Yavuz Bahadıroğlu

Yavuz Bahadıroğlu Kimdir

1945 tarihinde dünyaya gelen Yavuz Bahadıroğlu’nun gerçek ismi Niyazi Birinci’dir. Kariyerine gazeteci olarak başlayan ve muhabirlik yanında fıkra yazarlığı da yaparak yazarlık kariyerine de başlayan ünlü isim daha sonra Yavuz Bahadıroğlu takma ismi ile kitaplar yazmaya başladı. İlk olarak Sunguroğlu kitabı ile adını duyurdu. Daha sonra Osmanlı İmparatorluğunun çeşitli dönemlerini kitap haline getirdi.

Yavuz Bahadıroğlu Kitapları

Sunguroğlu I (1972), Sunguroğlu II (1973), Sunguroğlu III: Foça Korsanlarına Karşı (1977), Sunguroğlu: Gemide İsyan (1982), Sunguroğlu: Çalınan Hazine (1982), Sunguroğlu: Kaçırılan Prenses (1982), Sunguroğlu: Baskın (1985), Sunguroğlu: Kara Şövalye (1985), Sunguroğlu: Tuzak (1985), Sunguroğlu: Kaybolan Elçiler (1985), Tarihin Arka Sokakları, Osmanlı'da Derin Devlet, Yakın Tarihimizin Sır Perdesi, Mimar Sinan, Osmanlı Padişahları, Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı, Selahaddin Eyyûbi, Buhara Yanıyor, Elveda Buhara, Ayet Ayet İnsan, Ayet Ayet Hayat, Şirpençe, Hanedan, Din ve Laiklik, Endülüs'e Veda, Kırım'da Kan Ağlıyor, Osman Gazi, Orhan Gazi, Yıldırım Bayezid, Çelebi Mehmed, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Muhteşem Süleyman, II. Abdülhamit, Çanakkale: Bir Devrin Bittiği Yer, Zafer Rüzgârları, Biz Osmanlıyız


8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Yavuz Bahadıroğlu Kitapları

Şirpençe Şirpençe

Yavuz Bahadıroğlu, bu kitapta Yavuz Sultan Selim'in tahta çıkışını, ilk zamanlar olan taht kavgalarını, kendisini hem içte hem dışta nasıl kabul ettirdiğini, o sıralarda olan duygularını bize akıcı ve güzel bir dille anlatır.

Puan: 8.6 | Yorum: 2

Mavi Yıldız Mavi Yıldız

Yavuz Bahadıroğlu yazın dünyasında tarihi sevdiren adam olarak anılmaktadır. Tarihi romanları ile ön plana çıkmıştır.

Puan: 7.8 | Yorum: 2

Selahaddin Eyyubi Selahaddin Eyyubi

Bir savaşın ortasındaydı Sultan Selahaddin Eyyubi. Kudüs Kralı, onu kaleye hapsetmişti. Teslim olmasını bekliyordu ama Sultan, initla direnmeye devam ediyordu.

Puan: 8.4 | Yorum: 1

Yavuz Sultan Selim Yavuz Sultan Selim

Yavuz Sultan Selim, mutluluğu iki cihanda da ahrete bağlamış ve buna ulaşmak için çaba vermiştir.

Puan: 7.2 | Yorum: 7

Biz Osmanlıyız Biz Osmanlıyız

Günümüz ile geçmiş karşılaştırılarak tarih güzel bir şekilde anlatılmış, Osmanlı Devleti hakkında bilinmeyenler, yanlış bilinenler göz önüne serilmiştir.

Puan: 8.8 | Yorum: 2

Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı

Abdurrahman, on yıl cenkte beş yıl da esarette olmak üzere on beş yıl ailesinden uzak kalmıştı.

Puan: 7.8 | Yorum: 1

Buhara Yanıyor Buhara Yanıyor

Tarihi sevdiren adam olarak anılan Yavuz Bahadıroğlu’ndan okuduğum ikinci kitap Buhara Yanıyor. Tarihi kurgu kitaplarına alışmak için başlangıç kitapları olarak tercih edilebilirler.

Puan: 7.7 | Yorum: 2

Merhaba Söğüt Merhaba Söğüt

Yazara, diline, yazım tarzına aşina olanların severek okuyacağı bir yapıt olduğunu düşünüyorum.

Puan: 7.5 | Yorum: 10

Yavuz Bahadıroğlu ile ilgili yorumlar

kitapları oldukça güzel ama takma isim kullandığını bilmiyordum

19-11-2018 17:50

eseleri çok güzel buraya nedense sadece ik tanesi eklenmiş mavi yıldız kitabını da tavsiye ederim onu da ekleyin çok güzel bir kitap

06-06-2019 21:55

malazgirtte bir cuma sabahı kitap özetini de ekler misiniz?

04-04-2022 15:19

bir devrin bittiği yer çanakkale özeti yok mu

19-01-2023 23:44