Halit Ertuğrul

Halit Ertuğrul Kimdir

Halit Ertuğrul çiğköftesi ve Nemrut Dağı ile bilinen Adıyaman ilinin küçük bir kasabası Şambayat Nahiyesinde doğmuştur. Kırşehir, orta öğretimi gördüğü ikinci hayat kıvrımlarından biri olmuştur. Öğretmenliğe atılmasının temellerini Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesinde aldı. Ülkenin pek çok bölgesinde çeşitli yöneticilik ve öğretmenlik görevlerinde bulundu. Öğretmen ve yazar kimliğiyle pek çok kitapseverin gönlünü kazanmıştır.

Bu güne kadar yetiştirdiği pek çok insanla gurur duyan Halit Ertuğrul, ekonomik durumu zayıf bir ailenin ferdi olarak doğmuştur. Ailesi tarafından okuması sürekli teşvik edilirken bir yandan da kendisini yazarlığın içerisinde buluverir. Kendini Arayan Adam adlı yapıtı yayınlanan ilk eseridir. Okurlardan bir hayli ilgi gördükten sonra fikirleri ve düşüncelerini zamanla daha fazla paylaşmaya devam etmiştir.

Halit Ertuğrul’un aile ilişkileri üzerine yazmış olduğu akademik çalışmalar bulunmaktadır. Halit Ertuğrul’un en büyük gurur kaynaklarından bir tanesi olan ailesi de fedakârlıkların en güzel örneklerini vermiştir. Akademik yaşamı, yazarlık ve konferanslar arasında geçen zamanın yoğunluğunda eşine çok minnettar olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

Kendini Arayan Adam adlı kitabında yazar, dindar bir kimsenin bir başka insanın içerisindeki ruhsal yolculuğunu anlatmaktadır. Halit Ertuğrul’un aynı zamanda ilk kitabı olan bu eser etkileyici üslubuyla manevi bir yolculuğu beşeri şekilde başarıyla anlatmaktadır.

Düzceli Mehmet, Halit Ertuğrul’un ikinci en büyük eseridir. Kitap yazarın yürek yakan yaşanmış söylence; formunda okura sunulurken akıcılığından ve etkileyiciliğinden de hiçbir şey kaybetmeden okurla buluşmuştur. Trafik kazası ve trajik pek çok olayın bireyin ruhsal ve manevi etkilerini konu alan bu eser, pek çok okur tarafından beğenilmiştir.

Halit Ertuğrul Kitapları: Adım Adım Evlilik, Öğretmenin Başarı Kılavuzu, 21 Adımda Hedef 12 & Kendinizi Keşfe Var mısınız?, Çare, Ailede ve Okulda Çocuk Eğitimi, Bilimsel Çalışmalarda Yeni Teknikler, Eğitimde Bediüzzaman Modeli, Kutlu Bir Diriliş & Bediüzzaman Said Nursi, Kutlu Bir Öğretmen & M. Ragıp Öncel'in İbretli Hayatı, La Recherche (Arayış), Nur Destanı, Kutlu Bir Aşk & Zübeyir Gündüzalp Destanı, Anne Baba Notunuz Kaç?, Düzceli Mehmet, Ateşte Açan Çiçekler, Kendini Bulan Kadın, Asi Gönül, Vicdan Ateşi, Yüzleşme Vakti, Çanakkale'de Üç Muhammed, Kutlu Bir Haykırış, Ömrüme Doğan Güneş, Beni Bir Annem Sevmiş & Bir Evladın Feryadı, Cennete Giden Günahkar, Selim ve Hande, Siz Kimsiniz?, Gençlik Sorunları ve Çözümleri, Şark Kızı, Çözüm & Yaşanmış Eğitici Hatıralar, Kitap Okumada Yeni Teknikler, Aysel, Ezanla Diriliş, Dünyayı Ağlatanlar, Kültürümüzü Etkileyen Okullar, Kapına Geldim, Ateşte Yeşerdim, Aşk Böyle Yaşanır, Esrarlı Gece, Güneş Batmadan, Emre, Okuyuculardan İbretli Mektuplar, Canan, Kendimi Buldum, Kendini Arayan Kadın, Gönlüme Hû Düştü, Sonsuzluğa Uyanmak, Öğrencinin Başarı Kılavuzu, Anne Baba Eğitiminde Yeni Teknikler, Herkesin Öğretmeni Hz. Muhammed (a.s.m), Çocuk Eğitiminde Yeni Teknikler, Sevda, Secdede Son Nefes, Gençlik Mektupları, Çocuğumu Bana Verin, Öğretmenlerden Hizmet Öyküleri, Üniversite Sınavını Nasıl Kazandım?, Kendimizi Nasıl Yetiştirelim?, Kendini Arayan Adam, Son Umut, Günümüzden Hizmet Öyküleri, Hasret, Örnek Öğretmen Her Yönüyle, Gençliğin Gözyaşları, Toplumun Işıkları, Öğretmenlikte Yeni Teknikler - Son Gelişmelerle, Öğrencilikte Yeni Teknikler - Son Gelişmelerle, Uçurumdan Dönüş


7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Halit Ertuğrul Kitapları

Aşk Böyle Yaşanır Aşk Böyle Yaşanır

Kitaplarında görmeye alıştığımız Allah sevgisi ve kendini Allah’a teslim etme bu kitapta da vardı.

Puan: 6.8 | Yorum: 2

Aysel Aysel

Aysel okuduğum ibretlik romanlardan oldu. Halit Ertuğrul bu alanda kitapları ile ünlü bir yazar.

Puan: 8.3 | Yorum: 2

Ateşte Yeşerdim Ateşte Yeşerdim

Ateşte Yeşerdim, bir solukta bitmekle kalmıyor kalbinizde bir iz bırakıyor.

Puan: 8.1 | Yorum: 2

Kendini Arayan Adam Kendini Arayan Adam

Kendini Arayan Adam kitabının başında heyecanlı ve yeni atanmış bir öğretmenin dünyasına yolculuk ediyoruz.

Puan: 7.4 | Yorum: 9

Kendini Arayan Kadın Kendini Arayan Kadın

Halit Ertuğrul'un Kendini Arayan Kadın adlı kitabında kimi zaman gözyaşlarıma hakim olamadım diyebilirim.

Puan: 8.5 | Yorum: 2

Canan Canan

Kitabın yazarı Halit Ertuğrul, Canan Hanım’la röportaj yapar gibi onun hayat hikâyesini aktarmış.

Puan: 7.4 | Yorum: 3

Düzceli Mehmet Düzceli Mehmet

Mehmet’in normal hayatına dönüp dönmeyeceğini ve öğretmeniyle karşılaşmasını merak ediyorsanız kitabın tamamını okumanız gerekir.

Puan: 8.3 | Yorum: 3

Halit Ertuğrul ile ilgili yorumlar

çok güzel kitapları var

13-03-2017 20:57

Özellikle Kendini Arayan Adam ve Aysel kitabınız

10-05-2017 22:10

okunması gereken çok romanı var kütüphanemizde hepsi yok yardımlarınızı bekliyoruz

15-11-2018 17:54