Tarık Tufan

Tarık Tufan Kimdir

Günümüz yazarlarından biri olan Tarık Tufan, 1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitim hayatını İstanbul’da tamamlayan Tufan, Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitirmiştir. Edebiyata ilgisi olan Tarık Tufan’ın birçok gazete ve dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Tarık Tufan, aynı zamanda Marmara FM’de Düş Vakitleri adlı bir program sunmuştur. Günümüze kadar 6 tane kitap yayınlamıştır ve ilk kitabı 2011 yılında yayınlanan “Bir Adam Girdi Şehre Koşarak” olmuştur. Aynı yıl içinde Hayal Meyal, Kekeme Çocuklar Korosu ve Kraliçenin Pireleri adlı kitaplarını da yayınlayarak kendine has bir hayran kitlesi oluşturmuştur. 2012 yılında “Ve Sen Kuş Olur Gidersin” adlı kitabını yayınlarken en son kitabı ise 2015’te yayınladığı “Şanzelize Düğün Salonu” olmuştur. Sadece kitap yazmakla kalmayıp “Uzak İhtimal” ve “Yozgat Blues” adlı filmlerin de senaristliğini üstlenmiştir ve her film için “En iyi senaryo” ödüllerini almıştır. Başarılı yazar, günümüzde de çalışmalarına devam etmektedir.

Tarık Tufan Kitapları & Eserleri:

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Hayal Meyal, Kekeme Çocuklar Korosu, Kraliçenin Pireleri, Ve Sen Kuş Olur Gidersin, Şanzelize Düğün Salonu


8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Tarık Tufan Kitapları

Kraliçenin Pireleri Kraliçenin Pireleri

Genç bir yazarın elinden çıkmış bu kitap. Ardından o yazar tarafından yıllar sonra tekrar düzenlenmiş. İçinde sayamadığım kadar çok hikâye barındırıyor.

Puan: 7.7 | Yorum: 1

Şanzelize Dügün Salonu Şanzelize Dügün Salonu

Tarık Tufan eserlerinde insanın varoluşsal sancılarını işler. Bu varoluşsal sancıların yanında kurduğu cümleleriyle insanı derinden sarsar.

Puan: 8.8 | Yorum: 3

Düşerken Düşerken

Tarık Tufan, Düşerken kitabı ile; bambaşka iki hayatın içinde var olan bir kadın ve bir erkeğin buluşmasını, hayatlarından kaçtıklarına bir adım daha yaklaşmasını sürükleyici bir hikâye ile konu alır.

Puan: 8.6 | Yorum: 11

Beni Onlara Verme Beni Onlara Verme

Tarık Tufan yeni romanı Beni Onlara Verme ile hayranlarına bir mahalle hikayesi sunuyor.

Puan: 7.5 | Yorum: 6

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak Bir Adam Girdi Şehre Koşarak

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Tarık Tufan’ın 2011 yılında yayımlanmış dört kitabından ilki ve bir bakıma yayın hayatına girişinin başlangıcıdır.

Puan: 6.4 | Yorum: 7

Kekeme Çocuklar Korosu Kekeme Çocuklar Korosu

“Kekeme Çocuklar Korosu” 2000 yılında yayımlanır. Roman türünde eseridir. Farklı bir anlatım tarzı benimsemiştir. Postmodern unsurlar barındırmaktadır

Puan: 8.4 | Yorum: 2

Ve Sen Kuş Olur Gidersin Ve Sen Kuş Olur Gidersin

Ve Sen Kuş Olur Gidersin, Tarık Tufan'ın ilk kez 2004 yılında yayımlanmış olan deneme-roman- yaşam öyküsü tarzında yazılmış kitabıdır.

Puan: 8.2 | Yorum: 7

Tarık Tufan ile ilgili yorumlar

hayal meyal çok güzel bir kitap yazara teşekkür ederim güzel yazmış

22-11-2016 09:39

kitapları çok güzel

19-03-2017 20:25

yeni kitaplarınızı bekliyoruz

14-06-2017 20:07

mükemmel bir yazar kitapları on numara bir adam girdi şehre koşarak, düşerken mükemmel kitaplar hepsini okuyun

14-06-2019 23:08

kekeme çocuklar korosu özeti nerede?

11-02-2022 14:58

tüm kitapların özetini eklemişsin arkadaş hayal meyal nerede bana o lazım bir tek o yok

29-03-2024 14:37