kitabın özetine geçecek olursak;

Aslı genç ve güzel, sarışın bir kızdır. Annesinin ve babasının ölümü üzerine teyzesi ona küçük yaşta iken bakmaya başlamıştır. Maddi olarak gayet zengin olan teyzesi, Aslı'yı değişim programı kapsamında New York' a gönderir. Arkadaşları Aygül ve Eda hoşlandığı Arda, teyzesi ve sınıfıyla vedalaşan Aslı New York yolculuğuna başlar. Değişim programıyla beraber Aslı, New York'ta bulunan Türk asıllı bir ailenin evinde kalıp eğitimini sürdürecektir. New York'a vardığında Emma isimli bir kadın Aslı'yı havaalanından alır ve evine götürür. Kocasıyla beraber bir işi olduğunu söyleyen Emma dışarı çıkar. Bunun üzerine Aslı evde tek olduğunu sanarak banyoya girer. Çıktığında genç ve yakışıklı bir erkekle karşılaşan Aslı korkar. O kişinin Max olduğunu, Emma'nın öz annesi ama babasının öz babası öldükten sonra annesinin evlendiği adam olduğunu öğrenir. Aslı ve Max başta anlaşamasalar da zamanla aşka doğru yelken açarlar.

Bartu Aslı'nın arkadaşı olurken Maya ile Bartu sevgili olurlar. Jake kitapta kötü bir karakter olup kötü planlarını Max ve Aslı üzerinde uygulamaktadır.

Alayına New York kitabı gerçekten eğlenceli, sıkılmadan okuyabileceğimiz bir kitaptır ama edebî açıdan pek beğenilmemektedir. Bunun nedeni yazarın yaşı nedeniyle pek deneyiminin olmamasıdır.

Kitap yine oldukça genç bir kitleye hitap etmektedir. Alayına New York okuyan kişilerin yaşı genel olarak 12 ve 16 yaş arasındadır. Wattpad uygulamasına ve yazarın yaşına göre düşünüldüğünde oldukça başarılı olan Alayına New York'u kitap olarak düşündüğümüzde çok fazla beklenti karşılamamaktadır.

Kitap 446 sayfa olarak birazcık kalın olsa da elinize aldığınız zaman bitirmeniz çok kolay olmaktadır. Ayrıca yazarın dili sayesinde okurken zorlanmamakla beraber sıkılmadan okunabilmektedir.

Kitap hakkındaki benim yorumuma gelirsek, kitap bir kısma, Aslı'nın teyzesinin öldüğü kısma kadar gerçekçi ve sürükleyiciydi. Benden tam puan almak üzere ilerliyordu. Ancak teyze ölünce birden gerçekleşemeyecek gibi görünen, drama dönüşen bazı olaylar oldu. Mesela Max'in Türkiye'ye gelip Urfa'ya gitmesi gerçek dışı gibi görünüyordu. Yine yazar bir süre sonra kitabı biraz drama dönüştürdü ama bu rahatsız edecek düzeyde değildi. Aynı zamanda iyi kız, kötü erkek mevzusu çoğu Wattpad kitabı gibi bu kitapta da vardı. Bu tarz kitaplardan hoşlanmayanlara tavsiye etmem ama inanın okunmak için bir şansı hak ediyordu. Kitabı okurken 18 yaşında bir kızın yazdığını düşününce kitaptaki ufak hatalar sizi rahatsız etmemekte.

Bu kitapta Emma'nın birden kötü planlarının ortaya çıkması beklenen dışı bir şeydi okuyucuları şaşırttı.

Romantik kitap sevenlerin ilgiyle okuyacağı bu kitap aynı zamanda okurları eğlenceli bir New York yolculuğuna çıkarmaktadır. Aynı zamanda kitaptaki Aslı, Max' i değiştirerek onu bambaşka bir insan yapar. Sevgi, aşk fedakarlıkları da ardında getirir. Aynı şekilde Aslı da Max ile beraber değişir, hayata yeniden atılır. Max ve Aslı kendilerini tekrar keşfederler.

Siz de Aslı'nın New York maceralarını, aşkını tatmak, onun hayatına misafir olmak isterseniz sizi romantizm ve mizah dolu bu kitaba davet ediyorum. Alayına New York adlı bu kitabı en kısa zamanda okumanız dileğiyle...

Alayına New York Soruları ve Cevapları

Alayına New York kimin eseri?

Emine Can

Alayına New York türü nedir?

Yerli Romanlar, Romantik Aşk

Alayına New York kaç sayfa?

446

Alayına New York Yorumları

geçen yıl okumuştum çok güzel bir kitap tavsiye ederim

29-08-2017 18:47

sevdiğim bir wattpad kitabıdır

13-09-2017 19:14

harika bir kitap

01-06-2018 09:57

alayına new york 2 kitabı çıktı mı acaba merakla onu bekliyorum güzel bir kitap

10-01-2020 23:18

gençlerimiz adına üzülüyorum roman diye bu kitapları okuyorlar genç yazara sözüm yok sevdiği işi yapıyor sorun para peşindeki yayıncılarda gençler bu kitaplarla ile ayrı bir dünyada yaşıyorlar

19-10-2022 21:40