Milan Kundera

Milan Kundera Kimdir

Çağımızda büyük yazarlardan biri olarak kabul edilen Milan Kundera, 1 Nisan 1929’da Çekoslovakya’ da doğmuştur. Sadece yazarlıkla ilgilenmekle kalmayıp müzik ve sinemayla da uğraşmıştır. Müzik adına ilk derslerini, yine müzikle ilgilenmekte olan babasından almaya başlamıştır. Liseyi Brünn’de bitirdikten sonra Charles Üniversitesi’nde güzel sanatla eğitimi almış, birkaç dönem sonra da Film Akademisi’ne geçmiştir. Burada ilk makalelerini yazmış ama ilerleyen yıllarda politikanın içinde yer aldığından bu yazılarını durdurmak zorunda kalmıştır. Yazarlık hayatı boyunca çeşitli zorluklarla karşılaşan Kundera, “Gülüşün ve Unutuşun” kitabı ile vatandaşlıktan çıkarılmıştır. Yaşamı boyunca çok sayıda ödül alan Milan Kundera, Michigan Üniversitesi tarafından “Fahri Doktora” unvanına layık görülmüştür. Kundera’nın en bilinen romanı olan “Var Olmanın Dayanılmaz Hafifliği” de 1988 yılında sinemaya uyarlanmıştır.

Milan Kundera Romanları & Kitapları & Eserleri:


Nezanin, Yaşam Başka Yerde, Jacques ile Efendisi, Saptırılmış Vasiyet, Bir Buluşma, Perde, Şaka, Roman Sanatı, Ayrılık Vadisi, Gülünesi Aşklar, Ölümsüzlük, Bilmemek, Gülüşün ve Unutuşun Kitabı, Yavaşlık, Kayıtsızlık Şenliği, Kimlik, Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği


7.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Milan Kundera Kitapları

Gülüşün Ve Unutuşun Kitabı Gülüşün Ve Unutuşun Kitabı

Milan Kundera’nın bu kitabı, yedi farklı bölümde yedi bağımsız hikâye anlatıyor gibi görünse de okurlarına aynı yerden sesleniyor.

Puan: 7.6 | Yorum: 2

Kimlik Kimlik

Milan Kundera’nın usta kalemiyle yazılmış Kimlik kitabında bir aşk hikayesinden çok daha fazlasını okuyoruz.

Puan: 7.2 | Yorum: 2

Ölümsüzlük Ölümsüzlük

Milen Kundera romanında hem yazar hem de kahraman olarak çıkıyor karşımıza. 7 bölümden oluşan hikayelerde birbirinden farklıymış gibi görünen ancak ustaca birbirine bağlantılı olan karakterler var.

Puan: 7.2 | Yorum: 2

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Çek yazar Milan Kundera'nın 1982'de tamamladığı, fakat ilk basımı 1984 yılında Fransa'da Fransızca olarak yapılan felsefi romanıdır.

Puan: 7.9 | Yorum: 7

Gülünesi Aşklar Gülünesi Aşklar

Kundera’nın 1958 ile 1968 arasında yazdığı yedi hikâyeden oluşan Gülünesi Aşklar’da, karakterlerin ciddilikten yoksun aşkları, ilişkileri, cinsellikleri üzerinden varoluşlar problemleri komünist yönetim altındaki Çekoslavakya’nın gölgesi altında okurlara aktarılmıştır.

Puan: 7.3 | Yorum: 2

Milan Kundera ile ilgili yorumlar

yeni keşvettiğim yazarlardan bir tanesi çok güzel kitapları var gülüşün ve unutuluşun kitabı çok güzeldi

21-11-2016 06:26

kitaplarının hepsi çok güzel hepsini okumanızı tavsiye ederim

23-03-2017 18:28

en güzel kitabı hangisi?

29-08-2017 18:51

tüm kitapları bu kadar mı neden buraya sadece bir kitabı eklenmiş?

19-06-2019 18:44

gülünesi aşklar kitabının özetini ekler misiniz?

26-10-2021 19:27