Irvin D. Yalom

Irvin D. Yalom Kimdir

13 Haziran 1931 tarihinde Washington’da doğan ünlü yazar Irvin Yalom eğitimini tıp üzerine tamamlamış ve psikiyatrist olarak kariyerine başlamıştır. İş hayatındaki tecrübelerini ve bilgisini paylaşmak için yazarlık kariyerine de başlayan Irvin Yalom psikoloji üzerine birçok kitap yazmıştır. 1992 yılında yayınladığı Nietzsche Ağladığında eseri ile tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmış ve tüm dünyada tanınan bir yazar olmuştur. Halen psikiyatri üzerine eğitimler veren ve yazdığı psikoloji ağırlıklı kitaplar ile kişisel gelişim ve tıp kitapları sunan ünlü yazar bir çok edebiyat ödülünün de sahibidir.

Irvin Yalom Kitapları & Eserleri: Alkolizm Terapisi, Anksiyete Terapisi, Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri, Annem ve Hayatın Anlamı, Bağışlanan Terapi Yeni Kuşak Terapistlere ve Hastalarına Açık Mektup, Bugünü Yaşama Arzusu - Schopenhauer Tedavisi, Cinsel Terapi, Din ve Psikiyatri, Divan, Depresyon Terapisi, Ergen Terapisi, Evlilik Terapisi, Grup Psikoterapisinin Teori ve Pratiği, Güneş'e Bakmak- Ölümle Yüzleşmek, Her Gün Biraz Daha Yakın, Kısa Süreli Grup Terapileri, Nietzsche Ağladığında, Okul-Çağı Çocuklarının Terapisi, Okul-Öncesi Çocuklarının Terapisi, Varoluşçu Psikoterapi, Yeme Bozuklukları Terapisi


7.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Irvin D. Yalom Kitapları

Annem ve Hayatın Anlamı Annem ve Hayatın Anlamı

Annem ve Hayatın Anlamı kitabı Yalom’un annesiyle ilişkisini ve hayatın anlamına bakış açısını içeren bir bölüm ile başlıyor.

Puan: 8.5 | Yorum: 2

Günübirlik Hayatlar Günübirlik Hayatlar

Günübirlik Hayatlar kitabı Yalom’un psikoterapi seansları sırasında karşılaştığı gerçek 10 öyküden oluşmaktadır.

Puan: 7.5 | Yorum: 5

Nietzsche Ağladığında Nietzsche Ağladığında

Tarihte yer alan kişilerin yan karakterler olarak kullanıldığı Irvin Yalom’un en ünlü eseri olan Nietzsche Ağladığında okurlarına Nietzsche’nin düşüncelerini farklı bir şekilde anlatıyor.

Puan: 7.8 | Yorum: 16

Irvin D. Yalom ile ilgili yorumlar

kitapları ço keğitici ve detaylı okuyucuya çok faydalı oluyor

20-11-2016 21:15

bir kaç kitabını okudum pek etkilendiğimi söyleyemem

15-12-2016 11:54

nitçe ağladığında mükemmel bir kitap

05-01-2019 20:02

en iyi kitabı hangisi acaba?

30-10-2019 14:23