Canan Karatay

Canan Karatay Kimdir

Canan Efendigil Karatay, 2 Mart 1943 yılında Elazığ’da doğmuştur. Lise öğrenimini Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’nde tamamlayıp İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kazanmıştır. İstanbul Üniversitesi’nde iç hastalıkları uzmanlık eğitimini aldıktan sonra İngiliz hükümeti bursu ile kardiyoloji alanında uzmanlık eğitimi de almıştır. İstanbul Üniversitesi’nde baş asistanlık yaparken Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip kalıcı ve geçici kalp pili tekniğini uygulamıştır. Sadece bununla kalmayıp bunun haricinde birçok kez Türkiye’de ilklere imza atmıştır. Yıllarca birçok üniversitede öğretim üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Bu yıllarda Türk ve yabancı çok önemli doktorlarla birlikte çalışmıştır. İlk kitabı olan “Karatay Diyeti” adlı kitabını 2011 yılında yayınlamıştır. Bu kitabından sonra başka kitaplar da yazarak edebiyat alanına adım atmıştır ve kitaplarında sürekli sağlıklı beslenme ve kalp sağlığı üzerinde durmuştur. Bu kitaplarında çarpıcı iddialarda bulunan Karatay, sık sık medyada da eleştirilmiştir. Buna rağmen kendi teorilerini geliştirmeye devam eden Canan Karatay aynı zamanda kitap çalışmaları da yapmaktadır.

Canan Karatay Kitapları & Eserleri:

Karatay Diyeti
Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık
Karatay Mutfağı
Karatay Diyeti'yle Beslenme Tuzaklarından Kurtuluş Rehberi
Karatay Diyeti'yle Obezite ve Diyabete Çözüm Var!
Anne Adayları ve Hamileler için Karatay Diyeti


6.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Canan Karatay Kitapları

Gerçek Tıbbın 10 Şifresi Gerçek Tıbbın 10 Şifresi

Canan Karatay, Gerçek Tıbbın 10 Şifresi kitabının sonunda daha yaşlı ve daha sağlıklı bir Türkiye istediğinden bahsetmiştir.

Puan: 7 | Yorum: 5

Karatay Diyetiyle Obezite ve Diyabete Çözüm Var! Karatay Diyetiyle Obezite ve Diyabete Çözüm Var!

Canan Karatay, Karatay Diyeti serisi ile bir anda Türkiye’nin en fazla konuşulan isimlerinin başında geldi ve serisine yeni bir kitap ile devam ediyor.

Puan: 7 | Yorum: 6

Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık

Prof. Dr. Canan Karatay kitaplarına tüm hızıyla devam ediyor ve Karatay Diyeti’nden sonra şimdide sağlık yaşam için gerekli beslenme önerileri ile geliyor.

Puan: 6.4 | Yorum: 7

Karatay Mutfağı Karatay Mutfağı

Karatay Diyeti ile en çok satanlar listesine giren Canan Karatay okurlarına yeni kitabı olan Karatay Mutfağı kitabını tavsiye ediyor.

Puan: 6.6 | Yorum: 6

Karatay Diyeti Karatay Diyeti

Canan Efendigil Karatay tarafından kaleme alınan Karatay Diyeti kitabı da her diyet kitabı gibi bu klasik bir diyet kitabı değil sözü ile başlıyor. Sonra tüm diyet teorilerini çürütüyor ile devam ediyor.

Puan: 6.7 | Yorum: 7

Canan Karatay ile ilgili yorumlar

diyetlerini denedim pek işe yaramadı söyledikleri mantıklı ama işe yaramıyor

04-02-2017 22:07

yeni kitaplarınızı bekliyoruz çok faydalı bilgiler veriyorsunuz

08-11-2017 20:18

hala bunlara inananlar var her sene moda değişiyor modaya uyan böyle ünleniyor işte

03-01-2019 19:28

fatih altaylı ne olduğu çok güzel kanıtladı aslında canan hocanın sözlerine inanıp ona göre yemeye başlamış ve hastanelik olmuş uzman doktorlara danışmış aslında canan hanımın söylediklerinin hiç bir bilimsel yanı olmadığı ve ciddi sağlık sorunlarına neden olduğunu söylemişler fatih altaylı da canan hanımdan açıklama istedi ama yapamadı programa çıkmayı da kabul etmemiş artık kitaplarını okumam söylediklerine de itibar etmem

11-10-2019 12:53

bu kadına hala güvenip kitaplarını alan var mı

19-06-2023 23:04